• Turniej piłki ręcznej chłopców
      09.11.2022

      26 października w Zamościu odbył się turniej piłki ręcznej chłopców rocznik 2010 i młodsi O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8. Uczniowie klasy V i VI sportowej w składzie: Adamczuk Igor, Czochra Gabriel, Gajewski Konrad, Gmyz Kamil, Maślany Marcel, Szpyra Antoni, Szuty Artur, Szuty Dawid, Tchórzewski Maciej , Tsaryniak Rostyslav, Badach Samuel, Góra Wojciech, Tatar Jakub pod opieką p. Jakuba Czochry zdobyli III miejsce. Drużyna otrzymała puchar oraz pamiątkowy dyplom. Wszyscy wrócili w dobrych nastrojach i motywacją do dalszej pracy.

     • Zajęcia z programowania
      03.11.2022

      3 listopada na kolejnych zajęciach z programowania prace nad budową taśmociągu zostały zakończone. Taśmociąg jest gotowy i czeka na program, który bedzie nim sterować. Pracami nad programem zajmiemy sie na kolejnych zajęciach. Taśmociąg jest jesdnym z modeli zestawu fischertechnik education Robotics TXT 4.0 Base Set, który został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

     • Szkoła Pamięta
      28.10.2022

      Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji „Szkoła Pamięta”. Jak co roku uprzątnęliśmy groby żołnierskie na Cmentarzu Parafialnym w Zwierzyńcu, zatroszczyliśmy się również o przystrojenie krzyży biało-czerwoną wstęgą oraz o zapalenie zniczy. Nasi uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili groby osób zasłużonych dla Zwierzyńca, wysłuchali historii ludzi, którzy byli ważni dla naszego miasta. Nauczyciele przypomnieli również o tragicznych losach ludzi, którzy zmarli lub zostali zabici w Niemieckim Obozie Przesiedleńczym w Zwierzyńcu w czasie II Wojny Światowej. Uczniowie i nauczyciele pamiętają też o mogile uczestnika Powstania Styczniowego oraz o grobach pracowników Ordynacji Zamojskiej. W ramach akcji Szkoła Pamięta trwa zbiórka zniczy na Cmentarz Orląt Lwowskich.

     • Wycieczka do Rzeszowa
      17.10.2022

      3 października klasy 4a i 4b z spędziła w Rzeszowie. Dzień rozpoczęliśmy od zajęć sportowych w parku trampolin. Pod okiem animatora uczniowie rywalizowali, bawili się, rozwijali swoją formę fizyczną. Z uwagi na padający deszcz nie udało się zwiedzić zabytków miasta.

      W drodze powrotnej jednak szczęście dopisało uczestnikom wycieczki. Pogoda poprawiła się. Mogliśmy podziwiać dawną rezydencję magnacką znajdująca się w Łańcucie. Zespół zamkowo-parkowy w Łańcucie został wpisany na listę pomników historii 1 września 2005 roku

     • Lekcja chemii i fizyki w okularach 3D
      02.10.2022

      22 września w klasie 8a i 7a odbyła się lekcja chemii i fizyki, podczas której wykorzystano okulary Wirtualnej Rzeczywistości ClassVR zakupione w ramcj projektu Labolatoria Przyszłości.

      Uczniowie mieli okazje poznać chemię i fizykę od strony trójwymiarowych obiektów i złożonych struktur. Młodzież z klasy ósmej powtarzała wiadomości o układzie okresowym pierwiastków, atomach. Mieli okazję zobaczyć min. cząsteczkę wody, atom miedzi, atom sodu i alotropowe odmiany węgla. Liczyli w przestrzeni powłoki elektronowe i elektrony na nich umieszczone.

     • Świat pod mikroskopem
      02.10.2022

      Uczniowie z klasy VA, Vb na zajęciach z biologii poznawali budowę mikroskopów, poznawali zasady mikroskopowania a następnie samodzielnie prowadzili obserwacje. Obserwowali preparaty trwałe (np. krew żaby, człowieka) jak również preparaty samodzielnie wykonane (obiektem był liść trzykrotki). W ramach projektu Laboratoria Przyszłości szkoła otrzymała dwa mikroskopy nowej generacji MicroBlue, w których tradycyjny okular został zastąpiony przez ekran LCD. Uczniowie byli zainteresowani, zaciekawieni nowością na lekcji. Podziwiali obserwowane obiekty na ekranie w powiększeniu 40X, 100X, 400X. Mieli możliwość porównania obrazu widzianego w mikroskopie tradycyjnym i mikroskopie Microblue. Lekcja uczniom bardzo się podobała. Byli mile zaskoczeni jak wygląda „świat” pod mikroskopem.

