• Laureat konkursu informatycznego

     21 kwietnia 2022 r. uczniowie klas ósmych szkół podstawowych województwa lubelskiego przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności podczas VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Informatycznej „USER”. Konkurs organizował Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie

     Honorowy Patronat nad konkursem objęli:

     Prezydent Miasta Lublin – Pan Krzysztof Żuk,

     Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk.

     Do konkursu przystąpiło 68 uczniów z 27 szkół z województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Kacper Hanaka, Maja Popławska oraz Fabian Stropek

     W etapie wojewódzkim konkursu wyłoniono 3 laureatów , 7 finalistów oraz 18 wyróżnionych. Uczniowie wykazali się dużą znajomością zagadnień z zakresu wiedzy informatycznej.

     Laureatem konkursu  (II miejsce) został · Kacper Hanaka z klasy 8b

     Serdecznie gratulujemy.

      

      

     [no more]

    • Wizyta klasy 5b w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym

     17 maja klasa 5b odwiedziła Bałtowski  Kompleks Turystyczny. Wraz z piękną pogodą przy wejściu przywitał nas Dinuś – maskotka obiektu.

     Zabawę dzieci zaczęły od wizyty w wiosce czarownic  czyli kobiet wiedzących – Sabatówce.  Tunel odwagi, czary mary, latanie na miotle i miłe rozmowy z czarownicą Hogatą – to atarakcje tego niezwykłego miejsca. W podwodnym świecie Oceanarium piątoklasiści zajrzeli w oczy  prehistorycznym potworom, następnie w Juraparku  spotkali  około  100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Z ciekawej opowieści przewodnika dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat życia tych niezwykłych zwierząt.

     Spacer „dolną częścią” bałtowskiego Zwierzyńca, pozwolił na  spotkanie z różnobarwnym światem ptaków i ssaków, wśród których uwagę przykuły cudne kozy miniaturowe , surykatki i małpa złodziejka.

     „Zwierzyniec Górny” zwiedziliśmy z pokładu amerykańskiego schoolbusa – zupełnie jak na prawdziwym, afrykańskim Safari!

     Ostatnim punktem był Park Miniatur - uformowany na kształt Polski obszar o powierzchni ok. 1 hektara z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi,
     Dzieci obejrzały 49 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe  w Polsce na przestrzeni 500 lat.

     Piękna pogoda, profesjonalna obsługa i ciekawe świata dzieci to przepis na udaną wycieczkę.

    • Wycieczka do Chełma klas 4

     9 maja korzystając z pięknej pogody najpierw zwiedziliśmy chełmską starówkę, wspięliśmy się Górę Chełmską by podziwiać piękną bazylikę, a następnie spędziliśmy godzinę w kredowych podziemiach.

     Pełni wrażeń po wizycie u ducha Bielucha odpoczęliśmy w aquaparku. Kolejnym punktem programu były warsztaty pizzy - już wiemy, że samodzielnie przygotowana pizza smakuje najlepiej.

     Wisienką na torcie był pobyt na kręgielni. Pomimo tego, że większość uczniów po raz pierwszy grała w kręgle okazało się, że wśród czwartaków są prawdziwi mistrzowie!

    • "Gry i zabawy sposobem na nudę"

     „Gry i zabawy sposobem na nudę!”. Pod takim hasłem 5 maja 2022 r. w naszej szkole odbyły się zawody rekreacyjno – sportowe dla uczniów klas drugich.Zawody rozpoczęły się od uroczystej prezentacji drużyn i otwarcia imprezy przez p. dyr. Grażynę Kawkę.

     Po części oficjalnej przyszedł czas na sportową rywalizację.

     Na uczniów czekało 13 zabaw ruchowych, układanie puzzli oraz sprawdzian z wiedzy o sporcie.

     Wszyscy bawili się znakomicie. W zawodach nie było ani wygranych, ani przegranych. Najważniejsza była dobra zabawa, radość i uśmiech, który towarzyszył wszystkim od początku do końca imprezy.

     Dopełnieniem całości były nagrody. Na zakończenie imprezy wszystkim uczestnikom zostały wręczone przez p. wicedyrektor Katarzynę Małyszek pamiątkowe dyplomy i medale a na ręce wychowawczyń wręczono puchary i słodycze.

     Organizatorem imprezy była p. Edyta Kot, której pomagały uczennice klasy VIII a – Kasia, Gabrysia, Milena, Amelka Cz., Amelka W., Maja i Natalia.

     Oto kilka migawek z imprezy.

    • Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

     Dnia 27 kwietnia 2022 r. UKS Jutrzenka był organizatorem Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.

     Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych kl. IV – VI i kl. VII – VIII.

     W kategorii klas IV – VI w grupie chłopców I miejsce zajął Aleksander Dziwota kl. IV b.

     W kategorii kl. VII – VIII w grupie dziewcząt I miejsce zajęła Martyna Jamroz, II miejsce – Gabriela Grzyb, natomiast miejsce III zajęła Katarzyna Cielica(wszystkie uczennice z kl. VIII a).

     W grupie chłopców najlepszy okazał się Mikołaj Godzisz(kl. VIII a), II miejsce zajął Błażej Kur(kl. VIII a), natomiast miejsce III przypadło Bartłomiejowi Kowalczukowi z kl. VIII c.

     Za zajęcie miejsc I – III uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

     Organizatorem i sędzią zawodów była Edyta Kot i Dorota Gałka.