• ZT Zwierzyniacy
     • Pomoc dla bezdomnych zwierząt

      22.11.2023

      Uwaga, uwaga! Mikołajki tuż, tuż a Ty ciągle nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Szkolny Klub Wolontariusza ma dla Ciebie propozycję!

      Coś co na pewno przyda się w każdym domu, a przy okazji można zrobić coś dobrego! Za jedyne 25zł będziesz mógł kupić piękny kalendarz ścienny na rok 2024. Wolontariusze z kalendarzami staną przy drzwiach wejściowych z obu stron szkoły przed czwartkową zabawą andrzejkową. Cały dochód ze sprzedaży zasili konto Foondacja Felis . Fundacja ta walczy z bezdomnością zwierząt w naszym regionie. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji

     • "KROKUSOWY ZAKĄTEK” – MINI GRANT SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU

      22.11.2023

      We wtorek 21 listopada 2023r na pierwszej godzinie lekcyjnej grupa uczniów z klasy 7a należących do Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunem przystąpiła do posadzenia cebulek krokusów na terenie wokół naszej szkoły. Na przeprowadzenie działania SKW pozyskał mini grant w konkursie na inicjatywę wolontariacką pn. "Zbierz ekipę i zadziałaj" organizowany przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

      Dofinansowanie mini grantu wyniosło 1000 złotych. Dzięki wsparciu finansowemu zakupione zostały cebulki krokusów oraz ławeczki. Krokusowy zakątek stanie się miejscem spotkań, wypoczynku oraz relaksu dla społeczności naszej szkoły.

      G. Padyasek

     • Wirtualna wycieczka do Austrii

      20.11.2023

      W listopadzie uczniowie klasy VIIIA wybrali się na krótką, wirtualną wycieczkę do Austrii, odwiedzając miasta i ciekawe budynki. Oglądali je w okularach VR dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości. Zobaczyli historyczne miasto Graz, podziwiali katedrę Wiednia Stephansdom i zobaczyli barokowy Karlskirche (kościół św. Karola Boromeusza). Wiedeń oferuje wiele pięknych zabytków, a wszystko to wzbudza w uczniach ciekawość świata i chęć poznania innych krajów.

     • Wystawa osiągnięć sportowych

      19.11.2023

      UKS Jutrzenka zaprasza wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy osiągnięć sportowych (kroniki sportowe, puchary itp.) z okazji 50 – lecia klubu sportowego działającego przy szkole podstawowej.

      Wystawę można obejrzeć na małej sali gimnastycznej(korytarz od strony szkoły podstawowej) do dnia 23.11.2023 r.

     • Tydzień tolerancji i życzliwości

      17.11.2023

      Podczas całego tygodnia wychowawcy rozmawiali z uczniami o ŻYCZLIWOŚCI i TOLERANCJI, oglądali krótkie filmy o tej tematyce oraz rozpoczęli prace nad tworzeniem plakatów. W czwartek 16 listopada podczas Międzynarodowego Dnia Tolerancji wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły solidaryzując się z przesłaniem tego dnia nosili naklejki ,,WSZYSCY RÓWNI", ,,NIE OCENIAM".

     • Zwierzęta Afryki

      13.12.2023

      W listopadzie w kl. 2b odbyła się powtórzeniowa lekcja otwarta na temat zwierząt Arktyki. Została poprowadzona w oparciu o sprzęt Laboratoriów Przyszłości. Wykorzystano między innymi przestrzenną figurkę foki-wydrukowaną na drukarce 3d, okulary VR oraz klocki magnetyczne. Wszystkie pomoce uatrakcyjniły lekcję, zachęciły uczniów do większej aktywności i pozwoliły w łatwiejszy sposób utrwalić poznane wiadomości.

     • Nasze zwierzęta – drukowanie 3D

      16.11.2023

      W tym tygodniu, w klasie 2a i 2b, w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości odbyły się lekcje języka angielskiego z wykorzystaniem drukarki 3D. Uczniowie w związku z lekcją wprowadzającą do rozdziału o zwierzętach mieli możliwość obserwować proces drukowania postaci psa, jak i zobaczyć wydrukowane już inne figurki. Dzieci były bardzo zaciekawione i podekscytowane możliwością obserwacji procesu drukowania 3D, co przełożyło się na zadawanie dodatkowych pytań. Lekcje te z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Sobota 02.03.2024
  • Album fotograficzny

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 575046