W ramach realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłości w klasie 1a odbyły się zajęcia z wykorzystaniem mikroskopu. Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem nowego sprzętu, a następnie oglądali różnorodne preparaty- największą popularnością cieszyło się „odnóże muchy”. Wszystkie preparaty obserwowali z wielkim zaangażowaniem i niedowierzaniem, sprawiało im to dużą radość i z pewnością przyczyniło się do pogłębienia ich wiedzy.
wycieczKA do Zamojskiej Akademii Kultury
03 kwietnia czworo uczniów z klasy VIII A miało wyjątkową okazję uczestniczyć w wycieczce do Zamojskiej Akademii Kultury, gdzie zgłębiali historię Dzieci Zamojszczyzny. Program obejmował projekcję poruszającego filmu o dzieciach deportowanych do obozu na ul. Przemysłowej w Łodzi, warsztaty edukacyjne przybliżające realia tamtych czasów oraz wystawę fotograficzną przygotowaną przez IPN. Było to niezwykle wartościowe doświadczenie, które pozwoliło lepiej zrozumieć tragedię najmłodszych ofiar wojny i ich trudną drogę do ocalenia
5
Półfinały zawodów wojewódzkich
Dnia 1 kwietnia 2025 roku w Zamościu odbyły się półfinały zawodów wojewódzkich, w których zmierzyły się drużyny z różnych miejscowości regionu. Wydarzenie przyciągnęło wielu kibiców i zawodników, którzy rywalizowali na wysokim poziomie. Zawody te poprzedziły eliminacje na szczeblu powiatu zamojskiego, w których udział wzięły drużyny: Zwierzyniec, Sitaniec, Krasnobród, Wysokie, Nielisz i Zawada. W rywalizacji najlepszy okazał się Zwierzyniec, który zwyciężył i tym samym zapewnił sobie awans do półfinałów wojewódzkich. Klasyfikacja końcowa 1/2 Wojewódzkich: 1. Zwierzyniec – zwycięzca zawodów, zaprezentował znakomitą formę i pewnie sięgnął po pierwsze miejsce. 2. Sitaniec – bardzo mocna drużyna, która dzielnie walczyła o zwycięstwo, ostatecznie zajmując drugie miejsce. 3. Zamość – gospodarze turnieju pokazali dobrą dyspozycję, zdobywając miejsce na podium. 4. Hrubieszów – ambitna drużyna, której niewiele zabrakło do czołowej trójki. 5. Tomaszów Lubelski – choć uplasował się na piątym miejscu, zaprezentował solidny poziom sportowy. Zawody stały na wysokim poziomie i dostarczyły wielu emocji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na dalsze etapy rywalizacji!
GeoPrzygoda - od punktu do mapy
W dniu 28 marca reprezentacja naszej szkoły w składzie Wojciech Góra, Maciej Dziadosz i Wiktor Czarniecki wzięła udział w I edycji konkursu geograficzno - geodezyjnego "GeoPrzygoda - od punktu do mapy". Nasz zespół zajął I miejsce w zmaganiach drużynowych. GRATULUJEMY
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 🧩🦋♾ Tego dnia wszyscy pokażmy swoją solidarność z osobami z autyzmem! Ubierzmy się na niebiesko!
Skąd się biorą produkty ekologiczne?
Dzieci z grupy 0a i Ob obejrzały film edukacyjny - Skąd się biorą produkty ekologiczne? Następnie zapoznały się z produktami ekologicznymi
6
Skąd się biorą produkty ekologiczne?
W ramach programu - Skąd się biorą produkty ekologiczne? w grupach Oa i Ob odbyły się zajęcia z panią pielęgniarką Grażyną Cieplak. Dzieci poznały produkty zdrowe i niezdrowe. Następnie układały piramidę zdrowia . Zajęcia były ciekawe, dostarczyły wiedzy na temat zdrowych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia
6
Kreatywna zabawa i nauka w jednym!
Uczniowie z klasy 2a mieli okazję rozwijać swoje zdolności manualne oraz uczyć się współpracy budując z klocków magnetycznych w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości! Podczas zajęć ćwiczyły motorykę, uczyły się komunikacji i pracy w grupie, a efekty ich wspólnych wysiłków były imponujące! Dzięki zaangażowaniu i kreatywności powstały niesamowite figury, które zachwyciły wszystkich! Młodzi ludzie, wielkie pomysły – a przede wszystkim mnóstwo radości!
12
Zakończenie akcji charytatywnej
Szkolny Klub Wolontariatu koordynował sprzedaż drewnianej zabawki edukacyjnej – labirynt, w ramach akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Udało się uzbierać kwotę 400 zł., którą przekazaliśmy na konto hospicjum. Jesteśmy dumni, że udało nam się ponownie wesprzeć Hospicjum Santa Galla.
Góra Grosza – podsumowanie akcji
W tym roku szkolnym Szkolny Klub Wolontariatu po raz kolejny włączył się do ogólnopolskiej akcji ,,Góra Grosza”, organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom w Warszawie. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci i ich rodzin. Każda klasa zbierała monety do specjalnie przygotowanych skarbonek. W połowie marca zebrane pieniądze zostały posegregowane, policzone, zważone oraz zapakowane do pudelek. Uszykowano 16 pudełek, które pojedynczo nie mogły ważyć więcej niż 8 kg. Zebrane środki za pośrednictwem Poczty Polskiej zostały przesłane na adres fundacji. Góra Grosza w naszej szkole miała formę rywalizacji pomiędzy klasami. W ramach akcji przeprowadzony został konkurs na Największą Liczbę zebranych monet. Najlepszy wynik zbiórki osiągnęła klasa 3A która nazbierała 15 993 sztuk monet oraz zdobyła w nagrodę w postaci klasowego wyjścia na pizzę. W ramach przeprowadzonej akcji zebraliśmy 62 621 sztuk monet co daje kwotę 1769,47 zł. Szkolny Klub Wolontariatu dziękuje uczniom, wychowawcom oraz rodzicom za włączenie się do akcji.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie