2014/2015

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/ 2015

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH I UDANYCH WAKACJI!

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

W Gminnym Konkursie Ortograficznym uczennica Szkoły Filialnej w Obroczy Oliwia Strumidło zajęła I miejsce- została ” MISTRZEM ORTOGRAFII” w kategorii klas II. Gratulujemy!!!

Konkurs Recytatorski

Dnia 12 czerwca 2015r. w Szkole Filialnej im. Marii i Jana Pacześnych
w Wywłoczce odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Na straganie”. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach:
I – sześciolatki z klasy „0” i uczniowie klasy I
II – uczniowie klasy II i III

II miejsce w I kategorii zajęła uczennica klasy I Antonina Szklarz
II miejsce w II kategorii zajęła uczennica klasy II Julia Najda

Wycieczka do Lublina

2 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy I i II pojechali na wycieczkę do Lublina. Program wycieczki był ciekawy, pogoda też dopisała.

Dzień Matki

24 maja podczas Mszy św. w Kaplicy w Obroczy dzieci przedstawiły krótką część artystyczną z okazji Dnia Matki.

V-ty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
„Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki”

Wyróżnienie w tym konkursie otrzymał Bartosz Fik – uczeń klasy II.

II Festiwal Piosenki Dziecięcej „Roztoczańskie country”

Uczeń klasy I Błażej Kur i uczennica klasy II Julia Najda reprezentowali Szkołę Filialną w Obroczy. Wyróżnienie otrzymała Julia Najda za wykonanie piosenki „Mój koń”.

Konkurs plastyczny „Żyj zdrowo”

Wyróżnienie otrzymał uczeń klasy II Bartosz Fik.

CCI20150526       

23.04.2015r. – rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego „Palma Wielkanocna” organizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Zwierzyńcu.

10.04.2015 R. – udział uczennicy klasy II Julii Najdy w III Konkursie Recytatorskim pod hasłem  „Wiosenne spotkania ze Świętym Janem Pawłem II”

25.III.2015r. – wyjazd do Zamościa do CKF „Stylowy”
na film pt. „Fru”

PRZEJAŻDŻKA ZAPRZĘGIEM KONNYM

5 lutego 2015r. uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Filialnej w Obroczy wybrali się na przejażdżkę zaprzęgiem konnym na trasie Obrocz – Zwierzyniec. Następnie odwiedzili Ośrodek Edukacyjno – Muzealnym RPN, obejrzeli film i wystawę przyrodniczą „W krainie jodły, buka i tarpana”. Ten niepowtarzalny multimedialny spektakl  wzbogacony odpowiednią scenografią, światłem i dźwiękiem zabrał wszystkich w swoistą wyprawę w świat przyrody Parku i Roztocza. Atrakcją było również zwiedzanie wystawy pt. „Arktyka- nie tylko kraina lodu i chłodu”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkali się przy ognisku i zjedli upieczone kiełbaski. Wycieczka ta była podsumowaniem projektu edukacyjnego „Ja, moja rodzina i szkoła”.

Przygotowała: Iwona Rugała

Rozstrzygnięcie konkursu pt. „Witraż świąteczny”

4 lutego w Centrum Kultury w Zwierzyńcu laureaci konkursu plastycznego pt. „Witraż świąteczny” otrzymali nagrody. Ze Szkoły Filialnej w Obroczy byli to:
Kategoria klas I-III
I miejsce Julia Najda
II miejsce Bartosz Roczeń
Nagrody otrzymały również dzieci z Punktu Przedszkolnego.

Przygotowała: Iwona Rugała

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 30 I 2015 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla wszystkich dzieci, nawet najmłodszych mieszkańców Obroczy. Akcja balu rozgrywała się na statku pirackim. Uczestnicy wyglądali jak prawdziwi piraci z przepaską na oczach i chustką zawiązaną na głowie. Udając się na bal każdy zabrał z sobą dobry humor i chęć do zabawy. Nie zabrakło oczywiście pysznych smakołyków, aby przy tak wyczerpujących zabawach dzieci nie straciły sił. Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na wizytę św. Mikołaja.

Przygotowała: Iwona Rugała

BEZPIECZNE FERIE

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. W czasie trwania ferii nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też dnia 30 stycznia 2015r. w Szkole Filialnej w Obroczy odbyło
się spotkanie z policjantem – panem Grzegorzem Koczotem. Przybliżył on uczniom najważniejsze reguły, jakimi powinni kierować się podczas ferii, zarówno w kontaktach  z osobami obcymi, jak również podczas zimowych zabaw.

Przygotowała: Iwona Rugała

Zdjęcie0776

Regionalny konkurs kolęd i pastorałek

W piątek 23  stycznia w Zespole Szkół przy Sanatorium Rehabilitacyjnym
w Krasnobrodzie odbył się II Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Jego uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I-III, klas IV-VI i gimnazjum. W kategorii- przedszkolaki Maja Dudzińska i Dominika Koczułap wyśpiewały II miejsce. Natomiast Julia Najda uczennica klasy II w drugiej kategorii, śpiewając pastorałkę „Bosy pastuszek” zajęła III miejsce. Uczestniczki otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Przygotowała: Iwona Rugała

Wieczór kolęd z babcią i dziadkiem

Dnia 22 stycznia uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.
Po części artystycznej, aby jeszcze raz poczuć nastrój świąt Bożego Narodzenia, wspólnie śpiewaliśmy kolędy, po czym dzieci obdarowały swoich dziadków upominkami, na
zakończenie wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek.  Dziadkowie w radosnej atmosferze przy ciastku, kawie i herbacie spędzili czas ze swoimi wnukami.

Przygotowała: Iwona Rugała

Słodkości dla Babci i Dziadka

22 stycznia przygotowaliśmy słodką niespodziankę dla dziadków. Oczywiście pomogły nam w tym mamusie. Miło było popatrzeć na tace z kolorowymi i smacznymi ciasteczkami.

Przygotowała: Iwona Rugała

Przegląd kolęd i pastorałek

18 stycznia w kinie SKARB odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu. Szkołę w Obroczy reprezentowała uczennica klasy II Julia Najda, która zaśpiewała pastorałkę „Bosy pastuszek”.

Przygotowała: Iwona Rugała

JASEŁKA

Jasełka w naszej szkole odbyły się 19 XII. Wspólnie z gośćmi, rodzicami i pracownikami szkoły dzieci wzięły udział w spotkaniu wigilijnym.

„Dokarmiamy ptaki zimą”- Realizacja projektu „Ja, moja rodzina i szkoła”

10 grudnia spotkaliśmy się z pracownikiem RPN Panią Małgorzatą Tronkowską. Na tym spotkaniu dowiedzieliśmy się w jaki sposób należy dokarmiać ptaki podczas zimy. Wykonaliśmy z pomocą rodziców karmniki dla ptaków i uzupełniliśmy odpowiednim pokarmem: kaszą, zbożem, płatkami owsianymi, ziarnami słonecznika, dyni, orzechami, słoninką, suszonymi owocami oraz gotowymi mieszankami nasion dla dzikich ptaków. I tak powstała „Ptasia stołówka”.

Przygotowała: Iwona Rugała

„Wszyscy jesteśmy Świętymi Mikołajami”

 5 grudnia był niezwykłym dniem w naszej klasie. Wszyscy przyszliśmy do szkoły ubrani w czerwone stroje. Mikołaj na nas już czekał. Z ciekawością słuchał jak potrafimy czytać teksty, śpiewać piosenki i rozwiązywać zadania. Później obdarował nas prezentami, a w zamian otrzymał własnoręcznie wykonane przez dzieci papierowe mikołajki. Było fantastycznie.

Przygotowała: Iwona Rugała

Realizacja projektu edukacyjnego

„Ja, moja rodzina i szkoła”

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Iwona Rugała opracowała projekt edukacyjny pt. „Ja, moja rodzina i szkoła”, który ma na celu zaangażowanie najbliższej rodziny dziecka w życie szkoły. Czas realizacji – od 27 listopada 2014r. do 27 lutego 2015r. Zgodnie z planem działań 27 listopada 2014r. nauczycielka przeprowadziła zajęcia otwarte dla rodziców – „Święty Andrzeju daj nam znać, Co będzie się z nami dziać!” Wróżby andrzejkowe, bal i poczęstunek przygotowany przez rodziców, to atrakcje tego spotkania. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci i rodzice oddziału przedszkolnego.

Przygotowała Iwona Rugała

Andrzejki

Spotkanie z policjantem

– pogadanka „Jestem bezpieczny na drodze”

pol

MAGICZNE OGRODY W TRZCIANKACH

17 października 2014r. uczniowie Szkoły Filialnej w Obroczy udali się na jednodniową wycieczkę do rodzinnego parku tematycznego. Za magiczną bramą powitał dzieci Mordol –  mięciutki, futrzany stworek. Po drodze spotkały śpiewającego skrzata, zapraszającego do zwiedzania, gigantyczne marchewki, domki Bulwiaków, mroczne drzewa, plac linowy i wiele ciekawych miejsc. Dzieci chętnie skorzystały z przejażdżki kolejką, a na koniec próbowały zbudować zamek z mega klocków. Było magicznie.

Przygotowała Iwona Rugała

ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA W SZKOLE FILIALNEJ W OBROCZY

Zdjęcie0616

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 30 września 2014r. w Szkole Filialnej w Obroczy odbyła się impreza integracyjna pod hasłem- Święto Pieczonego Ziemniaka. Do wspólnej zabawy dołączyli uczniowie klasy II b ze Zwierzyńca z wychowawczynią Panią Anną Słomiany i rodzicami. Kulminacyjnym punktem było oczywiście spożywanie upieczonych kiełbasek i ziemniaków. Oprócz tego dzieci wzięły udział w licznych zabawach i konkurencjach sportowych. Na zakończenie wykonały ziemniaczane cudaki- kartoflaki- wszystkim gratulujemy wspaniałych pomysłów. Dziękujemy rodzicom za aktywny udział w przygotowaniu imprezy.

Przygotowała Iwona Rugała