2015/2016

2017/2018

KIERMASZ WIELKANOCNY

 W dniach od 21-23.03.2016r. w świetlicy szkolnej odbył się „Kiermasz Wielkanocny”. Wytwory prac dzieci i wychowawców wszystkim bardzo się podobały

Gminny Kiermasz Wielkanocny

W dniu 18 marca 2016r. odbył się gminny kiermasz „Ozdoby świąteczne”, w którym uczestniczyli i zaprezentowali swoje prace uczniowie pod opieką wychowawców świetlicy.

12 luty 2016 – oficjalnie witamy ferie!

Dnia 10 lutego 2016r. odbyło się przedstawienie „Ferie zimowe bezpieczne i zdrowe” dla klas 0-III. Dzieci z zainteresowaniem oglądały występy. Na zakończenie odbył się konkurs znajomości zasad bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych. Dzieci, które właściwe odpowiadały na pytania otrzymały nagrody.

Projekt edukacyjny

„Jak się uczyć i odrabiać prace domowe”

IMG_2238Projekt jest poświęcony wszelkiego rodzaju sposobom odrabiania prac domowych i uczenia się, a także pomocy młodszym kolegom w pokonywaniu tych zadań.

Uczestnikami projektu są uczniowie uczęszczający do świetlicy. Czas trwania projektu styczeń – maj 2016 r.
Nauczyciele realizujący projekt: Elżbieta Gęborys, Małgorzata Korkosz, Jolanta Gil.

W ramach projektu „Jak się uczyć i odrabiać prace domowe?” uczniowie pod opieką wychowawców wykonywali plakat dotyczący projektu.

Zajęcia świetlicowe

W okresie Świąt Bożego Narodzenia wychowawcy świetlicy wspólnie z dziećmi wykonywali stroiki, kartki świąteczne oraz ozdoby choinkowe, które zostały zawieszone na choince w holu szkoły oraz służyły jako dekoracja świetlicy.

Wychowawcy świetlicy

Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy

„W kręgu tradycji”

W dniu 18. 12. 2015r w świetlicy odbył się Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy „W kręgu tradycji”. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy uczniów na temat istoty Świąt Bożego Narodzenia oraz tradycji świątecznych. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Wychowawcy wytypowali 3-osobowe drużyny, których zadaniem było między innymi zaśpiewać kolędę, wykonać ozdobę świąteczną, celnie rzucić prezentem do mikołajowego worka. Komisja po przeanalizowaniu wszystkich konkurencji dokonała oceny:
I – miejsce kl. III b
II – miejsce kl. I a
III – miejsce klasa II c
Nagrody dla zwyciężców oraz dyplomy wręczyła pani dyrektor Grażyna Kawka.

Wychowawcy świetlicy

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada w naszej świetlicy odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, śpiewały piosenki, uczestniczyły w quizach i konkursach sprawnościowych. Uczniowie również słuchali różnych wierszy, oglądali film „Przygody Kubusia Puchatka”, a także wykonywali prace plastyczne wykorzystując różne techniki. Świetlicę w tym dniu odwiedziły dzieci z klasy zerowej, które wspólnie z innymi wychowankami uczestniczyły w zabawach ruchowych: „Stary niedźwiedź”, „Misiu, misiu…”. Dzieci przyniosły swoje ulubione misie. Dzień minął w miłej i wesołej atmosferze.

Wychowawcy świetlicy