• Wakacje
   • Wakacje
   • ZT Zwierzyniacy
     • Ogłoszenie

      20.06.2024

      Zakończenie roku szkolnego 2023/24 odbędzie się według następującego harmonogramu:

      Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu:

      klasy 0-IV - godzina 8.00,

      klasy V-VIII - godzina 10.00

      Szkoła Filialna w Wywłoczce:

      klasy II-VI - godzina 8.00.

      Rano dzieci przyjeżdżają autobusami zgodnie z rozkładem jazdy.

     • Lekcja historii z okularami VR

      20.06.2024

      18.06.2024 r w ramach podsumowania wiadomości z okresu starożytności i średniowiecza , uczniowie kl. Vb na lekcji historii uczestniczyli w zajęciach, podczas których wykorzystano okulary VR otrzymane z Projektu Laboratoria Przyszłości. Dzieci obejrzały słynne zabytki z obydwu epok, przypomniały sobie podstawowe elementy i cechy architektoniczne budowli, które powstawały w tych okresach. Mogły wirtualnie pospacerować sobie po egipskiej świątyni i średniowiecznym zamku.

     • Happening ekologiczny

      17.06.2024

      Dzisiaj w naszej szkole (14 czerwca) odbył się happening ekologiczny promujący odnawialne źródła energii oraz naszą pracownię OZE. Było to wydarzenie, które miało na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat znaczenia i korzyści płynących z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. W trakcie happeningu zaprezentowano różne technologie i rozwiązania związane z OZE, a także odbyły się warsztaty i prezentacje plakatów wykonanych przez uczniów. Wszyscy mieli okazję zapoznać się z działaniem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, wodnych oraz innych innowacyjnych technologii. Było to cenne doświadczenie, które z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania tematyką ekologiczną i odnawialnymi źródłami energii.

     • Gratulacje

      14.06.2024

      Serdecznie gratulujemy Amelce Jareckiej z klasy Vb tytułu finalisty w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego Clickonmaniac w kategorii Young Learner. Życzymy dalszych sukcesów

     • Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: „Europa i ja”

      14.06.2024

      Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: „Europa i ja” w bieżącym roku szkolnym dobiegła końca. Grupa II kl. VB zajmowała się Wielką Brytanią wraz z panią Katarzyną Małyszek, natomiast kl. VIB wraz z panią Joanną Bojda zdobywała wiedzę o Niemczech. Realizacji zadań towarzyszyła dobra zabawa oraz integracja uczniów. Poszerzali oni swoją wiedzę na temat tych krajów, a dokładniej poznawali ich kulturę, tradycje, zabytki, stolice, ciekawe miejsca, które warto odwiedzić, a także ciekawostki. Uczniowie wcielali się w postacie z baśni z brytyjskich powieści dla dzieci i młodzieży, oglądali bajki, poznawali symbole narodowe, śpiewali piosenki. Był też czas na aktywność fizyczną podczas której uczestniczyli w zabawach ruchowych typowych dla danego kraju. Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach utrwalających liczebniki niemieckie, dowiedzieli się o murze berlińskim, który niegdyś dzielił stolicę Niemiec, usłyszeli o zamku Neuschwanstein w Bawarii będącego pierwowzorem do baśni Disneya. Powstały ciekawe prace plastyczne, plakaty, polsko-niemiecki słownik obrazkowy, czy też lapbooki o Wielkiej Brytanii przedstawiające najbardziej interesujące miejsca w tym kraju, roślinność i zwierzęta czy też sławnych Brytyjczyków. Uczniowie mieli okazję rozwijać też swoje talenty kulinarne, poznając brytyjską kuchnię - piekli gingerbread cookies, przyrządzali fish and chips. Podczas projektu wykorzystując gogle wirtualnej rzeczywistości tropili najdziwniejsze festiwale w Wielkiej Brytanii, odwiedzili najsłynniejsze londyńskie muzea oraz zwiedzili Londyn. Poznawanie krajów europejskich okazało się bardzo ciekawym zadaniem pobudzającym wyobraźnię i kreatywność uczniów. Dziękujemy autorce i koordynatorce projektu za pomysł i dostarczenie inspiracji do poznawania ciekawostek związanych z Niemcami i Wielką Brytanią.

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Środa 24.07.2024
  • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim

   programie InstaLing dla szkół

   Insta.Ling - skuteczna nauka słówek

  • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie

   Twoje Dane Twoja Sprawa

  • Album fotograficzny

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 721206