2016/2017

Rok szkolny 2016/17

 W świetlicy codziennie korzystamy z różnych gier i zabaw aby wspólnie i miło spędzać czas. Układamy puzzle, uczymy się grać w szachy, w bilarda oraz odrabiamy prace domowe. Pomagamy również dekorować świetlicę, wykonujemy jesienną gazetkę. Z Panią praktykantką  wykonaliśmy wesołe jeżyki. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat życia tych zwierząt.

Nasza nowa świetlica


Od października korzystamy z nowej sali świetlicowej. Bawimy się uczymy oraz gramy w gry wesoło i przyjemnie.

Wykonujemy dekoracje

W świetlicy oprócz codziennych gier i zabaw przy współudziale uczniów wykonywane są dekoracje na różne uroczystości szkolne. Uczniowie chętnie biorą też udział w zajęciach ortograficznych, dzięki którym słabsi uczniowie łatwiej zapamiętują zasady pisowni.

Konkurs „Wiosenna Wielkanoc”

12 kwietnia 2017 r w naszej świetlicy odbył się szkolny konkurs „Wiosenna Wielkanoc” dla klas II-IV. Uczniowie wykazali się znajomością tradycji świątecznych oraz umiejętnościami manualnymi i artystycznymi podczas zdobienia pisanek.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – klasa IIIb

II miejsce – klasa IVa

III miejsce – klasa IIIa

Kartki wielkanocne

Po udanym Kiermaszu zabraliśmy się do wykonywania kartek wielkanocnych, bo jak można nie wysyłać życzeń do najbliższych z okazji Świąt.

Przygotowujemy …

Zbliża się Wielkanoc więc dzieci ze świetlicy pod bacznym okiem nauczycieli przystąpiły do wykonywania ozdób świątecznych, które będą sprzedawane na Kiermaszu Wielkanocnym. Wykonane zostały kurczaczki i baranki z wełny, stroiki z rzeżuchy (zasianej samodzielnie w świetlicy), kolorowe pisanki.

5 kwietnia odbył się Kiermasz, wszystkie wytwory pracy dzieci cieszyły się wielkim powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Nowe gry

Do świetlicy zostały zakupione nowe gry, dla młodszych i starszych dzieci. Teraz to dopiero jest zabawa!!!

 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszej świetlicy odbył się Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo”. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Do świetlicy zostali zaproszeni  uczniowie z klasy O. Razem z Misiem śpiewały piosenki, uczestniczyły w quizach i konkursach sprawnościowych oraz zabawach ruchowych: „Stary niedźwiedź”, „Misiu, misiu…”

Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia oraz ideą święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Tego dnia uczniowie również słuchali różnych wierszy, oglądali film „Przygody Kubusia Puchatka”, a także wykonywali misiowe prace plastyczne wykorzystując różne techniki.   Dzień upłynął  w radosnej, przyjaznej, ciepłej atmosferze i był naprawdę „misiowo” udany.