Strona główna

      • Wakacje
      • Wakacje
      • ZT Zwierzyniacy
          • Zajęcia rozwijające zainteresowania

            15.12.2025

            W ramach realizacji zajęć rozwijających zainteresowania oraz tygodniowego bloku tematycznego uczniowie klas 1a i 1b odkrywali fascynujący świat gór oraz kulturę i tradycje góralskie. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści o górskich wyprawach, a także poznali najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które są nieodłącznym elementem każdej wędrówki.

            Dzieci mogły z bliska obejrzeć profesjonalny sprzęt wspinaczkowy, turystyczną apteczkę oraz raczki, używane podczas zimowych wypraw. Poznali również elementy tradycyjnego damskiego stroju góralskiego – barwną spódnicę, chustę i skórzane kierpce. Uczniowie podziwiali ręcznie wykonaną Parzenicę góralską oraz dowiedzieli się co oznacza jej symbol w kulturze góralskiej.

            Na zakończenie zajęć czekała na wszystkich wyjątkowa niespodzianka – degustacja prawdziwego oscypka, sprowadzonego specjalnie na dzisiejsze zajęcia!

            To był dzień pełen nowych doświadczeń i inspiracji!

          • Spotkanie z Mikołajem!

            15.12.2025

            Dziś odwiedziliśmy magiczną chatę Mikołaja - pełną świątecznego klimatu i niespodzianek. Każde dziecko otrzymało prezent i mogło zobaczyć drewniane sanie oraz odwiedzić w zagrodzie kózki i króliczki - pomocników Mikołaja! W „Parku Rodzinnym Sówka” czekała na nas godzinna zabawa, a podczas warsztatów własnoręcznie ozdabialiśmy bombki choinkowe, które dzieci zabrały do domu. Nie zabrakło świątecznej ścianki do zdjęć, słodkiego upominku i pamiątkowej naklejki. Na zakończenie w Zagrodzie Roztocze czekała na wszystkich pyszna pizza! To był dzień pełen uśmiechu, radości i pięknych wspomnień!

          • Wyjazd klasowy do Zamościa

            10.12.2025

            8.12.2025 r klasa VIIa uczestniczyła w wyjeździe klasowym do kina do Zamościa. Film Zwierzogród 2, który obejrzeliśmy, to nie tylko dobra bajka, ale kino, niosące ze sobą przesłanie, by nie oceniać nikogo na podstawie stereotypów.

            Inna lekcja wypływająca dla nas z filmu, to informacja, że nie zawsze należy wierzyć medialnym przekazom, nawet wtedy kiedy wyryte są one w kamieniu.

            Dalsza część wycieczki miała już poważniejszy charakter. Przy okazji pobytu w Zamościu udaliśmy się na Rotundę. W ciszy i zadumie wysłuchaliśmy krótkiej informacji o tragicznej przeszłości tego miejsca. Przeszliśmy w skupieniu 19 celami. Każda z nich poświęcona została innym osobom lub grupom społecznym pomordowanym w czasie II wojny, o czym informowały znajdujące się tu tablice i epitafia.

          • Kiermasz ciast

            01.12.2025

            Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! Już 9 - 10 grudnia 2025 r., od godz. 10:00, zapraszamy na wyjątkowy Mikołajkowy Kiermasz Ciast, organizowany w ramach akcji „Zbieramy na stypendia”, we współpracy z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Gdzie? - hol Szkoły Podstawowej, - świetlica szkolna (ul. Armii Krajowej).

            Cena ciastka: już od 6 zł/szt.

            Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na stypendia dla uczniów naszej szkoły. A o najwyższą jakość i smak zadba niezawodna Cukiernia „Marcyś”!

            Przyjdźcie, kupcie coś pysznego, wesprzyjcie dobrą inicjatywę i poczujcie klimat nadchodzących świąt.

            Serdecznie zapraszamy! Szkolny Klub Wolontariatu

          • Mikołajki pełne niespodzianek !🎬🚎

            08.12.2025

            Piątkowy dzień był wyjątkowy od samego rana. Z okazji Mikołajek uczniowie klasy 3b i dzieci z grupy przedszkolnej wybrały się do kina, gdzie czekała na nie wspaniała bajkowa przygoda.

