• Wizyta w Bibliotece Publicznnej w Zwierzyńcu

     13.05.2024 dzieci z grupy 0 a odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Zwierzyńcu. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Pani Agnieszka Maciocha zainteresowała dzieci czytelnictwem: czytała bajkę, organizowała zabawy z książkami oraz spacer w bibliotece. Okazało się, że Anna Szpyra z naszej grupy już korzysta z biblioteki, wypożycza i czyta książki. Brawo Aniu!

    • Tydzień Profilaktyki

     W dn. 22.04-26.04 w naszej szkole odbył się Tydzień Profilaktyki. Założeniem tego tygodnia było poznanie wpływu zdrowego odżywiania na nasze zdrowie, zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz zwiększenie świadomości zdrowia psychicznego. W każdym dniu uczniowie brali udział w kreatywnych aktywnościach i działaniach.

    • Ogólnopolski Tygodnia Bibliotek

     Z okazji trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, przedszkolaki z grupy 0b odwiedziły dziś Bibliotekę Publiczną aby uczestniczyć w zajęciach pt. "Biblioteka dla najmłodszych". Pani Agnieszka Maciocha przywitała dzieci razem z kotem Tadeuszem, opowiedziała ciekawostki o 📚 oraz przeczytała ciekawą bajeczkę o tym, że każdy jest cudem. Dzieci mogły zwiedzić bibliotekę i poznać kolejny, ciekawy zawód jakim jest zawód bibliotekarza. Bo kto wie, może kiedyś ktoś zostanie bibliotekarzem? Dziękujemy Pani Agnieszce

    • Zabawa z klockami magnetycznymi

     Dzieci z grupy 0a w czasie zajęć korzystały z klocków magnetycznych zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Wykonywały ciekawe budowle. Rozwijały motorykę małą, kreatywność, wyobraźnię, cierpliwość. Uczyły się współdziałania i dzielenia się. Zabawa klockami dała dzieciom dużo radości.

    • Crazy Dictation

     Dziś klasy piąte przekonały się, że dyktando może mieć naprawdę wiele odsłon- w tym wielu naprawdę zwariowanych 🤪🫨 Pierwsza edycja konkursu z języka angielskiego Crazy Dictation za nami. Zwycięskiej Va gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym.

    • Magiczne ogrody

     W dniu 9 maja 2024r. uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w wycieczce do Magicznych Ogrodów

     "Wyobraź sobie ogród, w którym dzieci mogą poznawać otaczający je świat angażując w to wszystkie zmysły; miejsce, w którym nauka spotyka się z zabawą, gdzie rozkwita dziecięca ciekawość świata..."

     Pogoda oraz humor super, jak widać poniżej.

    • Telefony są uczniom w szkole niepotrzebne

     Debata na temat telefonów w szkole za nami. Gratulujemy uczestnikom rzetelnego przygotowania i kulturalnego uczestnictwa w dyskusji. Temat wzbudził wiele pytań i kontrowersji, zarówno propozycja jak i opozycja zaprezentowały rzeczowe i logiczne argumenty. Dziękujemy Loży Ekspertów z Panią Burmistrz Edytą Wolanin, przedstawicielką Rady Rodziców Panią Wiolettą Bindą, Panią Dyrektor Grażyną Kawka oraz Panią Renatą Godzisz i Sabiną Siegiedą.

    • Kolejny sukces naszych piłkarek ręcznych❗️❗️❗️🤾‍♀️

     Uczennice klasy VII sportowej wywalczyły II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. 🥈🤗 W dniu 23.02.24r. w Kraśniku odbył się wojewódzki finał rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięło udział 6 najlepszych zespołów z rejonów województwa lubelskiego: SP Zwierzyniec, SP Lublin, SP Łuków, SP Ryki, SP Chełm, SP Biłgoraj. 🏆 👉Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Herc Anna Bełech Jagoda Paszko Marta Stanibuła Maja Czeryna Lena Pijanowska Maja Szklarz Zuzanna Kikut Gabriela Sykała Anita Policha Sandra Opiekunowie: Jakub Czochra, Milena Czochra Ogromne brawa dla wszystkich zawodniczek👏🤾‍♀️

    • Niedzielna kwesta na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych POLA NADZIEI

     ,,Pola Nadziei” to żonkilowa akcja, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na los osób nieuleczalnie chorych oraz pozyskanie funduszy na działalność Hospicjum. Dnia 5 maja 2024r wolontariusze/uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu pod opieką Pań: Anny Bołociuch, Aleksandry Oleszkiewicz, Małgorzaty Czochra-Welsyng i Grażyny Padyasek wzięli udział w kweście na rzecz Hospicjum Santa Galla. Kwesty odbyły się przed i po niedzielnych Mszach Świętych przy Kościołach w Zwierzyńcu oraz Kaplicy w Obroczy i w Sochach. Każdy mógł wrzucić do puszki dowolny datek, a w zamian otrzymał wykonany przez wolontariuszy żonkil, który jest symbolem ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Chcielibyśmy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli oraz księżom z naszej parafii za pomoc w przeprowadzeniu kwesty oraz datki złożone na ten szczytny cel. Z roku na rok coraz bardziej przekonujemy się, jak ważna jest pomoc ludziom cierpiącym i potrzebującym. Jest nam bardzo miło, że tak wielu uczniów naszej szkoły jest otwartych na pomoc potrzebującym. Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu Grażyna Padyasek, Aleksandra Oleszkiewicz

    • OGŁOSZENIE

     Dnia 6-7 czerwca 2024 r. w naszej szkole będzie organizowana Loteria Fantowa - Kilometry Dobra, z której zyski będą przekazane na potrzeby Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu.

     W związku z tym zwracamy się z ogromną prośbą o przekazanie

     FANTÓW NA LOTERIĘ.

     Jeśli posiadasz w domu jakieś przedmioty, których nie używasz od "nowego" (np. nietrafiony prezent itp.) i nie masz co z nimi zrobić, przynieś je do świetlicy lub wychowawcy klasy. Jeśli nie są to rzeczy nowe – nie powinny nosić śladów użytkowania.

     Mogą to być np. gadżety firmowe, książki, bajki, gry planszowe, puzzle, artykuły papiernicze, maskotki, wyroby rękodzielnicze, artykuły gospodarstwa domowego, akcesoria sportowe, przedmioty artystyczne, rękodzieło lub inne rzeczy, przedmioty czy usługi, które ucieszą uczestników loterii.

     Fanty przynosimy do świetlicy szkolnej (od strony gimnazjalnej ) lub do wychowawców klas, do dnia 29 maja (środa) .

     Wyrażając przekonanie, że nasza prośba spotka się ze zrozumieniem, pragniemy z góry podziękować za przychylność i podarowane fanty.

     Dziękujemy serdecznie,

     Szkolny Klub Wolontariatu

    • OBCHODY ŚWIĘTA 3 MAJA

     Środowiskowe obchody Święta Konstytucji odbyły się 3 maja. Rozpoczęło je spotkanie przy pomniku na skrzyżowania ulic: Zamojskiej i Biłgorajskiej. Tam wydarzenia z 1791 roku przypomnieli przedstawiciele gminnych władz i zaproszeni goście. Następnie delegacje złożyły pod pomnikiem wieńce i kwiaty. Potem w kościele parafialnym odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczennic szkoły podstawowej. Zaprezentowały one montaż słowno- muzyczny poświęcony Konstytucji 23 Maja. Piątkową uroczystość zakończyła msza święta w intencji ojczyzny.

    • MISTRZOWIE POWIATU🏆⚽️ 🥅 W PIŁCE NOŻNEJ!!!

     2024 r. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu uczestniczyli w Igrzyskach Powiatowym Dzieci w Piłce Nożnej Chłopców w Krasnobrodzie rocz. 2011 i młod. zajmując 1 miejsce tym samym wywalczyli sobie awans do dalszego etapu rejonowego, który odbędziesie w Hrubieszowie .

     W Igrzyskach wzięło udział 7 zespołów ze szkół podstawowych:

     SP ZWIERZYNIEC

     SP KRASNOBRÓD

     SP JAROSŁAWIEC

     SP SZCZEBRZESZYN

     SP WIERZBA

     SP NIELISZ

     SP ŻDANÓW

     Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Oliwier Wacławski, Gabriel Czochra, Igor Adamczuk, Dawid Czochra, Artur Szuty, Piotr Szuty, Wojciech Panuciak, Julian Kozak, Wiktor Bojarski, Antoni Szpyra, Kamil Gmyz, Patryk Bielec.

    • Turniej ekologiczny klas I

     Uczniowie kasy I a i I b brali udział w turnieju ekologicznym - Konkurs pełen radości – ekologia na wesoło - przeprowadzonym w nowo otwartej pracowni przyrodniczej. Uczniowie wykazali się podczas gier i zabaw edukacyjnych zdobytą wiedzą przyrodniczą i ekologiczną. Zgodnie współpracowali podczas konkurencji grupowych. Z zaangażowaniem budowali z klocków magnetycznych farmy ekologiczne. Klocki zakupione zostały  w ramach programu #laboratoriaprzyszłości.