• Lekcja historii z drukarką 3D
      04.12.2022

      Lekcje historii przeprowadzone w klasie IV a i IV b na temat panowania Bolesława Chrobrego zostały zakończone konkursem wiedzy na temat pierwszego króla Polski i jego ojca Mieszka I. Najszybciej i na największą liczbę pytań poprawnej odpowiedzi w klasie IV a udzielił Antoni Konik, w klasie IV b Julian Kozak. Nagrodą dla zwycięzców były insygnia władzy królewskiej wydrukowane drukarką 3 D, którą szkoła otrzymała w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

     • Lekcja fizyki z wykorzystaniem okularów Class VR.
      04.12.2022

      1 grudnia, tym razem, uczniowie klasy 8b powtarzali wiadomości o cieple, dźwięku, pływaniu i tonięciu ciał. Okulary Class VR umożliwiły im przeniesienie się do świata wirtualnego. Używając kontrolera ręcznego z wbudowanym joystickiem mogli zwiedzać pomieszczenia budynku mieszkalnego, obserwować zjawisko konwekcji oraz przypomnieć sobie warunki pływania ciał. Obserwowali również jak szybko i w jaki sposób rozchodzą się fale dźwiękowe. Młodzież na chwilkę przeniosła się także w wirtualny świat chemii. Lekcja okazała się atrakcyjną i wzbudziła wiele emocji wśród uczniów.

     • Lekcja chemii z wykorzystaniem okularów Class VR.
      04.12.2022

      1 grudnia uczniowie klasy 8c korzystali kolejny raz z okularów Class VR. Tym razem za pomocą funkcji rozszerzonej rzeczywistości Class VR poznawali molekularną i atomową strukturę niektórych substancji. Chemia 3D, to ciekawy sposób przedstawienia modeli atomów i cząsteczek. Młodzież oglądała odmiany alotropowe węgla, model cząsteczki glicerolu, atom miedzi oraz atom sodu. Ciekawa okazała się również Tabela okresowa 3D. W poznawaniu wirtualnej rzeczywistości niezawodne okazały się kontrolery ręczne z wbudowanym joystickiem. Emocji było wiele!

     • Zajęcia z robotyki
      30.11.2022

      30 listopada odbyły się kolejne zajęcia z robotyki z klockami Lego Education Spike Prime. Model sejfu został dokończony.

      Nauczyciele prowadzący zajęcia: Małgorzata Sankowska-Janeczek oraz Joanna Ruda przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat zasad związanych z cyberbezpieczeństwem, a w szczególności zagadnienieniami związananymi z hasłami i zabezpieczeniami.

     • Mikołajkowy Kiermasz Ciast
      29.11.2022

      Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

      w dn. 6 – 7 grudnia 2022r w godz. od 9.00 – 14.00

      zapraszamy na Mikołajkowy Kiermasz Ciast w ramach

      Mikołajkowej akcji ,,Zbieramy na stypendia” przy współpracy z Fundacją

      Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

      Miejsce Kiermaszu ⁕ Hol Szkoły Podstawowej

     • Przedszkolaki poznają zawody
      30.11.2022

      Z cyklu "Przedszkolaki poznają zawody" dziś spotkanie z mamą Leona z grupy 0b. Pani Katarzyna Jaszek jest rzeźbiarką. Opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie, pokazała interesujące zdjęcia przeróżnych rzeźb. Na koniec przygotowała mini warsztaty lepienia w glinie. I tak oto odkryły się małe talenty artystów.

     • Znawcy ptaków
      28.11.2022

      24 listopada w siedzibie Nadleśnictwa Zwierzyniec odbył się drugi etap (powiatowy) konkursu „Życie ptaków w Zwierzynieckich lasach” w dwóch kategoriach wiekowych IV-VI klasa i VII-VIII klasy.

      Naszą szkołę reprezentowała Amelia Braune z klasy 4w w Wywłoczce i uczennice z klasy 8a – Hanna Urban, Lena Rudy, Oiwia Skowrońska, Magdalena Fajfer.

     • Zajęcia z robotyki
      27.11.2022

      W środę 23 listopada ruszyły zajęcia z robotyki w ramach projektu „ProLog” . Uczniowie wykorzystując klocki Lego SPIKE budują modele i uczą się programowania.

      ProLog to nowy, pilotażowy projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, którego celem jest wspieranie i rozwijanie kompetencji kluczowych wśród uczniów i nauczycieli. W projekt zaangażowali się nauczyciele: informatyki - Pani Małgorzata Sankowska-Janeczek, matematyki - Pan Mirosław Dziwota oraz przyrody - Pani Joanna Ruda.

     • Lekcja fizyki z wykorzystaniem okularów Class VR
      27.11.2022

      23 listopada uczniowie klasy 8c podczas lekcji fizyki powtarzali wiadomości o izolacji cieplnej i dźwięku. Okulary Class VR umożliwiły im przeniesienie się do świata wirtualnego. Za pomocą kontrolera ręcznego z wbudowanym joystickiem mogli zwiedzać pomieszczenia budynku mieszkalnego i obserwować zjawisko konwekcji. Uczniowie używali również kostki Class VR, która w pełni pozwalała korzystać z możliwości okularów. Obserwowali również jak szybko i w jaki sposób rozchodzą się fale dźwiękowe. Lekcja okazała się bardzo atrakcyjną. Okulary z dodatkami, które zostały wykorzystane, wzbudziły wiele emocji wśród uczniów.

     • Laboratoria Przyszłości - klasa Ia
      27.11.2022

      Uczniowie klas Ia 15 listopada 2022 r. mieli zajęcia z klockami magnetycznymi i klockami w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości". Zgodnie pracowali w grupach, układali przeróżne wzory według własnego pomysłu oraz budowali modele stojące. Rozwijali swoją wyobraźnię. Prace wykonywali z wielkim zaangażowaniem, w miłej i koleżeńskiej atmosferze.

     • Laboratoria Przyszłości - klasa Ib
      27.11.2022

      W dniu 8 listopada 2022r. uczniowie klasy I „b” brali udział w zajęciach w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości. Podczas zajęć wykorzystywane były klocki magnetyczne.

      Początkowo dzieci korzystały z przygotowanych propozycji budowli i konstrukcji. Później wykorzystując swoją wyobraźnię i kreatywność budowały własne modele, konstrukcje i budowle. Uczniowie pracowali w grupach, wymieniając się zestawami klocków. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i świetnie się bawili.

     • Piesza wycieczka
      24.11.2022

      22 listopada klasa 4b wybrała się na pieszą wycieczkę do Soch, gdzie czekało na uczestników ognisko. Dużą popularnością cieszyły sie pieczone na ognisku kiełbaski. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

     • "Tkanie odcieni jesieni"
      24.11.2022

      W dniu 23.listopada 2022r dzieci z klas V, VI,VII uczestniczyły w warsztatach plastyczno-technicznych organizowanych przez OEM-RPN " Tkanie odcieni jesieni".

      Zajęcia prowadziła Pani Aleksandra Winnik- Zając. Dzieci poznały sposoby tworzenia tkaniny różnymi splotami na krośnie. Stworzyły wielobarwną tkaninę, posługując się splotem płóciennym.

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 04.12.2022
  • Album fotograficzny

    brak danych