• Happening ekologiczny

     Dzisiaj w naszej szkole (14 czerwca) odbył się happening ekologiczny promujący odnawialne źródła energii oraz naszą pracownię OZE. Było to wydarzenie, które miało na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat znaczenia i korzyści płynących z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. W trakcie happeningu zaprezentowano różne technologie i rozwiązania związane z OZE, a także odbyły się warsztaty i prezentacje plakatów wykonanych przez uczniów. Wszyscy mieli okazję zapoznać się z działaniem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, wodnych oraz innych innowacyjnych technologii. Było to cenne doświadczenie, które z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania tematyką ekologiczną i odnawialnymi źródłami energii.

    • Gratulacje

     Serdecznie gratulujemy Amelce Jareckiej z klasy Vb tytułu finalisty w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego Clickonmaniac w kategorii Young Learner. Życzymy dalszych sukcesów

    • Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: „Europa i ja”

     Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: „Europa i ja” w bieżącym roku szkolnym dobiegła końca. Grupa II kl. VB zajmowała się Wielką Brytanią wraz z panią Katarzyną Małyszek, natomiast kl. VIB wraz z panią Joanną Bojda zdobywała wiedzę o Niemczech. Realizacji zadań towarzyszyła dobra zabawa oraz integracja uczniów. Poszerzali oni swoją wiedzę na temat tych krajów, a dokładniej poznawali ich kulturę, tradycje, zabytki, stolice, ciekawe miejsca, które warto odwiedzić, a także ciekawostki. Uczniowie wcielali się w postacie z baśni z brytyjskich powieści dla dzieci i młodzieży, oglądali bajki, poznawali symbole narodowe, śpiewali piosenki. Był też czas na aktywność fizyczną podczas której uczestniczyli w zabawach ruchowych typowych dla danego kraju. Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach utrwalających liczebniki niemieckie, dowiedzieli się o murze berlińskim, który niegdyś dzielił stolicę Niemiec, usłyszeli o zamku Neuschwanstein w Bawarii będącego pierwowzorem do baśni Disneya. Powstały ciekawe prace plastyczne, plakaty, polsko-niemiecki słownik obrazkowy, czy też lapbooki o Wielkiej Brytanii przedstawiające najbardziej interesujące miejsca w tym kraju, roślinność i zwierzęta czy też sławnych Brytyjczyków. Uczniowie mieli okazję rozwijać też swoje talenty kulinarne, poznając brytyjską kuchnię - piekli gingerbread cookies, przyrządzali fish and chips. Podczas projektu wykorzystując gogle wirtualnej rzeczywistości tropili najdziwniejsze festiwale w Wielkiej Brytanii, odwiedzili najsłynniejsze londyńskie muzea oraz zwiedzili Londyn. Poznawanie krajów europejskich okazało się bardzo ciekawym zadaniem pobudzającym wyobraźnię i kreatywność uczniów. Dziękujemy autorce i koordynatorce projektu za pomysł i dostarczenie inspiracji do poznawania ciekawostek związanych z Niemcami i Wielką Brytanią.

    • LOTERIA FANTOWA „Kilometry Dobra”

     5 i 6 czerwca 2024r. Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował w naszej szkole loterię fantową na potrzeby Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu.

     Na rzecz loterii zgromadzono 190 fantów. To wynik zaangażowania się całej szkolnej społeczności: dyrekcji, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów i ich rodziców.

     Tradycyjnie „ każdy los wygrywał”. Można było wylosować: słowniki, książki, gry planszowe, ramki na zdjęcia, zegary, kalendarze. Były także: puzzle, zabawki, biżuteria, a nawet globus. Najwięcej było pluszaków. To one kusiły najbardziej swym wyglądem. Były powodem westchnień nie tylko przedszkolaków.

     Miło nam poinformować, że uczestnicząc w tym wydarzeniu, wzbogaciliśmy konto fundacji o 1986,98 zł.

     Szczególne podziękowania składamy osobom, które wsparły naszą akcję fantami - bez Was ta akcja byłaby niemożliwa!

     Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w powodzenie loterii, która była dowodem naszej wrażliwości społecznej. Dziękujemy!

     Opiekun SKW Grażyna Padyasek

    • Finały szkolnych konkursów matematycznych

     W dniu 28.05.2024 odbyły się finały szkolnych konkursów matematycznych.

