• Obóz sportowy

     W dniach 13-15.06.2022 r. klasa VIII A przebywała na obozie sportowym w Ustrzykach Górnych.

     Swoją przygodę rozpoczęliśmy o godz. 8.00, gdzie spod szkoły wyruszyliśmy w drogę.

     Po kilku godzinach jazdy dotarliśmy do celu. Przywitały nas cudowne widoki górskie i piękna pogoda. Po zakwaterowaniu i obiedzie wyruszyliśmy na wędrówkę po okolicy i miejscowych ścieżkach przyrodniczych.

     Wieczór zakończyliśmy wspólnym ogniskiem, na którym piekliśmy kiełbasy.

     O godz. 22.00 poszliśmy spać, wiedząc, że na następny dzień czeka nas prawdziwy sprawdzian naszej wytrzymałości.

     Drugi dzień spędziliśmy na wędrówce na najwyższy szczyt Bieszczad – Tarnicę (1346 m n.p.m). Niestrudzeni, dumni z siebie zdobyliśmy Tarnicę. Widoki, jakie nas otaczały, zrekompensowały nasz cały wysiłek.

     Trzeci dzień rozpoczęliśmy od wędrówki i zdobycia Połoniny Caryńskiej (1297 m n.p.m.).

     O godz. 14.00 wyruszyliśmy nad Solinę i tam zobaczyliśmy zaporę.

     Około godz. 16.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną.

     Na miejscu wszyscy zadowoleni i wyśmienitych humorach zameldowaliśmy się o godz. 21.00.

     Opiekunowie: Edyta Kot, Adam Bartnik i Mirosław Dziwota

    • Ochrona przyrody na Roztoczu

     Uczniowie klasy Ia wzięli udział w projekcie „Ochrona przyrody na Roztoczu. Zajęcia dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej”, które polegały na przeprowadzeniu określonych działań edukacyjnych w zakresie ochrony przyrody i edukacji regionalnej. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli filmy i prezentacje podczas, których zapoznali się z fauną i florą Roztoczańskiego Parku Narodowego. Niezwykle ciekawym pomysłem, była wykorzystana w pracy kolorowanka pt. „Odkrywaj Roztocze – kolorowanka dla dzieci”. Zawierała ona 20 ilustracji przedstawiających charakterystyczne dla Roztocza miejsca objęte ochroną przyrody, chronione gatunki roślin i zwierząt oraz obiekty o dużej wartości historyczno-kulturowej – z krótkim opisem. Do książeczki dołączone były naklejki, dzięki którym dzieci mogły we właściwy sposób pokolorować obrazki. Projekt ten został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Zajęcia uświadomiły uczniom, że w naszym najbliższym środowisku jest wiele niezwykłych i unikatowych obiektów przyrodniczych i regionalnych. Zrozumiały, że aby przyroda była chroniona i szanowana na całym świecie, musimy dbać o nasze najbliższe otoczenie- Roztocze.

    • Rocznica bitwy pod Osuchami

     Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu od wielu lat opiekują się mogiłami polskich patriotów na cmentarzu parafialnym, którzy oddali życie za wolność Polski.

     25 czerwca 2022 r. w 78. rocznicę bitwy pod Osuchami uczeń klasy 7a Piotr Adamczyk i nauczycielka historii Irena Staroń zapalili znicz i złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą śmierć jednego z dowódców, Edwarda Markiewicza „Kaliny”, który poniósł śmierć w wyżej wymienionej bitwie.

    • Twój dar serca dla chorych dzieci z hospicjum!

     Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie zaprasza wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników naszej szkoły do akcji wsparcia finansowego dla Lubelskiego Hospicjum dla dzieci im. Małego Księciab w Lublinie.

     Akcja ma na celu uwrażliwienie oraz rozbudzenie wrażliwości młodzieży szkolnej na potrzeby chorych dzieci i potrzebujących pomocy.

      Akcja polega na zbiórce do oznakowanych puszek środków pieniężnych, które w całości przekazane zostaną na konto Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

     Wolontariusze będą zbierać datki po klasach, w każdym dniu.  Puszki wystawione będą również w sekretariacie szkoły przy ul. Partyzantów oraz w świetlicy szkolnej przy ul. Armii Krajowej.

     Zbiórka potrwa od 06.06.2022r do 23.06. 2022r.

    • Piknik Profilaktyczny

     Po długiej pandemicznej przerwie w dniu 27 maja 2022r, w naszej szkole  odbył się Piknik Profilaktyczny. Imprezę tę otworzyła pani Burmistrz Urszula Kolman oraz pani Sekretarz Edyta Wolanin – przewodnicząca MGKRPA w Zwierzyńcu wraz z panią Dyrektor Grażyną Kawka i panią Wicedyrektor Katarzyną Małyszek, życząc wszystkim uczestnikom  dobrej zabawy. 

     W tym dniu każdy z uczniów mógł mile spędzić czas oraz skorzystać z różnych atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego konkurencje sportowe wraz z nagrodami. Do tego należy dodać jeszcze moc rozrywki na  dmuchanych zjeżdżalniach. Uczniowie mieli okazję wysłuchać przygotowanego przez animatorów spektaklu pt. Tolerancja oraz uczestniczyć w malowaniu twarzy. Było też coś dla ciała: wata cukrowa oraz hot dogi. W powietrzu unosił się duch relaksu, integracji i wspólnej zabawy. Piknik zorganizowany został przez Centrum Kultury i Szkołę Podstawową w Zwierzyńcu, a  sponsorem była MGKRPA w Zwierzyńcu.

    • „Radość z pomagania 2022”

     W dniu 31.05.2022 r. delegacja wolontariuszy z klas 8 pod opieką p. Grażyny Padyasek wzięła udział w imprezie plenerowej ,,Radość z pomagania 2022’’,która odbyła się w parku przy Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w grach, zabawach oraz konkurencjach sportowych. Główną atrakcją spotkania było wesołe miasteczko, czyli zjeżdżalnie i trampoliny. Czas umilał przygotowany grill, słodki poczęstunek oraz lody. Dla wielbicieli zwierząt była możliwość zobaczenia mini zoo.

    • Laureat konkursu informatycznego

     21 kwietnia 2022 r. uczniowie klas ósmych szkół podstawowych województwa lubelskiego przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Informatycznej „USER”. Konkurs organizował Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie

     Honorowy Patronat nad konkursem objęli:

     Prezydent Miasta Lublin – Pan Krzysztof Żuk,

     Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk.

     Do konkursu przystąpiło 68 uczniów z 27 szkół z województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Kacper Hanaka, Maja Popławska oraz Fabian Stropek

     W etapie wojewódzkim konkursu wyłoniono 3 laureatów , 7 finalistów oraz 18 wyróżnionych. Uczniowie wykazali się dużą znajomością zagadnień z zakresu wiedzy informatycznej.

     Laureatem konkursu  (II miejsce) został · Kacper Hanaka z klasy 8b

     Serdecznie gratulujemy.

      

      

     [no more]

    • Wizyta klasy 5b w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym

     17 maja klasa 5b odwiedziła Bałtowski  Kompleks Turystyczny. Wraz z piękną pogodą przy wejściu przywitał nas Dinuś – maskotka obiektu.

     Zabawę dzieci zaczęły od wizyty w wiosce czarownic  czyli kobiet wiedzących – Sabatówce.  Tunel odwagi, czary mary, latanie na miotle i miłe rozmowy z czarownicą Hogatą – to atarakcje tego niezwykłego miejsca. W podwodnym świecie Oceanarium piątoklasiści zajrzeli w oczy  prehistorycznym potworom, następnie w Juraparku  spotkali  około  100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Z ciekawej opowieści przewodnika dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat życia tych niezwykłych zwierząt.

     Spacer „dolną częścią” bałtowskiego Zwierzyńca, pozwolił na  spotkanie z różnobarwnym światem ptaków i ssaków, wśród których uwagę przykuły cudne kozy miniaturowe , surykatki i małpa złodziejka.

     „Zwierzyniec Górny” zwiedziliśmy z pokładu amerykańskiego schoolbusa – zupełnie jak na prawdziwym, afrykańskim Safari!

     Ostatnim punktem był Park Miniatur - uformowany na kształt Polski obszar o powierzchni ok. 1 hektara z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi,
     Dzieci obejrzały 49 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe  w Polsce na przestrzeni 500 lat.

     Piękna pogoda, profesjonalna obsługa i ciekawe świata dzieci to przepis na udaną wycieczkę.

    • Wycieczka do Chełma klas 4

     9 maja korzystając z pięknej pogody najpierw zwiedziliśmy chełmską starówkę, wspięliśmy się Górę Chełmską by podziwiać piękną bazylikę, a następnie spędziliśmy godzinę w kredowych podziemiach.

     Pełni wrażeń po wizycie u ducha Bielucha odpoczęliśmy w aquaparku. Kolejnym punktem programu były warsztaty pizzy - już wiemy, że samodzielnie przygotowana pizza smakuje najlepiej.

