2019/2020

Robótki świetlicowe

Prace dzieci z pracy zdalnej świetlicy

Robótki dzieci ze świetlicy – praca zdalna

Nasze świąteczne stroiki

Nasze prace w świetlicy

Podsumowanie ogólnopolskiego konkursu

„Bezpieczny Playroom”

19 listopada w naszej świetlicy odbyły się zajęcia świetlicowe dla klas I – III „Bezpieczeństwo na drodze” w ramach ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczny Playroom”. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, jak ważne dla ich bezpieczeństwa na drodze jest noszenie odblasków oraz zaopatrzenie ich w odblaski. Wychowawcy świetlicy opracowali i przygotowali gazetki dotyczące odblasków i zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na zajęciach odbyła się praca z tekstem „W drodze do szkoły” oraz prezentacja odblasków w półmroku. Prowadzone były eksperymenty przy zgaszonym świetle i zasłoniętych roletach: „ Znajdź plecak”, „Eksperyment z aparatem fotograficznym”. Dzieci kolorowały Stacha Tracha,  projektowały strój z odblaskami. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i odblaski. Na szkolnym korytarzu odbyła się prezentacja prac dzieci pod hasłami:  „Bądź bezpieczny na  drodze”, „Pamiętaj o odblaskach”. Dzięki internautom naszej szkoły oraz środowiska lokalnego nasza świetlica została laureatem Nagrody II stopnia w konkursie „ Się gra się ma… Bezpieczny Playroom”(31 miejsce na 918 szkół w Polsce). Dzieci  otrzymały nagrody w postaci  gier planszowych, odblasków,  naklejek i innych gadżetów związanych z akcją.

Szkoła w czołówce ogólnopolskiego konkursu

Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu jest w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczny playroom”. Miejsce w krajowej czołówce zawdzięcza internautom, dlatego uczniowie i nauczyciele dziękują wszystkim, którzy wsparli ich starania o nagrody.

Główną nagrodą są dotacje w wysokości 20 tysięcy złotych na remont świetlic, które otrzymają trzy propozycje z największą liczbą głosów. Kolejnych 30 świetlic liczy na wyposażenie i zestawy gier, a 60 następnych – na gadżety od organizatorów. Zwierzyniecka placówka ma szanse na gry i gadżety, ale jeszcze nie wiadomo jak zostaną podzielone nagrody.

– Miejsce w krajowej czołówce to zasługa m.in. naszych rodziców i uczniów z innych zwierzynieckich szkół, pań ze szkolnej świetlicy, które organizowały zajęcia i opracowały gazetki, dotyczące odblasków i zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wielu innych osób. Wszystkim dziękujemy za wsparcie i prawie 10 tysięcy głosów – mówią autorzy pomysłu z SP w Zwierzyńcu.

Miejscowa świetlica jest dla uczniów nie tylko miejscem, w którym mogą odrabiać lekcje, ale również bawić się i rozwijać swoje zainteresowania. Udział w konkursie jest szansą na uzupełnienie tej oferty.

Z życia świetlicy

Walentynkowe serduszka

 

Wykonywaliśmy ozdoby świąteczne na kiermasz dla chorego ucznia naszej szkoły.

Chętnie wykonywaliśmy ozdoby świąteczne.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada w świetlicy obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci układały misie z puzzli, malowały misie, bawiły się. Towarzyszyły im misie przyniesione z domu.

Wykonywaliśmy kotyliony z okazji Święta Niepodległości 11 listopada