2015/2016

WYCIECZKA DO ZOO W ZAMOŚCIU

            Uczniowie naszej szkoły 17 czerwca wzięli udział w wycieczce do Zamościa, której celem było zwiedzenie zamojskiego ZOO. Dużo czasu też  spędzili w parku linowym. ZOO nie było jedyną atrakcją tego wyjazdu. Nie obyło się bez wizyty w McDonaldsie. Zmęczeni, ale też zadowoleni uczniowie powrócili do Obroczy.

ŚWIĘTO MAMY I TATY

  20160614_100401 Od wielu lat w naszej szkole uroczyście obchodzony jest Dzień Matki i Dzień Taty. Podobnie było w tym roku, wszyscy uczniowie wystąpili z serdecznymi życzeniami. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Na zakończenie złożyły swoim mamom i tatusiom życzenia oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Te krótkie chwile spędzone w szkole z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno dla Rodziców – szczęśliwych i dumnych ze swych pociech oraz uczniów, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości jakie włożyli w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte.

VI-ty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
„Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje!”

Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał Arkadiusz Polczak – uczeń klasy I.

Gratulujemy!

IV KONKURS RECYTATORSKO- PLASTYCZNY

W KRASNOBRODZIE

6 kwietnia 2016r. w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury, zaprezentowali się najlepsi uczniowie wyłonieni w pierwszym etapie konkursu.  Głównym bohaterem zmagań zarówno tych recytatorskich jak i plastycznych był Henryk Sienkiewicz i twórcy epoki pozytywizmu. W konkursie wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły: Blanka Roczeń i Antonina Szklarz.
W kategorii I   6-8 lat (kl. I-III) – Antonina Szklarz  zajęła II MIEJSCE

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

TOPIENIE MARZANNY

 Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!

21 marca skończyła się astronomiczna zima i rozpoczęła wiosna. Zgodnie z tradycją nasi uczniowie jak co roku pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Przygotowaliśmy Marzannę symbolizującą odchodzącą zimę i wszyscy udaliśmy się nad rzekę Wieprz, gdzie wierszami oraz piosenkami z wielką radością pożegnaliśmy kukłę i wrzucając do rzeki prosiliśmy, aby odeszła i już nie wracała. Wiosenną piosenką i z uśmiechem na twarzy powitaliśmy natomiast najpiękniejszą porę roku – Wiosnę.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

pt.” HIGIENA JAMY USTNEJ”

         W ramach realizacji programu: „Moje dziecko idzie do szkoły” w marcu został przeprowadzony konkurs plastyczny pt. „Higiena jamy ustnej”. Uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych. Na konkurs wpłynęło 49 prac. Koordynator programu p. Maria Pić powołała komisję do oceny prac w składzie: P. Magdalena Storczyk – stomatolog, P. Małgorzata Korkosz – wychowawca świetlicy oraz P. Anna Kasprowicz – bibliotekarka.

Uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce – Gmyz Marcel ze Szkoły Filialnej w Obroczy,

II miejsce –  Linda Adrian ze Szkoły Filialnej w Wywłoczce,

III miejsce  – Filip Oleszek z klasy I „c” ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu.

Wyróżnienia otrzymali:

Jamroz Aleksandra – Szkoła Filialna w Obroczy,

Torbiak Martyna  – klasa I „ a” Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu,

Mitaszewski Jakub – klasa I „c” Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu.

 Nagrodzonym gratulujemy!

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE

„OZDOBA CHOINKOWA”

 Kat. I kl. „0”

II miejsce Maja Siwacka – Obrocz

Kat. II kl. I – III

II miejsce Marcel Gmyz – Obrocz

wyróżnienie- Dawid Wojtyło -Obrocz

ZABAWA CHOINKOWA

      29 stycznia 2016 r. odbyła się zabawa choinkowa dla chętnych dzieci i uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy  postarali się o piękne i ciekawe kostiumy. Wśród przebierańców były: księżniczki, królowe, królowie, dworzanie, wróżki, czarownice oraz wiele innych ciekawych postaci. Dzieci wyglądały pięknie i oryginalnie. Wszystkie zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem i sprawiły dzieciom ogromną  radość. Pojawił się też Mikołaj z prezentami. Rada rodziców i obecne na zabawie mamy zapewniły wszystkim uczestnikom zabawy smaczne kanapki, ciasto, owoce i soki.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

