13 listopada w związku z realizacją projektu ,,Każda pomoc jest wartościowa- mały ratownik” uczniowie klasy 1a uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną. Pani Grażynka z ogromnym zaangażowaniem prezentowała wyposażenie apteczki i akcesoria potrzebne do udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy za przeprowadzenie wspaniałych zajęć.
Co słychać u pierwszaczków?
Na zajęciach edukacji matematycznej klasa Ib utrwalała znajomość dni tygodnia, a w ramach innowacji ,,English around us " rozszerzała tę umiejętność w języku angielskim.
Warsztaty profilaktyczne
W dniu 7 listopada 2024r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące profilaktyki fonoholizmu oraz przeciwdziałania cyberprzemocy. Uczniowie klas VI-VIII brali udział w zajęciach, podczas których edukator z Futuronet poruszył zagadnienia z zakresu higieny cyfrowej, czyli działań zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa młodych ludzi w kontakcie z telefonami, mediami społecznościowymi i technologiami. Dzieci dowiedziały się, jak reagować na hejt, gdy są jego ofiarami i jakie mogą być konsekwencje dla sprawców. A także dlaczego tak ważne jest, aby nie były biernymi obserwatorami, gdy hejt dotyczy kolegi czy koleżanki. Mamy nadzieję, że spotkanie pozwoli lepiej zrozumieć, jak ważna jest odpowiedzialność za swoje zachowanie online.
Poznajemy zawody
Podejmując działania z zakresu preorientacji zawodowej w przedszkolu zaprosiliśmy pana Franciszka Samulaka tatę Bartka z grupy 0b. Tata Bartka jest policjantem w wydziale drogowym i na spotkaniu opowiadał jak wygląda jego codzienna praca. Dzieci z ciekawością i uwagą słuchały, zadawały pytania oraz oglądały różne przedmioty pomocne w pracy policji, które pokazywał Pan Franciszek. Każde dziecko otrzymało również odblask na rękę i do plecaka aby być bezpiecznym i widocznym na drodze. Na koniec Pan policjant obdarował wszystkich cukierkami🍬🍬🍭🍬🍭. Bardzo dziękujemy tacie Bartka 😊😍😆
106 rocznica Odzyskania Niepodległości
106 rocznica Odzyskania Niepodległości w naszej szkole została uczczona uroczystym apelem dnia 8 listopada. Uczniowie z klas: 4a, 5a, 6a, 8a i 5c zaprezentowali część artystyczną poświęconą wydarzeniom historycznym: od rozbiorów Polski do odzyskania niepodległości w 1918r. Następnie 11 listopada wzięli udział w środowiskowych obchodach Święta Niepodległości. Uczestniczyli w Biegu Niepodległości. Odtańczyli poloneza na miejscowym deptaku. Przede mszą w kościele parafialnym ponownie wystąpili z częścią artystyczną. Ponadto 9 listopada uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających poległych mieszkańców Obroczy w czasie II wojny światowej. Zaprezentowali przede mszą montaż słowno- muzyczny w kaplicy poświęcony wydarzeniom wojennym na Zamojszczyźnie i udziale mieszkańców Obroczy. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycielek: Iwony Gałeckiej i Ewy Grudewicz.
Bieg sztaferowy dla Niepodległej
W dniu dzisiejszym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział juz w kolejnym biegu sztaferowym dla Niepodległej , którego organizatorem było Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu. 🏃♂️🏃♀️ Impreza odbyła się w ramach obchodów Święta Niepodległości. 🇵🇱 Reprezentacja naszej szkoły otrzymała dyplom oraz flagę, a każdy z uczestników pamiątkowy medal.🥇📜🇵🇱
3
Posiłek w szkole i w domu
07 listopada, 2024
Zakończono realizację zadania w ramach wieloletniego rządowego programu
„Posiłek w szkole i w domu” – moduł 3.
Kuchnia szkolna doposażona została w nowoczesne, energooszczędne i wydajne urządzenia czym poprawiła warunki pracy poprzez zwiększenie efektywności produkcji.
Zakup niezbędnych urządzeń zabezpieczył zaplecze sprzętowe szkoły.
„Canva na cały rok szkolny”
Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym skierowany do nauczycieli i uczniów wszystkich etapów edukacyjnych, którego celem jest maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie oferuje platforma Canva w procesie nauczania i uczenia się. Dzięki współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Canvy, szkoły w Polsce mają teraz darmowy dostęp do tego narzędzia, a projekt „Canva na cały rok szkolny” ma na celu zainspirowanie i wsparcie nauczycieli oraz uczniów w twórczym wykorzystaniu Canvy w codziennej pracy dydaktycznej.
Patronat nad projektem objęła Sekcja Informatyki Szkolnej przy PTI.
Cele projektu:
-
Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli.
-
Promowanie kreatywności i innowacyjnych metod nauczania.
-
Wzbogacenie procesu edukacyjnego poprzez integrację nowoczesnych narzędzi cyfrowych.
-
Budowanie pozytywnego wizerunku szkoły poprzez prezentację jej działań w mediach społecznościowych.
