2019/2020

Wyniki rozstrzygnięcia konkursu poetyckiego

 „Mój świat słowem malowany”

W konkursie poetyckim „Mój świat słowem malowany” wzięło udział 12 uczniów, a wpłynęło 11 prac, które zostały rozpatrzone w dwóch kategoriach wiekowych:

 1. Kategoria: dzieci klas 0-III

I miejsce – Marcelina Góra SF w Wywłoczce

II miejsce – Lena Rugała SP w Zwierzyńcu

III miejsce – Magdalena Lejb – SP w Zwierzyńcu

Wyróżnienia: Hanna Samulak i Krzysztof Kuczmowski

 1. Kategoria: uczniowie klas IV- VIII

I miejsce – Emilia Kur SP w Zwierzyńcu

II miejsce – Aleksandra Kuczmowska SP w Zwierzyńcu

III miejsce – Cezary Dębski SP w Zwierzyńcu

Wyróżnienia: Dominik Walczak, Klara Późniak, Mikołaj i Wojciech Łosiewicz SP w Zwierzyńcu.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez szkołę.

Prace dzieci wykonane z okazji Dnia Ziemi

Prace zdalne dzieci

Do Rodziców  i Uczniów

         Drodzy Rodzice to trudny dla Was czas. Otaczają nas hasztagi #zostanwdomu,  #czassiezatrzymal.  Cóż, czas z pewnością nie zatrzymał się dla naszych dzieci. Ich rozwój nie uległ zatrzymaniu. Pozostają tak samo, a być może nawet bardziej niż dotychczas ciekawe świata, eksplorujące, dążące do niezależności, domagające się naszej uwagi i spełniania ich potrzeb. To trudna sytuacja emocjonalna dla dorosłych…. Dlatego polecam zajrzeć do poradnika specjalnie przygotowanego przez Fundację Dajmy Dzieciom Siłę. Zdalne nauczanie, okres kwarantanny, brak możliwości korzystania z dotychczasowego sposobu spędzania czasu niesie ze sobą ogromne wyzwanie. Nasze życie przeniosło się do sieci. Prze Internet robimy zakupy, słuchamy koncertów, uczymy się, porozumiewamy się ze światem zewnętrznym. Gdzie w tym wszystkim są NASZE RODZINY I DZIECI?….. Rodzicu nie zgub dziecka w sieci…..  Zachęcam do poszerzenia wiedzy nt. Domowe zasady ekranowe w czasie zdalnej nauki i pracy.

Jak wspierać i motywować dzieci  do systematycznego uczenia się poza szkołą.

Drogi Rodzicu

 1. Wytłumacz dziecku zaistniałą sytuację i podkreśl, jak ważne jest to, aby systematycznie pracowało. Ułatwi mu to naukę po powrocie do szkoły.
 2. Rozmawiaj z dzieckiem o jego uczuciach, o tym, jak sobie radzi, co myśli o nowej sytuacji. Podkreśl, że ten stan rzeczy jest nowy także dla Was rodziców oraz dla nauczycieli i może minąć kilka dni, zanim się w nim wszyscy odnajdą.
 3. Ustal z dzieckiem plan dnia, w którym nauka staje się stałym elementem.
 4. Niech dziecko, wykonując zadnia, zaczyna od najprostszych rzeczy, bo szybki sukces wzmoże motywację do rozwiązywania trudniejszych zadań. Może też jednak rozpocząć od zadań najtrudniejszych, bo wtedy jego organizm jest najbardziej wypoczęty. Zostaw dziecku wybór.
 5. Chwal i doceniaj trud i starania dziecka. Unikaj atmosfery napięcia. Zamiast krytykować i oceniać, dodawaj mu otuchy, szukaj jego mocnych stron i udzielaj mu wsparcia.
 6. Nie pozwól, by dziecko mówiło źle o sobie.
 7. Pomagaj dziecku, ale nie wyręczaj go. Nawet jeśli nie potrafi poradzić sobie ze szkolnym zadaniem, o wiele lepiej jest wytłumaczyć mu problem, niż wykonać zadanie za nie.
 8. Do nauki wykorzystujcie przedmioty, które macie w domu.
 9. Pozwól rozwijać dziecku jego pasje i zainteresowania. Może wspólnie odkryjecie nowe hobby.
 10. Pytaj dziecko każdego dnia, czego się nauczyło, aby mogło powtórzyć i usystematyzować swoją wiedzę.
 11. Dawaj przykład swoim działaniem, pamiętaj, że dzieci są bacznymi obserwatorami.

