• ZT Zwierzyniacy
     • Europa i ja

      05.12.2023

      Tym razem realizując projekt „Europa i ja” uczniowie klasy VIB przenieśli się w magiczny świat baśni braci Grimm. Wszyscy obejrzeli baśń: „Pani Zamieć” (Frau Holle), rozpoznawali różne baśnie po przeczytanych fragmentach oraz wykonali szereg zadań, np. łącząc polskie i niemieckie tytuły baśni lub ilustracje rekwizytów z tytułami. Uczniowie chętnie grali też w Milionerów odpowiadając na pytania dotyczące baśni braci Grimm. Wszyscy dobrze się bawili jednocześnie poszerzając swoją wiedzę z zakresu języka niemieckiego.

     • Zajęcia kulinarne

      05.12.2023

      Pierogi są ważnym elementem polskiej kultury kulinarnej . Są bardzo popularne wśród Polaków. To zdecydowanie jedna z najbardziej znanych polskich potraw. Ich różnorodność nadzienia i sposobów podawania sprawia, że każdy może znaleźć swoje ulubione. Na zajęciach kulinarnych klasa Va podjęła próbę wykonania tej potrawy. Czy było to trudne zadanie? Chyba nie. Uczniowie poradzili sobie świetnie z ich lepieniem, ale nie tylko, bo z konsumpcją także.

     • Preorientacja zawodowa

      05.12.2023

      Dzieci z grupy przedszkolnej 0a i 0b w ramach preorientacji zawodowej odwiedziły tym razem salon fryzjerski. Poznały pracę fryzjera💇‍♂️💇‍♀️ to znaczy, czym zajmuje się mama Makarego. Zobaczyły narzędzia fryzjerskie✂️✂️, pięknie pachnące żele do stylizacji fryzur, kolorowe dodatki do włosów, które chętnie wypróbowały dziewczynki. Chłopcy natomiast skorzystali z okazji i poprawili również swoje fryzury. Wszyscy bardzo dobrze się bawili 👍a zawód fryzjera bardzo się dzieciom spodobał. Dziękujemy 😊😊❤️

     • Lekcja z okularami VR

      03.12.2023

      Pod koniec listopada klasa 8a podsumowywała wiadomości dotyczące Azji korzystając z okularów VR. Uczniowie na własne oczy przekonali się, że Azja jest jednym z najbardziej zróżnicowanych kulturowo i ekologicznie kontynentem na naszej planecie. #LabolatoriaPrzyszłości

     • Lekcja geografii

      03.12.2023

      27 listopada lekcję geografii dotyczącą lasów w klasach 7 przeprowadziły pracownice Nadleśnictwa Zwierzyniec. Panie podzieliły się profesjonalną wiedzą dotyczącą lesistości, rodzajów lasów i drzew w naszej okolicy i w całej Polsce. Dziękujemy za poświęcony nam czas. Dodatkowo mieliśmy okazję zaprezentować pracownikom Nadleśnictwa Zwierzyniec naszą nowo otwartą pracownię OZE.

     • Wirtualny spacer po elektrowni wodnej i elektrowni wiatrowej

      30.11.2023

      W listopadzie uczniowie klas 7a i 8a wybrali się na wirtualny spacer po elektrowni wodnej i elektrowni wiatrowej. Dowiedzieli się na czym polega produkcja energii z wody i wiatru. Poznali pracę turbiny wodnej i generatorów (turbin wiatrowych) napędzanych energią wiatru. Zapoznali się również z hydroelektrownią, w której następuje zamiana energii spadku wody (energii kinetycznej) na energię elektryczną. Poza tym uczniowie klasy 7a, w ciekawy sposób, powtórzyli wiadomości o układzie okresowym pierwiastków i budowie atomu. Na zakończenie młodzież zagłębiła się w fizykę lotu i pływania ciał – zwiedzili samolot i łódź podwodną. A wszystko to działo się dzięki okularom VR pozyskanym z programu #LaboratoriaPrzyszłości.

     • Technikum na celowniku

      30.11.2023

      Wybór dalszej ścieżki edukacyjnej jest dla Ósmoklasistów prawdziwym wyzwaniem. Aby ułatwić im świadomy, oparty na rzetelnej informacji wybór, skorzystaliśmy z zaproszenia Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu i 28.11.2023r. klasa 8 wzięła udział w cyklu zajęć pod hasłem „Technikum na celowniku”. W ramach tego spotkania uczniowie zapoznali się z ofertą Technikum- poznali specyfikę zawodu technika informatyka, programisty, geodety i technika ochrony środowiska oraz niestandardowe zasady nauczania matematyki z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, tj. kalkulatora graficznego i GeoGebry. Mieli okazję skorzystania z wirtualnej strzelnicy- po wstępnym instruktażu, wykonali strzelanie treningowe.. Technikum – jaki to typ szkoły? Czym różni się od liceum, skoro też można po nim zdawać maturę? I czy warto poświęcić na naukę zawodu 5 lat?- czas spędzony w technikum pozwolił uczniom odpowiedzieć na te i inne nurtujące ich pytania i zapewne pomoże w wyborze dalszej drogi kształcenia.

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Sobota 18.05.2024
  • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim

   programie InstaLing dla szkół

   Insta.Ling - skuteczna nauka słówek

  • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie

   Twoje Dane Twoja Sprawa

  • Album fotograficzny

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 658655