• "Gry i zabawy sposobem na nudę"

     „Gry i zabawy sposobem na nudę!”. Pod takim hasłem 5 maja 2022 r. w naszej szkole odbyły się zawody rekreacyjno – sportowe dla uczniów klas drugich.Zawody rozpoczęły się od uroczystej prezentacji drużyn i otwarcia imprezy przez p. dyr. Grażynę Kawkę.

     Po części oficjalnej przyszedł czas na sportową rywalizację.

     Na uczniów czekało 13 zabaw ruchowych, układanie puzzli oraz sprawdzian z wiedzy o sporcie.

     Wszyscy bawili się znakomicie. W zawodach nie było ani wygranych, ani przegranych. Najważniejsza była dobra zabawa, radość i uśmiech, który towarzyszył wszystkim od początku do końca imprezy.

     Dopełnieniem całości były nagrody. Na zakończenie imprezy wszystkim uczestnikom zostały wręczone przez p. wicedyrektor Katarzynę Małyszek pamiątkowe dyplomy i medale a na ręce wychowawczyń wręczono puchary i słodycze.

     Organizatorem imprezy była p. Edyta Kot, której pomagały uczennice klasy VIII a – Kasia, Gabrysia, Milena, Amelka Cz., Amelka W., Maja i Natalia.

     Oto kilka migawek z imprezy.

    • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

     Dnia 27 kwietnia 2022 r. UKS Jutrzenka był organizatorem Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

     Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych kl. IV – VI i kl. VII – VIII.

     W kategorii klas IV – VI w grupie chłopców I miejsce zajął Aleksander Dziwota kl. IV b.

     W kategorii kl. VII – VIII w grupie dziewcząt I miejsce zajęła Martyna Jamroz, II miejsce – Gabriela Grzyb, natomiast miejsce III zajęła Katarzyna Cielica(wszystkie uczennice z kl. VIII a).

     W grupie chłopców najlepszy okazał się Mikołaj Godzisz(kl. VIII a), II miejsce zajął Błażej Kur(kl. VIII a), natomiast miejsce III przypadło Bartłomiejowi Kowalczukowi z kl. VIII c.

     Za zajęcie miejsc I – III uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

     Organizatorem i sędzią zawodów była Edyta Kot i Dorota Gałka.

    • Uroczyste podsumowanie projektu „Piramida Cheopsa”

     25 kwietnia 2022 roku w Technikum im. Jana Zamoyskiego odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Piramida Cheopsa” w którym brali udział nasi uczniowie. Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej, gdzie zebraną młodzież oraz gości powitał Dyrektor Technikum Waldemar Gardiasz. Realizacja tego projektu składała się z kilku etapów: spotkania organizacyjnego prezentującego założenia projektu oraz cyklu spotkań, które pokazywały zastosowanie i wykorzystanie w nauczaniu programu GeoGebra. W finałowym etapie udział wzięło łącznie 25 nauczycieli z różnych szkół naszego województwa. Szkoły, które zgłosiły się do finału, miały za zadanie zbudowanie określonej liczby prostopadłościennych kartonowych bloków, z których budowana była Piramida Cheopsa w skali 1:40, a składała się ona z 960 elementów.

     Nad sklejaniem prostopadłościanów pracowali uczniowie z klas 8a i 8b, oraz uczniowie z Ukrainy.

     Na placu Technikum powstała kartonowa piramida, którą układali zaproszeni goście oraz uczniowie ze szkół, które przystąpiły do etapu finałowego projekt.

    • "Mistrz komputera"

     29.03.2022 r. odbył się Finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA".105 uczniów z 56 szkół podstawowych z całego województwa rozwiązywało zadania na platformie Moodle LSCDN.

     Konkurs został objęty patronatem naukowym:

     • Rektora Politechniki Lubelskiej Pana prof. dr hab. inż. Zbigniewa Patera
     • Rektora Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji Pana dr Makarego Stasiaka

     Patronat honorowy sprawowali:

     • Prezydent Miasta Lublin Pan dr Krzysztof Żuk
     • Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk
     • Dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Pan Krzysztof Staruch
     • Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin

     26.04.2022 r. w Gmachu Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Wyróżniennie w konkursie otrzymał uczeń naszej szkoły Kacper Hanaka. 

     Serdecznie gratulujemy.

    • Wycieczka do Rzeszowa

     7 kwietnia klasa VB spędziła piękny słoneczny czwartek  w Rzeszowie. Dzień rozpoczęliśmy od zajęć sportowych w parku trampolin. Pod okiem animatora uczniowie rywalizowali, bawili się, rozwijali swoją formę fizyczną. Po posiłku udaliśmy się do Rzeszowskich Piwnic. Pod staromiejskim Rynkiem dzieci spędziły półtorej godziny zwiedzając interaktywnie trasę, na której czekały liczne  zadania i zagadki.  Unikatowa ekspozycja multimedialna  przeniosła uczestników do dawnego Rzeszowa. Filmy, animacje i ciekawa opowieść przewodnika pozwoliły  poznać  historię i legendy związane z miastem i jego mieszkańcami. Dzieci dowiedziały się co wspólnego z Rzeszowem mają ropuchy, gdzie i po co podróżował Jan Pakosławic, kim  była okienniczka … i wiele innych ciekawostek.

