2017/2018

Sukcesy historyczne naszych uczniów!

Dnia 29 maja 2018 r. w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Partyzantów 3 w Zamościu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie zorganizowanej przez ŚZŻAK Okręg Zamość IX edycji Konkursu historycznego pt.: „Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP-ZWZ-AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy” . W kategorii szkół podstawowych

 I miejsce uzyskał uczeń naszej szkoły  Karol Adamowicz.

W innym konkursie organizowanym  przez Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura Zamość „ Wolna- Niepodległa” Alicja Stankiewicz uczennica klasy VII c zajęła w powiecie zamojskim także I miejsce . Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród zwycięzcom miało miejsce 14.czerwca 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Zamościu. Gratulujemy!

                                                                                               Iwona Gałecka

 

 

 

 

Letni obóz (kajakarski)

 

Obóz kajakarski odbył się w dniach 6-8.06.2018r. Uczestnikami obozu była klasa sportowa 2a licząca 26 uczestników i 3 opiekunów: p. Marcin Sirko, p. Jakub Czochra i p. Krystyna Kowalczuk.

Pierwszy etap rozpoczęliśmy z miejscowości Osuchy gdzie z dwoma przystankami na uzupełnienie sił przebyliśmy trasę 25 kilometrów do miejscowości Stare Króle. Po oczyszczeniu kajaków i nazbierania drewna na opał, zjedliśmy pyszny obiad, który składał się z pierogów ruskich. Po zjedzeniu  i małych trudnościach związanych z rozłożeniem namiotów, podzieleni na grupy: damską i męską wraz z opiekunami wzięliśmy orzeźwiającą kąpiel w rzece. Wszyscy razem ustaliliśmy poszczególne warty i ich zasady. Na koniec dnia rozpaliliśmy ognisko przy, którym miło spędziliśmy czas.

Następny dzień rozpoczęliśmy pobudką o 6 rano. Na ognisku gotowała się już woda dzięki czemu mogliśmy napić się ciepłej herbaty lub zjeść posiłek. Jeśli jednak kogoś nie zadowalało nic z powyższych rzeczy, mógł zjeść przygotowaną przez opiekunów jajecznicę. Po śniadaniu, porannej toalecie, spakowaniu i złożeniu namiotów mogliśmy wyruszyć w dalszą trasę. Mieliśmy do pokonania trasę 27 kilometrów do miejscowości Harasiuki, czyli nieco dłuższą od poprzedniej. W między czasie nie zabrakło chlapanej bitwy między uczestnikami i opiekunami oraz przystanku na posiłek. Po dotarciu na miejsce i wykonaniu dokładnie takich samych czynności jak poprzedniego dnia i zjedzeniu obiadu złożonego głównie z zupek chińskich, przygotowaliśmy ciasto na naleśniki. Wieczorem razem smażyliśmy naleśniki i piekliśmy ziemniaki.

Ostatni dzień obozu zaczął się pobudką o 7 rano. Zjedliśmy kanapki popijając cieplutką herbatą, wykonaliśmy poranną toaletę   i spakowaliśmy swoje rzeczy, a namioty zostawiliśmy na ostatnią chwilę, żeby w tym czasie trochę przeschły. Później część grupy (chętni) udali się do pobliskiego sklepu w celu uzupełnienia swoich zapasów. Po powrocie i złożeniu suchych już namiotów wyruszyliśmy w ostatnią trasę na naszym letnim obozie. Trasa ta była najkrótszą trasą, która mierzyła 15 kilometrów do miejscowości Dąbrówka. Miasto to leżało już w województwie podkarpackim. Po przepłynięciu trasy dotarliśmy na miejsce z którego mieliśmy być zawożeni pod naszą szkołę. Oczywiście umyliśmy ostatecznie swoje kajaki, żeby nikt nie mógł zarzucić nam nieporządku. Zmęczeni zostaliśmy przywiezieni pod szkołę gdzie   zostaliśmy odebrani przez rodziców. Zanim jednak to nastało, znieśliśmy sprzęt biwakowy do świetlicy szkolnej.

Podsumowując na pewno nie była to łatwa wycieczka tylko obóz, który miał nas czegoś nauczyć. Każdy ma inne zdanie na temat tego czy mu się podobało czy nie, ale to już zależy od upodobań. Na pewno był to obóz, który na długo zapamiętamy.

