• "Skąd się biorą produkty ekologiczne"

     Jako podsumowanie tygodniowej pracy z projektem edukacyjnym "Skąd się biorą produkty ekologiczne"🐖🐓🍎🥦🥐🥛🍯 dzieci z oddziału przedszkolnego 0b wykonały makaronowe obrazki warzyw🥕🌶 i owoców🍓🍍, które najbardziej lubią. Podczas wycieczki do sklepu, udało się kupić makaron opatrzony znaczkiem zielonego listka więc posłużył on dzieciom do pracy. To był bardzo ciekawy czas do zdobycia wielu informacji oraz poznania nowych zasad, które będziemy stosować codziennym życiu 😊😉😄

    • Szkolny ogródek

     Produkty ekologiczne to też warzywa 🥕🍅🥒, które sami uprawiamy w naszych ogrodach. Wyrastają z ekologicznych nasion i takie właśnie nasiona 🌱🌱🌱ze znaczkiem zielonego listka🍃 dzieci z oddziału przedszkolnego 0b wysiały dziś do pojemników. Założyliśmy nasz szkolny ogródek, w którym oprócz warzyw🧅🥕 znalazły się również kwiaty cebulowe 🌰🌺🌸 owies i rzeżucha bo przecież Wielkanoc🐣🐥🐣 coraz bliżej. Z radością będziemy dbać i pielęgnować nasze rośliny, bo wiemy, że zdrowe rośliny wyrosną wtedy gdy będą miały wodę💧💧💧, dobrą ziemię i słońce☀️🌝🌤.

    • Podróż z okularami VR

     Uczniowie z grupy 2 klasy 7a na lekcji języka angielskiego, mieli okazję za pomocą okularów VR przenieść się do Parku Narodowego Yosemite w Kalifornii, a nawet przelecieć nad nim paralotnią! Oczywiście wirtualną wizytę w parku poprzedziła praca z tekstem opisującym atrakcje parku i zapoznanie z nowym ciekawym słownictwem. Możliwość zobaczenia z lotu ptaka słynnej El Capitan budziła wiele emocji i na pewno sprawi, że uczniowie lepiej zapamiętają przeczytany tekst i poznane słownictwo. #laboratoriaprzyszłości

    • Zajęcia na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia

     W ubiegłym tygodniu zajęcia na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia a co się z tym wiąże, również produktów ekologicznych przeprowadziła w grupach 0a i 0b pani intendentka. Ta właśnie pani w porozumieniu z paniami kucharkami zajmuje się układaniem menu obiadowego w naszej szkole. Doskonale wie jakie posiłki, w jakich ilościach oraz jak często poszczególne produkty z piramidy żywienia powinny znaleźć się w naszym jadłospisie. Podczas zajęć razem przypomnieliśmy sobie w jaki sposób myjemy ręce przed posiłkiem i dlaczego jest to tak ważna czynność. Powtórzyliśmy też wiadomości na temat produktów ekologicznych a ciekawostką było to, czego dowiedzieliśmy się na temat ilości cukru w zjadanych i wypijanych przez nas pokarmach i jak bardzo jest to szkodliwe dla zdrowia. Dziękujemy za ciekawe i wartościowe zajęcia 😊😊😊

    • Zasady zdrowego żywienia

     Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b znają zasady zdrowego żywienia oraz znają niskoprzetworzone produkty ekologiczne, z których samodzielnie przygotowały smaczne i zdrowe kanapki. Jedzenie takich kanapek to sama przyjemność i zdrowie. Zorganizowanie tego typu zajęć w oddziałach przedszkolnych jest związane z realizacją programu edukacyjnego "Skąd się biorą produkty ekologiczne".

    • Produktów ekologiczne sprzedawane w lokalnym sklepie

     Dzięki uprzejmości personelu ze sklepu spożywczego Delikatesy Centrum w Zwierzyńcu, dzieci z oddziału przedszkolnego 0b mogły poszerzać swoją wiedzę na temat produktów ekologicznych sprzedawanych w lokalnym sklepie. Z ciekawością obserwowały i wyszukiwały produktów, które mają najwięcej wartości odżywczych, oraz z łatwością dokonywały ich klasyfikacji na poszczególnych szczeblach piramidy żywieniowej. Wycieczka do lokalnego sklepu zorganizowana została w związku z realizacją programu edukacyjnego " Skąd się biorą produkty ekologiczne". Dziękujemy miłym Paniom w sklepie 😊😊😊

    • Obóz narciarski w uroczej miejscowości Kluszkowce.

     W ubiegłym tygodniu klasa 6A sportowa wzięła udział w obozie narciarskim w uroczej miejscowości Kluszkowce. Podczas pobytu dzieci pod okiem instruktorów uczyły się bezpiecznego zachowania na stoku, podstaw narciarstwa zjazdowego i snowboardu, a zaawansowani narciarze i snowboardziści doskonalili już nabyte umiejętności. Podczas pięciodniowego pobytu nie zabrakło innych atrakcji: wycieczka do Zakopanego, aquaparku, ale również integracji podczas różnorodnych gier I zabaw. Był to obóz pełen wysiłku, pracy nad własnym ciałem i słabościami, ale naszym narciarzom nie zabrakło ducha sportowego oraz dobrego humoru.🤗😄 Opiekunowie: Iwona Kozioł, Milena Czochra, Jakub Czochra, Marcin Sirko

    • Zajęcia pozalekcyjne

     Kolejne zajęcia pozalekcyjne z klockami Lego SpikePrime. Tym razem uczniowie z dużym zaangażowaniem budowali modele według własnych pomysłów, które następnie zaprogramowali. Zajęcia maja na celu rozwijanie umiejętności programowania i robotyki, oraz innych umiejętności XXI wieku takich jak:

     - logiczne i algorytmiczne myślenie,

      - myślenie komputacyjne,

     - umiejętność pracy w grupie,

     - umiejętność rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia.

     Opiekunem zajęć jest Pani Małgorzata Sankowska-Janeczek

    • Ogłoszenie

      

     Do dnia 18.03.24r (poniedziałek) w naszej szkole będzie trwała 24 edycja akcji ,,Góra Grosza” organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom.

     Szkolny Klub Wolontariatu ogłosił konkurs Na Największą liczbę zebranych monet w kategorii klas: 0 – 8. Zbieramy monety o nominałach 1,2,5 groszy (można i inne).

     Zbieramy wyłącznie monety będące polskim środkiem płatności.

     Zebrane pieniądze trafią do dzieci na pomoc psychologiczną, rzeczową oraz specjalistyczną dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

     Nagroda: Klasa, która nazbiera największą liczbę monet wygra wyjcie klasowe na pizzę / termin do uzgodnienia z wychowawcą/.

     Uczniowie klas 0-3 zbierają monety do pojemników przygotowanych przez siebie w swoich klasach.

     Uczniowie klas 4 – 8 zbierają do pojemników wystawionych

     w świetlicy /gimnazjum/.

     Monety przeliczane będą przez uczniów/wolontariuszy

     pod opieką nauczyciela.

     Zachęcamy całą społeczność szkoły o włączenie się do akcji.

     Zapraszamy!

     Szkolny Klub Wolontariatu

    • Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy

     23.02.2024r. pani Grażyna Cieplak - szkolna pielęgniarka przeprowadziła z uczniami klasy 3a zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Najpierw dzieci obejrzały film instruktażowy "Ratujemy i Uczymy Ratować". Następnie podczas pokazu i części teoretycznej, dowiedziały się o podstawowych zasadach udzielania pierwszej pomocy oraz poznały procedury postępowania w sytuacjach trudnych. Same mogły wcielić się w rolę ratownika i osoby potrzebującej pomocy, ćwiczyły również na fantomach.

    • Rejonowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

     16.02 w Zamościu odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Reprezentantki naszej szkoły zajęły I miejsce wygrywając wszystkie mecze i awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Kraśniku. Skład reprezentacji dziewcząt: Bełech Jagoda, Berdzik Małgorzata, Biadun Maja, Czeryna Lena, Herc Anna, Kikut Gabriela, Paszko Marta, Pijanowska Maja, Policha Sandra, Stanibuła Maja, Sykała Anita, Szklarz Zuzanna, Świerczyńska Wiktoria. Opiekun- Jakub Czochra Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

    • Dzień Przyjaźni i Życzliwości

     Dzień Świętego Walentego to również Dzień Przyjaźni i Życzliwości. Uczniowie 2b przez zabawę poznali ciekawostki dotyczące tego święta. Dowiedzieli się również jak pracuje nasze serce, jakie zwierzę ma największe, a czyje bije najszybciej. Przypomnieli sobie alfabet i odczytali otrzymane hasło. Życzymy wszystkim wielu przyjaźni 😘

    • Konkurs Walentynkowy

     Zapraszamy uczniów klas V-VIII do udziału w szkolnym konkursie plastyczno-językowym pt. Walentynka w języku europejskim. Aby wziąć udział należy wykonać dowolną techniką kartkę walentynkową z życzeniami. Kartka musi być w rozmiarze A4,.Jeśli macie możliwość napisania takich życzeń w innym języku niż angielski i niemiecki, to zachęcamy do przygotowania takiej kartki. Umieśćcie też słowo : kocham cię w tym języku. Na Wasze prace i zawarte tam ciekawe pomysły czekamy do 16 lutego. Pracy należy przynieść do nauczycieli języków obcych.