     Miło spędzony czas i piękna pogoda sprawiły, że dzień był niezwykle udany. Pełni miłych  wrażeń wróciliśmy do Zwierzyńca.

    • Wręczenie nagród za udział w konkursie wojewódzkim Żołnierze Armii Krajowej z mojego regionu

     W dniu 5.kwietnia 2022 r zostały wręczone nagrody za udział w konkursie wojewódzkim Żołnierze Armii Krajowej z mojego regionu. Uroczystość odbyła się w siedzibie IPN w Lublinie.

     Do konkursu  przystąpiło 7 uczniów kl.VIII Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu:

     z kl. VIIIb: Kaja Bojarska, Antonina Szklarz, Maja Popławska,

     z kl. VIIIc- Zuzanna Jarecka,

     z kl. VIII d : Fabian Stropek, Eliza Maciocha, Karol Budzyński.

     Zadanie polegało na wykonaniu prezentacji multimedialnej dotyczącej w.w tematu. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do komisji konkursowej wpłynęło 174 prace z województwa lubelskiego.

                     Uczniowie wykonywali prezentacje indywidualnie lub w 2-osobowych grupach. Oprócz przedstawienia sylwetki wybranego żołnierza ,autorzy mieli wzbogacić ją o zdjęcia, fragm. filmów, relacji, wypowiedzi. Nasi uczniowie swoje prace poświęcili takim legendom jak: por. Konrad Bartoszewski” Wir”, por. Tadeusz Kuncewicz” Podkowa”, ppor. Michał Wysocki ps. „Wit”, a także osobom mniej znanym jak: Stanisław Szklarz ps. „Zawisza”, czy Jan Pacześny” .

     Wsparcie merytoryczne otrzymali od nauczycieli historii: Iwony Gałeckiej i informatyki: Małgorzaty Sankowskiej-Janeczek.

     Wszystkie prace naszych uczniów zostały wyróżnione, a prezentacja Fabiana Stropka i Elizy Maciocha na temat Jana Pacześnego zdobyła II miejsce.

     Gratulujemy uczniom osiągniętego sukcesu.

    • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt

     Po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią zostały wznowione szkolne zawody sportowe w sportach drużynowych.

     5 kwietnia 2022 r. w Nieliszu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

     W zawodach wystartowały cztery zespoły, które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy.

     Reprezentacja naszej szkoły po raz kolejny zdobyła tytuł Mistrza Powiatu, wygrywając wszystkie spotkania, a tym samym zapewniając sobie awans do zawodów rejonowych.

     Wyniki spotkań naszej reprezentacji

     SP Zwierzyniec  -   SP Sitaniec 

     18 : 2

     Mecz o I miejsce

      SP Zwierzyniec               -   SP Żdanów                      12 : 0

      

     Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Maria Welsyng, Amelia Wróbel, Natalia Gałan, Martyna Sokolińska, Maja Charkot, Martyna Jamroz, Gabriela Grzyb, Julia Misiarz, Katarzyna Cielica, Amelia Czochra, Natalia Pęk, Blanka Zaręba, Hanna Świerczyńska, Amelia Sirko.

     Opiekun – Edyta Kot

    • Wycieczka do Warszawy

     29 marca uczniowie klas IV, Va i kilku uczniów klasy VIIa uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęło się od Łazienek, następnie zobaczyliśmy Stadion Narodowy i pospacerowaliśmy po warszawskiej starówce. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem testowali dostępne instalacje.

    • 21 marca w naszej szkole

      

     W tym dniu uczniowie klas 0 - III przeszli ulicami Zwierzyńca w "Kolorowym Orszaku" aby powitać wiosnę. Następnie w parku w amfiteatrze odbyła się prezentacja wierszy i piosenek o tematyce wiosennej. Było barwnie, wesoło i przyjemnie. Poczuliśmy, że wiosna jest już z nami.

    • Wyjazd na lodowisko do Zamościa

     W dniach 03.03 i 08.03 bieżącego roku odbył się wyjazd na lodowisko do Zamościa. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie naszej szkoły. Celem wycieczki było propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia oraz integracja grupy. Wszyscy bawili się znakomicie ponieważ cale lodowisko było do naszej dyspozycji. Uczniom dopisała nie tylko pogoda lecz również dobry humor. Wyjazdy cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, z których skorzystało ponad 100 uczniów. Organizatorami byli M.Sirko, M. Czochra, J.Czochra, I.Kozioł.

