• Poruszające Bajki o Emocjach
      05.06.2023

      29 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty o emocjach, zorganizowane w ramach programu ,, Poruszające Bajki o Emocjach". Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zwierzyńcu. Dzieci z zerówek i klas pierwszych z zainteresowaniem słuchały bajek i aktywnie uczestniczyły. Poprzez ciekawą fabułę i własną improwizację uczyły się rozpoznawać, nazywać i pokazywać emocje oraz rozwijać własne umiejętności budowania relacji społecznych. Podczas zajęć wykorzystywane były instrumenty intuicyjne: bębny, kalimby, gongi, które wspierają proces autoekspresji dzieci, a także dają poczucie sprawstwa. Dziękujemy trenerkom z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki za wartościowe i ciekawe spotkanie.

     • Wyróznienie
      02.06.2023

      Nowa galeria Wyróznienie została dodana do albumu fotograficznego

      Uczennice klasy 8c Blanka Rodzeń oraz Dominika Koczułap zakwalifikowały się do II etapu jubileuszowej X edycji Akcji Edukacyjnej „CZTERY MINUTY = ŻYCIE” organizowanej przez Stowarzyszenia „Nasze Orlęta” i Zespoł Szkół Ogólnokształcących nr 4im. Orląt Lwowskich w Lublinie. 26 maja po sprawdzianie teoretycznym oraz ćwiczeniach praktycznych z pierwszej pomocy otrzymały wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy

     • Wycieczka do ZOO
      02.06.2023

      Klasy Ia i Ib w dniu 17.05.2023r. były na wycieczce w zamojskim ZOO. Uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. Garnitury zwierząt- ,,Co zwierz na grzbiecie nosi". Następnie wyruszyliśmy na zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Poznawaliśmy zwierzęta mieszkające w ZOO, które pochodzą z różnych kontynentów. Dzieci rozszerzyły swoją wiedzę o zwierzętach egzotycznych. Wycieczka była udana, wszyscy wrócili zadowoleni.

     • Wirtualna strzelnica
      29.05.2023

      W poniedziałek 22 maja klas VI a odwiedziła wirtualną strzelnicę w Technikum im. Jana Zamojskiego w Zwierzyńcu. Wszyscy uczniowie, po dokładnym zapoznaniu z wyposażeniem strzelnicy i szczegółowym instruktażu, mieli możliwość wykonania strzelania treningowego przy użyciu zarówno broni krótkiej Glock 19, jak i karabinku HK 416. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji za możliwość wypróbowania swoich umiejętności strzeleckich, a Panu Marcinowi Sztejmerowi za fachowe przeszkolenie i cenne rady.

     • Konstytucja 3-go maja - sprawozdznie
      15.05.2023

      Zdjęcia ze szkolnej akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja wykonywała aparatem cyfrowym otrzymanym przez szkołę z programu Laboratoria Przyszłości uczennica kl. VIb Wiktoria Pieczykolan Zdjęcia te posłużyły uczniom klas VIII i VI do wykonania prezentacji, która miała być sprawozdaniem z w.w uroczystości. Jedną z ciekawszych prac jest prezentacja wykonana przez Zuzannę Szkalrz.

      Iwona Gałecka

     • Konkurs matematyczny - smaczna nagroda
      15.05.2023

      Dnia 21 kwietnia w naszej szkole, został przeprowadzony konkurs matematyczny dla uczniów klas piątych. Po zaciętej i wyrównanej walce, zwycięzcami zostali uczniowie z klasy Vb. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca było wyjście całą klasą na pizzę do wybranej restauracji. Oto jak uczniowie pałaszowali zwycięstwo. Wszyscy jednogłośnie uznali, że warto się uczyć i brać udział w konkursach. Nagrodę ufundowała Rada Rodziców.

     • W krainie mszarów i szuwarów
      15.05.2023

      08.05.2023 r. uczniowie klasy Vb wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego przy RPN w Zwierzyńcu w ramach V edycji pakietu działań edukacyjnych pt. "W krainie mszarów i szuwarów" realizowanego w ramach 5-letniego projektu: "Ochrona gatunków i siedlisk Natura 2000 na obszarze Roztoczańskiego Parku Narodowego". W muzeum, uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i bardzo uważnie obejrzeli film o mszarach i szuwarach. Po filmie, każda z grup odpowiadała na pytania, przygotowane przez panią przewodnik. Następnie udaliśmy się na spacer nad stawy Echo, gdzie czekał dalszy ciąg konkurencji. Zadanie wymagało od uczniów zgrania się i wspólnego dogadania, gdyż wygrywała drużyna, która przeniosła jak najwięcej wody. Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali upominki rzeczowe, które przekazała pani przewodnik.