Drodzy Uczniowie

Pamiętajcie tylko dzięki samodyscyplinie i systematycznej pracy możecie osiągnąć sukces. Ważne, aby zapewnić sobie czas na wysiłek umysłowy i fizyczny. Mózg człowieka najlepiej pracuje rano, dlatego tak ważne jest aby wstawać w miarę wcześnie. Wiem wiem, jest to czas kiedy nie idziecie do szkoły i można dłużej pospać… byle nie za długo. Dzień jest coraz dłuższy więc dobrze tak rozplanować czas, aby na naukę przeznaczyć sobie godziny przed południem. A teraz zdań kilka nt. samej nauki.

WŁAŚCIWA STAŁA PORA NAUKI – wyznacz najlepszą dla Ciebie porę nauki

SKUP SIĘ – stwórz warunki korzystne dla siebie wyłącz smartfona, telewizor, muzykę; chyba, że np. muzyka Ci pomaga

NA POCZĄTEK  ZJEDZ ŻABĘ 🙂 – Zacznij od najtrudniejszej rzeczy potem zrób łatwiejsze, albo odwrotnie

RÓŻNE SPOSOBY – staraj uczyć się na różne sposoby; materiał przesłany przez nauczycieli przetwarzaj w formie np. map myśli

PRZERWY – Tak jak w szkole tak i w domu rób sobie przerwy; ludzki umysł jest wstanie maksymalnie skupić się non stop przez 45 min potem potrzebuje odpoczynku

CEL – A co najważniejsze wyobrażaj sobie cel! Po co to robisz?

 Cały czas pozostaje do dyspozycji wszystkich dzieci, rodziców i nauczycieli ( e-dziennik, Messenger, Skype i inne ).

Pedagog szkolny Renata Godzisz

Ważne dane kontaktowe

 Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna Nr 2

Ul. Okrzei 24

22- 400 ZAMOŚĆ

tel/fax 084 639 59 96; e- mail:poradnia2@o2.pl

www.ppp2zamosc.pl

 

Niebieska Linia

800 120 002 – Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”

www.niebieskalinia.pl

 800 100 100 – Telefon w sprawie bezpieczeństwa dzieci

bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności.

 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

tel. 116 111

Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć

 

„Bieg po zdrowie”

W klasie IV a był  realizowany program „Bieg po zdrowie”.  To program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

Program jest skierowany  do rodziców i opiekunów uczniów, gdyż zwiększa to jego skuteczność. Na osobach dorosłych spoczywa odpowiedzialność za przebieg rozwoju najmłodszych. Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i powinna być na stałe wpisana w działania edukacyjno-wychowawcze.

Główne cele programu:

 • opóźnienie lub zapobieganie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży
 • pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.
 • zwięk­szanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w tym  kon­tekście

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane były za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań jest dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalia i Kuba. Wydarzenia z ich życia są tłem poruszanych tematów.. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie mogą stosować w codziennym życiu.

Podczas cyklu zajęć dzieci  dyskutowały, wymieniały doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły,  liczyły koszty palenia papierosów, pracowały w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów, tworzyły komiks z bohaterami programu.

Koordynatorem programu była p. Renata Godzisz – pedagog szkolny, a realizatorem p. Joanna Ruda – wychowawca klasy IV a

Przygotowała: Renata Godzisz

Dzień Babci i Dziadka w klasie Oa

 

Drama na lekcjach języka polskiego

Uczyć się można w różny sposób, także wcielając się w role bogów greckich. Tak klasa Va prezentowała na lekcji języka polskiego mit o Demeter i Korze. Oklaski należą się wszystkim wykonawcom!

