• Wycieczka do Energylandii

          2 września uczniowie klas 4a, 4b, 5a i 5b wybrali się na jednodniową wycieczkę do Zatoru. Zwiedzili urokliwe miasto. Oglądali zabytki: XIV w kościół, XV Zamek Książęcy, Ratusz, poznali cechy stylu gotyckiego. Pozostały czas spędzili doskonale bawiąc się w Energylandii.

        • Model DNA

          Model DNA wykonany w klasie 8. Oczywiście uczniowie wykonali modele zgodnie z zasadą komplementarności. Udało się również przedstawić replikację. Było wesoło pracowicie i smacznie.

        • Spływ kajakowy

          W dniu 13.09.2023r. młodzież klasy 6a sportowej uczestniczyła w spływie kajakowym. Celem wycieczki była integracja klasowa oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Podczas spływu uczniowie wykorzystali aparat zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości, którym uchwycili piękne ujęcia i stworzyli krótką prezentację zdjęć.

          Milena Czochra

        • Piesza wycieczka na Biały Słup

          20 września uczniowie klasy 3a i 3b wzięli udział w pieszej wycieczce na Biały Słup. Zapalając znicze na tamtejszym cmentarzu, oddali hołd bohaterom września 1939 roku. Podziwiali również panoramę Zwierzyńca i okolic z wieży widokowej na Białej Górze. Ogromną radość sprawiło dzieciom obserwowanie koników polskich, krów białogrzbietych i czerwonych z hodowli zachowawczej. Kolejna atrakcja to spotkanie z pracownikami Roztoczańskiego Parku Narodowego i zwiedzanie Ośrodka Badawczego. Na zakończenie wszyscy uczniowie zjedli pieczone na grillu kiełbaski i ścieżką leśną biegnącą wzdłuż ulicy Chodorowskiego wrócili do szkoły. Warto było! Ten spacer to wspaniała przygoda, szczególnie gdy świeci piękne jesienne słońce.

        • Piesza wycieczka ścieżką "Przez las Cetnar"

          13 września uczniowie klasy 5b wybrali się na pieszą wycieczkę ścieżką „Przez las Cetnar” . „Las Cetnar” to jeden z większych i bardziej zwartych kompleksów leśnych na terenie Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego. Jego usytuowanie na lessowych wzniesieniach porozcinanych licznymi wąwozami dodają temu miejscu dodatkowego uroku. W drzewostanie dominuje buk i jodła z niewielką domieszką sosny, grabu, osiki, klonu zwyczajnego. W czasie wycieczki dużym wzięciem cieszyła się pieczona na ogniu kiełbaska.

        • Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej

          Od października br. rozpoczynamy w naszej szkole pilotażowy program profilaktyczny dla dzieci i młodzieży - Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej.

          Są to cykliczne, bezpłatne zajęcia, prowadzone przez psychologa w małej grupie, mające na celu budowanie zasobów psychicznych u dzieci i młodzieży, poprawę samooceny, kształtowanie poczucia własnej wartości i wzmacnianie odporności psychicznej. Aktualna edycja projektu przewidziana jest na 2 lata i obejmuje klasy II oraz IV. Grupa na każdym z poziomów wiekowych liczyć będzie maksymalnie 12 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

          Zajęcia dla klas 2 odbywać się będą w 1 i 3 poniedziałek miesiąca o 12.35, zajęcia dla klas 4 - w 1 i 3 wtorek miesiąca, również o 12.35.

          Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązuje kolejność zgłoszeń, wyłącznie przez Librus. Wszelkie informacje odnośnie projektu proszę kierować do psychologa szkolnego - osobiście lub poprzez Librus.

          Start zajęć - 2/3 październik 2023r

          Miejsce zajęć - sala nr 12. SP

        • Szkoła Pełna Talentów

          W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie Szkoła Pełna Talentów organizowanym przez Lidl Polska. Projekt polega na zdobywaniu kuponów - Talenciaków - podczas zakupów w sieci Lidl, a następnie rejestrowanie ich na stronie Lidl.pl dla naszej szkoły lub wrzucaniu do pudełek umieszczony h przy obu głównych wejściach do szkoły. Akcja potrwa do 10.11.2023r. Po tym terminie szkoła wumieni Talenciaki na nagrody.Zapraszamy do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w akcji.Samorzad Uczniowski,Psycholog - Sabina Siegieda

        • Otwarcie pracowni OZE

          28 września w naszej szkole otwarta ma zostać pracownia OZE. Posiadać ma ona pomoce dydaktyczne i wyposażenie pozwalające na naukę o odnawialnych źródłach energii. Korzystać z niej będą też uczniowie innych szkół, przedszkolaki, dzieci z Ukrainy oraz uczniowie miejscowego technikum. Pozwoli ona na poszerzanie wiedzy uczniów na temat OZE, na temat zagrożeń klimatycznych i będzie promować wykorzystywanie zielonej energii. Informacje nabyte przez uczestników zajęć mogą być przekazywane dalej, do rodzin i środowiska, co wpłynie na poziom świadomości o zagrożeniach klimatycznych i ich rozwiązaniach u okolicznych mieszkańców. Uważam, że ta pracownia to dobrze wydane pieniądze, gdyż uczy tego, co w dzisiejszym świecie jest niezwykle ważne. Wojciech Góra, uczeń klasy 7b Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu

        • Zajęcia dodatkowe

          W ramach Projektu #LaboratoriaPrzyszłości na zajęciach rewalidacyjnych wykorzystano klocki magnetyczne POLYDRON. Uczeń miał możliwość doskonalić motorykę małą, kreatywność, cierpliwość oraz zdolność logicznego myślenia.

