• Dzień Patrona

     18 kwietnia społeczność Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny uroczyście obchodziła Dzień Patrona. Uczniowie przyszli na zajęcia w strojach galowych, pełnili wartę honorową w kąciku Patrona, złożyli kwiaty w hołdzie Dzieciom Zamojszczyzny i Róży Zamoyskiej- Aniołowi Dobroci, która uratowała ze zwierzynieckiego obozu przesiedleńczego około 400 dzieci. W holu szkoły można było zapoznać się z gazetką prezentującą symbolikę naszego szkolnego sztandaru. Kulminacyjnym punktem obchodów była akademia w wykonaniu uczniów klas: 6a, 7a, 7b i 8a. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście oraz rodzice. Nad przebiegiem uroczystości czuwał zespół nauczycieli: p. Małgorzata Czochra-Welsyng, p. Elżbieta Grabowska, p. Iwona Gałecka, p. Mirosław Dziwota, p.Marzena Stankiewicz.

     Relacja fotograficzna sporządzona została przy pomocy sprzętu pozyskanego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości#

    • Góra Grosza 2024 – podsumowanie akcji

     W lutym Szkolny Klub Wolontariatu włączył się w XXIV edycję ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza”, organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom w Warszawie. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci i ich rodzin. Każda klasa zbierała monety do specjalnie przygotowanych skarbonek. Pod koniec marca zebrane pieniądze zostały posegregowane, policzone i zważone oraz zapakowane do pudelek. Uszykowano 15 pudełek, które pojedynczo nie mogły ważyć więcej niż 10 kg. Zebrane środki za pośrednictwem Poczty Polskiej zostały przesłane na adres fundacji.

     Góra Grosza w naszej szkole miała formę rywalizacji pomiędzy klasami. W ramach akcji przeprowadzony został konkurs na Największą Liczbę zebranych monet.

     Najlepszy wynik zbiórki osiągnęła klasa 2A, która zdobyła w nagrodę w postaci klasowego wyjścia na pizzę.

     W ramach przeprowadzonej akcji zebraliśmy 65 590 sztuk monet co daje kwotę 1890,19 zł. Szkolny Klub Wolontariatu dziękuje uczniom, wychowawcom oraz rodzicom za włączenie się do akcji.

     Wyniki zbiórki na Największą Liczbę zebranych monet przedstawia załączona tabela.

     Relacja fotograficzna sporządzona została przy pomocy sprzętu pozyskanego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości#

    • Labolatoria Przyszłości

     W piątek, 12 kwietnia dzieci z grupy 0b budowały różne konstrukcje wykorzystując do tego klocki magnetyczne z wbudowanymi silnymi magnesami neodymowymi. Podczas zajęć dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem przyciągania i odpychania elementów. Rozwijały również swoją wyobraźnię, kreatywność i logiczne myślenie oraz utrwalały wiadomości o figurach geometrycznych. Klocki zostały zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

    • Ocal żabkę!

     Uczniowie klasy I b brali udział w akcji pomocy płazom - „Ocal żabkę”, organizowanej przez RPN. Z wielkim zaangażowaniem poszukiwali płazów na trasie Obrocz – Kosobudy. Mieli możliwość dokładnego poznania gatunków płazów występujących w naszej okolicy. Szczęście i pogoda sprzyjała, uratowano blisko 100 płazów. Dzieci z radością wypuściły je do pobliskiego stawu.

    • "ŚWIECIMY NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU”- podsumowanie.

     Miesiąc autyzmu jest powszechnie obchodzony w kwietniu, jako kontynuacja przypadającego na 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Ma on na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat tego zaburzenia, a także budowanie świadomości, zrozumienia i empatii społecznej. Z uwagi na to, że w tym roku 2 kwietnia przypadł w dzień wolny od zajęć szkolnych, akcja odbyła się w dniach 03.04-05.04.202r. Na znak z osobami autystycznymi uczniowie oraz nauczyciele założyli niebieskie ubrania. Na korytarzu szkolnym zaprezentowano tablice informacyjne oraz plakaty zachęcające do zrozumienia i akceptacji osób z autyzmem, a także wspierania działań na rzecz poprawy jakości życia tych osób. Budując empatyczną postawę u dzieci, sprawimy, że wyrosną z nich mądrzy dorośli!

