Chłopcy z klasy 6 b uczestniczyli w pieszym radzie po okolicy Zwierzyńca. Wycieczka została zorganizowana przez nauczycieli wych-fiz. Marcina Sirko i Krystynę Kowalczuk. Trasa rajdu biegła: Wieża Widokowa przy ujęciu wody, Tartaczna Góra, Rudka, Zalew Rudka, Zwierzyńczyk, Stawy Echo, Pomnik Leśników, Piaseczna Góra, Szkoła - Stadion . W trakcie marszu chłopcy posługiwali się aparatem z projektu fotograficznym zakupiony w ramach projektu #Laboratoria przyszłości. Uczniowie pod opieką nauczycieli fotografowali ciekawe miejsca, widoki, wspólne zabawy, śmieszne sytuacje a na koniec pieczenie kiełbasek. Rajd zakończył się wspólnym posiłkiem przy ognisku. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Następnie uczniowie wykonali prezentację wykorzystując zdjęcia przez siebie zrobione.
ProLog - zajęcia z robotyki
W środę 4 stycznia odbyły się kolejne zajęcia z robotyki w ramach projektu „ProLog” . Uczniowie wykorzystując klocki Lego SPIKE buduowali modele tancerza, a następnie go zaprogramowali.
Nad pracą uczniów czuwają nauczycile: informatyki - Pani Małgorzata Sankowska-Janeczek, matematyki - Pan Mirosław Dziwota oraz przyrody - Pani Joanna Ruda.
Konkurs bożonarodzeniowy z języka angielskiego dla klas trzecich
19 i 20 grudnia uczniowie klas trzecich na lekcjach języka angielskiego wykonywali plakat bożonarodzeniowy. Niektórzy pracowali w parach, inni wybrali pracę samodzielną. Pomysłów i technik plastycznych było co niemiara. Uczniowie wykazali się pomysłowością i oryginalnością, co przełożyło się na otrzymane oceny (w zdecydowanej większości szóstki). Ponadto ich prace zostały ocenione przez jury i w każdej klasie wybrano najciekawszą pracę zarówno pod względem językowym, jak i plastycznym, przyznano również wyróżnienia. Autorzy docenionych prac otrzymali upominki rzeczowe i większość ich plakatów została wyeksponowana na tablicy przy wejściu do naszej szkoły.
1
Karuzela
Na przełomie listopada i grudnia chętni uczniowie klasy 8a pracowali nad kolejnym projektem - Karuzelą. 22 grudnia, kiedy model został ukończony przyszedł czas na testowanie i próby układania własnych programów sterujących modelem. Karuzela jest jednym z modeli zestawu fischertechnik education Robotics TXT 4.0 Base Set, który został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Konkurs o tematyce Bożonarodzeniowej "W kręgu tradycji"
19 grudnia odbył się w świetlicy szkolnej konkurs o tematyce Bożonarodzeniowej "W kręgu tradycji". Celem konkursu było kultywowanie zwyczajów i obrzędów polskich związanych z Bożym Narodzeniem. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością świątecznych tradycji. Tym razem najlepsza drużyna to uczniowie klasy I b.
6
„Hobbit, czyli tam i z powrotem”
W ostatnim tygodniu uczniowie klasy 6b na lekcjach języka polskiego pracowali z lekturą „Hobbit, czyli tam i z powrotem” . Do opracowania lektury wykorzystali pomoce z projektu Laboratoria Przyszłości. Przygotowali prace dotyczące podróży bohaterów i plemion Śródziemia. Następnie sfotografowali je, posługując się aparatem zakupionym w ramach projektu, wykonali prezentację, uzupełniając ją o sprawozdania z wyprawy.
Cykl lekcji zakończyły zajęcia, z wykorzystaniem okularów VR. Uczniowie przenieśli się w niezwykłe miejsca, które miały zainspirować ich do stworzenia opowiadania twórczego na podstawie lektury.