Małgorzata Wróbel klasa 2a

 

 

W pierwszych dniach kwietnia został zorganizowany po raz pierwszy Szkolny Konkurs Kaligraficzny. Brali w nim udział uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w  Zwierzyńcu  i Szkoły Filialnej w Wywłoczce. Zadaniem było przepisanie z  podanego wzoru Hymnu Polski. Klasy I przepisywały pierwszą  zwrotkę i  refren, klasy II pierwszą i drugą zwrotkę oraz refren, natomiast klasy III miały do przepisania trzy zwrotki Mazurka Dąbrowskiego oraz refren. Komisja konkursowa oceniała prace pod względem prawidłowości i estetyki pisma. Najładniej piszącym uczniem na poziomie klasy I okazał się Szymon Czubacki ze szkoły Filialnej w  Wywłoczce. Z klasy II najpiękniej tekst przepisał Jakub Mitaszewski ze szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu, natomiast na poziomie klasy III Mistrzem kaligrafii okazała się Oliwia Skowrońska z klasy III a.

Gratulujemy zwycięzcom!

 

 

Miło wręczać nagrody podsumowujące pracę uczniów.

Nagrody za wzorowe czytelnictwo otrzymali:

IA Marta Paszko, Katarzyna Maciejewska, Klaudia Korona, Hubert Kaszyca, Anna Herc, Diana Flor, Igor Borowiec

IB Wiktoria Świerczyńska, Zuzanna Szklarz, Anita Sykała, Maja Stanibuła, Gabriela Kikut, Maja Jankowska, Alan Belina, Gabriela Bzdeń, Małgorzata Jadach

IIIA Martyna Torbiak, Hanna Urban, Laura Wierzchoś, Hanna Świerczyńska, Oliwia Skowrońska, Jakub Olejko, Wojciech Kryszczuk, Katarzyna Kowal, Mateusz Chochra, Zuzanna Cios, Amelia Bednarz, Magdalena Bartnik

IIIB Blanka Zaręba, Pola Wszoła, Sandra Siastała, Arkadiusz Polczak, Mikołaj Łosiewicz, Patryk Ciupik

IIIC Karolina Skóra, Blanka Roczeń, Kamila Nowoświat, Natalia Kurzawska

Frekwencja 100%

IA Samuel Badach, Hubert Kaszyca

IB Wiktoria Świerczyńska, Natasza Oberda

IIA Cezary Dębski, Paweł Mielniczek

IIIA Kinga Turzyniecka

IIIB Patryk Ciupik, Kajetan Zielonka

IIIC Kacper Kulig, Filip Oleszek, Blanka Roczeń

Nagrody za prace plastyczne „Drzewko Świąteczne”

1. Oliwia Skowrońska 2. Diana Flor 3. Jakub Miatszewski

Wyróżnienia: Weronika Łosiewicz, Antoni Młynarczuk, Kinga Turzyniecka, Konrad Wasąg, Dominika Koczułap, Blanka Roczeń, Nikola Cielica, Mikołaj Pacyk, Katarzyna Maciejewska, Natasza Oberda, Przemysław Najda, Marcel Sztejmer, Maja Stanibuła, Róża Antosz, Krystian Wróblewski, Maja Jankowska, Lena Teterycz, Szymon Kawecki, Mateusz Adamowicz, Wiktoria Świerczyńska, Gabriela Bzdeń, Krzysztof Kuczmowski

W konkursie matematycznym „Dzięcioł” nagrody otrzymali : Hanna Urban, Mikołaj Łosiewicz, Wojciech Kryszczuk

 

,,Czyste powietrze wokół nas”

W naszej szkole dzieci z oddziałów przedszkolnych realizują program edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Uczestniczyły w różnych zajęciach między innymi w plastycznych, podczas których rysowały źródła dymu jakie zaobserwowały podczas spaceru. Wykonały także płaską formę Dinka. Z prac dzieci na korytarzu powstała gazetka, którą może oglądać społeczność szkolna, a także rodzice i opiekunowie.
Elżbieta Gęborys

„Bieg po zdrowie”

W klasie IV a będzie realizowany program „Bieg po zdrowie”. Jest to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

Program jest skierowany  do rodziców i opiekunów uczniów, gdyż zwiększa to jego skuteczność. Na osobach dorosłych spoczywa odpowiedzialność za przebieg rozwoju najmłodszych. Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i powinna być na stałe wpisana w działania edukacyjno-wychowawcze.

Główne cele programu:

 • opóźnienie lub zapobieganie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży
 • pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.
 • zwięk­szanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w tym  kon­tekście

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane będą za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących. Podstawą zajęć będzie stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia będą tłem poruszanych tematów. Będziemy zachęcać uczniów do aktywnego udziału w zajęciach. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w codziennym życiu.

Podczas cyklu zajęć dzieci będą: dyskutować, wymieniać doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły,  liczyć koszty palenia papierosów, pracować w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, tworzyć komiks z bohaterami programu.

Zajęcia będą prowadzone przez pedagoga szkolnego – Renatę Godzisz (koordynatora programu w szkole) i wychowawcę klasy –  Mirosława Dziwotę.

Przygotowała: Renata Godzisz

Warsztaty profilaktyczne

W dniu 20.02.2018r. uczniowie naszej szkoły ( klasy VII i gimnazjalne ) uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych dot. zażywania środków psychoaktywnych. Zajęcia przeprowadziła p. Elwira Lelental – prezes Fundacji „Nowe Życie”, emerytowany nadkomisarz i kierownik sekcji ds. zwalczania przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Pani Nadkomisarz w bardzo przystępny i ciekawy sposób omówiła skutki zażywania narkotykówprawne, psychiczne, fizyczne oraz te, które wywarły największe wrażenie – estetyczne. Celem spotkania było też sprowokowanie uczniów do refleksji nad przyczynami sięgania po środki psychoaktywne. Młodzież zetknęła się z faktami na temat narkotyków, dopalaczy i innych środków psychoaktywnych. Mamy nadzieję, że niejednemu uczniowi naszej szkoły słowa pani Elwiry Lelental  pozostaną w głowie na długi czas i posłużą „ku przestrodze.”

Przygotowała: Renata Godzisz

 

 

 

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne

W dniu 15 lutego br. w Centrum Kultury w Zwierzyńcu odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu było zapoznanie dzieci i młodzieży z problematyką ochrony przeciwpożarowej i zasadami bezpieczeństwa pożarowego.

W turnieju wzięło udział 11 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu i 5 uczniów ze Szkoły Filialnej w Wywłoczce, w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I – uczniowie klas I – VI Szkoła Podstawowa i grupa II – uczniowie VII – VIII oraz uczniowie klas II i III Gimnazjum. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat zagrożeń pożarowych i ich skutecznego zapobiegania. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Oliwia Strumidło kl.VB SP oraz Maciej Skrzyński kl. IIIB Gimnazjum. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i składamy gratulacje.

Grażyna Padyasek

VI Konkurs z języka angielskiego

      W dniu 24 stycznia 2018 roku odbył się w naszej szkole VI Konkurs z języka angielskiego dla klas III. W tym roku konkurs miał tematykę zimowo-świąteczną. Konkurs miał na celu: zachęcanie i motywowanie do nauki języka angielskiego, propagowanie idei nauki przez zabawę, kształtowanie umiejętności komunikowania się i współpracy w grupie,

           Trzyosobowe drużyny z klas trzecich musiały zmierzyć się z ośmioma konkurencjami związanymi tematycznie z zimą i Świętami Bożego Narodzenia. W poszczególnych konkurencjach należało się wykazać nie tylko wiedzą, ale również szybkością, pomysłowością i współpracą. Swoim przedstawicielom kibicowały całe klasy. Zmagania drużyn oceniała komisja. Poziom konkursu niemal do samego końca był bardzo wyrównany. Dopiero po dogrywce wyłoniono zwycięzców.

I miejsce zajęła drużyna z klasy IIIb w składzie: Kajetan Zielonka, Anna Panuciak, Mikołaj Łosiewicz

II miejsce – zajęła drużyna z klasy IIIa w składzie: Hanna Urban, Igor Studnicki, Jakub Olejko

III miejsce – zajęła drużyna z klasy IIIc w składzie: Dominika Koczułap, Maja Dudzińska, Patryk Kawecki

Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Katarzyna Małyszek we współpracy z panią Anną Greszta.

Szkoła w obiektywie

Wielkie serca w Zwierzyńcu

14 stycznia 2018r podczas 26 Finału WOŚP zebrano 9516,41 złotych, 5 dolarów, 12,62 euro. To rekord w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zwierzyńcu. Dziękujemy wolontariuszom oraz wszystkim, którzy w czasie kwesty i koncertu wsparli leczenie noworodków.

Od rana, od 730 na ulicach Zwierzyńca i okolic (w Kosobudach, w Obroczy,        w Sochach, w Topólczy, w Wywłoczce, w Żurawnicy)  kwestowało około 50 wolontariuszy. Znaleźli się wśród nich m.in. nauczyciele i uczniowie: Szkoły Podstawowej im Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu z oddziałami gimnazjalnymi oraz z ZSD i OŚ w Zwierzyńcu. Łącznie do puszek z kwesty ulicznej zebrano ponad 8500zł. Reszta to efekt zbiórki w czasie koncertu finałowego w sali gimnastycznej SP.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się we wspólną zbiórkę prowadzoną dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Przygotowała: Grażyna Padyasek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od września 2017 trzy nauczycielki naszej szkoły; Anna Greszta, Katarzyna Małyszek oraz Katarzyna Piwowar wraz z uczniami, biorą udział w programie Insta.Ling, który można znaleźć pod adresem; https://instaling.pl/ .

Insta.Ling jest aplikacją do szybkiej nauki słówek. Jak to działa? Nauczyciele przydzielają słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciele i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Insta.Ling pomaga podnieść skuteczność nauczania języka oraz udostępnia narzędzia do oceny wyników.

Wielu uczniów przez cały czas trwania programu bardzo aktywnie pracowało i mamy nadzieję, że z takim samym zapałem i entuzjazmem będą pracować w drugim półroczu. Nauczyciele już zgłosili naszą szkołę i planują rozszerzyć udział w programie o kolejnych uczniów.

Muzyczne spotkanie dzieci z klas 0-III

05.01.2018r. odbyło się drugie muzyczne spotkanie dzieci z klas 0-III. W listopadzie ubiegłego roku śpiewaliśmy piosenki patriotyczne. W koncercie uczestniczyli zaproszeni goście w strojach ułańskich. Ksiądz dziekan Błażej Górski, który przybył w mundurze kapelana 9 Pułku Ułanów Małopolskich, opowiadał o kawalerii, prezentował siodło, broń-lancę, szablę, którą posługiwali się ułani. Kolega księdza dziekana, zagrał na trąbce kilka kawaleryjskich sygnałów. Nasz patriotyczny koncert to początek obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Koncert styczniowy to wspólne śpiewanie kolęd. Każda z klas wybrała, przygotowała i zaśpiewała jedną kolędę. Ponieważ były to popularne utwory, większość uczniów włączyło się do wspólnego śpiewu. Akompaniował nam na akordeonie pan Marian Hoduń. Ponieważ była to wigilia święta Objawienia Pańskiego, wszystkie dzieci miały na głowach wykonane przez siebie korony.

Jasełka 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia: wyk. Filip Chmielewski

 

Kiermasz Bożonarodzeniowy

W dniach 19.12–20.12.2017 w świetlicy odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym sprzedawano ozdoby świąteczne wykonane na zajęciach przez wychowawców i dzieci uczęszczające do świetlicy. Do pracy przy wykonywaniu ozdób świątecznych włączyli się również rodzice, którym bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przygotowujemy się do Kiermaszu Bożonarodzeniowego . Już mamy skrzaty, aniołki, bałwanki, choinki i ozdoby z masy solnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykonywaliśmy kartki świąteczne dla nauczycieli emerytów.

 

 

 

 

 

4 października 2017 r. wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu, z opiekunkami SKW- Grażyną Padyasek i Ireną Staroń, sadzili żonkile w Hospicjum Santa Galla      w Łabuniach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

75- rocznica wysiedleń na Zamojszczyźnie- XV Konkurs Historyczny „Zamojszczyzna w okresie wysiedleń i pacyfikacji 1942 – 1943”.

24 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Zamościu odbył się finał XV już konkursu historycznego  „Zamojszczyzna w okresie wysiedleń i pacyfikacji 1942 – 1943”. Współorganizatorem konkursu był Polski Związek byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych, a także Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie. W zmaganiach wystartowało 12 szkół z Regionu Zamojskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI a, których przygotowywała do konkursu Pani Iwona Gałecka: Karol Adamowicz, Gabriela Kurys i Jakub Ukalski. Uczniowie ci zespołowo wywalczyli I miejsce w kategorii szkół podstawowych, zaś uczeń Karol Adamowicz uzyskał I miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIAT WIDZIANY Z GÓRY

