Z życia szkoły

Spotkanie z cyrkiem LUNA

Szkołę w Obroczy odwiedzili artyści cyrkowi. Wszystkie dzieci z zachwytem śledziły występy pary cyrkowej: iluzje, pokaz żonglerki, a także akrobację i pokaz egzotycznych zwierząt. Artyści zaprosili również do wspólnych występów dzieci. Największą  popularnością cieszył się wąż, którego dzieci mogły dotknąć oraz słoń i jego akrobacje. Radości i braw nie było końca.

  Teatrzyk kukiełkowy „Bajka o Rybaku i złotej rybce”

 „Mamo, Tato kocham Was”

– akademia z okazji Dnia Matki i Ojca

 „Słowem zachwycamy”

– najlepiej czytający drugoklasista- Dominika Koczułap

   Wycieczka do Wojciechowa

Podczas wycieczki do Wojciechowa dzieci mogły zwiedzić kuźnię kowala, która funkcjonuje nieprzerwanie od ponad 90 lat, od 1920 roku, z pokolenia na pokolenie. Co ciekawe cały czas pracuje w niej jedna rodzina. Wyroby w kuźni wojciechowskiej są oryginalne, mają indywidualne i niepowtarzalne wzory, a powstają w efekcie wysokiej temperatury w piecu, która umożliwia kształtowanie żelaza i metalu.

Inną atrakcją w Wojciechowie jest  Park Zwierząt, Rozrywki i Edukacji  – zoo, w którym zobaczyć można ciekawe gatunki zwierząt z całego świata. Jest to świetne miejsce na wypoczynek na świeżym powietrzu, w bezpośrednim kontakcie z naturą i zwierzętami. Na sporej powierzchni żyje kilkadziesiąt gatunków zwierząt. W tym sporo egzotycznych!   Kolejnym miejscem, do którego dzieci udały się z ogromną ciekawością jest Owadolandia,  park edukacyjno-rekreacyjny, w którym zobaczyły  ogromne repliki owadów, wielkości dorosłego człowieka. Wiernie odtworzone modele owadów, zaprojektowane z dbałością o szczegóły anatomiczne.

 

Wyniki gminnych konkursów

Pod koniec roku szkolnego dzieci chętnie brały udział w różnych konkursach. Oto efekt pracy naszej koleżanki Dominiki:

– konkurs ortograficzny- III miejsce w kategorii klas II Dominika Koczułap

–  Z lekturą za pan brat- III miejsce Dominika Koczułap

Wycieczka do Zoom Natury

w Janowie Lubelskim

Dnia 27.03.2017 r. byliśmy w  Parku Rekreacji w Janowie Lubelskim. Odwiedziliśmy Laboratoria Edukacyjne: Zoom Natury, Runo Leśne, Awifauna i Troposfera oraz Energia i Recykling.

  21 marca -pierwszy dzień wiosny

Kulig

        Klasa II miała możliwość przejechania się w kuligu. Dla niektórych dzieci był to pierwszy kulig w życiu. Przygoda zakończyła się ogniskiem z kiełbaską i ciepłą herbatką

Wyniki konkursu

pt.”Szopka z motywem zwierzynieckim”

Wyniki konkursu pt.”Szopka z motywem zwierzynieckim”

 

26 stycznia, podczas Balu karnawałowego, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Szopkę z motywem zwierzynieckim. Oto zwycięzcy:

KATEGORIA I:

KLASY I-III

I miejsce – Przemysław Najda –    Szkoła Filialna w Obroczy
II miejsce – Mikołaj Łosiewicz
II miejsce – Arkadiusz Polczak-    Szkoła Filialna w Obroczy
III miejsce – Eliza Maciocha
III miejsce – Maja Popławska

Gratulujemy!

Święto Babci i Dziadka

Przygotowania do Dnia Babci i Dnia Dziadka

W dniu poprzedzającym uroczystość z okazji święta dziadków odbyło się rodzinne przygotowanie poczęstunku.

Zabawa choinkowa

            Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez naszej szkoły. 12 stycznia czas upływał dzieciom na wesołej zabawie, były korowody, kółeczka i tańce. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach przygotowanych przez rodziców. Kulminacyjnym punktem zabawy było pojawienie się Świętego Mikołaja, który wręczył wszystkim zebranym dzieciom prezenty. Uśmiechy i wypieki na twarzach potwierdziły, że impreza była bardzo udana. Rodzice przygotowali kolację na wzmocnienie sił do zabawy. Po trzygodzinnej zabawie wszyscy opuszczali szkołę w doskonałych humorach.

Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zwierzyńcu

Uczniowie klasy II w składzie: Dominika Koczułap, Maja Dudzińska, Nikola Juszczak, Marcel Gmyz i Przemek Najda zaśpiewali pastorałkę pod tytułem „Od serca do ucha” podczas Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w CKiBP w Zwierzyńcu, dnia 8 stycznia 2017 roku.

Grupę przygotowała pani Iwona Rugała.

Jasełka

Dnia 22 XII w naszej szkole odbyły się jasełka i spotkanie opłatkowe. Młodzi aktorzy z pełnym zaangażowaniem, przedstawili historię narodzenia Jezusa. Całość przedstawienia przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami.

„Jesienne wierszowanie”

Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 7 grudnia w Szkole Filialnej w Wywłoczce odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Jesienne wierszowanie”. I miejsce w II kategorii zajęła uczennica naszej szkoły -Maja Dudzińska. Gratulujemy!

Mikołajki klasowe

Dnia 6 grudnia odbyły się Mikołajki klasowe. Wszyscy uczniowie i dzieci z punktu przedszkolnego otrzymały słodkie upominki.

Warsztaty mydlarskie

24 listopada odbyły się warsztaty mydlarskie. Dzieci miały okazję samodzielnie stworzyć zdrowe mydełka glicerynowe o rozmaitych zapachach, wzorach i kolorach.

Dzień Otwarty w Koszarach w Zamościu

         W dniu 19.10.2016 r. w 3 batalionie zmechanizowanym w Zamościu odbył się „Dzień Otwartych Koszar”. Uczniowie naszej szkoły i punktu przedszkolnego  mogli obejrzeć pojazdy bojowe, uzbrojenie oraz pokazy musztry i wyszkolenia żołnierzy. Na zakończenie każdy mógł spróbować pysznej wojskowej grochówki.

Spotkanie z policjantem

17 października odbyło się spotkanie z policjantem. Podczas spotkania uczniowie i przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w szkole oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła, kiedy zauważy się pożar, itp.

Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

        14.10.2016r. odbyła się wycieczka, która miała na celu zapoznanie uczniów z procesem powstawania ozdób choinkowych. Pod opieką pana przewodnika oglądaliśmy stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata i epok. Obejrzeliśmy cały proces wyrobu ozdób choinkowych. Pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło a następnie wydmuchiwał okrągłe bombki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie zanurza się je w wodzie i potrząsa, dzięki czemu bańki uzyskują piękny srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory. Po koloryzacji wędrują do suszarni, następnie bańki przycina się, kapsluje i ręcznie ozdabia. W dalszym etapie zwiedzania dzieci mogły poobserwować pracę pań, które były odpowiedzialne za zdobienie ręczne bombek. Przekonały się, że ta czynność wymaga nie tylko talentu ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu.

Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę, własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów.

Spotkanie z Doktorem Dolittle

            Dnia 5.10.2016 r.  uczniowie pojechali do Zamościa na  przedstawienie pt.„Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Wspaniała gra aktorów i scenografia wprowadziła widzów w cudowny świat bajki, mówiącej o dobroci i poświęceniu życia dla pracy na rzecz zwierząt.