• Rocznica bitwy pod Osuchami

     Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu od wielu lat opiekują się mogiłami polskich patriotów na cmentarzu parafialnym, którzy oddali życie za wolność Polski.

     25 czerwca 2022 r. w 78. rocznicę bitwy pod Osuchami uczeń klasy 7a Piotr Adamczyk i nauczycielka historii Irena Staroń zapalili znicz i złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą śmierć jednego z dowódców, Edwarda Markiewicza „Kaliny”, który poniósł śmierć w wyżej wymienionej bitwie.

    • Twój dar serca dla chorych dzieci z hospicjum!

     Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie zaprasza wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników naszej szkoły do akcji wsparcia finansowego dla Lubelskiego Hospicjum dla dzieci im. Małego Księciab w Lublinie.

     Akcja ma na celu uwrażliwienie oraz rozbudzenie wrażliwości młodzieży szkolnej na potrzeby chorych dzieci i potrzebujących pomocy.

      Akcja polega na zbiórce do oznakowanych puszek środków pieniężnych, które w całości przekazane zostaną na konto Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

     Wolontariusze będą zbierać datki po klasach, w każdym dniu.  Puszki wystawione będą również w sekretariacie szkoły przy ul. Partyzantów oraz w świetlicy szkolnej przy ul. Armii Krajowej.

     Zbiórka potrwa od 06.06.2022r do 23.06. 2022r.

    • Piknik Profilaktyczny

     Po długiej pandemicznej przerwie w dniu 27 maja 2022r, w naszej szkole  odbył się Piknik Profilaktyczny. Imprezę tę otworzyła pani Burmistrz Urszula Kolman oraz pani Sekretarz Edyta Wolanin – przewodnicząca MGKRPA w Zwierzyńcu wraz z panią Dyrektor Grażyną Kawka i panią Wicedyrektor Katarzyną Małyszek, życząc wszystkim uczestnikom  dobrej zabawy. 

     W tym dniu każdy z uczniów mógł mile spędzić czas oraz skorzystać z różnych atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego konkurencje sportowe wraz z nagrodami. Do tego należy dodać jeszcze moc rozrywki na  dmuchanych zjeżdżalniach. Uczniowie mieli okazję wysłuchać przygotowanego przez animatorów spektaklu pt. Tolerancja oraz uczestniczyć w malowaniu twarzy. Było też coś dla ciała: wata cukrowa oraz hot dogi. W powietrzu unosił się duch relaksu, integracji i wspólnej zabawy. Piknik zorganizowany został przez Centrum Kultury i Szkołę Podstawową w Zwierzyńcu, a  sponsorem była MGKRPA w Zwierzyńcu.

    • „Radość z pomagania 2022”

     W dniu 31.05.2022 r. delegacja wolontariuszy z klas 8 pod opieką p. Grażyny Padyasek wzięła udział w imprezie plenerowej ,,Radość z pomagania 2022’’,która odbyła się w parku przy Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w grach, zabawach oraz konkurencjach sportowych. Główną atrakcją spotkania było wesołe miasteczko, czyli zjeżdżalnie i trampoliny. Czas umilał przygotowany grill, słodki poczęstunek oraz lody. Dla wielbicieli zwierząt była możliwość zobaczenia mini zoo.

    • Laureat konkursu informatycznego

     21 kwietnia 2022 r. uczniowie klas ósmych szkół podstawowych województwa lubelskiego przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Informatycznej „USER”. Konkurs organizował Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie

     Honorowy Patronat nad konkursem objęli:

     Prezydent Miasta Lublin – Pan Krzysztof Żuk,

     Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk.

     Do konkursu przystąpiło 68 uczniów z 27 szkół z województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Kacper Hanaka, Maja Popławska oraz Fabian Stropek

     W etapie wojewódzkim konkursu wyłoniono 3 laureatów , 7 finalistów oraz 18 wyróżnionych. Uczniowie wykazali się dużą znajomością zagadnień z zakresu wiedzy informatycznej.

     Laureatem konkursu  (II miejsce) został · Kacper Hanaka z klasy 8b

     Serdecznie gratulujemy.

      

      

     [no more]

    • Wizyta klasy 5b w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym

     17 maja klasa 5b odwiedziła Bałtowski  Kompleks Turystyczny. Wraz z piękną pogodą przy wejściu przywitał nas Dinuś – maskotka obiektu.

     Zabawę dzieci zaczęły od wizyty w wiosce czarownic  czyli kobiet wiedzących – Sabatówce.  Tunel odwagi, czary mary, latanie na miotle i miłe rozmowy z czarownicą Hogatą – to atarakcje tego niezwykłego miejsca. W podwodnym świecie Oceanarium piątoklasiści zajrzeli w oczy  prehistorycznym potworom, następnie w Juraparku  spotkali  około  100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Z ciekawej opowieści przewodnika dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat życia tych niezwykłych zwierząt.

