Partnerzy szkoły

ZOFIA  I  JANINA  PACZEŚNE 

CÓRKI  NASZYCH  PATRONÓW

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły utrzymują stały kontakt z rodziną naszych Patronów Marii i Jana Pacześnych.

 Zofia i Janina Pacześne, córki Patronów chętnie odwiedzają naszą szkołę, a także goszczą nas u siebie w domu. Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Patrona, zakończenie roku szkolnego to uroczystości szkolne podczas, których pani Zofia Pacześna, a jeśli tylko zdrowie pozwala to także pani Janina Pacześna, goszczą u nas w szkole. Wizyty te przebiegają w miłej, serdecznej i rodzinnej atmosferze. Panie Pacześne zawsze obdarowują każdego ucznia słodkimi upominkami, a chorążych i przyboczne z pocztu sztandarowego oraz przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego nagradzają książkami na zakończenie roku szkolnego. Córki naszych Patronów żywo interesują się życiem szkoły, naszymi radościami i smutkami. My także nie zapominamy o rodzinie naszych Patronów. Co roku w listopadzie odwiedzamy grób Patronów oraz panią Zofię i Janinę w ich domu w Tomaszowie Lubelskim.

Mamy nadzieję, że te wspólne spotkania w Wywłoczce i w Tomaszowie Lub. będą odbywały się nadal, a panie Pacześne z radością będą wracały chociaż na chwilę do Wywłoczki i wspominały szczęśliwe chwile dzieciństwa i opowiadały nam o swoich Rodzicach, a naszych Patronach.

Syn naszych Patronów – pan Stanisław Pacześny, wraz ze swoją rodziną mieszka we Wrocławiu. W związku z dzielącą nas dużą odległością widzimy się bardzo rzadko, w momentach szczególnych i bardzo ważnych dla naszej szkoły. Z panem Stanisławem utrzymujemy kontakt pisemny, wysyłamy do siebie kartki z życzeniami świątecznymi, czasami kontaktujemy się za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Opracowała: Katarzyna Rodzik

 

RADA RODZICÓW

Współpraca z Radą Rodziców naszej szkoły układa się dobrze. Rodzice włączają się w organizację i finansowanie uroczystości i imprez na terenie szkoły – zakup dyplomów dla klasy I z okazji Ślubowania, dofinansowanie do wycieczki – zakup upominków, andrzejki, choinka szkolna, zakup dyplomów i nagród książkowych z okazji zakończenia roku szkolnego i innych.

Rada Rodziców sfinansowała:

– zakup stroju dla mikołaja (listopad 2012 r.) – 400 zł;

– nowe drzewce do sztandaru (maj 2013 r.) – 600 zł;

– mikrofony bezprzewodowe (luty 2016 r.) – 400 zł.

Katarzyna Rodzik

POLICJA

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci oraz realizację programu „Bezpiecznie w szkole”, odbyły się spotkania z przedstawicielami Policji. Podczas spotkań uczniowie mogli poznać zasady bezpiecznego zachowania na: drodze publicznej, placu zabaw oraz bezpiecznego zachowania się w autobusie i na przystanku autobusowym.

Przygotowała: Katarzyna Rodzik

PUBLICZNA SZKOŁA   PODSTAWOWA NR 3

IM. JANA BRZECHWY   W  GOGOLINIE

Już od 2010 roku nasza szkoła prowadzi aktywną współpracę ze Szkołą Podstawową nr 3 w Gogolinie. Współpracą i wymianą zajmuje się w naszej szkole pani Katarzyna Rodzik, a w szkole w Gogolinie pani Judyta Boruta. W każdym roku szkolnym grupa uczniów pod opieką nauczycieli uczestniczy w wymianie uczniowskiej i odwiedza zaprzyjaźnioną szkołę. We wrześniu 2010 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Gogolin po raz pierwszy. W kolejnych latach byliśmy gospodarzami przyjmując przyjaciół lub sami byliśmy goszczeni. Podczas takich spotkań poznajemy ciekawe miejsca Opolszczyzny i pokazujemy uroki Roztocza, to także okazja do nawiązania koleżeńskich znajomości wśród naszej młodzieży.

Mamy nadzieję, że tak jak do tej pory nadal będziemy spotykać się, wspólnie spędzać czas i zwiedzać odwiedzany region.

 Katarzyna Rodzik