• Ia - zwyczaje i tradycje wielkanocne
      04.04.2023

      Uczniowie klasy Ia w dniu 03.04.2023r. poznawali zwyczaje i tradycje wielkanocne. Mieli okazję doskonalić swoje umiejętności plastyczne poprzez wydrapywanie pisanek na tęczowych kartkach. Uczniowie rozwijali swoją kreatywność i pomysłowość. Praca przebiegała w miłej, serdecznej atmosferze. Każdy swój wytwór pracy zabrał do domu.

     • Pomagamy
      02.04.2023

      Szkolny Klub Wolontariatu zwraca się z prośbą o zbiórkę nakrętek z butelek plastikowych.

      Zebrane naktętki pomogą sfinansować leczenie i rehabilitację chorej Marceliny na zespół Retta.

     • Event rowerowy dla uczniów
      02.04.2023

      30 marca w naszej szkole odbył się event rowerowy dla uczniów. Ustawione zostały dwa stanowiska z interaktywnymi trenażerami rowerowymi, które zostały połączone z aplikacją do treningów wirtualnych ZWIFT. Panowie Mirosław Dziwota i Robert Kasprzak rozmawiali z uczniami o tym, jak bezpiecznie jeździć rowerem, o technice jazdy oraz różnych typach rowerów i platformach wirtualnych na których trenują i ścigają się zawodowi kolarze. W dalszej części spotkania uczniowie mieli możliwość jazdy na rowerze szosowym lub gravelu. Niemal każdy chciał zobaczyć jak się „kręci” w wirtualnym świecie. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał pan Łukasz Wojnas. Główne hasło dnia to „Zamiast grać na komputerze, lepiej jeździć na rowerze”. Jako pierwsi pojawili się uczniowie klas I – III. Większość z nich z trudem dostawała do pedałów, ale z zaciętością pedałowała i próbowała swoich sił jadąc np. drogą po ścianie

     • Ocal żabkę!
      02.04.2023

      31 marca uczniowie klasy 5b Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu wzięli udział w II edukacyjnej akcji pomocy płazom „Ocal żabkę”, którą zorganizował Roztoczański Park Narodowy. Akcja miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej na temat potrzeby ochrony tej grupy zwierząt oraz podjęcie działań ratujących płazy przed wyginięciem. Nasi uczniowie wzięli to sobie do serca i aktywnie zabrali się do pracy. Niestrudzenie wypatrywali żabek, które często skrywały się pod plandeką zabezpieczającą, pod liśćmi oraz w dołkach, a następnie wkładali je do specjalnych wiaderek. Na koniec przenieśli wszystkie zebrane płazy na drugą stronę ulicy i wypuścili je w bezpieczne miejsce - ich naturalne środowisko. Akcja pogłębiła wiedzę dzieci na temat życia płazów, a także dostarczyła wszystkim mnóstwa radości. Nasi uczniowie byli dumni, że udało im się ocalić wiele zagrożonych gatunków płazów. Dzień zakończ

     • ProLog
      02.04.2023

      Na kolejnych zajęciach w ramach projektu ProLog uczniowie klasy 4b konstruowali własne modele robotów. Modele były imponujące, uczniowie dali popis kreatywności. Następnie modele zostały zaprogramowane.

      Opiekunami projektu są nauczyciele: Mirosław Dziwota, Joanna Ruda, Małgorzata Sankowska-Janeczek

     • Wykorzystanie klocków magnetycznych na zajęciach  wyrównawczych z uczniami klas drugich.
      02.04.2023

      Doposażenie szkoły w sprzęt i pomoce dydaktyczne w ramach programu „Laboratoria przyszłości” umożliwia wykorzystanie zakupionych pomocy także na zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych. Uczniowie klas drugich z zainteresowaniem korzystali z klocków magnetycznych. Rozwijają one wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie, umiejętności techniczne, manualne, a nawet kompetencje społeczne. Zabawa i sposób korzystania z klocków zmieniał się podczas zajęć – początkowo było to klasyfikowanie elementów, układanie form płaskich, piramid, później powstawały ciekawe formy przestrzenne. Na początku każdy układał coś samodzielnie, potem łączono elementy we wspólne konstrukcje. Z pewnością zajęcia były dla uczniów ciekawe, z wielkim zaangażowaniem uczyły się bawiąc.