     Spacer „dolną częścią” bałtowskiego Zwierzyńca, pozwolił na  spotkanie z różnobarwnym światem ptaków i ssaków, wśród których uwagę przykuły cudne kozy miniaturowe , surykatki i małpa złodziejka.

     „Zwierzyniec Górny” zwiedziliśmy z pokładu amerykańskiego schoolbusa – zupełnie jak na prawdziwym, afrykańskim Safari!

     Ostatnim punktem był Park Miniatur - uformowany na kształt Polski obszar o powierzchni ok. 1 hektara z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi,
     Dzieci obejrzały 49 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe  w Polsce na przestrzeni 500 lat.

     Piękna pogoda, profesjonalna obsługa i ciekawe świata dzieci to przepis na udaną wycieczkę.

    • Wycieczka do Chełma klas 4

     9 maja korzystając z pięknej pogody najpierw zwiedziliśmy chełmską starówkę, wspięliśmy się Górę Chełmską by podziwiać piękną bazylikę, a następnie spędziliśmy godzinę w kredowych podziemiach.

     Pełni wrażeń po wizycie u ducha Bielucha odpoczęliśmy w aquaparku. Kolejnym punktem programu były warsztaty pizzy - już wiemy, że samodzielnie przygotowana pizza smakuje najlepiej.

     Wisienką na torcie był pobyt na kręgielni. Pomimo tego, że większość uczniów po raz pierwszy grała w kręgle okazało się, że wśród czwartaków są prawdziwi mistrzowie!

    • "Gry i zabawy sposobem na nudę"

     „Gry i zabawy sposobem na nudę!”. Pod takim hasłem 5 maja 2022 r. w naszej szkole odbyły się zawody rekreacyjno – sportowe dla uczniów klas drugich.Zawody rozpoczęły się od uroczystej prezentacji drużyn i otwarcia imprezy przez p. dyr. Grażynę Kawkę.

     Po części oficjalnej przyszedł czas na sportową rywalizację.

     Na uczniów czekało 13 zabaw ruchowych, układanie puzzli oraz sprawdzian z wiedzy o sporcie.

     Wszyscy bawili się znakomicie. W zawodach nie było ani wygranych, ani przegranych. Najważniejsza była dobra zabawa, radość i uśmiech, który towarzyszył wszystkim od początku do końca imprezy.

     Dopełnieniem całości były nagrody. Na zakończenie imprezy wszystkim uczestnikom zostały wręczone przez p. wicedyrektor Katarzynę Małyszek pamiątkowe dyplomy i medale a na ręce wychowawczyń wręczono puchary i słodycze.

     Organizatorem imprezy była p. Edyta Kot, której pomagały uczennice klasy VIII a – Kasia, Gabrysia, Milena, Amelka Cz., Amelka W., Maja i Natalia.

     Oto kilka migawek z imprezy.

    • Ultra Roztocze

     14 maja 2022 r. wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu, pod opieką pani Ireny Staroń, pomagali kolejny raz przy organizacji rajdu Ultra Roztocze.

    • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

     Dnia 27 kwietnia 2022 r. UKS Jutrzenka był organizatorem Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

     Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych kl. IV – VI i kl. VII – VIII.

     W kategorii klas IV – VI w grupie chłopców I miejsce zajął Aleksander Dziwota kl. IV b.

     W kategorii kl. VII – VIII w grupie dziewcząt I miejsce zajęła Martyna Jamroz, II miejsce – Gabriela Grzyb, natomiast miejsce III zajęła Katarzyna Cielica(wszystkie uczennice z kl. VIII a).

     W grupie chłopców najlepszy okazał się Mikołaj Godzisz(kl. VIII a), II miejsce zajął Błażej Kur(kl. VIII a), natomiast miejsce III przypadło Bartłomiejowi Kowalczukowi z kl. VIII c.

     Za zajęcie miejsc I – III uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

     Organizatorem i sędzią zawodów była Edyta Kot i Dorota Gałka.

    • Uroczyste podsumowanie projektu „Piramida Cheopsa”

     25 kwietnia 2022 roku w Technikum im. Jana Zamoyskiego odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Piramida Cheopsa” w którym brali udział nasi uczniowie. Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej, gdzie zebraną młodzież oraz gości powitał Dyrektor Technikum Waldemar Gardiasz. Realizacja tego projektu składała się z kilku etapów: spotkania organizacyjnego prezentującego założenia projektu oraz cyklu spotkań, które pokazywały zastosowanie i wykorzystanie w nauczaniu programu GeoGebra. W finałowym etapie udział wzięło łącznie 25 nauczycieli z różnych szkół naszego województwa. Szkoły, które zgłosiły się do finału, miały za zadanie zbudowanie określonej liczby prostopadłościennych kartonowych bloków, z których budowana była Piramida Cheopsa w skali 1:40, a składała się ona z 960 elementów.

     Nad sklejaniem prostopadłościanów pracowali uczniowie z klas 8a i 8b, oraz uczniowie z Ukrainy.

     Na placu Technikum powstała kartonowa piramida, którą układali zaproszeni goście oraz uczniowie ze szkół, które przystąpiły do etapu finałowego projekt.

