• Serdecznie dziękujemy!

     Już po raz drugi w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zamościu. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb „braci mniejszych” udało się nam zebrać 39 kg karmy suchej dla psów, 30 kg karmy mokrej dla psów, 22,6 kg karmy suchej dla kotów i 22 kg karmy mokrej dla kotów, zabawki, szelki i przysmaki dla potrzebujących zwierzaków. Do naszej akcji włączyli się także uczniowie Filialnej Szkoły w Wywłoczce, którzy hojnie wsparli nasze przedsięwzięcie.

     Mając na uwadze ogromne potrzeby porzuconych zwierząt ze schroniska oraz Waszą ofiarność i zaangażowanie – Drodzy Uczniowie i Rodzice - obiecujemy, że akcja zbiórki karmy dla schroniska będzie cyklicznym zadaniem stojącym przed Samorządem Uczniowskim w naszej szkole.

     Pamiętajmy, że: „Miarą naszej miłości do zwierząt są ofiary, które jesteśmy gotowi dla nich złożyć” (Konrad Lorenz).

     Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu

    • GALA FINAŁOWA KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „WOLNA-NIEPODLEGŁA"

     9 XI 2022 r w przeddzień Święta Niepodległości w Zamościu, w kinie Stylowy odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla finalistów i osób wyróżnionych w konkursie historycznym „Wolna -Niepodległa”. Nasz szkoła, jak co roku wzięła w nim udział. Przystąpiło do niego 7 uczniów klas ósmych. Mieli oni za zadanie napisać pracę literacką w wybranej przez siebie formie na jeden z tematów podanych w regulaminie konkursowym. Do kolejnego etapu przeszły prace trzech osób: Hanny Urban, Oliwii Skowrońskiej i Gabrieli Nowak. Prace oceniane były przez komisje w poszczególnych powiatach. W powiecie zamojskim II miejsce otrzymała uczennica klasy VIII a naszej szkoły -Hania Urban. Uczennica napisała rozprawkę na temat : Ojcowie Niepodległości.

     Gratulujemy bardzo Hani sukcesu i uzyskanego miejsca.

     Iwona Gałecka

    • Charytatywne dyktando online z okazji Święta Niepodległości

      

     W dniach 11-13 listopada 2022 r. odbędzie się charytatywne dyktando online z okazji Święta Niepodległości.  Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez serwis www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już 3. edycja. Co roku dyktando gromadzi tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim wziąć udział każdy - dorośli, młodzież i dzieci. 

     Środki zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przekazane Fundacji Zarys, która wysyła pomoc medyczną do Ukrainy. Fundacja do tej pory wyekspediowała już 8 tirów z towarem o wartości przekraczającej 2,6 mln zł. W ramach Dyktanda na Święto Niepodległości gromadzimy środki na kolejnego tira.

     Aby dołączyć do dyktanda wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl oraz kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

     http://dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

     Organizatorem wydarzenia jest portal edukacyjny Dyktanda.pl, a treść dyktanda została przygotowana jak zawsze, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął kanał Historia Realna. Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

    • Dzień Niepodległości w SF w Wywłoczce

     4 listopada 2022 r. podczas lekcji historii uczniowie klasy 4w z panią Ireną Staroń wykonywali kotyliony, aby uświetnić Dzień Niepodległości.

     10 listopada w Szkole Podstawowej im. Marii i Jana Pacześnych w Wywłoczce odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, którą przygotowały nauczycielki Elżbieta Grabowska i Irena Staroń.

     O godzinie 11.11 społeczność szkolna włączyła się do śpiewu hymnu narodowego.

    • Labolatoria przyszłości - zajęcia plastyczne

     Uczniowie klasy 7a wykorzystali aparat fotograficzny, jako narzędzie do utrwalenia wykonanych przez siebie form kompozycyjnych. Rozwijali twórcze myślenie, kreatywność, własne możliwości twórcze. Prace uczniów w wersji elektronicznej wykorzystają wkrótce pracując w edytorze grafiki Gimp, gdzie będą modyfikować obrazy, nakładać filtry dostępne w programie i wykonywać inne przekształcenia. Zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach projektu #Labolatoria Przyszłości. 