        • Dwunasta edycja Narodowego Czytania

          Szanowni Państwo,serdecznie zapraszamy do udziału w dwunastej edycji Narodowego Czytania, którego lekturą jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej - jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej, podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku. 

          Fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej zaprezentowane zostaną 9 września 2023 roku wśród przepięknego roztoczańskiego krajobrazu - w okolicach Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu oraz urokliwego Parku Zwierzyńczyk. Wydarzenie będzie miało charakter spektaklu plenerowego, który rozpocznie się o godz. 16:00 przed zwierzynieckim technikum. 

          Organizatorem wydarzenia jest Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegaturaw Zamościu, a nad scenariuszem i przebiegiem tego plenerowego święta literatury czuwaćbędą uczniowie i nauczyciele: Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu, Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu oraz Technikum Leśnego im. Polskiego Towarzystwa Leśnego w Biłgoraju.

          Wykonawcy spektaklu, wśród których zobaczymy: przedstawicieli instytucji, uczniów, nauczycieli oraz członków Zespołu Tańca Ludowego „Zwierzyniacy”, wcielą się w role ponadczasowych postaci z powieści Elizy Orzeszkowej. Wielowymiarowość i bogactwo kulturowe dzieła przybliżą poszczególne sceny spektaklu inspirowane głównymi wątkami powieści, a także niepowtarzalna - naturalna scenografia, ludowe tło muzyczne oraz kostiumy wykonawców. 

        • Harmonogram dowozów uczniów

          Harmonogram dowozów uczniów Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcuw roku szkolnym 2023/24Rano:

          Wólka Wieprzecka 7:24

          Kosobudy 7:27

          Obrocz 7:34

          Sochy 7:20

          Żurawnica 7:20

          Topólcza, Turzyniec 7:20

          Po lekcjach:I kurs: Obrocz, Kosobudy, Wólka Wieprzecka 14:16

          Sochy, Żurawnica13:30

          Topólcza, Turzyniec 13:50

          II Kurs: Obrocz, Kosobudy, Wólka Wieprzecka 16:11

          Sochy, Żurawnica, Topólcza, Turzyniec 16:05

          Bardzo prosimy o codzienne sprawdzanie Librusa, gdyż możliwe są zmiany w godzinach odwozów ze względu na dostosowywanie tych godzin do planu lekcji.

        • Rozpoczęcie roku szkolnego

          Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego w Szkołach w Zwierzyńcu i w Wywłoczce odbędzie się 4 września 2023 r. o godzinie 8.00.

          Przyjazdy autobusów:

          Żurawnica 7.10

          Sochy 7.30

          Topólcza 7.30

          Wólka Wieprzecka 7.24

          Kosobudy 7.27

          Obrocz 7.34

          Odjazd autobusów około godz. 9.20

          Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w niedzielę 3 września o godz. 17.00 w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu.

        • Nasz Patron - konkurs plastyczny

          Dzień Patrona w naszej szkole został uczczony konkursem plastycznym. Uczniowie wykonali prace poświęcone Dzieciom Zamojszczyzny i wydarzeniom II wojny światowej. Konkurs ten nosił nazwę „Nasz Patron” 20 czerwca odbyło się jego rozstrzygnięcie. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało dwanaścioro dzieci: I miejsce-Amelia Antoszek klasa, Julia Marzec-klasa IIIc, II miejsce-Julia Golec klasa IIIc, III miejsce- Jakub Bartnik klasa IIIb, Wyróżnienia: Jakub Koczułap klasa IIa, Marcelina Kowalczuk klasa IIIc, Katarzyna Cytawa klasa IIIb, Klasa IV-VIII I miejsce- Lena Rugała klasa IVb, II miejsce- Klaudia Korona klasa VIa, III miejsce –Anita Sykala klasa VIb, Wyróżnienia: Gabriel Czochra klasa Va, Jakub Kasprzak klasa Vb, Zwycięzcom gratulujemy!

        • Zakończenie roku szkolnego

          W piątek 23 czerwca - zakończenie roku szkolnego o godzinie 8.00 dla uczniów klas 0-V, o godzinie 9.30 dla uczniów klas VI-VIII. Rano autobusy przyjeżdżają zgodnie z rozkładem. Odwóz dzieci po zakończeniu roku klas VIII.W Wywłoczce zakończenie roku szkolnego o godzinie 8.00.