    • Ocal żabkę

     Już po raz trzeci uczniowie klasy 3a wzięli udział w akcji edukacyjnej „Ocal żabkę” organizowanej przez Roztoczański Park Narodowy. Celem tej akcji jest ochrona płazów migrujących do zbiorników wodnych. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

    • Wycieczka do Chełma

     Pierwszy Dzień Wiosny, czyli 21 marca uczniowie klas: 4a 4,b, 4c oraz 5w i 6w wraz z wychowawczyniami spędzili w Chełmie. Najpierw zwiedzali kredowe podziemia, w których pojawił się Duch Bieluch. Następnie korzystali z atrakcji parku wodnego, m.in. ze zjeżdżalni, rwącej rzeki, toru ruchomych kamieni, tzw. „liści wodnych”, podwodnych gejzerów i wodnych masaży. Zrelaksowani i zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu powrócili do szkoły.

    • Gala stypendystów

     25 marca bieżącego roku w Centrum Kultury Filmowej ”Stylowy” w Zamościu odbyła się uroczysta Gala stypendystów programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Wśród beneficjentów znalazł uczeń klasy 8a naszej szkoły, Adam Minkiewicz, który wraz ze swoim ojcem pojawił się na tej uroczystości. Obecny był również opiekun dydaktyczny Adama, Sławomir Galarda. Program gali obejmował wręczenie listów gratulacyjnych oraz krótką część artystyczną. Gratulujemy Adamowi i życzymy innym uczniom podobnych sukcesów.

    • Konkurs wielkanocny z języka angielskiego dla klas drugich

     22 marca bieżącego roku uczniowie klas drugich na lekcjach języka angielskiego wykonywali plakat wielkanocny. Niektórzy pracowali w parach, inni wybrali pracę samodzielną. Pomysłów i technik plastycznych było co niemiara. Uczniowie wykazali się pomysłowością i oryginalnością, co przełożyło się na otrzymane oceny (w zdecydowanej większości szóstki). Ponadto ich prace zostały ocenione przez jury i w każdej klasie wybrano najciekawsze prace zarówno pod względem językowym, jak i plastycznym, przyznano również wyróżnienia. Autorzy docenionych prac otrzymali upominki rzeczowe i część plakatów została wyeksponowana na parterze naszej szkoły (wejście do łącznika).

    • Nadejście pierwszego dnia kalendarzowej wiosny

     Dnia 21.03.2024r. szkoła ożyła, gdy uczniowie klas 0-3 wraz z nauczycielami świętowali nadejście pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. Korytarze wypełniły się radosnym śpiewem dzieci, które prezentowały swoje talenty, wyśpiewując radość z powodu nadejścia wiosny i recytując urocze wiersze. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i radości, a uczniowie i nauczyciele wspólnie cieszyli się ciepłymi promieniami słońca i świeżym powietrzem na pierwszym wiosennym spacerze. To wydarzenie nie tylko umożliwiło uczestnikom wspólne przeżycie wspaniałego czasu, ale także zacieśniło więzi społeczne i pobudziło kreatywność wśród wszystkich obecnych.

    • Nagroda w  XIII edycji konkursu  technicznego "Budka lęgowa"

     Karolina Gałecka z klasy VI "B" otrzymała nagrodę w  XIII edycji konkursu  technicznego "Budka lęgowa".           

     W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VIII) z miejscowości znajdujących się w obszarze działania Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Oddział w Zamościu.

     W tym roku konkurs był częścią działań Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych na rzecz czynnej ochrony realizowanej w projekcie „Chrońmy dziuplaki”. Konkurs miał za zadanie zwiększyć świadomość na temat ochrony dziuplaków, między innymi poprzez prawidłowe wykonanie i powieszenie budki lęgowej. Budka powinna być bezpiecznym schronieniem, a nie pułapką dla piskląt latem i dorosłych osobników zimą. Na konkurs wpłynęły 143 budki lęgowe z 21 szkół podstawowych z miejscowości znajdujących się w obszarze działania Organizatora.

      Serdecznie gratulujemy!

      M. Welsyng

    • Dzień Świętego Patryka

     Dzisiaj uczniowie klas IV - VIII z zapałem przeszukiwali szkolne korytarze w poszukiwaniu szczęśliwych koniczynek. Z okazji wczorajszego Dnia Świętego Patryka w szkole został zorganizowany St. Patrick's Treasure Hunt. Szczęśliwi znalazcy koniczynek po odpowiedzeniu na znajdujące się na koniczynce pytanie byli nagradzani miłą niespodzianką. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznawali historię Św. Patryka i tradycje związane z obchodami tego dnia. Były nawet lekcje tradycyjnego irlandzkiego tańca! 🍀☘️🍀☘️