    • Turniej piłki ręcznej chłopców

     26 października w Zamościu odbył się turniej piłki ręcznej chłopców rocznik 2010 i młodsi O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8. Uczniowie klasy V i VI sportowej w składzie: Adamczuk Igor, Czochra Gabriel, Gajewski Konrad, Gmyz Kamil, Maślany Marcel, Szpyra Antoni, Szuty Artur, Szuty Dawid, Tchórzewski Maciej , Tsaryniak Rostyslav, Badach Samuel, Góra Wojciech, Tatar Jakub pod opieką p. Jakuba Czochry zdobyli III miejsce. Drużyna otrzymała puchar oraz pamiątkowy dyplom. Wszyscy wrócili w dobrych nastrojach i motywacją do dalszej pracy.

    • Zajęcia z programowania

      

     3 listopada na kolejnych zajęciach z programowania prace nad budową taśmociągu zostały zakończone. Taśmociąg jest gotowy i czeka na program, który bedzie nim sterować. Pracami nad programem zajmiemy sie na kolejnych zajęciach. Taśmociąg jest jesdnym z modeli zestawu  fischertechnik education Robotics TXT 4.0 Base Set, który został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

    • Szkoła Pamięta

     Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji „Szkoła Pamięta”. Jak co roku uprzątnęliśmy groby żołnierskie na Cmentarzu Parafialnym w Zwierzyńcu, zatroszczyliśmy się również o przystrojenie krzyży biało-czerwoną wstęgą oraz o zapalenie zniczy. Nasi uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili groby osób zasłużonych dla Zwierzyńca, wysłuchali historii ludzi, którzy byli ważni dla naszego miasta. Nauczyciele przypomnieli również o tragicznych losach ludzi, którzy zmarli lub zostali zabici w Niemieckim Obozie Przesiedleńczym w Zwierzyńcu w czasie II Wojny Światowej.  Uczniowie i nauczyciele pamiętają też o mogile uczestnika Powstania Styczniowego oraz o grobach pracowników Ordynacji Zamojskiej. W ramach akcji Szkoła Pamięta trwa zbiórka zniczy na Cmentarz Orląt Lwowskich.

    • Szkoła Myślenie Pozytywnego to autorski program certyfikacyjny stworzony przez Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej”.

      

     Miło nam poinformować, że nasza szkoła drugi rok z rzędu realizuje program Szkoła Myślenia Pozytywnego. Głównym celem jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.

     W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia. W ramach SMP uczestniczymy w zkoleniach, warsztatach, programach dedykowanych,  realizujemy co miesiąc szereg wyzwań angażując w to  społeczność szkolną.  Każdy miesiąc to nowe zadania, nowe tematy i nowe możliwości na kreatywne działania.

     We wrześniu w  klasie IV b pani Małgorzata Sankowska  prowadziła warsztaty dla uczniów w zakresie komunikacji międzykulturowej. Dotyczyły one  budowania pozytywnych relacji, poznania się, rozwijania kompetencji mówienia o emocjach., a także związane były  z rozwijaniem uważności i kreatywności. Również we wrześniu uczestniczyliśmy w Warsztatach komunikacji międzykulturowej.

      

      

    • Wycieczka do Rzeszowa

     3 października klasy 4a i 4b z spędziła w Rzeszowie. Dzień rozpoczęliśmy od zajęć sportowych w parku trampolin. Pod okiem animatora uczniowie rywalizowali, bawili się, rozwijali swoją formę fizyczną. Z uwagi na padający deszcz nie udało się zwiedzić zabytków miasta.

     W drodze powrotnej jednak szczęście dopisało uczestnikom wycieczki. Pogoda poprawiła się. Mogliśmy podziwiać dawną rezydencję magnacką znajdująca się w Łańcucie. Zespół zamkowo-parkowy w Łańcucie został wpisany na listę pomników historii 1 września 2005 roku