Szczawnica – klasa VIIA na obozie narciarskim

 

Podsumowanie ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczny Playroom”

19 listopada w naszej świetlicy odbyły się zajęcia świetlicowe dla klas I – III „Bezpieczeństwo na drodze” w ramach ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczny Playroom”. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, jak ważne dla ich bezpieczeństwa na drodze jest noszenie odblasków oraz zaopatrzenie ich w odblaski. Wychowawcy świetlicy opracowali i przygotowali gazetki dotyczące odblasków i zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na zajęciach odbyła się praca z tekstem „W drodze do szkoły” oraz prezentacja odblasków w półmroku. Prowadzone były eksperymenty przy zgaszonym świetle i zasłoniętych roletach: „ Znajdź plecak”, „Eksperyment z aparatem fotograficznym”. Dzieci kolorowały Stacha Tracha,  projektowały strój z odblaskami. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i odblaski. Na szkolnym korytarzu odbyła się prezentacja prac dzieci pod hasłami:  „Bądź bezpieczny na  drodze”, „Pamiętaj o odblaskach”. Dzięki internautom naszej szkoły oraz środowiska lokalnego nasza świetlica została laureatem Nagrody II stopnia w konkursie „ Się gra się ma… Bezpieczny Playroom”(31 miejsce na 918 szkół w Polsce). Dzieci  otrzymały nagrody w postaci  gier planszowych, odblasków,  naklejek i innych gadżetów związanych z akcją.

Jasełka

 

Wizyta w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Piątego grudnia uczniowie klas VIII a i VIII b gościli w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Ósmoklasiści obejrzeli spektakl „Sposób na Alcybiadesa”. Uczniowie naszej szkoły mogli czerpać radość z oglądania przedstawienia w prawdziwym teatrze w wykonaniu profesjonalnych artystów. Po obejrzeniu sztuki teatralnej wzięli również udział w zajęciach ruchowych w Parku Trampolin „Mania Skakania”.

Katarzyna Małyszek

Wręczenie nagród w OEM RPN w XVI Przeglądzie Prac Plastycznych „Śladami Aleksandry Wachniewskiej, malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza” pt.: Wśród lasów, pól i pejzaży”

MIKOŁAJKI W KLASIE OA

 

MIKOŁAJKI W KLASIE IA

Wyróżnienie  w XIX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Każdy ma swoje Westerplatte”

Oliwia Skowrońska z klasy V a zdobyła wyróżnienie  w XIX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Każdy ma swoje Westerplatte”. Konkurs organizowany był przez Zespół Szkół w Krasnobrodzie. Na konkurs wpłynęło 67 prac z 7 placówek.

Serdecznie gratulujemy

Warsztaty plastyczne w OEM- RPN

      Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w warsztatach plastycznych, które odbyły się  w Ośrodku Edukacyjno- Muzealnym RPN. Tematem przewodnim warsztatów było malarstwo na szkle. Warsztaty prowadziła   Pani Mariola Radlińska. Dzieci biorące udział w warsztatach tworzyły prace plastyczne inspirowane twórczością Aleksandry Wachniewskiej.

Przygotowała. Małgorzata Czochra-Welsyng

Szkoła w czołówce ogólnopolskiego konkursu

Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu jest w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczny playroom”. Miejsce w krajowej czołówce zawdzięcza internautom, dlatego uczniowie i nauczyciele dziękują wszystkim, którzy wsparli ich starania o nagrody.

Główną nagrodą są dotacje w wysokości 20 tysięcy złotych na remont świetlic, które otrzymają trzy propozycje z największą liczbą głosów. Kolejnych 30 świetlic liczy na wyposażenie i zestawy gier, a 60 następnych – na gadżety od organizatorów. Zwierzyniecka placówka ma szanse na gry i gadżety, ale jeszcze nie wiadomo jak zostaną podzielone nagrody.

– Miejsce w krajowej czołówce to zasługa m.in. naszych rodziców i uczniów z innych zwierzynieckich szkół, pań ze szkolnej świetlicy, które organizowały zajęcia i opracowały gazetki, dotyczące odblasków i zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wielu innych osób. Wszystkim dziękujemy za wsparcie i prawie 10 tysięcy głosów – mówią autorzy pomysłu z SP w Zwierzyńcu.

Miejscowa świetlica jest dla uczniów nie tylko miejscem, w którym mogą odrabiać lekcje, ale również bawić się i rozwijać swoje zainteresowania. Udział w konkursie jest szansą na uzupełnienie tej oferty.

Nagrody dla miłośników książek

Wyjazd na kryte lodowisko

Icemania do Lublina.

28.11.2019 r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu i uczniów Szkoły Podstawowej w Wywłoczce wraz z opiekunami udała się na kryte lodowisko Icemania do Lublina.

Podczas pobytu na lodowisku młodzież miała możliwość doskonalenia swoich umiejętności łyżwiarskich. Było mnóstwo świetnej zabawy, chociaż nie obyło się bez małych wywrotek. Wszyscy w wyśmienitych nastrojach wróciliśmy do domu wzbogaceni o kolejne nabyte umiejętności.

TYDZIEŃ Z PROFILAKTYKĄ

Mając na celu troskę i bezpieczeństwo naszych uczniów, działając zgodnie z wytycznymi Programu Profilaktyczno-Wychowawczego, w dniach 18-22 listopada odbyły się w klasach I-VIII warsztaty profilaktyczne. Prowadzone były przez trenera z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki.

Tematyka zajęć była różnorodna, dopasowana do wieku odbiorców i dotyczyła między innymi: uzależnień (papierosy, napoje energetyczne, alkohol, dopalacze), zdrowej żywności, agresji i przemocy, cyberprzemocy,  radzenia sobie ze stresem i z sytuacjami konfliktowymi.  Odbyła się też „ Debata” – program rekomendowany przez PARPA, mający na celu opóźnienie inicjacji alkoholowej, a to z kolei powinno  przyczynić się do ochrony młodych ludzi przed negatywnymi konsekwencjami związanymi ze spożywaniem alkoholu oraz przed rozwojem innych zachowań ryzykownych.

Serdecznie dziękujemy naszej Gminie za sfinansowanie tego przedsięwzięcia.

pedagog szkolny

Renata Godzisz

Kwesta na rzecz Hospicjum Santa Galla

W niedzielę, 17 listopada 2019r w Zwierzyńcu, w Obroczy, w Sochach, w Wywłoczce oraz w Topólczy przed i po każdej Mszy świętej prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych k/Zamościa.

Zebrane w tym dniu datki zostaną przeznaczone na rozbudowę hospicjum i zwiększenie ilości miejsc dla potrzebujących. Kwesta odbyła się dzięki uprzejmości i współpracy Księży.

Datki do puszek zbierali wolontariusze/uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu
ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu pod opieką p. Grażyny Padyasek.

Wszystkim, którzy wzięli udział w kweście serdecznie dziękujemy za okazane serce.

Opiekun SKW

Grażyna Padyasek

Bezpieczeństwo na drodze.

19.11.2019 w naszej świetlicy odbyły się zajęcia dla klas I-III Bezpieczeństwo na drodze. Celem zajęć jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na drodze przez zaopatrzenie ich w odblaski. Na zajęciach odbyła się prezentacja odblasków w półmroku. Przeprowadzone zostały eksperymenty przy zgaszonym świetle i zasłoniętych roletach: Znajdź plecak, Eksperyment z aparatem fotograficznym. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę o bezpieczeństwie, kolorowały Stacha Tracha, projektowały strój z odblaskami. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali dyplomy i odblaski. Dzieci pięknie pracowały na zajęciach,były bardzo aktywne, wykonywały ciekawe prace.