Świąteczne przedstawienie grupy przedszkolnej 0b
Uczniowie z grupy przedszkolnej 0b wystąpili w Świątecznym przedstawieniu składając jednocześnie Paniom dyrektor, nauczycielom, paniom z obsługi, rodzicom, wszystkim koleżankom i kolegom zdrowych i wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.
Kartki z życzeniami w języku niemieckim
W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas V-VIII przygotowali kartki z życzeniami w języku niemieckim. Celem tego zadania było kształtowanie wrażliwości na tradycje świąteczne, pogłębianie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych w krajach niemieckiego obszaru językowego oraz rozwijanie wyobraźni i zdolności artystycznych uczniów. Wszystkie kartki były ciekawe i starannie wykonane. Prace uczniów zostały ocenione, a dwie najciekawsze zostały nagrodzone upominkami w postaci ozdób świątecznych wydrukowanych w drukarce 3D. Było to możliwe dzięki realizacji przez szkołę projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Ozdoby choinkowe otrzymały uczennice kl. VIII A – Hanna Urban oraz Lena Rudy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i interesujące prace.
8
Rozstrzygnięcie konkursu chemicznego ”Chemiczna ozdoba choinkowa”
W listopadzie zorganizowano w naszej szkole konkurs plastyczny z chemii „Chemiczna ozdoba choinkowa”. Konkurs dedykowany był uczniom klas 7 - 8. Polegał na stworzeniu przestrzennej chemicznej ozdoby choinkowej, zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie.
Celem konkursu było:
- zainteresowanie uczniów przedmiotem chemii
- zbudowanie pozytywnej relacji i nastawienia do przedmiotu
- integracja młodzieży i motywowanie do współzawodnictwa.
Zwycięzcami konkursu zostali:
- Oliwia Skowrońska kl. 8a – I miejsce
- Zuzanna Cios kl. 8a - II miejsce
- Hanna Urban kl. 8a – III miejsce
Wyróżnienia otrzymali uczniowie:
Dominika Koczułap kl. 8c
Hanna Świerczyńska kl. 8b
Karolina Skóra kl. 8c
Adam Minkiewicz kl. 7a
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie zostali nagrodzeni oceną celującą z przedmiotu oraz pozytywną uwagą. Osoby wyróżnione otrzymają także nagrody rzeczowe.
Prace uczniów były pomysłowe, zgodne z regulaminem i poprawne pod względem chemicznym. Przedstawiały min. cząsteczki różnych związków chemicznych, atomy pierwiastków z uwzględnieniem powłok elektronowych i elektronów na nich rozmieszczonych. Pojawił się również łańcuch przedstawiający 60 pierwiastków chemicznych – mała tablica Mendelejewa.
Dorota Grodowicz
7
Warsztataty przyrodnicze zorganizowane przez OEM RPN
Uczniowie klas I a w dniu 13.12.2022r. uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych przez OEM RPN, które przygotowała i poprowadziła p. Aneta Dybowska. W pierwszej części poznaliśmy nazwy gatunkowe i wygląd ptaków zimujących w Polsce. Zwiedzaliśmy wystawę ,,W krainie jodły, buka i tarpana". W drugiej części praktycznej, wszystkie dzieci wykonywały kulę do dokarmiania ptaków. Dzieci łączyły tłuszcz z różnymi nasionami zbóż, orzechów i owoców. Wytwory własnej pracy wszyscy zabrali do domu. Wzbogaceni w wiedzę przyrodniczą i praktyczne działania, zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
2
„Mój komiks”
W ramach projektu Szkoła Pozytywnego Myślenia uczniowie klasy IIIb wykonali pracę „Mój komiks”. Uczniowie pracowali z wielkim zaangażowaniem. Oto efekty.
8
Tradycje bożonarodzeniowe - lekcja z okularami VR
W piątek klasa 6a na lekcji religii realizowała temat: Tradycje bożonarodzeniowe. W trakcie lekcji uczniowie korzystali z okularów, Vrktóre pozwalały im przenieść się w rzeczywistość jarmarku bożonarodzeniowego. Było to możliwe dzięki realizacji programu laboratoria przyszłości.