    • List Ministra Edukacji Narodowej

      

     Warszawa, 11 marca 2022 roku

      

      

     Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,

     Przedstawiciele Samorządów,

     Szanowni Rodzice,

     Drodzy Uczniowie,

      

     od kilkunastu dni za naszą wschodnią granicą trwają działania wojenne prowadzone przez Rosję przeciwko narodowi ukraińskiemu. Wydarzenia te w ogromnym stopniu wpłynęły także na sytuację w naszym kraju. Od początku wojny postawa polskiego społeczeństwa – solidarność z Ukrainą, która przejawia się przede wszystkim w bezinteresownym niesieniu pomocy – jest godna najwyższego uznania. Ogrom cierpienia jakiego doświadczają Ukraińcy jest niewyobrażalny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że naszym wspólnym zadaniem jest obecnie zapewnienie uchodźcom dogodnych warunków bytowych, umożliwienie podjęcia pracy, a także kontynuowania edukacji i nauki. 

     Z ogromnym szacunkiem przyglądam się zaangażowaniu Dyrektorów i Nauczycieli
     w proces przyjmowania dzieci i młodzieży z Ukrainy do naszych szkolnych wspólnot.
     Zdaję sobie sprawę z tego, że podejmowane przez Państwa działania wiążą się z ogromnym wysiłkiem podyktowanym koniecznością dostosowania rzeczywistości szkolnej
     do obecnych wyzwań. Naszym celem jest maksymalne wsparcie Państwa w tych działaniach. W związku z tym przygotowaliśmy szereg materiałów informacyjnych
     oraz rekomendacji dotyczących przyjmowania uczniów ukraińskich do polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Wprowadziliśmy również zmiany w przepisach, dzięki którym możliwe będzie łatwe i elastyczne tworzenie klas przygotowawczych.


     Obecnie w parlamencie procedowany jest projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy
     w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. W dokumencie tym
     z zakresu oświaty w
     prowadzone zostały rozwiązania, które pozwolą na zapewnienie kształcenia oraz wychowania uczniom będącym obywatelami Ukrainy. W tym celu umożliwiamy tworzenie innych lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Pozwoli to na zwiększenie bazy miejsc na potrzeby edukacji ukraińskich dzieci. Lokalizacje te organizacyjnie będą podporządkowane szkołom lub przedszkolom. Dodatkowo wprowadzone zostaną przepisy ułatwiające zatrudnienie obywateli Ukrainy na stanowisku pomocy nauczyciela, a także zmiany umożliwiające zwiększenie wsparcia ukraińskich uczniów przez kadrę pedagogiczną.
     Co istotne rząd przeznaczy dodatkowe środki z budżetu państwa na kształcenie uczniów
     z Ukrainy. Wszystko po to, by pomóc ukraińskim obywatelom, którzy w wyniku wojny znaleźli się na terytorium Polski.

      

     Szanowni Rodzice, dziękuję za Państwa aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy ukraińskim rodzinom. Państwa bezinteresowne zaangażowanie godne jest najwyższego uznania. Głęboko wierzę, że ta pomoc ­‒ w postaci choćby najmniejszych gestów ułatwiających przybywającym do Polski obywatelom Ukrainy odnalezienie się w nowych warunkach ‒ to przykład solidarności w obliczu ludzkiej tragedii. Dziękuję również
     za wspieranie Dyrektorów i Nauczycieli w przygotowywaniu szkół i placówek edukacyjnych na przyjęcie ukraińskich uczniów.   

     Drodzy Uczniowie, jestem dumny, że z wyjątkową dojrzałością zareagowaliście na potrzeby Waszych rówieśników z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli schronienie
     w naszym kraju i zdecydowali się na podjęcie edukacji w polskich szkołach. Mam nadzieję, że wspólna nauka będzie dobrą okazją do wymiany doświadczeń i zacieśniania relacji.
     Dziękuję za wszelkie gesty solidarności z ukraińskimi uczniami. To Wy będziecie dla nich przewodnikami w poznawaniu naszego kraju. Wiem, że sprostacie temu zadaniu.

     Chcę Was także zapewnić, że pomimo wojny w Ukrainie, będziecie mogli
     w sposób niezakłócony kontynuować naukę i przygotowywać się
     do egzaminów. Jesteście bezpieczni, bo Polska jest ważną częścią NATO – najpotężniejszego sojuszu obronnego na świecie.

     Szanowni Państwo, zapewniam o moim wsparciu i nieustających działaniach związanych
     z dostosowywaniem polskiego systemu oświaty do przyjmowania ukraińskich uczniów
     do szkół oraz placówek edukacyjnych w całym kraju. Jesteśmy otwarci na dalsze sugestie zmian legislacyjnych płynących od organów prowadzących i samorządów. Życzę Państwu siły niezbędnej do tego, aby sprostać czekającym nas wszystkich wyzwaniom.

     Przed nami najważniejszy z egzaminów ‒ egzamin z człowieczeństwa.

      

      Z wyrazami szacunku


     Przemysław Czarnek

     Minister Edukacji i Nauki