• Event rowerowy dla uczniów
      02.04.2023

      30 marca w naszej szkole odbył się event rowerowy dla uczniów. Ustawione zostały dwa stanowiska z interaktywnymi trenażerami rowerowymi, które zostały połączone z aplikacją do treningów wirtualnych ZWIFT. Panowie Mirosław Dziwota i Robert Kasprzak rozmawiali z uczniami o tym, jak bezpiecznie jeździć rowerem, o technice jazdy oraz różnych typach rowerów i platformach wirtualnych na których trenują i ścigają się zawodowi kolarze. W dalszej części spotkania uczniowie mieli możliwość jazdy na rowerze szosowym lub gravelu. Niemal każdy chciał zobaczyć jak się „kręci” w wirtualnym świecie. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał pan Łukasz Wojnas. Główne hasło dnia to „Zamiast grać na komputerze, lepiej jeździć na rowerze”. Jako pierwsi pojawili się uczniowie klas I – III. Większość z nich z trudem dostawała do pedałów, ale z zaciętością pedałowała i próbowała swoich sił jadąc np. drogą po ścianie

     • Ocal żabkę!
      02.04.2023

      31 marca uczniowie klasy 5b Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu wzięli udział w II edukacyjnej akcji pomocy płazom „Ocal żabkę”, którą zorganizował Roztoczański Park Narodowy. Akcja miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej na temat potrzeby ochrony tej grupy zwierząt oraz podjęcie działań ratujących płazy przed wyginięciem. Nasi uczniowie wzięli to sobie do serca i aktywnie zabrali się do pracy. Niestrudzenie wypatrywali żabek, które często skrywały się pod plandeką zabezpieczającą, pod liśćmi oraz w dołkach, a następnie wkładali je do specjalnych wiaderek. Na koniec przenieśli wszystkie zebrane płazy na drugą stronę ulicy i wypuścili je w bezpieczne miejsce - ich naturalne środowisko. Akcja pogłębiła wiedzę dzieci na temat życia płazów, a także dostarczyła wszystkim mnóstwa radości. Nasi uczniowie byli dumni, że udało im się ocalić wiele zagrożonych gatunków płazów. Dzień zakończ

     • ProLog
      02.04.2023

      Na kolejnych zajęciach w ramach projektu ProLog uczniowie klasy 4b konstruowali własne modele robotów. Modele były imponujące, uczniowie dali popis kreatywności. Następnie modele zostały zaprogramowane.

      Opiekunami projektu są nauczyciele: Mirosław Dziwota, Joanna Ruda, Małgorzata Sankowska-Janeczek

     • Wykorzystanie klocków magnetycznych na zajęciach  wyrównawczych z uczniami klas drugich.
      02.04.2023

      Doposażenie szkoły w sprzęt i pomoce dydaktyczne w ramach programu „Laboratoria przyszłości” umożliwia wykorzystanie zakupionych pomocy także na zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych. Uczniowie klas drugich z zainteresowaniem korzystali z klocków magnetycznych. Rozwijają one wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie, umiejętności techniczne, manualne, a nawet kompetencje społeczne. Zabawa i sposób korzystania z klocków zmieniał się podczas zajęć – początkowo było to klasyfikowanie elementów, układanie form płaskich, piramid, później powstawały ciekawe formy przestrzenne. Na początku każdy układał coś samodzielnie, potem łączono elementy we wspólne konstrukcje. Z pewnością zajęcia były dla uczniów ciekawe, z wielkim zaangażowaniem uczyły się bawiąc.

     • Zajęcia z okularami.
      28.03.2023

      Ciekawym podsumowaniem lektury „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów były zajęcia w pracowni komputerowej z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Uczniowie korzystali z okularów 3D. Obejrzeli filmy o pingwinach, niedźwiedziu polarnym, podziwiali krajobrazy arktyczne. Wrażenie obecności w miejscu, które się widzi, piękno oglądanych obrazów, bardzo angażowały dzieci. Z pewnością wykorzystanie okularów i innych elektronicznych pomocy dydaktycznych z pakietu „ Laboratoria przyszłości” rozwijają zainteresowania uczniów, wzbogacają wiedzę, uatrakcyjniają proces dydaktyczny.