     • Lekcja historii
      04.10.2022

      16 września 2022 r. uczniowie klasy 8a wraz z nauczycielką wiedzy o społeczeństwie Ireną Staroń zapalili znicz pod Dębem Pamięci poświęconym Franciszkowi Hawrylukowi, funkcjonariuszowi Policji Państwowej. Uczniowie klasy 4w natomiast zapalili znicz poświęcony Janowi Witiukowi.

      17 września, po agresji Związku Radzieckiego na Polskę, pan Hawryluk został wzięty do niewoli, wywieziony w głąb ZSRR, osadzony w obozie mieszczącym się w klasztorze Pustelnia Niła. Na przełomie kwietnia i maja 1940 r. został zabity w Twerze strzałem w tył głowy przez NKWD, a następnie pochowany w Miednoje.

     • Zajęcia z programowania
      17.10.2022

      W ostatnim tygodniu września (29.09 ) na zajęciach pozalekcyjnych chętni uczniowie klasy 8a rozpoczęli przygodę z programowaniem. Wykorzystując zestaw do złożenia fischertechnik education Robotics TXT 4.0 Base Set zaczęli budować taśmociąg, który po złożeniu zaprogramują. Zestaw został zakupiony w ramach programu Labolatoria Przyszłości. Z uwagi na złożoność, modelu nie udało sie złożyć go w czasie jednej lekcji. Praca będzie kontynuowana na kolejnych zajęciach.

     • Konfiguracja i instalacja oprogramowania – DRUKARKA 3D
      02.10.2022

      W pierwszym tygodniu nauki uczniowie klasy 8c wspólnie z nauczycielem rozpakowali, zainstalowali i skonfigurowali oprogramowanie drukarki 3D. Przygotowali również stanowisko robocze wydruku 3D. Zwieńczeniem pracy były pierwsze wydruki – brelok oraz sześcian. Drukarka jest jednym z elementów wyposażenia szkoły w ramach projektu #LabolatortiaPrzyszłości. W czasie wspólnej pracy, uczniowie wymieniali między sobą informacje na temat drukarek 3D, programów do projektowania modeli 3D. Wykazali się dużą znajomością tematu.

     • Spotkanie z reprezentantami Polski w piłce ręcznej
      11.09.2022

      W dniu 06.09.2022r. z inicjatywy Mileny i Jakuba Czochry odbyło się spotkanie z reprezentantami Polski w piłce ręcznej.

      Swoją obecnością zaszczycili nas Sławomir Szmal, Radosław Wasiak, Mariusz Jurasik, Rafał Bernacki oraz Zygmunt Kamys. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań związanych z karierą sportową naszych reprezentantów. Goście opowiadali o swoich doświadczeniach zawodowych oraz zachęcali do aktywności fizycznej. Po spotkaniu każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie, a niektórym udało się otrzymać autograf.

     • Narodowe Czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza
      07.09.2022

      Narodowe Czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza już za nami. W amfiteatrze w Parku Środowiskowym, wśród starych drzew, nieopodal szemrzącej rzeki rozbrzmiwały w poniedziałek ballady: "Powrót taty", "Rękawiczka", "Pani Twardowska", "To lubię", "Świeź" i "Świtezianka". Prezentowali je uczniowie klas 5b, 6b i 8a. Pogoda dopisała, publiczność reagowała żywo, nagradzając wykonawców brawami. Nad całością czuwały panie polonistki Marzena Stankiewicz i Iwona Zacharczuk. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
      Zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach projektu Labolatoria Przyszłości.

     • LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI
      03.09.2022

      Cieszymy się, że Labolatoria Przyszłości towarzyszą uczniom naszej szkoły w nowym roku szkolnym.

      Lekcje z drukarkami 3D, robotami, okularami VR czy kamerami na pewno umilą uczniom powrót w szkolne ławki i pokażą, że nauka może być zabawą!

      Przed nami miesiące pełne przygód z nowoczesną technologią!

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 04.12.2022
  • Album fotograficzny

    brak danych