Rekordowy Polonez na Stulecie Odzyskania Niepodległości

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości – którego podjęły się szkoły i placówki oświatowe z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie, zakończyło się pełnym sukcesem. Dzięki zaangażowaniu uczestników i organizatorów udało się ustanowić nowy rekord Polski w liczbie osób tańczących poloneza jednocześnie w wielu lokalizacjach. W tan ruszyło oficjalnie 11 421 uczestników – uczniów, nauczycieli, rodziców, mieszkańców oraz przedstawicieli władz i gości honorowych – ze 169 różnych szkół i placówek oświatowych z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Rekordowa próba odbyła się 8 czerwca 2018 roku. Wśród zgłoszonych lokalizacji były m.in.: Zamość, Lublin, Tomaszów Lubelski, Zwierzyniec, Chełm, Szczebrzeszyn, Hrubieszów, Biłgoraj, Puławy i Ryki. Łącznie – poloneza zatańczono w sumie w 104 lokalizacjach.

Projekt Rekordowy Polonez na Stulecie Odzyskania Niepodległości był częścią obchodów stulecia odzyskania niepodległości i korzystał z oficjalnego logo „Niepodległa”. Honorowym patronatem objęli wydarzenie Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek oraz Lubelski Kurator Oświaty Teresy Misiuk.

Źródło:https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci