2019/2020

JASEŁKA

19 grudnia na nowo przeżywaliśmy radość z narodzin Pana Jezusa. Tajemnica Bożego Narodzenia została nam przybliżona w Jasełkach odegranych przez uczniów klas I-VI.
W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej zimowej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności.

Następnie wspólnie wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii mówiącej o narodzeniu Jezusa, którą uroczyście odczytał ksiądz Piotr Nogas. Po czym przyszedł czas na wspólne łamanie się opłatkiem i składanie życzeń płynących prosto z serca. Zakończeniem naszego wigilijnego spotkania był poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W KLASACH I – III

Dnia 6 grudnia do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. To właśnie na niego dzieci czekały przez cały rok i z ogromną nadzieją patrzyły na worek pełen prezentów. Mikołaja powitaliśmy wspólnie zaśpiewaną piosenką. Wszyscy uczniowie w tym roku bardzo starali się być grzecznymi, za co w nagrodę otrzymali upominki. Dziękujemy bardzo Mikołajowi oraz rodzicom. Mamy nadzieję, że za rok św. Mikołaj nie zapomni o nas i znów nas odwiedzi.

Konkurs języka angielskiego

Drugiego grudnia w Szkole Filialnej w Wywłoczce odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego „Clickonmaniac”. W konkursie wzięło udział sześć osób. Uczniowie klas IV, V i VI musieli zmierzyć się z testem gramatyczno-leksykalnym, czytaniem ze zrozumieniem i zadaniami komunikacyjnymi. Do drugiego etapu zakwalifikowała się Eliza Maciocha. Elizie serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne etapy!

Katarzyna Małyszek

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I – III

„ŚWIAT POEZJI DZIECIĘCEJ”

29 listopada odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski pt. „Świat poezji dziecięcej”.

W konkursie tym uczestniczyli uczniowie kl. 0-III.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasa 0 :

I MIEJSCE – Aleksandra Mazur

II MIEJSCE – Sara Badach

II MIEJSCE – Gabriel Godzisz

III MIEJSCE – Laura Świstek

Klasa I:

I MIEJSCE – Marcelina Góra

II MIEJSCE – Lena Rugała

III MIEJSCE – Bartłomiej Linda

Klasa II

I MIEJSCE – Gabriela Artymowicz

II MIEJSCE – Elżbieta Wasąg

III MIEJSCE – Aleksander Dziwota

Klasa III

I MIEJSCE – Klaudia Korona

II MIEJSCE – Wojciech Góra

III MIEJSCE – Aleksandra Cieliszak

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

POWERLAND – BIŁGORAJ

16 października uczniowie z klasy I i III wraz z uczniami z klasy III a i III b ze Zwierzyńca uczestniczyli w wycieczce do Powerlandu w Biłgoraju. Był to miło spędzony czas w strefie aktywnej zabawy oraz udział w warsztatach kreatywno – kulinarnych, podczas których każdy mógł własnoręcznie wykonać pizzę.

ŚLUBOWANIE  I  PASOWANIE  NA  UCZNIA

11 października 2019 r. odbyło się uroczyste Ślubowanie klasy I, podczas którego nasi najmłodsi uczniowie zostali włączeni w poczet społeczności Szkoły Filialnej im. Marii i Jana Pacześnych w Wywłoczce.

Tę szczególną uroczystość swoją obecnością zaszczycili: pani Edyta Wolanin sekretarz Urzędu Miasta Zwierzyniec, pani Grażyna Kawka zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu, rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Pierwszaki tego dnia zaprezentowały przed zgromadzonymi swoją wiedzę i umiejętności, recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odpowiadali na pytania przygotowane przez „szkolne duszki”. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani, przez panią dyrektor Grażynę Kawkę, na uczniów naszej szkoły. Z rąk pani Edyty Wolanin pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, a rodzice obdarowali ich upominkami.

DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się dnia 11 października. Uczniowie z wszystkich klas, w tym szczególnym dniu, dziękowali swoim nauczycielom, składali życzenia samych radosnych dni i wielu sukcesów w codziennej pracy. Podziękowania za zaangażowanie i trud włożony każdego dnia w swoją pracę oraz życzenia otrzymali nauczyciele także od przybyłych gości – pani dyrektor Grażyny Kawki, pani Edyty Wolanin sekretarz Gminy Zwierzyniec oraz Rady Rodziców.

KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS I – III

„JESIENNE CZYTANIE”

W klasach I – III został ogłoszony Szkolny Konkurs „Jesienne czytanie”. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie dokumentują codzienne czytanie w specjalnej książeczce z podpisem rodziców oraz wykonują ilustrowany dzienniczek czytania. Uczniowie klasy I dokumentują własne czytanie lub słuchanie tekstu czytanego przez rodzica. W dzienniczku czytania ilustrują poznany tekst oraz zapisują tytuł i autora czytanego tekstu.

Na koniec semestru w każdej klasie zostaną nagrodzeni najlepsi czytelnicy oraz wybrany i nagrodzony najładniejszy dzienniczek.

 

BEZPIECZNIE NA DRODZE

17 września wszyscy uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Posterunku Policji w Zwierzyńcu, którzy przypomnieli o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Dowiedzieliśmy się także o zagrożeniach, jakie mogą dzieci napotkać podczas samodzielnego pobytu na placu zabaw i kontaktów z nieznajomymi. Podczas scenek dramowych mogliśmy nauczyć się radzić sobie w takich sytuacjach.