Drużynowy Mistrz Świata w Motoparalotnictwie  – Wojciech Panas

Nazywam się Wojciech Panas,  pochodzę z Topólczy w  gminie Zwierzyniec. Lotnictwem pasjonuję się w zasadzie od zawsze. Rozpoczynałem lotnicze tradycje w rodzinie.  Po ósmej klasie szkoły podstawowej  wybrałem Ogólnokształcące Liceum Lotnicze w Dęblinie. Lotnictwo „na co dzień”, stalowe mundury wojsk lotniczych, możliwość porozmawiania z pilotami, obejrzenia latających maszyn, skoki spadochronowe, było to dla mnie poniekąd spełnienie marzeń. Później kontynuowałem naukę w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oczywiście na kierunku „Lotnictwo i kosmonautyka”. Po otrzymaniu gwiazdek oficerskich rozpocząłem swoją służbę w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Obecnie w 7 dywizjonie lotniczym jako dowódca klucza eksploatacji śmigłowców oraz inżynier pokładowy na śmigłowcach W-3 Sokół.

Paralotniarstwem zacząłem interesować się równolegle z powstawaniem tego sportu w Polsce i na świecie. Latanie jest dla mnie czymś, bez czego nie mógłbym żyć. Gdy tylko czas i pogoda pozwolą odrywam się od ziemi i oglądam świat z góry. Motoparalotnia daje niesamowite poczucie wolności i swobody.

Pierwszy raz w zawodach motoparalotniowych wziąłem udział w 2011 roku. Po serii drobnych sukcesów w zawodach serii  Ligi Motoparalotniowej w 2013 roku, otrzymałem powołanie do Motoparalotniowej Kadry Polski na rok 2014. Ten rok przyniósł  mi,  a jednocześnie reprezentacji, pierwszy w historii drużynowy złoty medal w mojej klasie PL1- czyli wózki jednoosobowe, oraz złoty medal w klasyfikacji narodowościowej Motoparalotniowych Mistrzostw Świata rozgrywanych na Węgrzech. Rok później drużynowe mistrzostwo na Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Świata w Polsce w Legnicy. W 2016 roku ja i moi koledzy, obroniliśmy tytuły Drużynowych Mistrzów Świata na zawodach w Anglii.  Natomiast w roku 2017 wywalczyliśmy tytuły drużynowych Mistrzów Europy na zawodach w Czechach.

Podsumowując tylko najważniejsze posiadane tytuły: – Czterokrotny Drużynowy Mistrz Świata, – Drużynowy Mistrz Europy, – Indywidualny Mistrz Polski, – Zwycięzca Motoparalotniowego Pucharu Polski. W roku 2018 najważniejsza impreza to Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata, które rozgrywane będą w egzotycznej Tajlandii już w kwietniu. Trzymajcie kciuki!!

Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak wygląda świat z góry wystarczy, że zadzwoni i umówi się ze mną na lot J 501-397-528

DCIM101GOPRO

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada w Świetlicy odbył się Dzień Pluszowego Misia. Na zajęciach świetlicowych gościli uczniowie klas zerowych wraz z wychowawcami. Podczas wesołych tańców, konkursów i zabaw towarzyszyły dzieciom oczywiście pluszaki przyniesione z domu. Wisienką na torcie okazał się żywy Pluszowy Miś, który bawił się wesoło razem ze wszystkimi. Dzień upłynął  w radosnej, przyjaznej, ciepłej atmosferze i był naprawdę „misiowo” udany.

Wiersze Bolesława Leśmiana – Język i wyobraźnia w poezji

Leśmian- poeta niepowtarzalny

21 listopada w naszej szkole odbył się koncert poetycko-muzyczny poświęcony twórczości Bolesława Leśmiana w 140. rocznicę urodzin i 80. rocznicę jego śmierci. Na program złożyły się utwory poety pogrupowane w trzy kręgi tematyczne: natura, miłość, śmierć. Ilustracją muzyczną były piosenki, których słowa również stanowiły teksty Leśmiana. Tło dla poezji i muzyki stworzył pokaz zdjęć przepięknej, roztoczańskiej przyrody. Leśmian to poeta niepowtarzalny, oryginalny i wyjątkowy, dlatego jego poezja potrzebowała również wyjątkowej oprawy artystycznej. Młodzi wykonawcy tego dnia zaprezentowali się dwukrotnie. Najpierw przed społecznością szkolną, a następnie na spotkaniu z rodzicami. 

IIb: Klaudia Baranowska, Wiktoria Kot, Emilia Kuczmowska, Agnieszka Maciocha, Jagoda Młynarczuk, Agata Panuciak oraz IIIb: Aleksandra Budzyńska, Małgorzata Duda, Patryk Kowalczyk, Alicja Marzec, Karolina Popławska, Maciej Skrzyński, Karol Żołdak.

W role konferansjerów wcieliły się: Agata Hałasa i Agata Koczułap.

Pięknie zaprezentował się chórek (uczennice z kl. VIIc), któremu akompaniowała na gitarze i który przygotowała do występu pani Elżbieta Grabowska. Nie sposób zapomnieć wykonania solistki- Wiktorii Wnuk z kl.IIb, która niezwykle przejmująco zaśpiewała piosenkę pt. „Samotność”.

Niepowtarzalny, leśmianowski klimat stworzyła dekoracja wykonana przez panią Małgorzatę Korkosz oraz uczennice kl. IIb pod kierunkiem pani Małgorzaty Czochry-Welsyng.

Pomysłodawczynią koncertu oraz autorką scenariusza jest pani Marzena Stankiewicz.

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie młodzieży z Kajetanem Broniewskim

Nagrody w ogólnopolskiej kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Pod koniec sierpnia został rozstrzygnięty konkurs „Na skrzydłach przyjaźni” zorganizowany w czerwcu, w ramach ogólnopolskiej Kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszego Zespołu Szkół. Z listu nadesłanego przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu – organizatora kampanii wynika, że do biura kampanii ZTU napłynęło kilka tysięcy prac z całej Polski. Miło jest nam poinformować, że spośród osób nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się również nasi uczniowie. Są to:

 • Matylda Kowalczuk z klasy VII c-nagroda główna

wyróżnienia:

 • Sandra Siastała z klasy III
 • Mateusz Wojtiuk z klasy Vb
 • Faustyna Rugała z klasy IIIb
 • Daria Skowyra z klasy IIIa
 • Zuzanna Gmyz z klasy VIIc

Nagroda główna zostanie wręczona podczas uroczystego Finału Kampanii, który odbędzie sie jesienią w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Pozostałe nagrody zostały przesłane pocztą i wręczymy je naszym uczniom na apelu szkolnym.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

przygotowała- M. Czochra-Welsyng

WYSTAWA ZWIERZĄT DOMOWYCH

      Dnia 24.10.2017 r. odbyła się kolejna edycja SZKOLNEJ WYSTAWY ZWIERZĄT DOMOWYCH. Brało w niej udział ponad 40 młodych hodowców. Zwiedzający wystawę uczniowie i mali goście z przedszkola mogli podziwiać : chomiki, świnki morskie, króliki, papugi, kanarki, rybki, patyczaka, jeża. W tym roku na wystawie ,,gościły” koty rasowe, które cieszyły się największym zainteresowaniem.

       W konkursie na najładniejsze zwierzątko zwyciężył kot rasy maikun – opiekun Laura Czwal z kl. V a, II m zajął kot rosyjski – opiekun Michał Kozioł z kl. VIIa, III m – kot tajski – opiekun Dobrawa Lipiec z kl. V a.

     W konkursie na najciekawszy opis zwierząt I m zajęła Antosia Szklarz z kl. IV b – opiekunka kota rasowego, II m – Amelia Ziomka z kl. IV c- opiekunka chomika, III m zajęła Dobrawa Lipiec z kl. V a – opiekunka kota rasowego. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, notesiki, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe. Wystawę zorganizowały: Pani Joanna Ruda i Pani Barbara Pacyk.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZA ROK!!!!!

 

 

I jak nie kochać tej ziemi nad Wisłą…” -99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

      W każdym roku rocznicę odzyskania niepodległości przeżywamy w inny sposób ,za każdym razem wyjątkowo. Uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole 10 listopada 2017 r. Przygotowali ją uczniowie klas VI pod kierunkiem pani Iwony Gałeckiej. Przedstawienie wprowadziło nas w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 r. Patriotyczne wiersze i pieśni przypominały, jak Polacy próbowali wywalczyć utraconą wolność, jak przeciwstawiali się wynarodowieniu ,i w jaki sposób dbali o przetrwanie polskiej kultury.

