2017/2018

ZBIÓRKA  KARMY  DLA  ZWIERZĄT

Tradycją naszej szkoły jest pomoc w przetrwaniu ciężkiego okresu zimy zwierzętom w schronisku. Uczniowie z wszystkich klas przystąpili do zbiórki karmy, następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wyruszyli do Zamościa z podarunkami dla zwierząt. Najbardziej aktywni i zaangażowani uczniowie zostaną nagrodzeni. Jednak największą nagrodą dla nas będą radosne miny psów i kotów ze Schroniska w Zamościu.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

24 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I – III zaprosili do szkoły swoje babcie i dziadków. Wiersze i piosenki przygotowane pod kierunkiem nauczycieli opowiadały o miłości wnuków do dziadków. Upominki wykonane przez dzieci sprawiły babciom i dziadkom wiele radości. O smaczny poczęstunek tego dnia zadbali rodzice. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze i zakończyło się balem, na którym świetnie bawiły się babcie, dziadkowie i szczęśliwe wnuki.

POZNAJEMY KONTYNENTY

Pod takim tytułem odbyło się spotkanie z panem Markiem Marcolą, który opowiedział o podróży do Afryki. Swoją opowieść podróżnik uzupełnił pięknymi zdjęciami. Ludzie, zwierzęta żyjące na tym kontynencie oraz przepiękne krajobrazy zaprowadziły nas na drugi pod względem wielkości kontynent. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w tej niecodziennej lekcji. Swoją wiedzą na temat Afryki, uczniowie mogli wykazać się podczas konkursu, na zakończenie spotkania i w nagrodę otrzymać ciekawe książki o zwierzętach, które możemy spotkać właśnie na tym kontynencie.

 

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE

Okres przedświąteczny w naszej szkole minął w bardzo miłej i podniosłej atmosferze. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zaprosili na Szkolną Wigilię radnych, dyrekcję szkoły, rodziców, dziadków, mieszkańców Parafii w Topólczy. Cieszymy się, że na to spotkanie tak licznie przybyli zaproszeni goście i wraz z nami chcieli obejrzeć przedstawienie jasełkowe pt. „Gdy rodzi się Bóg” przygotowane przez uczniów pod kierunkiem pani Ewy Bednarz i pani Katarzyny Rodzik. Smaczny poczęstunek przygotowała Rada Rodziców naszej szkoły, przy wsparciu Parafii w Topólczy. Na zakończenie spotkania przy wigilijnym stole, wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia, a wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło nas w czas Świąt Bożego Narodzenia.

MISTRZ KLAWIATURY

W dniu 12.12.2017 r. odbył się konkurs szybkiego pisania „Mistrz klawiatury”.

W konkursie brali udział uczniowie z klas IV-VI.

I miejsce -Julia Maksimiak

II miejsce Eliza Maciocha

III miejsce Maja Popławska

 

 

 

6 grudnia – Spotkanie ze Świętym Mikołajem 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BARDZO CIEKAWA LEKCJA HISTORII – POKAZ RYCERSKIEGO RZEMIOSŁA

21 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii, a dokładniej niezwykły pokaz rycerski. Uczniowie klas 0- VI mogli dowiedzieć się czegoś więcej o historii rycerstwa w Polsce, Kodeksie Rycerskim, sposobach walk, broni, torturach. Niektórzy mogli sprawdzić ile waży rycerski miecz, a inni walczyć o damę swego serca. Było wiele nowych informacji ciekawych dla oka i ucha. Spotkanie z rycerzami wywołało wiele emocji i sprawiło wszystkim wiele radości.

Ewa Bednarz

 KINO

W dniu 27 listopada klasy VIa, VI, V i IV z Wywłoczki pojechały z wychowawcami do kina Stylowy do Zamościa na film pt. Coco. Akcja filmu rozgrywa się w meksykańskiej wiosce Santa Cecilia i opowiada o losach uzdolnionego muzycznie młodzieńca Miguela, który mieszka z wielopokoleniową rodziną i poszukuje swojej życiowej drogi. Chłopak marzy o karierze wokalisty i gitarzysty, ale rodzina zakazuje mu muzykowania. Pewnego dnia Miguel odkrywa, że najsłynniejszy muzyk w jego kraju wywodzi się z jego rodziny… Tutaj tak naprawdę zaczyna się przygoda, w której magia i śmiech mieszają się z refleksją i wspomnieniami. Nam – uczestnikom wycieczki film dostarczył zarówno rozrywki, jak i wzruszeń. Możemy śmiało polecić obejrzenie jej filmowej baśni, która zarówno bawi, jak i uczy, że warto spełniać swoje marzenia i że rodzina jest bardzo ważna.

11 listopada

 

KONKURS PRZYRODNICZY

„LAS ZAMKNIĘTY W SZKLE”

Ośmiu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie pt. „Las zamknięty w szkle”. Organizatorem konkursu był Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu. Przedmiotem konkursu było wykonanie kompozycji roślinnej w szklanym naczyniu. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 9 listopada w Zamościu.
Wśród nagrodzonych prac znalazły się również kompozycje roślinne naszych uczniów:
I miejsce – Karol Budzyński z kl. 4
II miejsce – Wojciech Góra z kl.1
III miejsce- Krystian Maciąg- Kuźma z kl. 1
Wyróżnienie- Wojciech Ochmański z kl.3.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się dnia 13 października. Uczniowie z wszystkich klas, w tym szczególnym dniu, dziękowali swoim nauczycielom, składali życzenia samych radosnych dni i wielu sukcesów w codziennej pracy. Podziękowania za zaangażowanie i trud włożony każdego dnia w swoją pracę oraz życzenia otrzymali nauczyciele także od przybyłych gości – pana dyrektora Jana Czochry, pani dyrektor Grażyny Kawki, pani Edyty Wolanin sekretarz Gminy Zwierzyniec oraz Rady Rodziców. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla nauczycieli i przybyłych gości kartki z życzeniami i słodkie upominki.

 

 

 

 

 

 

 

 ŚLUBOWANIE KLASY I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 i 29 września uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Wywłoczce napisali kartki do żyjących Powstańców Warszawskich, chcąc oddać im cześć i pamięć za walkę o wolną Polskę w czasie II wojny światowej.