        W piątek 21 stycznia odbyło się święto z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na zaproszenie wnucząt bardzo licznie przybyły babcie i dziadkowie. Dzieci  zaprezentowały  program artystyczny, a w nim swoje umiejętności recytatorskie, rytmiczno-wokalne oraz aktorskie. Były serdeczne życzenia, wiersze, piosenki. Nie zabrakło smakowitych specjałów kulinarnych. Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze.

PRZYGOTOWANIE POCZĘSTUNKU

DLA BABCI I DLA DZIADKA

         W dzień poprzedzający akademię z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci z pomocą rodziców przygotowały różnego rodzaju wypieki. Była to miła niespodzianka.

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

       Uczniowie klasy I  i II od września 2015 r. uczestniczyli w Programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Ogólnopolski program edukacyjny, wpisał się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W ramach programu  uczniowie uczestniczyli w zajęciach, które opracowane zostały przez nauczycieli – metodyków przy współpracy ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Przygotowany folder miał pomóc w przekazaniu dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu. Dodatkowo program został rozbudowany o treści związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji
i rozwijania kreatywności.

Dnia 21 grudnia odbył się Test Bezpieczeństwa, będący podsumowaniem zajęć Akademii Bezpiecznego Puchatka. Uczniowie w sali komputerowej wspólnie z wychowawcą rozwiązali i zaliczyli test o bezpieczeństwie.

SPOTKANIE OPŁATKOWE

         W poniedziałek 21 grudnia dzieci wystąpiły z bożonarodzeniowym przesłaniem prezentując jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawiły sceny narodzin Chrystusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role.

MIKOŁAJKI KLASOWE

WARSZTATY CZERPANIA PAPIERU

            5 listopada uczniowie mieli okazję zapoznać się z tym nieistniejącym już rzemiosłem. Zobaczyły w jaki sposób pozyskiwany jest papier z masy papierowej oraz mogły wziąć aktywny udział przy jego produkcji poprzez nakładanie masy papierowej do specjalnej ramki i odciskanie kartek w prasie introligatorskiej. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się również z jakich surowców dawniej produkowano papier. Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach a zdobyta w ich trakcie wiedza na pewno będzie bardziej trwała.

 PAMIĘTAMY O ROCZNICY

20151028_105356

28 października dzieci zapaliły znicze i złożyły kwiaty przed pomnikiem w Obroczy. Wizycie towarzyszył nastrój zadumy i modlitwy.

WYJAZD DO TEATRU im. H. CH. ANDERSENA w LUBLINIE

            16 października uczniowie klasy I i II oraz dzieci z oddziału przedszkolnego miały wyjazd do Teatru Andersena w Lublinie. Obejrzały tam   sztukę pt. ” Tymoteusz i łobuziaki”. W bajce było bardzo dużo pozytywnej energii, dobrej muzyki i wspaniałej gry aktorskiej. To wszystko sprawiło, że sztuka podobała się młodym widzom. Z uśmiechem na buziach dzieci wróciły do szkoły.

 

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

            Dnia 14 października odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Zespołu Szkół w Zwierzyńcu.  W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Grażyna Kawka dokonała pasowania na ucznia.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

             18 września, nauczycielka I. Rugała zorganizowała dla dzieci i rodziców święto pieczonego ziemniaka. Na placu obok szkoły odbyły się gry i zabawy, konkursy zręcznościowe (obieranie ziemniaka na czas, na najdłuższą obierkę, sadzenie ziemniaków), przeprowadzono również działania artystyczne ( wykonanie ziemniaczanych stworków). Nie zabrakło pieczonych kiełbasek i ziemniaczków z ogniska. Pogoda   dopisała i wszyscy świetnie się bawili.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

            11 września w szkole w Obroczy odbyło się spotkanie z policjantem. Podczas spotkania uczniowie i przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w szkole oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła, kiedy zauważy się pożar, itp.