    Uczniowie podkreślili wdzięczność wcześniejszym pokoleniom za możliwość życia i uczenia się w wolny kraju. Podsumowaniem montażu słowno-muzycznego niech będą słowa :„Tam ,gdzie nie ma poszanowania godności człowieczej , tam nie ma wolności. Tam ,gdzie nie ma poszanowania godności narodowej, tam nie ma niepodległości.”

        Na zakończenie akademii uczniowie całej szkoły wspólnie odśpiewali Marsz I Brygady, by uczcić zbliżające się święto. Nad właściwym przebiegiem imprezy czuwali Pani Iwona Kozioł i Pan Mirosław Dziwota.

 

 

 

 

 

 

Ślubowanie uczniów klas pierwszych.

          W dniu 19 października 2017r. w naszej szkole odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Do ślubowania przystąpiło 42 uczniów z dwóch pierwszych klas. Uczniowie pod kierunkiem swych nauczycielek przygotowali część artystyczną, w której zaprezentowali wiersze i piosenki. Przed całą społecznością szkolną „zdali egzamin” i mogli przystąpić do uroczystego ślubowania. Następnie zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu. Otrzymali pamiątkowe dyplomy. Następnie na małej sali gimnastycznej odbyły się „otrzęsiny” przygotowane przez członków Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie zostali poddani „próbom odwagi” – między innymi próbie ognia i wody. Pełni wrażeń mogli potem swobodnie bawić się ze starszymi kolegami. Po zakończeniu części oficjalnej, mali bohaterowie udali się do swych sal lekcyjnych, gdzie rodzice przygotowali poczęstunek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zdjęcia: Agnieszka Dziadosz

Zdjęcia z Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w piątek 13 października 2017 roku o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przygotowywaliśmy słoneczniki dla nauczycieli w dniu ich święta i dla nauczycieli emerytów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie chętnie wykonywali grzyby i zajączki.

Chętnie wykonywaliśmy jesienne prace plastyczne.

Sprawozdanie z wyjazdu do Niemiec

         W dniach  20- 29 września 33 osobowa grupa dzieci i młodzieży ze Zwierzyńca  pod opieka nauczycieli wyjeżdżała do zaprzyjaźnionej  szkoły w Ilshofen, w Niemczech.

Uczniowie spędzili w Niemczech wiele ciekawych dni, wypełnionych licznymi atrakcjami.

Po dwudniowej podróży  uczestnicy wymiany dotarli do szkoły w Ilshofen, gdzie oczekiwali  nauczyciele oraz uczniowie wraz z rodzicami. Po serdecznym  przywitaniu  uczniowie trafili do swoich niemieckich koleżanek i kolegów. Ten czwartkowy wieczór zarezerwowany był na poznanie się i odpoczynek.

W piątek uczniowie brali aktywny udział w życiu szkolnym.  W mieszanych grupach polsko-niemieckich  uczestniczyli w zabawach sportowych, zajęciach z techniki i gotowania. Wspólne zajęcia integracyjne były okazją do lepszego poznania się. Sobotnia piesza wyprawa po okolicznych lasach zacieśniała relacje koleżeńskie, a czas wędrówki upływał na  rozmowach i podziwianiu piękna okolicy. Wycieczka  zakończyła się piknikiem  i wspólną zabawą na świeżym powietrzu. Niedziela była dniem spędzonym w rodzinach. Nasi uczniowie wraz z niemieckimi kolegami i koleżankami spędzali czas w bardzo różnorodny sposób. Wśród atrakcji znaleźli się: mini ZOO, basen, lokalne festyny, uroczystości rodzinne. W tym dniu uczniowie mieli więcej czasu na to, by poznać się lepiej i razem spędzić czas.

W poniedziałek, z dużym zainteresowaniem, młodzi goście z Polski zwiedzali pałac książąt Wirtembergii w  Ludwigsburgu. We wtorek uczniowie udali się na wycieczkę do Stuttgartu, gdzie  zwiedzali lotnisko. Mieli okazję przejść kontrolę celną, która dla wielu była emocjonującą przygodą. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła także przejażdżka autobusem po płycie lotniska, skąd można było oglądać startujące i lądujące samoloty. We wtorkowe popołudnie wszyscy ponownie spotkali się razem w szkole, aby delektować się pizzą przygotowaną przez nauczycieli i wypiekaną w oryginalnym piecu. Wieczór upłynął na zabawach, śpiewach przy ognisku, a amatorzy tańca bawili się na dyskotece.