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada 2019 r. z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas VI i Va pod kierunkiem nauczyciela historii Pani Iwony Gałeckiej przygotowali przedstawienie historyczne. Wcielając się w różne postacie , a także wspominając najważniejsze wydarzenia mające wpływ na odzyskanie wolności przez Polskę, chcieli oni upamiętnić, a przed wszystkim uzmysłowić wszystkim, ile trudu i wysiłku kosztowało nasz naród wywalczenie niepodległości. Pamiętajmy więc, „by dbać o swój kraj i zmieniajmy się zwalczając swoje nałogi i przyzwyczajenia, póki jeszcze mamy na to czas”- to przesłanie zakończyło akademię i stało się myślą przewodnią uroczystości.

Iwona Gałecka

 

Szkoła pamięta

Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła Pamięta”. Celem akcji jest, aby w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach działań nauczyciele  opiekunowie wraz z uczniami oraz wolontariuszami Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w akcji porządkowania mogił żołnierskich. Uporządkowano groby osób zasłużonych cenionych w naszej społeczności, zapalono znicze w miejscach związanych  z ważnymi wydarzeniami historii  lokalnej. Wszyscy  zgromadzeni na cmentarzu  pracowicie zbierali oraz grabili liście,  wyrywali chwasty, czyścili pomniki oraz posprzątali  nagromadzone w pobliżu odpady.

Pracownicy RPN dostarczyli jedlinę, z której uczniowie klas młodszych wspierani przez rodziców i nauczycieli wykonali wiązanki. Zielone gałązki  ozdobione zostały kwiatami z kolorowych liści i owocami dzikiej róży. Wiązanki ozdobiły groby żołnierzy na cmentarzu przy ul. Biłgorajskiej i pomnik powstańców z 1863r.

Zorganizowano zbiórkę wśród nauczycieli na zakup  kwiatów i zniczy, by udekorować  groby oraz odwiedzić groby zmarłych nauczycieli.

Zadowoleni z dobrze spełnionego obowiązku wróciliśmy do szkoły.

Dziękuję za poświęcony czas.

Opiekun wolontariatu

 

SZKOLNA  WYSTAWA ZWIERZĄT DOMOWYCH

22 października 2019r. odbyła się kolejna  Wystawa Zwierząt  Domowych.

W tegorocznej edycji brało udział nieco mniej  uczniów niż w latach poprzednich, nie zaważyło to jednak na atrakcyjności wystawy.  Wśród prezentowanych zwierząt były: koty domowe, fretka, szynszyl, myszy domowe, świnki morskie, chomiki, rybki akwariowe, królik a także  rak akwariowy.

Uczniowie przygotowali wizytówki swoich zwierząt,  dzielili się informacjami, ciekawostkami związanymi ze swoimi „pupilami”.

Zostały wyróżnione i nagrodzone  najciekawsze prace-wizytowki:

Oli Budzyńskej  –myszy domowe, Amelki Ziomka-   świnka morska,   Marcela Gmyza – rybka- bojownik.

Natomiast Dobrawa Lipiec ujęła zwiedzających opisem  swojego kota.

Mój kot wabi się Mietek. Jest rasy tajskiej i ma 6 lat. Ma brązową sierść z czarnym ogonem, uszami, łapami, pyskiem i niebieskie oczy. Lubi być głaskany i przytulany. Większość dnia zazwyczaj śpi. Lubi bawić się gumkami do włosów i piłkami. Boi się odkurzacza, reklamówek, cukinii i balonów. Nie lubi dźwięków sztućców. Nie wychodzi na dwór, ale lubi siedzieć na balkonie, kiedy jest ciepło. W nocy zawsze śpi na moim łóżku i w dzień zazwyczaj też .Mój kot jest bardzo fajny i bardzo go lubię”

Wystawę odwiedziły  oprócz uczniów z naszej szkoły   dzieci z przedszkola wraz z opiekunami.  Tradycyjnie zwiedzający głosowali na najmilsze  zwierzę wystawy.

 Najwięcej głosów otrzymała fretka,   której  opiekunem była   Laura Czwal.