     • Wykorzystanie klocków magnetycznych na zajęciach  etyki  w klasie IIb.
      28.03.2023

      Sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu „ Laboratoria przyszłości” sprawdza się także na zajęciach z etyki. Klocki magnetyczne, które uatrakcyjniły zajęcia w klasie IIb , poza rozwijaniem wyobraźni, umiejętności manualnych i technicznych bardzo dobrze uczą współpracy w zespole, wytrwałości, umiejętności komunikowania się, by osiągnąć zamierzony cel. Uczniowie po chwili indywidualnej zabawy zaczynali realizować jakieś wspólne zadanie techniczne. Łatwo było zauważyć role pełnione przez uczniów podczas pracy w grupie, zauważyć kto ma kłopot z podporządkowaniem się wspólnej koncepcji. Poza oceną ciekawego efektu pracy grupy, zajęcia z klockami były punktem wyjścia do rozmowy o zasadach wspólnej , zgodnej, twórczej i efektywnej pracy.

     • Projekt "Antymina"
      28.03.2023

      24 marca 2023r. w piątek gościliśmy w naszej szkole Mirosława Kolczyka "Kolah" z autorskim projektem profilaktycznym "Antymina'. Przedstawione historie połączone z występami raperskimi wywarły duże wrażenie na odbiorcach - uczniach klas VI - VIII.

      Młodzież dowiedziała się o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki oraz inne substancje psychoaktywne. Prowadzący mówił też o czynnikach chroniących, takich jak rodzina, przyjaciele, sport i inne pasje, które pozwalają unikać życiowych błędów. Było to bardzo interesujące uzupełnienie działań w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego. Mamy też nadzieję, że będzie skutkować właściwymi wyborami naszych uczniów. Przedsięwzięcie to było zorganizowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zwierzyńcu, za co kolejny raz serdecznie dziękujemy.

     • Jazda na Rowerze Stacjonarnym.
      20.03.2023

      Dnia 30 marca 2023r. od godziny 09:30 na łączniku, w naszej szkole odbędzie się wydarzenie pod nazwą Jazda na Rowerze Stacjonarnym.

      W evencie mogą wziąć udział uczniowie z klas 4-8. Młodsze dzieci zapraszamy do kibicowania.

      Uczniowie będą mogli spróbować swoich sił na rowerze szosowym i MTB, wyposażonym w trenażer interaktywny.

     • Dzień Samorządności
      26.03.2023

      Tegoroczny początek wiosny w naszej szkole przywitaliśmy Dniem Samorządności, zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski.

      Rano zwołaliśmy krótki apel, podczas którego nastąpiło przekazanie symbolicznego klucza przez p. Dyrektor Grażynę Kawkę na ręce Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Było to symboliczne przekazanie uczniom władzy w szkole. Dobrze rozumiana władza polegała na mądrym rządzeniu szkołą przede wszystkim poprzez przygotowanie się i wcielenie w role nauczycieli.

     • Spotkanie z ciekawym człowiekiem - nawigatorem Pawłem Kowalczykiem
      24.03.2023

      20 marca o godz. 11.00 odbyło się w naszej szkole "Spotkanie z ciekawym człowiekiem". Rozpoczął je nasz kolega Adam z klasy 7a, który zagrał i zaśpiewał szantę, aby wprowadzić nas w nastrój marynarski. Potem poznaliśmy pana Pawła Kowalczyka, nawigatora na statku pasażerskim. Opowiedział nam ciekawie o swom zawodzie, zaprezentował zdjęcia jednostki, na której pływa, a także egzotycznych miejsc, które odwiedził. Nie zabrakło też anegdot z marynarskiego życia. Dowiedzieliśmy się, jakie wykształcenie otwiera drogę do zawodu marynarza. Pan Paweł zaprezentował się w mundurze marynarskim, w którym zwykle pracuje. Spotkanie bardzo się udało, było sympatycznie i miło. Liczymy na więcej takich!

     • Ulubione postaci z lektur szkolnych
      24.03.2023

      Dziś uczniowie klasy 8a przebrali się za swoje ulubione postaci z lektur szkolnych. Zapraszamy do zabawy w odgadywanie, kim są w przebraniu Laura, Martyna, Hania, Klara, Oliwia i Piotr. Gratulujemy pomysłowości i inwencji oraz znajomości literatury. Z pewnością przyda się na egzaminie z języka polskiego. Czy wiecie już, kto jest kim?

     • Ruszyła XVII edycja konkursu „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów”
      23.03.2023

      Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych z klas VII i VIII do udziału w XVII edycji ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego pt: „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów”. Temat tegorocznej edycji konkursu to: „Portfel nastolatka”. Celem Konkursu jest edukacja młodzieżyw zakresie tematyki finansów osobistych.

      Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne:

      I miejsce – nagroda pieniężna 3 000 zł

      II miejsce – nagroda pieniężna 2 000 zł

      III miejsce – nagroda pieniężna 1 000 zł

      Przewidziano również nagrodę pieniężną dla nauczyciela w wysokości 1000 zł .

      Aby wziąć udział w konkursie należy:

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 29.05.2023
  • Album fotograficzny

    brak danych