            Wszyscy oglądaliśmy film „Mikołaj i ekipa”🧑‍🎄 z szerokimi uśmiechami, a atmosfera była pełna świątecznego nastroju 🎄✨

            A po odwrocie do szkoły… czekała na nas prawdziwa niespodzianka!😍 Pod drzwiami naszej klasy i w niej znaleźliśmy prawdziwe ślady 🐾👣🫆Mikołaja 🎅🥰, a pod choinką 🌲 🎄- prezenty 🎁✨dla każdego przedszkolaka👫✨

            Radości i zachwytu nie było końca!😍🥰👍 To był dzień pełen magii 🪄, uśmiechów i mikołajkowych radości🧑‍🎄😊🥰✨

          • Spotkanie z Mikołajem

            08.12.2025

            Klasy drugie z ogromną radością czekały dziś na wyjątkowego gościa… 🎅 Zanim jednak spotkały Świętego Mikołaja, musiały odnaleźć drogę wyznaczoną przez jego pomocników. 🗺️ Po dotarciu do sali uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wierszyki i świetnie się bawili. Najwięcej radości sprawiły im oczywiście prezenty, które Mikołaj rozdał z uśmiechem.

            To był dzień pełen świątecznej magii i niezapomnianych chwil! Już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok! 🎅

            Dziękujemy pomocnikom Mikołaja za ogromne zaangażowanie i stworzenie wyjątkowej atmosfery! ✨

          • Szlachetna Paczka

            08.12.2025

            🎁❤️ Szanowni Państwo, Z ogromną radością🤗 i wzruszeniem🤗 pragniemy poinformować, że dzięki Państwa niezwykłej hojności udało się objąć pomocą dwie potrzebujące rodziny z okręgu Zwierzyniec–Szczebrzeszyn w ramach akcji Szlachetna Paczka🎁❤️.

            Serdeczne podziękowania ❤️🎁 kierujemy do Rodziców, naszych wspaniałych Uczniów ❤️🎁 oraz wszystkich Darczyńców 🎁❤️, którzy z tak wielkim zaangażowaniem włączyli się w to piękne dzieło pomocy. Dzięki Państwa otwartym sercom możliwe było spełnienie zarówno podstawowych potrzeb – takich jak żywność, środki czystości czy odzież – jak i tych, które wydawały się niemal nieosiągalne: zakup zamrażarki, pralki czy kosiarki.🙂🤗🎁❤️

            Szczególne wyrazy wdzięczności składamy naszym współorganizatorom:

            🎅 Burmistrz Miasta Zwierzyniec Pani Edycie Wolanin wraz z Urzędem Miasta Zwierzyniec

            🎅 Zespołowi Szkół i Placówek Oświatowych w Zwierzyńcu

            🎅 Przedszkolu Samorządowemu im. Wandy Cebrykow w Zwierzyńcu

            🎅 Żłobkowi „Berek” w Wywłoczce

            🎅 Karczmie Młyn

            Firma Imker 📖 zadbała o to aby wszystkie dary były zapakowane w solidne pudełka.

            🤗 Nasz szkolny Klub Wolontariatu w pełnym składzie stawił się na wspólne pakowanie ❤️🎄🎁. Dziękujemy za otwartość, życzliwość oraz gotowość niesienia pomocy❤️.

            Razem sprawiliśmy, że na twarzach potrzebujących rodzin pojawi się uśmiech, a ich codzienność stała się odrobinę łatwiejsza.

            🎄🎁❤️ Urząd Miejski w Zwierzyńcu Edyta Wolanin Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Zwierzyńcu Przedszkole Samorządowe im. Wandy Cebrykow w Zwierzyńcu BEREK żłobek w Wywłoczce gm.Zwierzyniec Karczma Młyn Zwierzyniec

          • Wycieczka do fabryki bombek w Nowej Dębie

            01.12.2025

            27 listopada 2025 roku uczniowie klas 2a, 2b i 2w wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek w Nowej Dębie. Celem wizyty było poznanie procesu produkcji bombek. Mogliśmy zobaczyć, jak rzemieślnicy tworzą kolorowe i różnorodne kształty, a także jak dekorują je różnymi technikami. Było to fascynujące doświadczenie, ponieważ dowiedzieliśmy się, jak wiele pracy i precyzji wymaga produkcja jednej bombki. Po zwiedzeniu fabryki mieliśmy okazję samodzielnie ozdobić według własnego pomysłu bombkę, co sprawiło nam wiele radości i satysfakcji. Na zakończenie wycieczki mieliśmy możliwość zakupu bombek wykonanych w tej fabryce- wspaniałych pamiątek dla naszych najbliższych. Wycieczka ta była nie tylko ciekawym i pouczającym doświadczeniem, ale także doskonałą okazją do spędzenia czasu w gronie przyjaciół i rozwijania swoich umiejętności manualnych.

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim

      programie InstaLing dla szkół

      Insta.Ling - skuteczna nauka słówek

    • Nasza szkoła bierze udział w II edycji ogólnopolskiego projektu "Canva na cały rok szkolny"

    • Album fotograficzny

      • brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 1761110