     Wisienką na torcie był pobyt na kręgielni. Pomimo tego, że większość uczniów po raz pierwszy grała w kręgle okazało się, że wśród czwartaków są prawdziwi mistrzowie!

    • "Gry i zabawy sposobem na nudę"

     „Gry i zabawy sposobem na nudę!”. Pod takim hasłem 5 maja 2022 r. w naszej szkole odbyły się zawody rekreacyjno – sportowe dla uczniów klas drugich.Zawody rozpoczęły się od uroczystej prezentacji drużyn i otwarcia imprezy przez p. dyr. Grażynę Kawkę.

     Po części oficjalnej przyszedł czas na sportową rywalizację.

     Na uczniów czekało 13 zabaw ruchowych, układanie puzzli oraz sprawdzian z wiedzy o sporcie.

     Wszyscy bawili się znakomicie. W zawodach nie było ani wygranych, ani przegranych. Najważniejsza była dobra zabawa, radość i uśmiech, który towarzyszył wszystkim od początku do końca imprezy.

     Dopełnieniem całości były nagrody. Na zakończenie imprezy wszystkim uczestnikom zostały wręczone przez p. wicedyrektor Katarzynę Małyszek pamiątkowe dyplomy i medale a na ręce wychowawczyń wręczono puchary i słodycze.

     Organizatorem imprezy była p. Edyta Kot, której pomagały uczennice klasy VIII a – Kasia, Gabrysia, Milena, Amelka Cz., Amelka W., Maja i Natalia.

     Oto kilka migawek z imprezy.

    • Ultra Roztocze

     14 maja 2022 r. wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu, pod opieką pani Ireny Staroń, pomagali kolejny raz przy organizacji rajdu Ultra Roztocze.

    • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

     Dnia 27 kwietnia 2022 r. UKS Jutrzenka był organizatorem Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

     Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych kl. IV – VI i kl. VII – VIII.

     W kategorii klas IV – VI w grupie chłopców I miejsce zajął Aleksander Dziwota kl. IV b.

     W kategorii kl. VII – VIII w grupie dziewcząt I miejsce zajęła Martyna Jamroz, II miejsce – Gabriela Grzyb, natomiast miejsce III zajęła Katarzyna Cielica(wszystkie uczennice z kl. VIII a).

     W grupie chłopców najlepszy okazał się Mikołaj Godzisz(kl. VIII a), II miejsce zajął Błażej Kur(kl. VIII a), natomiast miejsce III przypadło Bartłomiejowi Kowalczukowi z kl. VIII c.

     Za zajęcie miejsc I – III uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

     Organizatorem i sędzią zawodów była Edyta Kot i Dorota Gałka.

    • Uroczyste podsumowanie projektu „Piramida Cheopsa”

     25 kwietnia 2022 roku w Technikum im. Jana Zamoyskiego odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Piramida Cheopsa” w którym brali udział nasi uczniowie. Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej, gdzie zebraną młodzież oraz gości powitał Dyrektor Technikum Waldemar Gardiasz. Realizacja tego projektu składała się z kilku etapów: spotkania organizacyjnego prezentującego założenia projektu oraz cyklu spotkań, które pokazywały zastosowanie i wykorzystanie w nauczaniu programu GeoGebra. W finałowym etapie udział wzięło łącznie 25 nauczycieli z różnych szkół naszego województwa. Szkoły, które zgłosiły się do finału, miały za zadanie zbudowanie określonej liczby prostopadłościennych kartonowych bloków, z których budowana była Piramida Cheopsa w skali 1:40, a składała się ona z 960 elementów.

     Nad sklejaniem prostopadłościanów pracowali uczniowie z klas 8a i 8b, oraz uczniowie z Ukrainy.

     Na placu Technikum powstała kartonowa piramida, którą układali zaproszeni goście oraz uczniowie ze szkół, które przystąpiły do etapu finałowego projekt.

    • "Mistrz komputera"

     29.03.2022 r. odbył się Finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA".105 uczniów z 56 szkół podstawowych z całego województwa rozwiązywało zadania na platformie Moodle LSCDN.

     Konkurs został objęty patronatem naukowym:

     • Rektora Politechniki Lubelskiej Pana prof. dr hab. inż. Zbigniewa Patera
     • Rektora Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji Pana dr Makarego Stasiaka

     Patronat honorowy sprawowali:

     • Prezydent Miasta Lublin Pan dr Krzysztof Żuk
     • Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk
     • Dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Pan Krzysztof Staruch
     • Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin

     26.04.2022 r. w Gmachu Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Tytuł II wicemistrza w  konkursie otrzymał uczeń naszej szkoły Kacper Hanaka. 

     Serdecznie gratulujemy.