Koncerty, imprezy

Zespół brał udział:

                19 czerwca 2015r.
tanTematem przewodnim VI lekcji śpiewu były polskie utwory z lat 60-tych.
Tegoroczne „Sobótkowe nad wodą śpiewanie” odbyło się 19 czerwca, tradycyjnie przy Kościółku na Wodzie. To też okazja do posumowania roku, więc każdy z członków Zespołu miał okazję zaprezentować swoje umiejętności. Oczywiście zakończyliśmy ten koncert radosnym utworem „Wakacje”.

tan24 maja 2015r.
Zespół Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” prezentował się podczas III Targów Turystyki „Atrakcje Regionów” w Parku Śląskim w Chorzowie – 24 maja 2015r.
Zaprezentowaliśmy tańce naszego regionu: zamojskie, biłgorajskie i chełmskie. Niespodzianką dla mieszkańców Chorzowa była wiązanka tańców śląskich, co spotkało się z miłym przyjęciem zwiedzających targi.


tan25 maja 2015r.
Ten koncert zadedykowaliśmy naszym mamom. To szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą oglądali popisy tancerzy, poczynając od grupy najmłodszej, a kończąc na tych najstarszych.

tanW dniach 04-08.09.2014 r. Zespół Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” odbył kolejną podróż na Węgry. Wizyta miała bardzo uroczystą oprawę, ponieważ była połączona z nadaniem miejscowości Aba praw miejskich.

Wśród gości były także delegacje gmin partnerskich: z Niemiec, Słowacji, Rumunii, Turcji oraz Zwierzyńca.
Zespół Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” wystąpił podczas uroczystości z koncertami polskich tańców i piosenek ludowych. Występy zostały przyjęte z entuzjazmem i nagrodzone gromkimi brawami kulturowo zróżnicowanej publiczności.

Uczestniczył również w ogólnokrajowym festiwalu smaków w miejscowości Soponya oraz we mszy świętej w Aba.

 

Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wyjazdu. Przede wszystkim Burmistrzowi Miasta Zwierzyniec. Jak wiadomo podróże kształcą, a to dzięki Wam staliśmy się bogatsi o nowe doświadczenia i mądrość z podróży płynącą.

tanXIV   Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego – Włodawa’2014  –  I miejsce

W dniu 14 czerwca 2014r. odbył się w we Włodawie XIV Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego. Zespól Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” reprezentowały na przeglądzie dwie grupy taneczne. Były to dla naszego zespołu bardzo udane prezentacje.
Jury oceniało zespoły w trzech kategoriach wiekowych (I Kat do 10 lat; II kat 11-14 lat; III kat 5-19 lat) zgodnie z kryteriami oceny zawartymi w regulaminie. Do przeglądu zgłosiło się 15 zespołów.
Połączone grupy starsza i średnia za wykonanie wiązanki tańców zamojskich i biłgorajskich zdobyła I miejsce w II kategorii wiekowej.

tan

W dniach 23 – 26.05 grupy starsza, średnia i młodsza Zespołu Tańca Ludowego Zwierzyniacy (łącznie 47 dzieci i młodzieży) wyjeżdżała do Gogolina, miasta partnerskiego Zwierzyńca.

W sobotę odwiedziliśmy JuraPark w Krasiejowie, który rozciąga się na powierzchni 40 ha w miejscu, gdzie dokonano ważnych odkryć paleontologicznych.

Po południu zabawa na basenie, a wieczorem koncert w sanatorium Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim, który został ciepło przyjęty.

W niedzielę najpierw uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele Św. Jacka w Kamieniu Śląskim.

Po obiedzie udaliśmy się do Gogolina, gdzie koncertowaliśmy wspólnie z Zespołem Folklorystycznym „Nadolanie” z Nadola na Kaszubach podczas pikniku integracyjnego „Trzy Pokolenia = Rodzina” odbywającego się w parku miejskim.

O godzinie 20.00 wzięliśmy udział w imprezie „Rekordowo na ludowo”, czyli ustanowieniu rekordu w ilości osób śpiewających i grających popularną piosenkę „Karolinkę”, oczywiście u stóp pomnika Karolinki i Karlika.

Tak więc w Gogolinie spędziliśmy miło czas, zaprezentowaliśmy nasz rodzimy folklor a nade wszystko przywieźliśmy wspaniałe wspomnienia.

tanwieczorze sobótkowym  – 2013 r.

tan w biciu rekordu Guinnessa – 03.05.2013 r.

3 maja br. na Rynku Wielkim w Zamościu miało miejsce pobijanie rekordu Guinnessa  w jak największej liczbie par tańczących poloneza. Organizatorami imprezy był Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna, który zaprosił do wspólnego tańca m.in. tancerzy z Zespołu Tańca Ludowego „Zwierzyniacy”. Reprezentowało nas 27 par z 209 które pobiły rekord. Wśród uczestników byli zarówno uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum jak i dorośli.

Po przyjeździe do Zamościa, wszystkie pary musiały się zarejestrować, następnie miała miejsce próba. O godzinie 17 do muzyki Kilara z filmu „Pan Tadeusz” zatańczyła rekordowa ilość osób. Wcześniejszy rekord należy do mieszkańców Kielc, którzy zatańczyli go w 197 par. Występ podziwiało wielu turystów oraz mieszkańców Zamościa i okolic, nie zabrakło też naszych wiernych sympatyków, czyli rodziców.

tan

XIII  Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego-  Włodawa’2013

  • III miejsce grupa młodsza w kategorii I  ( grupa młodsza)
  • III miejsce grupa starsza w kategorii     III  ( grupa starsza).

tan

X Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego-  Włodawa’2010  – I miejsce

tanVII Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego – Włodawa’2007 – wyróżnienie

tanVI  Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego – Włodawa’2006 – wyróżnienie

tanV Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego – Włodawa’2005zdobył miejsce – Puchar Kuratora Oświaty w Lublinie

tanw II Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego – Włodawa’2003 – zdobył III miejsce

tanw Przeglądzie zespołów Tanecznych i Wokalno-Tanecznych SCENA MŁODYCH ‘2002 – zdobył miejsce w kategorii tańca ludowego

tanw I Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Tańca Ludowego – Włodawa’2000 – zdobył I i III  /w dwóch kategoriach wiekowych/ – Puchar Kuratora Oświaty w Lublinie

tanw Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów tańca Ludowego – Zamość’1998 – zdobył Nagrodę  Dyrektora WDK w Zamościu

tanw Tanecznych Prezentacjach II stopnia – Szczebrzeszyn’1997

tanw IV Konfrontacjach Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego – Zamość”1997 otrzymał Nagrodę   Wojewody Zamojskiego

tanw Międzywojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów tańca Ludowego „Taneczny krąg” – Przemyśl’1997