2013/2014

Konkurs „ŻYJ ZDROWO”

Dnia 12.06.2014r. odbył się konkurs na temat zdrowego odżywiania. Miał na celu promowanie zdrowego stylu życia i popularyzowanie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania się. Sprawdziliśmy w ten sposób, co dzieci wiedzą o złych i dobrych nawykach żywieniowych. W konkursie brały udział 3 – osobowe drużyny z klas 0 – III.
Komisja Konkursowa w składzie: nauczyciel przyrody – Anna Modrzejewska, wychowawca świetlicy – Elżbieta Gęborys, pielęgniarka – pani Jadwiga Kitka oraz pedagog szkolny – Renata Godzisz wyłoniła zwycięskie drużyny. Najwięcej owocowych punktów uzyskały klasy – 0b, Ib, IIa i IIIa. Pani dyrektor Grażyna Kawka wręczyła dyplomy oraz upominki. Nagrody zostały ufundowane przez Miejsko-Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, panią dr Beatę Szymańską ,,Novamed”, pana Edwarda Gąsianowskiego oraz panią Katarzynę Rączkiewicz „Groszek”. Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie rzeczowe dla naszych inicjatyw.
Wszyscy wykazali się dużą wiedzą na temat zdrowia, każde dziecko otrzymało drobny upominek, było bardzo zdrowo, wesoło i owocowo.

Przygotowały: Elżbieta Gęborys i Renata Godzisz

 

KIERMASZ WIELKANOCNY

W dniu 15.04.2014r. w świetlicy szkolnej odbył się „Kiermasz ozdób świątecznych”. Rozprowadzano wielkanocne kurczątka, zajączki, koszyczki,serwetki oraz pisanki. Prace wykonywali uczniowie, wychowawcy i rodzice.

SZKOLNY KONKURS

„ZNAM SWOJE PRAWA” – KONWENCJA PRAW DZIECKA

Konkurs trwał od połowy stycznia do końca lutego 2014 roku. Na samym początku została przygotowana gazetka na korytarzu szkolnym z najważniejszymi  informacjami dotyczącymi konwencji. W świetlicy szkolnej i bibliotece zostały przygotowane kąciki książek i materiałów dotyczących praw dziecka. Około miesiąca wychowawcy zapoznawali uczniów z poszczególnymi prawami konwencji. Do 21 lutego dzieci z klas 0-II składały prace plastyczne w świetlicy szkolnej. W dniu 27 lutego uczniowie z klas III – VI pisali testy. 3 marca 2014 r. ogłoszono wyniki testów i konkursu plastycznego.
Grupy 0
I miejsce Amelia Wróbel 0a
II miejsce Patrycja Borsuk 0a
III miejsce Milena Zygmunt 0a
Wyróżnienia
Patryk Kochmański 0 SP Kosobudy, Michał Ostapiński 0 SP Wywłoczka, Joanna Koczułap 0 SP Kosobudy, Patrycja Rokosz 0b
Klasy I
I miejsce Aleksandra Kuczmowska Ib
II miejsce Michał Dziadosz Ib
III miejsce Emilia Kur Ia
Wyróżnienie
Julia Oleszkiewicz Ib
Klasy II
I miejsce Magda Skóra IIa
II miejsce Wiktor Cios i Marcel Bzdziuch IIb
III miejsce Kinga Paniuciak II SP Wywłoczka
Wyróżnienia
Konrad Kalinowski II SP Wywłoczka, Gabriela Kurys IIa
Testy
KLASY III
I miejsce – Dominika Machałek IIIa
II miejsce –  Magdalena Kilarska III SP Wywłoczka, Kacper Koczot IIIa, Michał Kozioł IIIa
III miejsce –  Zuzanna Kapuśniak III SP Wywłoczka, Sebastian Guz IIIb
KLASY IV
I miejsce – Agata Paniuciak IV SP Wywłoczka
II miejsce – Jagoda Młynarczuk IVb, Agnieszka Maciocha IV SP Wywłoczka
III miejsce – Julia Grodowicz IVa
KLASY V
I miejsce – Filip Padyasek Va, Daria Skowyra Va
II miejsce – Monika Samulak Va, Wiktoria Pitwała Vb, Alicja Marzec Vb, Aleksandra Budzyńska V SP Wywłoczka, Szymon Maciocha V SP Wywłoczka
III miejsce – Sandra Budzynska V SP Wywłoczka
KLASY VI
I miejsce – Jakub Kot VI SP Wywłoczka
II miejsce – Mikołaj Balicki VIa, Natalia Lewandowska VIa, Bartłomiej Szabat VIa, Jan Świstek VIb
III miejsce – Paulina Antosz VI SP Wywłoczka
Uczniowie, którzy uzyskali maksymalną ilość punktów:
1. Dominika Machałek IIIa 10/10
2. Daria Skowyra Va 20/20
3. Filip Padyasek Va 20/20
Uczniowie wykazali są bardzo dobrą wiedzą na temat Konwencji Praw Dziecka. Szczególne podziękowania należą się wychowawcom klas za zapoznanie uczniów z „Prawami dziecka”.

Przygotowała: Jolanta Gil

KONKURS BOŻONARODZENIOWY

W dniu 18.12.2013  odbył się w świetlicy szkolnej Konkurs Bożonarodzeniowy „Moje Boże Narodzenie”. Celem konkursu było utrwalenie znanych i poznanie mniej znanych tradycji Świąt Bożego Narodzenia, był on również okazją do integracji zespołów klasowych. Konkurs przeznaczony był dla klas IV – VI Zespołu Szkół w Zwierzyńcu.

Wyniki:

1 miejsce zajęła klasa VI a – 40,5 pkt.

2 miejsce zajęła klasa V ze Szkoły Filialnej w Wywłoczce – 38,5 pkt.

3 miejsce zajęła klasa V a – 36 pkt.

 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W dniach 16.12 – 17.12.2013 w naszej świetlicy odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym sprzedawano ozdoby świąteczne wykonane na zajęciach przez wychowawców i dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada w naszej świetlicy urządzono DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Dzieci uczęszczające do świetlicy przyniosły swoje ulubione pluszowe zabawki. Wszystkie zajęcia świetlicowe poświęcone były tej tematyce.