Wszyscy uczestnicy wystawy otrzymali dyplomy „ Przyjaciela zwierząt”.

Wystawa zwierząt kolejny raz cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy pomogli dzieciom przynieść do szkoły swoje zwierzęta i zaprezentować je oglądającym wystawę.

Joanna Ruda

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 11 października 2019 roku o godzinie 9:00 odbyło się ślubowanie klas pierwszych W uroczystości wzięły udział dwie klasy pierwsze: 1a i 1b  z wychowawczyniami, Dyrektor Szkoły Jan Czochra, uczniowie klas I-III  z wychowawczyniami oraz licznie zgromadzeni rodzice.

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole. Klasy pierwsze przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Obecni na ślubowaniu oceniali umiejętności uczniów. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości.  Uczniowie złożyli przysięgę na sztandar Szkoły. Następnie Pan Dyrektor pasował każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużą kredką. Wychowawczyni klasy I „a” złożyła życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom klas pierwszych. Wychowawczynie  wręczyły swoim uczniom okolicznościowe dyplomy pasowania na ucznia. Rodzice  klas pierwszych przygotowali w salach poczęstunek dla swoich dzieci oraz słodkie upominki.

Wychowawczyni klasy I „a”

WYMIANA MŁODZIEŻY

W dniach 18-27 września grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła po raz kolejny w wymianie pomiędzy naszą szkołą i Herman-Merz-Schule w Ilshofen. Program dwudziestego trzeciego już spotkania był bardzo ciekawy. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w szkole, mieli możliwość zobaczenia lekcji, brali udział w geocaching czyli zabawie w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS po okolicach Ilshofen. W sobotę wszyscy świetnie bawili się na dyskotece połączonej ze wspólnym wypiekaniem pizzy. W poniedziałek odwiedziliśmy przepiękne ogrody Bunga w Heilbronn, a we wtorek mieliśmy okazję zwiedzić w pełni zautomatyzowaną fabrykę Audi. Program naszego wyjazdu zamknęła wycieczka po urokliwym miasteczku Schwäbisch Hall. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z naszego wyjazdu. Wymiana byłaby niemożliwa gdyby nie wsparcie fundacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, za które pięknie dziękujemy https://www.pnwm.org/.

Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

9.10.2019 r. Nielisz

Dnia 9 października 2019 r. w Nieliszu odbył się Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych kl. VII – VIII  i  kl. V – VI.

W kategorii klas starszych nasze dziewczęta zdecydowanie zajęły I miejsce wygrywając dwa mecze z SP Nielisz 17 : 3 i z SP Zamość 15 : 4.

Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w składzie: Martyna Szpuga, Paulina Pietrykowska, Emilia Bober, Oliwia Gębala, Gabriela Czyżyńska-Drąg, Barbara Chasikowska, Emilia Kur, Alicja Sankowska, Laura Czwal, Kamila Świrgoń,  Hanna Mokrosz, Julia Oleszkiewicz, Julia Bartnik, Amelia Cieplechowicz, Wiktoria Padyasek.

Trener – Edyta Kot

W grupie młodszej nasze reprezentantki zajęły III przegrywając z MKS Biłgoraj 11 : 3 i SP Zamość 10 : 7

Reprezentacja w grupie młodszej wystąpiła w składzie: Maja Charkot, Katarzyna Cielica, Amelia Czochra, Natalia Gałan, Gabriela Grzyb, Julia Mięsiarz, Natalia Pęk, Martyna Sokolińska, Maria Welsyng, Amelia Wróbel, Milen Zygmunt, Martyna Jamroz, Karolina Niemczuk. Trener – Krystyna Kowalczuk. Opiekę na zawodach sprawowali Edyta Kot i Jakub Czochra.

Spotkanie z Policjantem w klasach 0 – IV

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Na początku każdego roku szkolnego dzieci poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku 5 września odwiedził nas policjant z Posterunku Policji w Zwierzyńcu – st. asp. Grzegorz Koczot.

Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Podkreślił ich ważną rolę. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Pedagog szkolny – Renata Godzisz