• Wycieczka do Warszawy

          29 marca uczniowie klas IV, Va i kilku uczniów klasy VIIa uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęło się od Łazienek, następnie zobaczyliśmy Stadion Narodowy i pospacerowaliśmy po warszawskiej starówce. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem testowali dostępne instalacje.

        • 21 marca w naszej szkole

           

          W tym dniu uczniowie klas 0 - III przeszli ulicami Zwierzyńca w "Kolorowym Orszaku" aby powitać wiosnę. Następnie w parku w amfiteatrze odbyła się prezentacja wierszy i piosenek o tematyce wiosennej. Było barwnie, wesoło i przyjemnie. Poczuliśmy, że wiosna jest już z nami.

        • Wyjazd na lodowisko do Zamościa

          W dniach 03.03 i 08.03 bieżącego roku odbył się wyjazd na lodowisko do Zamościa. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie naszej szkoły. Celem wycieczki było propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia oraz integracja grupy. Wszyscy bawili się znakomicie ponieważ cale lodowisko było do naszej dyspozycji. Uczniom dopisała nie tylko pogoda lecz również dobry humor. Wyjazdy cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, z których skorzystało ponad 100 uczniów. Organizatorami byli M.Sirko, M. Czochra, J.Czochra, I.Kozioł.

        • List Ministra Edukacji Narodowej

           

          Warszawa, 11 marca 2022 roku

           

           

          Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,

          Przedstawiciele Samorządów,

          Szanowni Rodzice,

          Drodzy Uczniowie,

           

          od kilkunastu dni za naszą wschodnią granicą trwają działania wojenne prowadzone przez Rosję przeciwko narodowi ukraińskiemu. Wydarzenia te w ogromnym stopniu wpłynęły także na sytuację w naszym kraju. Od początku wojny postawa polskiego społeczeństwa – solidarność z Ukrainą, która przejawia się przede wszystkim w bezinteresownym niesieniu pomocy – jest godna najwyższego uznania. Ogrom cierpienia jakiego doświadczają Ukraińcy jest niewyobrażalny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że naszym wspólnym zadaniem jest obecnie zapewnienie uchodźcom dogodnych warunków bytowych, umożliwienie podjęcia pracy, a także kontynuowania edukacji i nauki. 

          Z ogromnym szacunkiem przyglądam się zaangażowaniu Dyrektorów i Nauczycieli
          w proces przyjmowania dzieci i młodzieży z Ukrainy do naszych szkolnych wspólnot.
          Zdaję sobie sprawę z tego, że podejmowane przez Państwa działania wiążą się z ogromnym wysiłkiem podyktowanym koniecznością dostosowania rzeczywistości szkolnej
          do obecnych wyzwań. Naszym celem jest maksymalne wsparcie Państwa w tych działaniach. W związku z tym przygotowaliśmy szereg materiałów informacyjnych
          oraz rekomendacji dotyczących przyjmowania uczniów ukraińskich do polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Wprowadziliśmy również zmiany w przepisach, dzięki którym możliwe będzie łatwe i elastyczne tworzenie klas przygotowawczych.


          Obecnie w parlamencie procedowany jest projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy
          w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. W dokumencie tym
          z zakresu oświaty w
          prowadzone zostały rozwiązania, które pozwolą na zapewnienie kształcenia oraz wychowania uczniom będącym obywatelami Ukrainy. W tym celu umożliwiamy tworzenie innych lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Pozwoli to na zwiększenie bazy miejsc na potrzeby edukacji ukraińskich dzieci. Lokalizacje te organizacyjnie będą podporządkowane szkołom lub przedszkolom. Dodatkowo wprowadzone zostaną przepisy ułatwiające zatrudnienie obywateli Ukrainy na stanowisku pomocy nauczyciela, a także zmiany umożliwiające zwiększenie wsparcia ukraińskich uczniów przez kadrę pedagogiczną.
          Co istotne rząd przeznaczy dodatkowe środki z budżetu państwa na kształcenie uczniów
          z Ukrainy. Wszystko po to, by pomóc ukraińskim obywatelom, którzy w wyniku wojny znaleźli się na terytorium Polski.

           

          Szanowni Rodzice, dziękuję za Państwa aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy ukraińskim rodzinom. Państwa bezinteresowne zaangażowanie godne jest najwyższego uznania. Głęboko wierzę, że ta pomoc ­‒ w postaci choćby najmniejszych gestów ułatwiających przybywającym do Polski obywatelom Ukrainy odnalezienie się w nowych warunkach ‒ to przykład solidarności w obliczu ludzkiej tragedii. Dziękuję również
          za wspieranie Dyrektorów i Nauczycieli w przygotowywaniu szkół i placówek edukacyjnych na przyjęcie ukraińskich uczniów.   

          Drodzy Uczniowie, jestem dumny, że z wyjątkową dojrzałością zareagowaliście na potrzeby Waszych rówieśników z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli schronienie
          w naszym kraju i zdecydowali się na podjęcie edukacji w polskich szkołach. Mam nadzieję, że wspólna nauka będzie dobrą okazją do wymiany doświadczeń i zacieśniania relacji.
          Dziękuję za wszelkie gesty solidarności z ukraińskimi uczniami. To Wy będziecie dla nich przewodnikami w poznawaniu naszego kraju. Wiem, że sprostacie temu zadaniu.

          Chcę Was także zapewnić, że pomimo wojny w Ukrainie, będziecie mogli
          w sposób niezakłócony kontynuować naukę i przygotowywać się
          do egzaminów. Jesteście bezpieczni, bo Polska jest ważną częścią NATO – najpotężniejszego sojuszu obronnego na świecie.

          Szanowni Państwo, zapewniam o moim wsparciu i nieustających działaniach związanych
          z dostosowywaniem polskiego systemu oświaty do przyjmowania ukraińskich uczniów
          do szkół oraz placówek edukacyjnych w całym kraju. Jesteśmy otwarci na dalsze sugestie zmian legislacyjnych płynących od organów prowadzących i samorządów. Życzę Państwu siły niezbędnej do tego, aby sprostać czekającym nas wszystkich wyzwaniom.

          Przed nami najważniejszy z egzaminów ‒ egzamin z człowieczeństwa.

           

           Z wyrazami szacunku


          Przemysław Czarnek

          Minister Edukacji i Nauki

           

        • Podziękowania

          Serdecznie dziękujemy firmie Jobon za przekazanie 55 kompletnych łóżek na rzecz uchodźców.

          Jednocześnie przypominamy, że w szkole cały czas trwa zbiórka suchego prowiantu, kosmetyków i materiałów opatrunkowych. Dziękujemy wszystkim za dotychczasową pomoc. #solidarnizukrainą

        • SOLIDARNI Z UKRAINĄ

          Informujemy, że nasza szkoła przyłącza się do akcji ogłoszonej przez CKiBP w Zwierzyńcu, dotyczącej pomocy uchodźcom z Ukrainy.

           

          POTRZEBUJEMY:

          - suchy prowiant

          - pampersy

          - mleko i słoiczki dla niemowląt

          - mydło, żel pod prysznic, szampon, podpaski

          - mokre chusteczki

          - klapki pod prysznic (męskie, damskie, dziecięce)

          - ręczniki, koce

          - szczoteczki, pasty do zębów

          - kubki termiczne, termosy

           - małe lampki nocne (na baterie).

          Dary można składać do pudełek wystawionych przy wejściach do szkoły. Zebrane dary zostaną przekazane do organizatora zbiórki. Zbiórka jest organizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu we współpracy z Samorządem Szkolnym.

          DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!

        • "Przyrodnicza maskarada" - bal w królestwie zwierząt

          Roztoczański Park Narodowy serdecznie zaprasza do udziału w  Działaniu edukacyjnym „Przyrodnicza maskarada – bal w królestwie zwierząt” realizowanym w ramach ferii zimowych w RPN.

          W/w działanie edukacyjne składa się z dwóch niezależnych od siebie propozycji:

          1. Stacjonarne warsztaty przyrodnicze z konkursem w terminie 22-25.02.2022 r.:

          Ø  Zamaskowani – sztuka kamuflowania się zwierząt (warsztaty kameralne w dn. 22.02.2022)

          Ø  Byle nie zmarznąć – zwierzęce sposoby na zimno (warsztaty terenowe z ogniskiem w dn. 23.02.2022)

          Ø  Bal maskowy przyrody – tańce i śpiewy, czyli sposoby komunikowania się zwierząt (bal w królestwie zwierząt z konkursem na przebranie w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w dn. 24.02.2022)

          Ø  Ukryta w głębi lasu – Florianka zimowo (wyprawa z konikiem polskim – bryczka/sanie do Izby Leśnej i Ośrodka Hodowli Zachowawczej Konika Polskiego we Floriance w dn. 25.02.2022)

           

          2. Konkurs on-line „BAL MASKOWY PRZYRODY – zimowe kostiumy zwierząt RPN” (4-28.02.2022 r.)

          W załączeniu regulamin, plakat oraz formularze zgłoszenia (warsztaty przyrodnicze, konkurs on-line).

          Wszystkie informacje dotyczące działania edukacyjnego znajdują się również na stronie internetowej RPN, link: https://roztoczanskipn.pl/pl/45-aktualnosci/704-drugi-tydzien-ferii-zimowych-w-rpn

          ZGŁOSZENIA: edukacja_mp@roztoczanskipn.pl

          tel. 786 988 816

          Serdecznie zapraszamy!

        • 7a - praca projektowa

          Uczniowie klasy 7a w ramach pracy projektowej samodzielnie wykonali na lekcjach języka polskiego i ZRZ gry planszowe sprawdzające znajomość lektury "Mały Książę". To bardzo dobry sposób na powtórkę. Gry tak nas wciągnęły, że zostalìśmy o godzinę dłużej w szkole. Wędrówki z Małym Księciem, lisem, różą dostarczyły nam wiele emocji.

          Marzena Stankiewicz

        • Myśl pozytywnie

          Co zrobić dla siebie nie tylko od święta? Jak zadbać o siebie i dobrą odporność w mroźne zimowe dni? Pozytywne myślenie nie tylko od święta przenosi góry i jest bezcenne. 7a już o tym wie!

        • Zimowy poczęstunek

          16 grudnia uczniowie klasy 4b przygotowali zimowy poczęstunek. Była pachnąca goździkami herbata i domowe pierniczki. Wszystko to przyprawione olbrzymią dozą uśmiechu. Zajęcia były nie tylko okazją do integracji i rozmowy o wpływie zdrowego odżywiania na nasze samopoczucie, ale także udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym i przygotować przepisy na zimową herbatę w języku angielskim.

        • Podaruj komuś serduszko

          W grudniu uczniowie kl. II b skupili się na doskonaleniu relacji między sobą, wykorzystując czas świąteczny. Uczniowie wspólnie ubrali choinkę klasową oraz ozdabiali pierniczki. Potem obdarowywali się nimi w ramach hasła: podaruj komuś serduszko.