    • "Mistrz komputera"

     29.03.2022 r. odbył się Finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA".105 uczniów z 56 szkół podstawowych z całego województwa rozwiązywało zadania na platformie Moodle LSCDN.

     Konkurs został objęty patronatem naukowym:

     • Rektora Politechniki Lubelskiej Pana prof. dr hab. inż. Zbigniewa Patera
     • Rektora Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji Pana dr Makarego Stasiaka

     Patronat honorowy sprawowali:

     • Prezydent Miasta Lublin Pan dr Krzysztof Żuk
     • Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk
     • Dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Pan Krzysztof Staruch
     • Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin

     26.04.2022 r. w Gmachu Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Tytuł II wicemistrza w  konkursie otrzymał uczeń naszej szkoły Kacper Hanaka. 

     Serdecznie gratulujemy.

    • Wycieczka do Rzeszowa

     7 kwietnia klasa VB spędziła piękny słoneczny czwartek  w Rzeszowie. Dzień rozpoczęliśmy od zajęć sportowych w parku trampolin. Pod okiem animatora uczniowie rywalizowali, bawili się, rozwijali swoją formę fizyczną. Po posiłku udaliśmy się do Rzeszowskich Piwnic. Pod staromiejskim Rynkiem dzieci spędziły półtorej godziny zwiedzając interaktywnie trasę, na której czekały liczne  zadania i zagadki.  Unikatowa ekspozycja multimedialna  przeniosła uczestników do dawnego Rzeszowa. Filmy, animacje i ciekawa opowieść przewodnika pozwoliły  poznać  historię i legendy związane z miastem i jego mieszkańcami. Dzieci dowiedziały się co wspólnego z Rzeszowem mają ropuchy, gdzie i po co podróżował Jan Pakosławic, kim  była okienniczka … i wiele innych ciekawostek.

     Miło spędzony czas i piękna pogoda sprawiły, że dzień był niezwykle udany. Pełni miłych  wrażeń wróciliśmy do Zwierzyńca.

    • Wręczenie nagród za udział w konkursie wojewódzkim Żołnierze Armii Krajowej z mojego regionu

     W dniu 5.kwietnia 2022 r zostały wręczone nagrody za udział w konkursie wojewódzkim Żołnierze Armii Krajowej z mojego regionu. Uroczystość odbyła się w siedzibie IPN w Lublinie.

     Do konkursu  przystąpiło 7 uczniów kl.VIII Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu:

     z kl. VIIIb: Kaja Bojarska, Antonina Szklarz, Maja Popławska,

     z kl. VIIIc- Zuzanna Jarecka,

     z kl. VIII d : Fabian Stropek, Eliza Maciocha, Karol Budzyński.

     Zadanie polegało na wykonaniu prezentacji multimedialnej dotyczącej w.w tematu. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do komisji konkursowej wpłynęło 174 prace z województwa lubelskiego.

                     Uczniowie wykonywali prezentacje indywidualnie lub w 2-osobowych grupach. Oprócz przedstawienia sylwetki wybranego żołnierza ,autorzy mieli wzbogacić ją o zdjęcia, fragm. filmów, relacji, wypowiedzi. Nasi uczniowie swoje prace poświęcili takim legendom jak: por. Konrad Bartoszewski” Wir”, por. Tadeusz Kuncewicz” Podkowa”, ppor. Michał Wysocki ps. „Wit”, a także osobom mniej znanym jak: Stanisław Szklarz ps. „Zawisza”, czy Jan Pacześny” .

     Wsparcie merytoryczne otrzymali od nauczycieli historii: Iwony Gałeckiej i informatyki: Małgorzaty Sankowskiej-Janeczek.

     Wszystkie prace naszych uczniów zostały wyróżnione, a prezentacja Fabiana Stropka i Elizy Maciocha na temat Jana Pacześnego zdobyła II miejsce.

     Gratulujemy uczniom osiągniętego sukcesu.

    • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt

     Po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią zostały wznowione szkolne zawody sportowe w sportach drużynowych.

     5 kwietnia 2022 r. w Nieliszu odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

     W zawodach wystartowały cztery zespoły, które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy.

     Reprezentacja naszej szkoły po raz kolejny zdobyła tytuł Mistrza Powiatu, wygrywając wszystkie spotkania, a tym samym zapewniając sobie awans do zawodów rejonowych.

     Wyniki spotkań naszej reprezentacji

     SP Zwierzyniec  -   SP Sitaniec 

     18 : 2

     Mecz o I miejsce

      SP Zwierzyniec               -   SP Żdanów                      12 : 0

      

     Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Maria Welsyng, Amelia Wróbel, Natalia Gałan, Martyna Sokolińska, Maja Charkot, Martyna Jamroz, Gabriela Grzyb, Julia Misiarz, Katarzyna Cielica, Amelia Czochra, Natalia Pęk, Blanka Zaręba, Hanna Świerczyńska, Amelia Sirko.

     Opiekun – Edyta Kot