     • Niedzielna zbiórka na Hospicjum Santa Galla koło Zamościa – POLA NADZIEI
      12.05.2023

      W dniu 07.05.2023r odbyła się kwesta niedzielna prowadzona przez wolontariuszy/uczniów pod opieką pań: Anny Bołociuch, Aleksandry Oleszkiewicz i Grażyny Padyasek. Kwesty odbyły się przed i po niedzielnych Mszach Świętych przy Kościołach w Zwierzyńcu oraz Kaplicy w Obroczy i w Sochach. Wolontariusze kwestowali w żółtych koszulkach na cele charytatywne na rzecz Hospicjum Santa Galla. Każdy mógł wrzucić do puszki dowolny datek, a w zamian otrzymał wykonany przez wolontariuszy żonkil, które są symbolem ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. "Pola Nadziei” to żonkilowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych oraz pozyskanie funduszy na działalność Hospicjum. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję.

     • Lekcja z okularami VR
      11.05.2023

      W dniu 10 maja 2023r. uczniowie z klasy III b na zajęciach z edukacji przyrodniczej poznawali specyfikę pracy rybaków morskich oraz poznawali porty w Polsce. Zapoznali się z budową ryby, nazwami ryb morskich oraz ich wartościami odżywczymi. Dzięki wykorzystaniu okularów VR mieli możliwość obejrzenia głębin morskich z roślinami i zwierzętami tam żyjącymi. Oglądanie filmów w wirtualnej rzeczywistości pogłębiło wrażenia uczniów, poszerzyło percepcję możliwych bodźców. Wzbudziło wiele emocji. Małgorzata Małek

     • Ocalić od zapomnienia
      08.05.2023

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji konkursu wojewódzkiego „Ocalić od zapomnienia”. Sześcioro uczniów klasy 5a przygotowało plakaty i komiks poświęcony partyzantom Lubelszczyzny w latach 1939- 1956. Wojciech Łosiewicz zajął II miejsce w tym konkursie. Wręczenie nagród odbyło się w Szkole Podstawowej nr 24 w Lublinie (organizator konkursu) 26 kwietnia 2023r. Wojtek otrzymał dyplom i nagrodę z rąk wojewody lubelskiego p. Lecha Sprawki. W tej ważnej chwili towarzyszyła chłopcu mama – Dorota Łosiewicz i nauczycielka historii Ewa Grudewicz. GRATYLUJEMY sukcesu Wojtkowi, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie, za chęć pogłębiania wiedzy historycznej o bohaterach naszego regionu.

     • Przygotowanie do egzaminu
      02.05.2023

      Klasa 8b w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji, który odbył się 28 kwietnia 2023r., na lekcji języka polskiego korzystali z interaktywnych testów. Utrwalali wiadomości i umiejętności do egzaminu ósmoklasisty. Wykonywali testy złożone z zdań dotyczących kształcenia literackiego i nauki o języku. Ewa Grudewicz

     • Sadzenie drzewek - IIb i IIIb
      02.05.2023

      Obchody Dnia Ziemi zakończyliśmy posadzeniem sadzonek młodych drzewek, przekazanych przez Roztoczański Park Narodowy. Uczniowie klasy IIb i IIIb z wielkim zaangażowaniem wybrali odpowiednie miejsce dla roślin. Sadzonki zostały posadzone obok ogrodzenia szkoły. Uczniowie opanowali umiejętność sadzenia i pielęgnowania drzewek. Dowiedzieli się jak ważną rolę w środowisku mają drzewa liściaste. Przyrzekli, że będą opiekować się roślinami oraz obserwować ich rozwój i zmiany w różnych porach roku. Drzewka - rośnijcie razem z nami!

     • Zwycięzcy Akcji Góra Grosza
      02.05.2023

      Uczniowie klasy Ia zajęli I miejsce w akcji charytatywnej ,,Góra grosza", zebrali 5884 monety. Otrzymali nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców, było to wyjście na pizzę do Karczmy Młyn oraz pamiątkowy dyplom i drobne upominki. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze smacznego poczęstunku. Maria Pić Dominika Brodziak

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Sobota 23.09.2023
  • Album fotograficzny

    brak danych