• ZT Zwierzyniacy
     • Wycieczka po Beskidzie Niskim

      26.05.2024

      W dniach 20-21 uczniowie z klas: 5a, 5b, 5w, 6w i 8a wybrali się na dwudniową wycieczkę. Pierwszego dnia zwiedzili Zamek w Łańcucie, jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce słynącą ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Dodatkową atrakcją była wizyta w Storczykarni. Po południu obejrzeli ruiny zamku w Odrzykoniu, a dzień zakończyli wizytą w pijalni czekolady. Poranek kolejnego dnia rozpoczęli wędrówką do Ściany Olzy w Rudawce Rymanowskiej - wspaniałej 30 metrowej ściany skalnej o niezwykle ciekawej strukturze oraz barwie. Szczyt ściany porośnięty jest lasem. Przyglądając się bliżej samej ścianie, można zaobserwować niejako zdeformowane warstwy, które w połączeniu z różnymi kolorami tworzą fantastycznie wyrzeźbioną nierównomierną powierzchnię. Następnie zwiedzili kopalnię ropy naftowej w Bóbrce, obecnie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. W Centrum Dziedzictwa Szkła poznali historię znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie krośnieńskiego szkła. Obejrzeli proces produkcji i zdobienia szkła. W sali wystaw czasowych zapoznali się z ekspozycjami prezentującymi zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców oraz użytkowe – wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzornictwa użytkowego. Wycieczkę zakończyli wędrówką po malowniczym Rezerwacie Prządki założonym w 1957 roku. Rezerwat znany jest z niezwykłych formacji skalnych.

     • Wycieczka do Rzeszów

      26.05.2024

      W piątek klasa VIb wybrała się na wycieczkę do Rzeszowa. Uczniowie odwiedzili Piwnice Rzeszowskie, gdzie mogli nie tylko poznać historię Rzeszowa opowiedzianą przez przewodnika, ale też wziąć udział w interaktywnej grze i zdobywać wirtualne dukaty wykonując kolejne, ciekawe zadania. Uczniowie odwiedzili też Fly Park, gdzie wspaniale bawili się na trampolinach. Wizytę zakończyli słodko, zaglądając do fabryki czekolady, gdzie wielu z nich nabyło słodkie upominki z okazji zbliżającego się Dnia Mamy.

     • Pracownia OZE

      25.05.2024

      W dniu 24 maja br. w godzinach od 10 do 15, uczniowie klas siódmych i ósmych propagowali większe wykorzystywanie OZE na terenie naszej gminy i nie tylko. Rozdawali ulotki, pokazywali przez siebie stworzone na tę okazję plakaty oraz służyli informacjami, które sami zdobyli. Swoje punkty mieli ulokowane m.in. koło Kościółka na Wodzie, Zwierzyńczyka oraz na dreptaku. W galerii sami możecie Państwo obejrzeć ich działania.

     • Wycieczka do Janowa Lubelskiego

      22.05.2024

      Hej! To my- uczniowie klas czwartych. 10 maja byliśmy na wycieczce w Janowie Lubelskim w parku rekreacji Zoom Natury. Zwiedziliśmy 4 Laboratoria Wiedzy, które prezentowały najciekawsze informacje z zakresu botaniki i zoologii. W Laboratorium Recyklingu i Energii poznaliśmy różne źródła wykorzystywania energii, zaś w Laboratorium Awifauny i Troposfery niezwykłe zjawiska atmosferyczne. Potem przyszedł czas na rywalizację podczas rozwiązywania zagadek w ramach gier terenowych. Przy pizzy i herbacie dzieliliśmy się swoimi wrażeniami. Na koniec przyszedł czas na park linowy. Większości z nas udało się pokonać trasę zieloną. To był dobry dzień- pełen atrakcji, spędzony na świeżym powietrzu.

     • Wizyta w Bibliotece Publicznnej w Zwierzyńcu

      17.05.2024

      13.05.2024 dzieci z grupy 0 a odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Zwierzyńcu. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Pani Agnieszka Maciocha zainteresowała dzieci czytelnictwem: czytała bajkę, organizowała zabawy z książkami oraz spacer w bibliotece. Okazało się, że Anna Szpyra z naszej grupy już korzysta z biblioteki, wypożycza i czyta książki. Brawo Aniu!

     • Tydzień Profilaktyki

      17.05.2024

      W dn. 22.04-26.04 w naszej szkole odbył się Tydzień Profilaktyki. Założeniem tego tygodnia było poznanie wpływu zdrowego odżywiania na nasze zdrowie, zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz zwiększenie świadomości zdrowia psychicznego. W każdym dniu uczniowie brali udział w kreatywnych aktywnościach i działaniach.

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 18.06.2024
  • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim

   programie InstaLing dla szkół

   Insta.Ling - skuteczna nauka słówek

  • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie

   Twoje Dane Twoja Sprawa

  • Album fotograficzny

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 686058