Europejski Tydzień Kodowania
Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu została laureatem konkursu CodeWeek „1000 pierwszych organizatorów”! W nagrodę otrzymamy pakiety 10 gier CodyRoby.
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu, ubiegły rok zakończyliśmy z wynikiem ponad 15 tysięcy inicjatyw i piątym miejscem na podium.
Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
Świąteczna ściankę do zdjęć
Wolontariusze / uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przygotowali w świetlicy świąteczną ściankę do zdjęć w ramach Laboratorium Przyszłości.
Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników szkoły do zrobienia zdjęć.
Opiekun SKW
Grażyna Padyasek
II Olimpiada Rekreacyjno – Sportowa dla klas II pod hasłem „Gry i zabawy sposobem na nudę”.
9 grudnia 2022 r. odbyła się II Olimpiada Rekreacyjno – Sportowa dla klas II pod hasłem „Gry i zabawy sposobem na nudę”.
Zawody rozpoczęły się od uroczystej prezentacji drużyn i otwarcia imprezy przez p. dyr. Grażynę Kawkę.
Po części oficjalnej przyszedł czas na sportową rywalizację.
Na uczniów czekało 16 zabaw ruchowych, układanie puzzli oraz sprawdzian z wiedzy o sporcie( dopasowanie zawodnika do dyscypliny sportowej).
W tym roku również wychowawcy mieli zadanie do wykonania – kalambury sportowe.
Wszyscy bawili się znakomicie. W zawodach nie było ani wygranych, ani przegranych. Najważniejsza była dobra zabawa, radość i uśmiech, który towarzyszył wszystkim od początku do końca imprezy.
Dopełnieniem całości były nagrody. Na zakończenie imprezy wszystkim uczestnikom zostały wręczone przez panią dyrektor pamiątkowe dyplomy i medale a na ręce wychowawczyń wręczono puchary i słodycze.
Organizatorem imprezy była p. Edyta Kot, której pomagała w przeprowadzeniu imprezy p. Małgorzata Chmiel oraz uczennice klasy VIII b – Pola Wszoła, Kasia Kowal, Hania Świerczyńska, Amelka Sirko i Gabrysia Nowak.
37
Mikołajkowy Kiermasz Ciast
W dniu 6-7 grudnia 2022r. odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Kiermasz Ciast – charytatywna impreza, której celem jest zebranie funduszy na stypendia dla uczniów z naszej szkoły, we współpracy z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemii Biłgorajskiej.
Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu od samego rana przygotowywali stoły, obrusy, talerzyki. Wszystkie słodkie wypieki zostały poporcjowane oraz ustawione w holu szkoły oraz w świetlicy. Od godz. 9 rano rozpoczęła się sprzedaż. Uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły chętnie odwiedzali słodkie stoiska.
W drugim dniu kiermaszu wolontariusze oraz uczniowie stypendyści wraz z opiekunami udali się ze słodkimi wypiekami do Urzedu Miejskiego w Zwierzyńcu. Zabawa i humory w tych dniach były doskonałe, a sprzedaż cieszyła się dużym zainteresowaniem. Udało się uzbierać kwotę 2600,00 zł, która zostanie przekazana na stypendia dla uczniów SP w Zwierzyńcu.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować kiermasz oraz tym, którzy zakupili słodkosci dostarczone przez Cukiernię Marcyś.
Opiekun SKW
Grażyna Padyasek
16
Zajęcia z wykorzystaniem klocków magnetycznych - 0a
Dzieci z grupy Oa brały udział w zajęciach z wykorzystaniem klocków magnetycznych w ramach Projektu #LaboratoriaPrzyszlosci. Tworzyły ciekawe konstrukcje. Zdobywały umiejętności rozróżniania kształtów, dopasowywania elementow oraz logicznego myślenia. Była to również ciekawa zabawa w grupach.
7
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie