2013/2014

27.06.2014 r. – zakończenie roku szkolnego

26.06.2014 r. -WYCIECZKA DO MOŚCISK 

Zdjęcie0516 Zdjęcie0526 Zdjęcie0528 Zdjęcie0525 Zdjęcie0524

PIKNIK RODZINNY

6 czerwca 2014r. w Szkole Filialnej w Obroczy odbył się piknik rodzinny. Atrakcjami tego dnia były: jazda bryczką lub w siodle, spotkanie z policjantem
i jego dobrze wyszkolonym psem, konkurencje rodzinne i grillowanie. Wszyscy się świetnie bawili.

Przygotowała: Iwona Rugała

X Gminny Konkurs Pięknego Czytania „Słowem zachwycamy”

22 maja 2014r. odbył się w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu X Gminny Konkurs Pięknego Czytania „Słowem zachwycamy”. Uczestniczyło w nim 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu oraz Szkół Filialnych w Obroczy, Wywłoczce i Żurawnicy. Uczniowie prezentowali teksty samodzielnie wybrane, a także fragmenty lektur przygotowane przez organizatorów – Annę Kasprowicz i Annę Słomiany.
Komisja w składzie: Iwona Zacharczuk – nauczyciel języka polskiego, Anna Kasprowicz – bibliotekarz, Iwona Rugała i Małgorzata Stańczyk – nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wybrała dzieci najlepiej czytające z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej.
Wyróżnieni uczniowie to: Michał Dziadosz i Oliwia Stanibuła ze Szkoły Podstawowej w  Zwierzyńcu, Karol Adamowicz ze Szkoły Filialnej w Obroczy i Magdalena Kilarska ze Szkoły Filialnej w Wywłoczce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe.

Przygotowała: Anna Słomiany

Gminny Konkurs Ortograficzny

dla klas drugich i trzecich „As ortografii”

Dnia 13 maja 2014r. w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas drugich i trzecich „As ortografii”, w którym wzięło udział 32 uczniów – klasy II – 19 uczniów, klasy III – 13 uczniów.
Zwycięzcami konkursu zostali:
Kategoria klas drugich:
I miejsce – Karol Adamowicz, Szkoła Filialna w Obroczy,
II miejsce – Oliwia Stanibuła, Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu, kl. II b,
III miejsce – Jakub Ukalski, Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu, kl. II a,
Kategoria klas trzecich:
I miejsce – Maja Bartnik, Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu, kl. III a,
Magdalena Kilarska, Szkoła Filialna w Wywłoczce,
II miejsce – Arkadiusz Choma, SP w Zwierzyńcu, kl. III b,
III miejsce – Gabriela Pietrykowska, SP w Zwierzyńcu, kl. III a,

Przygotowała: Małgorzata Małek

Udział w Szkolnym Konkursie Recytarorski” Słowami Juliana Tuwima”

30 kwietnia 2014r. uczniowie Szkoły Filialnej w Obroczy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim „Słowami Juliana Tuwima”. Organizatorem konkursu była Szkoła Filialna w Wywłoczce.

Nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki:

I kategoria – I miejsce Julia Najda uczennica klasy pierwszej oraz III miejsce Antonina Szklarz uczennica klasy zerowej;

II kategoria – I miejsce Karol Adamowicz uczeń klasy II

Serdecznie gratulujemy!

Przygotowała: Iwona Rugała

CHOINKA SZKOLNA

18 stycznia 2014r. odbyła się Choinka Szkolna, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych w szkole. Inaczej niż zwykle wyglądali uczniowie, którzy przebrani w stroje karnawałowe podziwiali swoje niecodzienne ubiory
i makijaże. Nie zabrakło też świętego Mikołaja, który przybył z workiem pełnym prezentów dla wszystkich dzieci. W przerwie zabawy dzieci otrzymały poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po kilku godzinach doskonałej zabawy zmęczone, ale zadowolone i uśmiechnięte powróciły do swoich domów

Przygotowała: I.Rugała

DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

Kocham mocno babcię, dziadka
to nie żarty moi mili,
dzisiaj im życzenia składam,
by sto lat jeszcze żyli.

Dzień Babci i Dzień Dziadka należą do najwspanialszych świąt rodzinnych. Wnuczęta dziękują swoim dziadkom za miłość, troskę, wsparcie, pomoc, a przede wszystkim za czas i wspaniałe chwile spędzone właśnie z nimi. Z tej okazji uczniowie Szkoły Filialnej w Obroczy przygotowali część artystyczną. Dziadkowie otrzymali od swych wnucząt ręcznie wykonane upominki i  udali się na słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie na tę uroczystość!

Przygotowała: I. Rugała

 

JASEŁKA SZKOLNE

W piątek 20 grudnia uczniowie Szkoły Filialnej w Obroczy wystąpili z bożenarodzeniowym przesłaniem dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Młodzi artyści wystawili jasełka i śpiewali kolędy.

DOKARMIAMY PTAKI

X PRZEGLĄD PRAC PLASTYCZNYCH „ŚLADAMI ALEKSANDRY WACHNIEWSKIEJ”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Przeglądzie Prac Plastycznych pt.: „Śladami Aleksandry Wachniewskiej malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza”.

Śladami Aleksandry Wachniewskiej- X Przegląd Prac Plastycznych

MIKOŁAJKI KLASOWE

Dnia 6 grudnia odbyły się Mikołajki klasowe. Wszyscy niecierpliwie czekali na ten dzień. Mikołaj, który nas odwiedził,  rozdał prezenty.

PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA

Dnia 20.11.2013 r. uczniowie uczestniczyli w wyjeździe do Zamojskiego Domu Kultury w Zamościu. Mogli tam obejrzeć spektakl teatralny pt.„Przygody Koziołka Matołka”. Sztukę wystawił Teatr Współczesny z Krakowa. Było to niezwykle kolorowe, radosne a zarazem pouczające widowisko z pomysłową scenografią, oryginalnymi maskami i rytmicznymi piosenkami. Przeniosło widzów w przyjazny, bajkowy świat, który nieprzerwanie bawi i wychowuje kolejne pokolenia.

BAŚŃ MUZYCZNA

W czwartek 24 października  w Domu Kultury w Zamościu gościł Teatr Muzyczny z Łodzi. Aktorzy zaprezentowali dzieciom ze szkół i przedszkoli piękną baśń muzyczną pt.„W tajemniczej krainie krasnali”. Rzecz cała była o „skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym Trolu Szczerbolu, złej Czarownicy Złośnicy i Niedźwiadku Miodojadku”. Zabawie towarzyszyły konkursy, losowania i zawody, które podobały się małej widowni. Były „konkursy wesołe, zabawy szałowe i gry odlotowe”. „Takie dziwy tu się działy, że dzieciaki wciąż się śmiały”.

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

W poniedziałek 14 października odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Pan Dyrektor pasował każdego Pierwszaka wielkim ołówkiem na ucznia. Było to ważne wydarzenie nie tylko dla uczniów, ale także dla ich rodziców i nauczycieli.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

30  września ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Twórcza inspiracja- śmieci segregacja”.  II miejsce w kategorii klas 0-III zajęła uczennica naszej szkoły Oliwia Strumidło.

Serdecznie gratulujemy.

DSCN3073

SPOTKANIE Z KLAUNEM WALDUSIEM

SPOTKANIE Z POLICJANTEM


           
Dnia 5 września na spotkanie z dziećmi przybył pan policjant. Spotkanie to miało na celu zorganizowanie pogadanki  o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w szkole oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważy się pożar, itp. Pan policjant ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa.

Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

2 września 2013 roku – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014