     Czołowe miejsca zdobyli:

     MISTRZ LOGIKI

     1. Wasąg Elżbieta klasa 6a, 23 pkt

     2. Maciejewska Katarzyna klasa 7a, 22 pkt

     3. Minkiewicz Adam klasa 8a, 22 pkt

     4. Kasprzak Jakub klasa 6b, 20 pkt

     5. Trojanowska - Cruz Liliana klasa 5b, 18 pkt

     6. Dziwota Aleksander klasa 6b, 17 pkt

     MATMA W NECIE

     1. Dziwota Aleksander klasa 6b, 4 pkt

     2. Minkiewicz Adam klasa 8a, 4 pkt

     3. Czochra Jakub klasa 6b, 3 pkt

     4. Łuczycka Krystyna klasa 6a, 3 pkt

     5. Wasąg Elżbieta klasa 6a, 2 pkt

     6. Szuty Dawid klasa 6a, 2 pkt

     Przy równej ilości punktów decydował lepszy wynik z eliminacji. Konkursy zorganizował i przeprowadził Piotr Łosiewicz Pełne wyniki, zestawy, rozwiązania na stronie www.piolos.pl

    • Sukcesy naszych uczniów

      

     W kwietniu 2024r. odbył się XII Wojewódzki Konkurs „Ocalić od zapomnienia. Mój Bohater-Portret Partyzanta Lubelszczyzny” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 24 w Lublinie. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. Cezary Dębski- uczeń klasy 8a napisał pracę poświęconą Szczepanowi Pieczykolanowi- partyzantowi działającemu podczas II wojny światowej na Zamojszczyźnie.  Otrzymał wyróżnienie w kategorii literackiej. Gratulujemy.

    • Wycieczce w Powerlandzie

     29 maja 2024 r. dzieci z grup 0a i 0b były na wycieczce w Powerlandzie w Biłgoraju. W trakcie wyjazdu uczestniczyły w różnych atrakcjach, takich jak zabawy w sali zabaw, warsztaty kreatywne, tworzenie mega glutków oraz zamykanie w bańce. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i była okazją do nauki poprzez zabawę.

    • Radość z pomagania 2024

     28 maja 2024r 9-osobowa delegacja uczniów naszej szkoły zaangażowanych w pracy Szkolnego Klubu Wolontariatu uczestniczyła w imprezie plenerowej w Łabuńkach Pierwszych Radość z pomagania 2024 ‒ uroczyste podsumowanie kampanii Hospicjum Santa Galla ,,Pola Nadziei. W programie znalazły się wspólne gry i zabawy, wesołe miasteczko oraz poczęstunek. W ten sposób Dyrektor Hospicjum podziękował przedstawicielom szkół i przedszkoli prężnie działającym zarówno w formie materialnej jak i edukacyjnej dotyczącej potrzeb ludzi przewlekle chorych na rzecz pacjentów Hospicjum. Do Zwierzyńca wróciliśmy pełni zapału i pomysłów na kolejny rok owocnej współpracy. Opiekun SKW Aleksandra Oleszkiewicz

    • Turniej szachowy

     Dnia 29.05.2024 odbył się (szósty w tym roku szkolnym) turniej szachowy. Turniej rozegrano z okazji Dnia Dziecka, startowało 12 uczniów. Wyniki: 1 Czochra, Jakub 6b 4 pkt 2 Łosiewicz, Wojciech 6a 4 pkt 3 Wasąg, Elżbieta 6a 4 pkt 4 Zdzioch, Bernard 3b 3 pkt 5 Dziwota, Aleksander 6b 3 pkt W kategorii klas I - IV: 1 Zdzioch, Bernard 3b 2 Czochra, Nikodem 1b 3 Szewczuk, Paweł 4b W kategorii dziewcząt: 1 Wasąg, Elżbieta 6a 2 Ulanicka, Hanka 5b 3 Jarecka, Amelia 5b

    • Cinderella Mix

     Anglojęzyczne koło teatralne klasy VIb z gościnnym udziałem Hani Ulanickiej z klasy Vb z dumą prezentuje fotorelację z występów, które odbyły się w naszej szkole wczoraj i dzisiaj. Przedstawienie pod tytułem Cinderella Mix czyli w wolnym tłumaczeniu Zwariowany Kopciuszek obejrzały pięciolatki z Przedszkole Samorządowe im. Wandy Cebrykow w Zwierzyńcu i Niepubliczne Przedszkole Motylek oraz wszyscy uczniowie klas 0-III. Była to nie tylko rozrywka, ale też ciekawa lekcja języka angielskiego bo aktorzy mówili w tym języku. Młodzi adepci sztuki aktorskiej spisali się na medal, a dowodem na to były kolejki chętnych ustawiających się do wspólnych zdjęć. Ostrzegamy, że zdjęć będzie dużo bo wszyscy prezentowali się tak doskonale, że bardzo trudno było wybrać najlepsze ujęcia

    • Dzień Matki

     26 maja to najpiękniejszy dzień w roku – Dzień Matki. W tym szczególnym dniu, w kościele parafialnym, uczniowie klas 0-III słowem i piosenką wyrazili wdzięczność za matczyną miłość oraz za serce, które zawsze rozumie i wybacza.