     • Zajęcia z okularami.
      28.03.2023

      Ciekawym podsumowaniem lektury „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów były zajęcia w pracowni komputerowej z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Uczniowie korzystali z okularów 3D. Obejrzeli filmy o pingwinach, niedźwiedziu polarnym, podziwiali krajobrazy arktyczne. Wrażenie obecności w miejscu, które się widzi, piękno oglądanych obrazów, bardzo angażowały dzieci. Z pewnością wykorzystanie okularów i innych elektronicznych pomocy dydaktycznych z pakietu „ Laboratoria przyszłości” rozwijają zainteresowania uczniów, wzbogacają wiedzę, uatrakcyjniają proces dydaktyczny.

     • Wykorzystanie klocków magnetycznych na zajęciach  etyki  w klasie IIb.
      28.03.2023

      Sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu „ Laboratoria przyszłości” sprawdza się także na zajęciach z etyki. Klocki magnetyczne, które uatrakcyjniły zajęcia w klasie IIb , poza rozwijaniem wyobraźni, umiejętności manualnych i technicznych bardzo dobrze uczą współpracy w zespole, wytrwałości, umiejętności komunikowania się, by osiągnąć zamierzony cel. Uczniowie po chwili indywidualnej zabawy zaczynali realizować jakieś wspólne zadanie techniczne. Łatwo było zauważyć role pełnione przez uczniów podczas pracy w grupie, zauważyć kto ma kłopot z podporządkowaniem się wspólnej koncepcji. Poza oceną ciekawego efektu pracy grupy, zajęcia z klockami były punktem wyjścia do rozmowy o zasadach wspólnej , zgodnej, twórczej i efektywnej pracy.

     • Projekt "Antymina"
      28.03.2023

      24 marca 2023r. w piątek gościliśmy w naszej szkole Mirosława Kolczyka "Kolah" z autorskim projektem profilaktycznym "Antymina'. Przedstawione historie połączone z występami raperskimi wywarły duże wrażenie na odbiorcach - uczniach klas VI - VIII.

      Młodzież dowiedziała się o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki oraz inne substancje psychoaktywne. Prowadzący mówił też o czynnikach chroniących, takich jak rodzina, przyjaciele, sport i inne pasje, które pozwalają unikać życiowych błędów. Było to bardzo interesujące uzupełnienie działań w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego. Mamy też nadzieję, że będzie skutkować właściwymi wyborami naszych uczniów. Przedsięwzięcie to było zorganizowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zwierzyńcu, za co kolejny raz serdecznie dziękujemy.

     • Jazda na Rowerze Stacjonarnym.
      20.03.2023

      Dnia 30 marca 2023r. od godziny 09:30 na łączniku, w naszej szkole odbędzie się wydarzenie pod nazwą Jazda na Rowerze Stacjonarnym.

      W evencie mogą wziąć udział uczniowie z klas 4-8. Młodsze dzieci zapraszamy do kibicowania.

      Uczniowie będą mogli spróbować swoich sił na rowerze szosowym i MTB, wyposażonym w trenażer interaktywny.

     • Dzień Samorządności
      26.03.2023

      Tegoroczny początek wiosny w naszej szkole przywitaliśmy Dniem Samorządności, zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski.

      Rano zwołaliśmy krótki apel, podczas którego nastąpiło przekazanie symbolicznego klucza przez p. Dyrektor Grażynę Kawkę na ręce Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Było to symboliczne przekazanie uczniom władzy w szkole. Dobrze rozumiana władza polegała na mądrym rządzeniu szkołą przede wszystkim poprzez przygotowanie się i wcielenie w role nauczycieli.

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Sobota 23.09.2023
  • Album fotograficzny

    brak danych