• Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej
      19.09.2023

      Od października br. rozpoczynamy w naszej szkole pilotażowy program profilaktyczny dla dzieci i młodzieży - Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej.

      Są to cykliczne, bezpłatne zajęcia, prowadzone przez psychologa w małej grupie, mające na celu budowanie zasobów psychicznych u dzieci i młodzieży, poprawę samooceny, kształtowanie poczucia własnej wartości i wzmacnianie odporności psychicznej. Aktualna edycja projektu przewidziana jest na 2 lata i obejmuje klasy II oraz IV. Grupa na każdym z poziomów wiekowych liczyć będzie maksymalnie 12 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

     • Szkoła Pełna Talentów
      19.09.2023

      W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie Szkoła Pełna Talentów organizowanym przez Lidl Polska. Projekt polega na zdobywaniu kuponów - Talenciaków - podczas zakupów w sieci Lidl, a następnie rejestrowanie ich na stronie Lidl.pl dla naszej szkoły lub wrzucaniu do pudełek umieszczony h przy obu głównych wejściach do szkoły. Akcja potrwa do 10.11.2023r. Po tym terminie szkoła wumieni Talenciaki na nagrody.Zapraszamy do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w akcji.Samorzad Uczniowski,Psycholog - Sabina Siegieda

     • Otwarcie pracowni OZE
      18.09.2023

      28 września w naszej szkole otwarta ma zostać pracownia OZE. Posiadać ma ona pomoce dydaktyczne i wyposażenie pozwalające na naukę o odnawialnych źródłach energii. Korzystać z niej będą też uczniowie innych szkół, przedszkolaki, dzieci z Ukrainy oraz uczniowie miejscowego technikum. Pozwoli ona na poszerzanie wiedzy uczniów na temat OZE, na temat zagrożeń klimatycznych i będzie promować wykorzystywanie zielonej energii. Informacje nabyte przez uczestników zajęć mogą być przekazywane dalej, do rodzin i środowiska, co wpłynie na poziom świadomości o zagrożeniach klimatycznych i ich rozwiązaniach u okolicznych mieszkańców. Uważam, że ta pracownia to dobrze wydane pieniądze, gdyż uczy tego, co w dzisiejszym świecie jest niezwykle ważne. Wojciech Góra, uczeń klasy 7b Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu

     • Zajęcia dodatkowe
      17.09.2023

      W ramach Projektu #LaboratoriaPrzyszłości na zajęciach rewalidacyjnych wykorzystano klocki magnetyczne POLYDRON. Uczeń miał możliwość doskonalić motorykę małą, kreatywność, cierpliwość oraz zdolność logicznego myślenia.

     • Dwunasta edycja Narodowego Czytania
      07.09.2023

      Szanowni Państwo,serdecznie zapraszamy do udziału w dwunastej edycji Narodowego Czytania, którego lekturą jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej - jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej, podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

      Fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej zaprezentowane zostaną 9 września 2023 roku wśród przepięknego roztoczańskiego krajobrazu - w okolicach Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu oraz urokliwego Parku Zwierzyńczyk. Wydarzenie będzie miało charakter spektaklu plenerowego, który rozpocznie się o godz. 16:00 przed zwierzynieckim technikum.

     • Harmonogram dowozów uczniów
      04.09.2023

      Harmonogram dowozów uczniów Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcuw roku szkolnym 2023/24Rano:

      Wólka Wieprzecka 7:24

      Kosobudy 7:27

      Obrocz 7:34

      Sochy 7:20

      Żurawnica 7:20

      Topólcza, Turzyniec 7:20

      Po lekcjach:I kurs: Obrocz, Kosobudy, Wólka Wieprzecka 14:16

      Sochy, Żurawnica13:30

     • Rozpoczęcie roku szkolnego
      31.08.2023

      Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego w Szkołach w Zwierzyńcu i w Wywłoczce odbędzie się 4 września 2023 r. o godzinie 8.00.

      Przyjazdy autobusów:

      Żurawnica 7.10

      Sochy 7.30

      Topólcza 7.30

      Wólka Wieprzecka 7.24

      Kosobudy 7.27

      Obrocz 7.34

      Odjazd autobusów około godz. 9.20

      Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w niedzielę 3 września o godz. 17.00 w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu.

     • Nasz Patron - konkurs plastyczny
      22.06.2023

      Dzień Patrona w naszej szkole został uczczony konkursem plastycznym. Uczniowie wykonali prace poświęcone Dzieciom Zamojszczyzny i wydarzeniom II wojny światowej. Konkurs ten nosił nazwę „Nasz Patron” 20 czerwca odbyło się jego rozstrzygnięcie. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało dwanaścioro dzieci: I miejsce-Amelia Antoszek klasa, Julia Marzec-klasa IIIc, II miejsce-Julia Golec klasa IIIc, III miejsce- Jakub Bartnik klasa IIIb, Wyróżnienia: Jakub Koczułap klasa IIa, Marcelina Kowalczuk klasa IIIc, Katarzyna Cytawa klasa IIIb, Klasa IV-VIII I miejsce- Lena Rugała klasa IVb, II miejsce- Klaudia Korona klasa VIa, III miejsce –Anita Sykala klasa VIb, Wyróżnienia: Gabriel Czochra klasa Va, Jakub Kasprzak klasa Vb, Zwycięzcom gratulujemy!

     • Zakończenie roku szkolnego
      20.06.2023

      W piątek 23 czerwca - zakończenie roku szkolnego o godzinie 8.00 dla uczniów klas 0-V, o godzinie 9.30 dla uczniów klas VI-VIII. Rano autobusy przyjeżdżają zgodnie z rozkładem. Odwóz dzieci po zakończeniu roku klas VIII.W Wywłoczce zakończenie roku szkolnego o godzinie 8.00.

     • Wirtualna rzeczywistość, a ochrona środowiska
      22.06.2023

      Dnia 20 czerwca bieżącego roku klasa 6a na lekcji języka angielskiego o temacie: Global warming - zagadnienia związane z ochroną środowiska z wykorzystaniem okularów VR. miała okazję do innowacyjnego pracowania ze wspomnianymi zagadnieniami. Uczniowie obejrzeli trzy krótkie filmiki: Global Warming, Arctic Circle i The Crystal Reef. Dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości mieli okazję przyjrzeć się zjawisku globalnego ocieplenia i jego wpływowi na naszą planetę. Obserwowali intensywne zmiany klimatu, jak również inne szkodliwe zjawiska zachodzące np. w ekosystemach mórz i oceanów (obniżanie pH wody w skutek zwiększonej ilości dwutlenku węgla). Oprócz ciekawej wizualizacji i przybliżenia problemu, młodzież poznała słownictwo związane z tą tematyką w języku angielskim. Uczniom się podobało.

     • Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów konkursu CLICKONMANIAC
      22.06.2023

      Dnia 20 czerwca bieżącego roku w Szkole Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich (organizator konkursu) w Zamościu odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów zwycięzcom XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC. Patronem konkursu jest Wydawnictwo Egis wyłączny przedstawiciel Express Publishing w Polsce, a Patronem Honorowym Prezydent Miasta Zamość. Uczniowie naszej szkoły również odnieśli sukcesy w wyżej wspomnianym konkursie. Tytuł laureata (poziom Young Learner) otrzymał uczeń klasy VIa Maciej Dziadosz. Finalistką (poziom Champion) została uczennica klasy 8a Hanna Urban. Obojgu uczniom gratulujemy i zachęcamy kolejnych do pójścia w ich ślady w następnej edycji konkursu.

     • Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie
      22.06.2023

      4 maja klasa 2 a wybrała się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Jest to miejsce edukacji, gdzie w formie zabawy i przy wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych zwiedzający przenoszą się w krainę bajek i baśni. Wokół budynku znajduje się kompleks ogrodów tematycznych, w których można podziwiać różnorodność świata roślinnego. Głównym celem wizyty w Centrum Bajki było zaznajomienie z historią polskiej bajki, polską animacją, tradycją ludową oraz zachęcenie dzieci do własnych poszukiwań i czytania. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, stanowiła wspaniałe uzupełnienie i urozmaicenie szkolnego programu edukacyjnego.

     • Spacer po Londynie
      21.06.2023

      Koniec roku szkolnego… Materiał zrealizowany, podręczniki zdane do biblioteki, upał za oknem… Nuda! Co tu robić? A może by tak…. Zwiedzić Londyn?! Uczniowie klasy 4a mieli możliwość zobaczyć turystyczne atrakcje stolicy Wielkiej Brytanii takie jak: Big Ben, the London Eye, The Globe Theatre itp. A to wszystko dzięki okularom VR, pozyskanym przez szkołę w ramach Projektu #Laboratoria Przyszłości. Wszyscy byli zachwyceni! W klasie rozlegały się okrzyki: "och", " ach" i "wow”. Przyjemnie było choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść w inny wymiar. Wakacje tuż- tuż… Kto wie, może nasi uczniowie zechcą zobaczyć wszystko na żywo?

     • Wycieczka-biwak
      20.06.2023

      Klasa 8b od 12 do 14 czerwca 2023r. była na wycieczce -biwaku w Józefowie. Uczniowie mieszkali w domkach w ośrodku turystycznym. Pierwszego dnia zwiedzali Józefów i okolice,m.in. kirkut, synagogę, kamieniołomy. Drugiego dnia odbył się rajd pieszy do Górecka Kościelnego. Tam uczniowie zwiedzili kościółek, a w miejscowej karczmie zjedli posiłek. Trzeci dzień upłyną uczniom na grach i zabawach sportowych. Wieczorami odbyły się ogniska, na których pieczono kiełbaski. Opiekunami wycieczki były panie: Emilia Czochra, Ewa Grudewicz, Małgorzata Marcola. Był to ostatni pożegnalny wyjazd klasy 8b. Wszyscy dobrze się bawili i długo będą wspominać wspólnie spędzony czas

     • ProLog
      18.06.2023

      16 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu ProLog - pilotażowy projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Projekt realizowany był w klasie 4b. Projektem opiekowali się nauczyciele: Pan Mirosław Dziwota, Pani Małgorzata Sankowska-Janeczek oraz Pani Joanna Ruda. Dzięki udziałowi w projekcie szkoła otrzymała 6 zestawów do nauki programowania w postaci zestawów Lego SPIKE o wartości 20.000 zł. To jednak nie wszystko.

     • Parada Postaci Literackich
      18.06.2023

      Parada Postaci Literackich, która odbyła się 5 czerwca br., to jedna z wielu imprez promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Ma zachęcić do czytania lektur, ale także kreatywności i współpracy w zespole. Relację z tego wydarzenia przygotowała Zuzanna Cios z klasy 8a, wykorzystując sprzęt pozyskany w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości.

     • Parada postaci literackich
      18.06.2023

      5 czerwca w parku środowiskowym odbyła się Parada Postaci z Lektur. Uczniowie zaprezentowali wybranych przez siebie bohaterów i autorów. Klasy IV- VIII przygotowały również plakaty promujące czytelnictwo. Imprezę uświetniły występy przedszkolaków z Przedszkola Motylek oraz Przedszkola Samorządowego. Dzieci wykonały piosenki, które bardzo podobały się publiczności.

  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Sobota 23.09.2023
  • Album fotograficzny

    brak danych