• „Drzewa mają moc”
      20.11.2022

      Uczniowie z klasy IVa (7 listopada) i IVb ( 9 listopada) uczestniczyli w zajęciach w RPN w ramach kampanii edukacyjnej „Drzewa mają moc”

      W OEM RPN uczniowie zwiedzali wystawę stałą „ W krainie jodły, buka i tarpana”. Dzięki wprowadzonemu przez RPN systemowi słuchawkowemu audioprzewodnik zaprosił dzieci na wyprawę w świat przyrody RPN i Roztocza. Wędrując po salach wystawowych dzieci miały bliskie spotkania ze światem zwierząt. Dinozaury, niedźwiedź, wilk, żbik, wąż eskulapa, łasica, gronostaj, tokujące głuszce, cietrzewie, jelenie na rykowisku, taplające się w błocie dziki, koniki polskie to zwierzęta, które zapadły dzieciom w pamięci.

      Następnie uczniowie wędrowali po ścieżce przyrodniczej na Bukową Górę. W trakcie wędrówki poznawali przyrodę wykorzystując narządy zmysłu. Zadania, które wykonywali wzbudzały wiele emocji . Poznali smak pokrzywy, szczawika zajęczego, dotykali kory drzew, nasłuchiwali odgłosów ptaków, spotkali ducha lasu, wędrowali w koronach drzew, poznali tajemnice korzeni, rozpoznawali drzewa po liściach. Zajęcia dzieciom bardzo się podobały, w dobrych nastrojach i z bagażem zdobytej wiedzy wróciły do szkoły.

      Dziękujemy p. Anecie Dybowskiej – pracownikowi RPN za organizację i przewodnictwo w tej ciekawej lekcji poza szkołą- w kontakcie z przyrodą.

      Joanna Ruda

     • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
      18.11.2022

      W tym roku Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypada na 21 listopada. Samorząd Szkolny zachęca do udziału w akcji "Pudełko Życzliwości ". W terminie 21-25 listopada zbieramy kartki z życzeniami, bądź ręcznie wykonane laurki.

      Tego dnia szczególną uwagę zwracamy na wzajemną życzliwość aby uwrażliwić ludzi i wzbudzić pozytywne emocje. Świętując ten dzień w Naszej Szkole, załóżmy ubranie koloru żółtego lub dodajmy dowolny żółty element (żółty to kolor radości i optymizmu).

     • Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
      17.11.2022

      Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony jest każdego roku w trzeci czwartek listopada, a w bieżącym roku przypada 17 listopada.

      Pomysł akcji powstał w Stanach Zjednoczonych, z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy osób podjęło próbę wstrzymania się od palenia przez jedną dobę.

      Idea obchodzonego w Polsce i na świecie Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu ma na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa globalnie i lokalnie na skutki palenia tytoniu: społeczne, ekonomiczne, a przede wszystkim na skutki zdrowotne, które spowodowane są paleniem papierosów, a w ostatnich latach również e-papierosów.

     • Gminne  obchody 104. rocznicy Święta Niepodległości
      17.11.2022

      Społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się w gminne obchody 104. rocznicy Święta Niepodległości. Uczniowie klas 8a,7a, 6aib, 5b pod kierunkiem nauczycielek Marzeny Stankiewicz, Iwony Zacharczuk i Elżbiety Grabowskiej przedstawili w kościele parafialnym montaż słowno-muzyczny, którego motto stanowiły słowa Stefana Żeromskiego „Szczęście moje mieści się w wyrazie: WOLNOŚĆ.

      Poczet sztandarowy, nauczyciele i uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej, upamiętniającej to wyjątkowe wydarzenie. 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

     • Zajęcia z programowania
      13.11.2022

      Prace nad budową taśmociągu zostały zakończone. Na filmie możemy obejrzeć efekt koncowy. Taśmociąg jest jesdnym z modeli zestawu fischertechnik education Robotics TXT 4.0 Base Set, który został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

     • Przedszkolaki poznają zawody
      13.11.2022

      Kolejny raz gościliśmy na zajęciach rodzica jednego z naszych kolegów - Panią Milenę Czochra. Pani Milena opowiedziała o zawodzie nauczyciela i przeprowadziła krótką rozgrzewkę w klasie. Potem razem udaliśmy się na salę gimnastyczna, gdzie oglądaliśmy jak ćwiczą nasi starsi koledzy. Nie zabrakło też wspólnej zabawy z piłkami i rzutów do bramki. Dziękujemy

     • Serdecznie dziękujemy!
      13.11.2022

      Już po raz drugi w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zamościu. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb „braci mniejszych” udało się nam zebrać 39 kg karmy suchej dla psów, 30 kg karmy mokrej dla psów, 22,6 kg karmy suchej dla kotów i 22 kg karmy mokrej dla kotów, zabawki, szelki i przysmaki dla potrzebujących zwierzaków. Do naszej akcji włączyli się także uczniowie Filialnej Szkoły w Wywłoczce, którzy hojnie wsparli nasze przedsięwzięcie.

     • GALA FINAŁOWA KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „WOLNA-NIEPODLEGŁA"
      13.11.2022

      9 XI 2022 r w przeddzień Święta Niepodległości w Zamościu, w kinie Stylowy odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla finalistów i osób wyróżnionych w konkursie historycznym „Wolna -Niepodległa”. Nasz szkoła, jak co roku wzięła w nim udział. Przystąpiło do niego 7 uczniów klas ósmych. Mieli oni za zadanie napisać pracę literacką w wybranej przez siebie formie na jeden z tematów podanych w regulaminie konkursowym. Do kolejnego etapu przeszły prace trzech osób: Hanny Urban, Oliwii Skowrońskiej i Gabrieli Nowak. Prace oceniane były przez komisje w poszczególnych powiatach. W powiecie zamojskim II miejsce otrzymała uczennica klasy VIII a naszej szkoły -Hania Urban. Uczennica napisała rozprawkę na temat : Ojcowie Niepodległości.

     • Dzień Niepodległości w SF w Wywłoczce
      29.11.2022

      4 listopada 2022 r. podczas lekcji historii uczniowie klasy 4w z panią Ireną Staroń wykonywali kotyliony, aby uświetnić Dzień Niepodległości.

      10 listopada w Szkole Podstawowej im. Marii i Jana Pacześnych w Wywłoczce odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, którą przygotowały nauczycielki Elżbieta Grabowska i Irena Staroń.

      O godzinie 11.11 społeczność szkolna włączyła się do śpiewu hymnu narodowego.

     • Labolatoria przyszłości - zajęcia plastyczne
      09.11.2022

      Uczniowie klasy 7a wykorzystali aparat fotograficzny, jako narzędzie do utrwalenia wykonanych przez siebie form kompozycyjnych. Rozwijali twórcze myślenie, kreatywność, własne możliwości twórcze. Prace uczniów w wersji elektronicznej wykorzystają wkrótce pracując w edytorze grafiki Gimp, gdzie będą modyfikować obrazy, nakładać filtry dostępne w programie i wykonywać inne przekształcenia. Zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach projektu #Labolatoria Przyszłości.

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 04.12.2022
  • Album fotograficzny

    brak danych