W październiku chętni uczniowie pracowali nad kartami superbohaterów. Uczniowie klasy 8 projektowali karty polskich noblistów, natomiast uczniowie klas siódmych karty nauczycieli i ich supermoce. Efekty ich pracy zachwycają. Obrazy w kartach syperbohaterów zostały wygenerowane za pomocą AI, mogą więc róznić sie od rzeczywistego wizerunku prezentowanej osoby.
Z uczniami pracuje nauczyciel informatyki Pani Małgorzata Sankowska-Janeczek.
-
Domy przyszłości
Niezwykłe emocje towarzyszyły uczniom klasy II b podczas pracy w grupach nad projektowaniem domów przyszłości. Uczniowie wykorzystali klocki MAGNETIC w ramach Laboratorium Przyszłości. Mogli rozwinąć swoją fantazję i kreatywność. Poznali równocześnie, jak pełna wyzwań jest praca architekta.
Kwesta
Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom i Wolontariuszom za zaangażowanie w tegoroczną kwestę na ratowanie zabytkowych nagrobków zwierzynieckiego cmentarza. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę kwestujących Uczniów, Rodziców i Nauczycieli. W tym roku udało nam się zebrać najwyższą kwotę w historii naszych zbiórek - ponad 15 tysięcy złotych !
2
Pamiętamy
Dzieci z grupy przedszkolnej 0b odwiedziły dziś cmentarz parafialny. W powadze i skupieniu zapaliliśmy znicze i chwilą ciszy oddaliśmy hołd poległym podczas II wojny światowej żołnierzom.
2
Pamietamy
Dzieci z grupy 0a zapaliły znicze na grobach żołnierzy poległych w czasie 2 wojny światowej.
Szkoła Pamięta
Sprzątanie nagrobków to już tradycja dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Młodzież na cmentarzu parafialnym sprzątała bezimienne i opuszczone groby, odwiedzili też miejsca pamięci związane z wydarzeniami historycznymi. Oczyścili nagrobki z zarośniętych traw i liści, wynieśli stare wieńce oraz znicze, Przedsięwzięcie miało na celu uświadomienie młodym ludziom jak ważna jest pamięć i szacunek dla ludzi, którzy odeszli już z tego świata oraz wdrażanie ich do odpowiedniego zachowania w miejscach pamięci i miejscach publicznych.
9
Konkursy przedmiotowe
Konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2024/2025
W bieżącym roku szkolnym do konkursów przedmiotowych w naszej szkole zgłosiła się rekordowa ilość uczniów – 35 / z klas 6, 7, 8/.
W wyniku eliminacji do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 uczniów z klas: 8a – 2 uczniów /fizyka, język angielski/; 8b – 2 uczniów /matematyka, język polski/; 6b – 1 uczennica /język hiszpański/.
Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursów.
Dzień Języków Obcych
Nowa galeria Dzień Języków Obcych została dodana do albumu fotograficznego
10
Wycieczka do Lublina
Wycieczka do Lublina Uczniowie klas: 4b, 5a, 5b wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na jednodniową wycieczkę. Wydarzenie miało miejsce 11 października 2024r. Tego dnia zwiedzali zabytki Lublina- Zamek Lubelski- jego zewnętrzną część; poznali historię zamku od XII wieku do czasów współczesnych. Oglądali Stare Miasto jedynie ze wzgórza zamkowego ze względu na deszczową pogodę. Potem korzystali z atrakcji parku trampolin, Były to m.in.: arena do swobodnego skakania, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, strefa ninja warrior oraz strefa atrakcji dmuchanych. Po dużym wysiłku fizycznym uczniowie zjedli posiłek w restauracji. Trochę zmęczeni, ale zrelaksowani i pełni niezapomnianych wrażeń powrócili do szkoły.
9
Turniej szchowy
Dnia 23.10.2024 z okazji 50-lecia szkoły odbył się turniej szachowy. Rozegrano 5 rund, a stawka liczyła 9 zawodników. Wyniki: 1. Dziwota Aleksander 7b 4pkt 2. Zdzioch Bernard 4b 3,5pkt 3. Czochra Jakub 7b 3pkt 4. Łosiewicz Wojciech 7a 3pkt 5. Kozak Maksymilian 4b 2,5pkt W kategorii klas I-III: 1. Czochra Nikodem 2b 2. Siegieda Filip 1b Turniej zorganizował i przeprowadził Piotr Łosiewicz
Szkoła Roku - nominacja do nagrody
Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele naszej szkoły!
Z ogromną radością informujemy, że otrzymaliśmy nominację do nagrody w największym w Polsce Plebiscycie Edukacyjnym prowadzonym przez Kurier Lubelski!
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za nominację, która została przyznana naszej placówce.
Doceniamy, że poświęcają Państwo swój czas, aby nominować nas w plebiscycie. Dziękujemy za wszystkie słowa uznania oraz za owocną współpracę z Wami, Rodzicami i całym środowiskiem lokalnym. Z góry dziękujemy za każdy oddany głos.
Głosować można tutaj https://kurierlubelski.pl/plebiscyt.../pl/2008197/pg/60379.
Dziękujemy, że nas wspieracie i doceniacie naszą pracę!
Z wyrazami wdzięczności i szacunku,
Dyrektor i Pracownicy
Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu
Archiwum Aktualności