• Mikołajki klas IV i Va

     Mikołajki można świętować w różny sposób. Można otrzymywać prezenty, obdarowywać nimi innych albo sprawić sobie przyjemność wycieczką np. do kina. Klasy IV i Va wybrały się na seans filmowy do Zamościa. Obejrzały film „Życzenie”. Wyjazd miał także wartość edukacyjną. Uczniowie zwiedzili Arsenał i zgromadzoną tam kolekcję broni oraz sprzętu wojskowego. Poznali historię Twierdzy Zamość dzięki obejrzanej projekcji .

    • Europa i ja

     Tym razem realizując projekt „Europa i ja” uczniowie klasy VIB przenieśli się w magiczny świat baśni braci Grimm. Wszyscy obejrzeli baśń: „Pani Zamieć” (Frau Holle), rozpoznawali różne baśnie po przeczytanych fragmentach oraz wykonali szereg zadań, np. łącząc polskie i niemieckie tytuły baśni lub ilustracje rekwizytów z tytułami. Uczniowie chętnie grali też w Milionerów odpowiadając na pytania dotyczące baśni braci Grimm. Wszyscy dobrze się bawili jednocześnie poszerzając swoją wiedzę z zakresu języka niemieckiego.

    • Zajęcia kulinarne

     Pierogi są ważnym elementem polskiej kultury kulinarnej . Są bardzo popularne wśród Polaków. To zdecydowanie jedna z najbardziej znanych polskich potraw. Ich różnorodność nadzienia i sposobów podawania sprawia, że każdy może znaleźć swoje ulubione. Na zajęciach kulinarnych klasa Va podjęła próbę wykonania tej potrawy. Czy było to trudne zadanie? Chyba nie. Uczniowie poradzili sobie świetnie z ich lepieniem, ale nie tylko, bo z konsumpcją także.

    • Preorientacja zawodowa

     Dzieci z grupy przedszkolnej 0a i 0b w ramach preorientacji zawodowej odwiedziły tym razem salon fryzjerski. Poznały pracę fryzjera💇‍♂️💇‍♀️ to znaczy, czym zajmuje się mama Makarego. Zobaczyły narzędzia fryzjerskie✂️✂️, pięknie pachnące żele do stylizacji fryzur, kolorowe dodatki do włosów, które chętnie wypróbowały dziewczynki. Chłopcy natomiast skorzystali z okazji i poprawili również swoje fryzury. Wszyscy bardzo dobrze się bawili 👍a zawód fryzjera bardzo się dzieciom spodobał. Dziękujemy 😊😊❤️

    • Lekcja z okularami VR

     Pod koniec listopada klasa 8a podsumowywała wiadomości dotyczące Azji korzystając z okularów VR. Uczniowie na własne oczy przekonali się, że Azja jest jednym z najbardziej zróżnicowanych kulturowo i ekologicznie kontynentem na naszej planecie. #LabolatoriaPrzyszłości

    • Lekcja geografii

     27 listopada lekcję geografii dotyczącą lasów w klasach 7 przeprowadziły pracownice Nadleśnictwa Zwierzyniec. Panie podzieliły się profesjonalną wiedzą dotyczącą lesistości, rodzajów lasów i drzew w naszej okolicy i w całej Polsce. Dziękujemy za poświęcony nam czas. Dodatkowo mieliśmy okazję zaprezentować pracownikom Nadleśnictwa Zwierzyniec naszą nowo otwartą pracownię OZE.

    • Zwierzęta Afryki

     W listopadzie w kl. 2b odbyła się powtórzeniowa lekcja otwarta na temat zwierząt Arktyki. Została poprowadzona w oparciu o sprzęt Laboratoriów Przyszłości. Wykorzystano między innymi przestrzenną figurkę foki-wydrukowaną na drukarce 3d, okulary VR oraz klocki magnetyczne. Wszystkie pomoce uatrakcyjniły lekcję, zachęciły uczniów do większej aktywności i pozwoliły w łatwiejszy sposób utrwalić poznane wiadomości.

    • Poznaj Polskę

     W ramach projektu Poznaj Polskę w dniach 24- 25 października 2023r. uczniowie klas IV –VIII uczestniczyli w dwudniowej wycieczce, podczas której dzieci miały okazję zwiedzić:

     - Muzeum Domu Rodzinnym Ojca Świętego Jana Pawła II.. Przechodząc przez 16 stref na 4 kondygnacjach kamienicy, poznaliśmy kolejne etapy życia Jana Pawła II: od domu rodzinnego w Wadowicach, gdzie wszystko się zaczęło, po dom, którym stał się dla niego cały świat. Sercem Muzeum jest mieszkanie, składające z kuchni, salonu i sypialni. Zwiedzający obejrzeli autentyczne przedmioty używane przez Wojtyłów m.in. haftowane przez matkę Papieża serwetki, zastawę stołową czy fotografie z rodzinnego albumu. Muzeum łączy w harmonijny sposób zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i multimedialnych z tradycyjną prezentacją eksponatów, co pozwoliło uczniom odnaleźć coś dla siebie i poznać lub odkryć na nowo bogactwo życia Papieża Jana Pawła II.

     - Kopalnię soli w Bochni, założoną w 1248, jedną z najstarszych zakładów górniczo-przemysłowych w Europie i Polsce. Od 2013 r. znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie rozpoczęło się zjazdem pod ziemię {250 m. } szybem Campi. Zwiedzanie kopalni ma charakter podróży w czasie, dzięki projekcji multimedialnej trasy turystycznej. Za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji oraz przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. W opowiadaniu o historii bocheńskiej kopalni przewodnikowi pomagali między innymi polscy królowie oraz żupnicy genueńscy. Jedną z wielu atrakcji było także zwiedzanie kaplicy św. Kingi oraz spotkanie Skarbnika, dobrego ducha bocheńskiej kopalni . Pobyt okazał się niezwykła przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.

     - Kraków. Na początek uczestnicy wyruszyli na Wzgórze Wawelskie, skąd rozciąga się widok na zakole Wisły, Kopiec Kościuszki, klasztor Kamedułów. Na wzgórzu przywitała zwiedzających ziejąca ogniem rzeźba przedstawiająca legendarnego Smoka Wawelskiego. Następnie udano się do Katedry Wawelskiej- historycznego miejsca licznych koronacji i królewskich pogrzebów, zwiedzając krypty z królewskimi grobami. Niezapomniane wrażenie wywarł na uczniach widok Krakowa z wieży, z zabytkowym Dzwonem Zygmunta. Spacerując z przewodnikiem zobaczyli Rynek Główny wraz z malowniczymi kamienicami dookoła, charakterystyczną wieżą- jedyna pamiątką po miejskim ratuszu, Kościołem Mariackim, oraz Sukiennicami (handlowym budynkiem, w którym znajdowały się niegdyś kramy, najczęściej z suknem) na środku. Po mieście oprowadzał przewodnik, miłośnik historii, który pomagał odkrywać tajemnice legend krakowskich oraz niektórych obiektów, zwracając uwagę na najciekawsze elementy.