Ostatni dzień  pobytu w Niemczech uczniowie spędzili  w Schwäbisch Hall, gdzie poznali  historię tego miasteczka, obejrzeli ciekawe miejsca i budynki, jak też kościół św. Michała, po czym mogli zobaczyć wiele ciekawych zakątków tego pięknego miasteczka.

Wspólne wycieczki, gry i zabawy sprawiły, że dzieci bardzo szybko zintegrowały się. Spędzony razem czas pozwalał na  nawiązywanie i zacieśnianie  znajomości, przyjaźni, a niemieckie  rodziny z wielką troską dbały o dobre samopoczucie gości.

Dla nauczycieli była to okazja do obserwacji, rozmów, pytań, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

Młodzi mieszkańcy Zwierzyńca  wyjeżdżali zadowoleni, pełni miłych i niezapomnianych wrażeń. Przy pożegnaniu popłynęły łzy wzruszenia…

Realizacja wymiany jest możliwa dzięki wsparciu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Organizacja powstała w 1991r. jako niezależna od rządów organizacja międzynarodowa. Służy ona wymianie i współpracy młodzieży polskiej i niemieckiej. Jest otwarta dla wszystkich podmiotów i inicjatyw. Jej działalność opiera się na partnerskiej współpracy Polaków i Niemców.

Dzięki  tego typu wymianie łamane są wszelkie stereotypy i uprzedzenia między narodem polskim a niemieckim.

Iwona Kozioł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W naszej świetlicy nie nudzimy się.
Wykonywaliśmy jeżyki z materiałów przyrodniczych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiatowy konkurs plastyczny „Zwierzyna Roztocza i Puszczy Solskiej”

12.09.2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom tegorocznego konkursu plastycznego „Zwierzyna Roztocza i Puszczy Solskiej” organizowanego przez Nadleśnictwo Zwierzyniec. Konkurs odbywał się w kategorii plastycznej i literackiej, z podziałem na cztery grupy wiekowe.

Finał konkursu zgromadził laureatów z okolicznych szkół. Nagrody wręczali zastępca Nadleśniczego – Ryszard Teterycz oraz pani Krystyna Kozłowska.

 

Laureaci z naszej szkoły:

Kategoria wiekowa 3-5 lat:

I miejsce -Charkot Łukasz z klasy 0

II miejsce -Czochra Gabriel z klasy 0

III miejsce -Badach Samuel z klasy I a

Kategoria wiekowa 6-8 lat

I miejsce -Welsyng Maria z klasy IVa

III miejsce- Jadach Małgorzata z klasy Ia

wyróżnienia: Jankowska Maja z klasy I b, Skrzypa Tomasz z klasy I a, Niemczuk Dawid z klasy III c,

Kategoria klas IV-VI

I miejsce- Gałan Natalia z klasy IV a

II miejsce -Bura Martyna z klasy VI b

III miejsce -Wierzchoś Wiktor z klasy V a

wyróżnienie -Kulik Piotr z klasy VI b

Kategoria wiekowa 13-16 lat:

III miejsce- Rugała Faustyna z klasy III b

wyróżnienia: Bondyra Aleksandra z klasy III b, Koszarna Zuzanna z klasy VII b,

Laureatom serdecznie gratulujemy!

przygotowała: M. Czochra-Welsyng

 

 

 

 

 

Nagrody w ogólnopolskiej kampanii

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Pod koniec sierpnia został rozstrzygnięty konkurs „Na skrzydłach przyjaźni” zorganizowany w czerwcu, w ramach ogólnopolskiej Kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszego Zespołu Szkół.

Z listu nadesłanego przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu – organizatora kampanii wynika, że do biura kampanii ZTU napłynęło kilka tysięcy prac z całej Polski. Miło jest nam poinformować, że spośród osób nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się również nasi uczniowie. Są to:

 • Matylda Kowalczuk z klasy VII c-nagroda główna

wyróżnienia:

 • Sandra Siastała z klasy III

 • Mateusz Wojtiuk z klasy Vb

 • Faustyna Rugała z klasy IIIb

 • Daria Skowyra z klasy IIIa

 • Zuzanna Gmyz z klasy VIIc

Nagroda główna zostanie wręczona podczas uroczystego Finału Kampanii, który odbędzie się jesienią w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Pozostałe nagrody zostały przesłane pocztą i wręczymy je naszym uczniom na apelu szkolnym.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

przygotowała- M. Czochra-Welsyng