• Koncert patriotyczny

          We wtorkowe południe uczniowie naszej szkoły brali udział w patriotycznym koncercie. Organizatorzy koncertu zadbali o to, by uczestnicy kształtowali swój patriotyzm, nie tylko słuchając hymnicznych pieśni, ale również je śpiewając. Wspólne z Maciejem Miecznikowskim nasi uczniowie zaśpiewali pieśń Legiony. Całemu koncertowi towarzyszyła podniosła i uroczysta atmosfera. Swoją obecnością tego dnia zaszczyciły nas: Pani Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty, Pani Monika Żur - Dyrektor Zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie, Pani Urszula Kolman - Burmistrz Zwierzyńca, Pani Edyta Wolanin - Zastępca Burmistrza.

        • Apteczka pierwszej pomocy

          W dniu 02.10.2023r odbyły się pierwsze zajęcia z Programu Profilaktycznego - #ApteczkaPierwszejPomocyEmocjonalnej skierowanego do klas 2 i 4. Za nami integracja grupy oraz omówienie planu pracy, stworzenie pierwszego plakatu, obrazującego tematy naszych zajęć. Pozostały ostatnie wolne miejsca, zachęcamy do dołączenia.

        • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły na zajęciach w Ekopracowni OZE

          29 września nową Ekopracownię OZE odwiedzili najmłodsi uczniowie naszej szkoły (dzieci z klas I-III i oddziałów przedszkolnych) oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola Motylek w Zwierzyńcu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach na temat odnawialnych źródeł energii. Dowiedziały się, w jaki sposób można pozyskać energię elektryczną z energii wiatru, słońca i wody. Zobaczyły modele wiatraków, minielektrowni wodnej oraz za pomocą energii światła samodzielnie wprawiały w ruch samochodziki, kwiatki i solarne koniki polne. Poznały również działanie stacji pogody. Wszystkie poznane przez dzieci pomoce posiadały wbudowane panele fotowoltaiczne i solarne. Wykorzystanie tych środków dydaktycznych wzbudziło duże zainteresowanie i ciekawość maluchów, było to widoczne, gdyż z zapałem i radością uczestniczyły w zajęciach.

        • Uroczyste otwarcie Ekopracowni OZE

          28 września w naszej szkole nastąpiło uroczyste otwarcie Ekopracowni OZE, która powstała w ramach projektu realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Dzięki pozyskanym środkom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pracownia wyposażona została w nowe pomoce dydaktyczne – zestawy demonstracyjne ogniw fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, turbiny wodnej, biopaliw oraz duży monitor interaktywny, dygestorium i wiele innych środków niezbędnych do doświadczeń i pokazów. W pracowni tej uczniowie będą mogli zdobywać praktyczne doświadczenie związane z odnawialnymi źródłami energii. Zakupione pomoce wykorzystamy na lekcjach fizyki, chemii, biologii oraz podczas zajęć rozwijających zainteresowania. W otwarciu Ekopracowni OZE uczestniczyli zaproszeni goście: dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie – Pani Monika Żur, burmistrz Zwierzyńca – Pani Urszula Kolman, sekretarz Gminy Zwierzyniec – Pani Edyta Wolanin, zastępca dyrektora Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu – Pan Mateusz Grabias, dyrektor Samorządowego Przedszkola im. Wandy Cebrykow w Zwierzyńcu – Pani Katarzyna Kowal- Kulik, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Motylek w Zwierzyńcu – pani Justyna Kur, dyrektor Domu Dziecka nr 1 w Zwierzyńcu - Pani Anna Marzec, zastępca dyrektora RPN w Zwierzyńcu - Pan Tadeusz Grabowski, prezes Towarzystwa Miłośników Zwierzyńca - Pani Joanna Borowiec-Szklarz, nauczyciel Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu wraz z delegacją uczniów – Pani Jadwiga Stachyra. Gości powitała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu - Pani Grażyna Kawka. Na otwarciu pracowni obecni byli również zastępca dyrektora - Pani Katarzyna Małyszek, nauczycielka chemii, fizyki i przyrody – Pani Dorota Grodowicz, nauczycielka biologii i chemii – Pani Katarzyna Czochra. Z okazji otwarcia pracowni nauczycielki poprowadziły zajęcia, których temat brzmiał „Jak złapać energię wiatru, słońca i wody? Odnawialne źródła energii.” Opierały się one na demonstracji zakupionego w projekcie sprzętu. Uczniowie przy pomocy modeli wiatraków, minielektrowni wodnych, solarnych koników polnych i innych zakupionych ze środków programu pomocy pokazywali w prosty i obrazowy sposób możliwości, jakie dają stosowanie Odnawialnych Źródeł Energii.

        • Wycieczka do Babiogórskiego Parku Narodowego

          W dniach 26-28.09 klasy szóste i siódme wykorzystały piękną pogodę i były na wycieczce w Zawoi i Zatorze. Uczniowie pierwszego i drugiego dnia odwiedzili Babiogórski Park Narodowy. Pierwszym punktem programu był Wodospad na Mosornym Potoku, jedna z najwyższych i najładniejszych kaskad w całych Beskidach. Drugiego dnia czekało na wszystkich ogromne wyzwanie - zdobycie najwyższego szczytu Beskidów - Babiej Góry. Babia Góra jest jedynym z najwyższych polskich szczytów - sięga 1725 metrów wysokości. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo dumni stanęli na szczycie. Ostatniego dnia czekała zasłużona nagroda, czyli wizyta w parku rozrywki Energylandia. W drodze powrotnej w autobusie wychowawcy zorganizowali quiz na temat odwiedzanych miejsc. Uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą i z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania.