Zajęcia w swietlicy szkolnej.
Mali Wielcy Odkrywcy
Od listopada 2024r. grupy przedszkolne 0a i 0b rozpoczęły realizację programu edukacyjnego "Mali Wielcy Odkrywcy". Celem programu jest propagowanie edukacji poprzez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń, eksperymentów i praktycznych obserwacji. Zadaniem programu jest również zainteresowanie dzieci nauką i wzbudzanie w nich chęci do poznawania otaczającego świata. Program podzielony został na 3 etapy: Drzewa, Woda i Jednostki miary. Podczas pierwszego etapu, który trwał do 15 stycznia dzieci dowiedziały się na czym polega proces fotosyntezy, poznały wybrane gatunki drzew i ich owoce. Sprawdzały też jak wyglądają drzewa i liście pod lupą i z jakich elementów zbudowane jest drzewo. Wykonywały ćwiczenia sensoryczne zarówno na świeżym powietrzu w parku jak i w sali. Natomiast w Laboratorium zapachu tworzyły zapachy z owoców i ziół oraz dowiedziały się jaki produkt - sól, woda czy olej jest najlepszym nośnikiem do produkcji perfum.
24
My się zimy nie boimy - grupa 0a
Nowa galeria My się zimy nie boimy - grupa 0a została dodana do albumu fotograficznego
7
Edukacja przyrodnicza z okularami VR
Uczniowie klasy Ib na zajęciach edukacji przyrodniczej mieli możliwość oglądania prezentacji 3D z wykorzystaniem okularów VR pozyskanych z programu laboratoria przyszłości. Dzieci w interesujący sposób poznawały zawód opiekuna zwierząt w zoo oraz życie wybranych zwierząt w nim zamieszkujących (mors arktyczny, lew, geperd).🦁🐆 Lekcja wzbudziła wiele pozytywnych emocji wśród uczniów
4
Spotkanie opłatkowe i jasełka szkolne w wykonaniu nauczycieli, uczniów i mieszkańców naszego miasta
Jeszcze raz chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w te wyjątkowe jasełka. Dziękujemy aktorom: nauczycielom, rodzicom, pracownikom urzędu miasta za Wasz czas i zaangażowanie. Dziękujemy grupie wokalnej z Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu za przepiękną oprawę muzyczną. A przede wszystkim, dziękujemy księdzu Tomaszowi Kąkolowi, który był inicjatorem i głównym reżyserem całego wydarzenia. Dziękujemy także uczniom, rodzicom i wszystkim zaproszonym gościom i przyjaciołom szkoły za Waszą obecność. Jasełka premierowo odbyły się w naszej szkole, ale już 12.01 w Centrum Kultury na przeglądzie kolęd i pastorałek będzie można zobaczyć je jeszcze raz i wesprzeć już nie tylko, jak wczoraj, dobrą myślą, ale i "grosikiem od serca" naszą koleżankę Edytę Lachowicz w jej walce o powrót do zdrowia. Bo razem możemy więcej! Cudownych Świąt Bożego Narodzenia
86
Konkurs bożonarodzeniowy z języka angielskiego dla klas trzecich
17 grudnia uczniowie klasy 3a na lekcji języka angielskiego wykonywali plakat bożonarodzeniowy, uczniowie klasy 3b prezentowali swoje projekty 18 grudnia. Niektórzy pracowali w parach, inni wybrali pracę samodzielną. Pomysłów i technik plastycznych było co niemiara. Uczniowie wykazali się pomysłowością i oryginalnością, co przełożyło się na otrzymane oceny (szóstki i piątki). Ponadto ich prace zostały ocenione przez jury i w każdej klasie wybrano najciekawsze prace zarówno pod względem językowym, jak i plastycznym. Autorzy docenionych plakatów otrzymają drobne upominki rzeczowe, a ich prace zostały wyeksponowane na wejściu do łącznika w naszej szkole.
5
Zimowo – świąteczna ścianka do zdjęć
Wolontariusze / uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w świetlicy przygotowali świąteczną ściankę do wspólnych, towarzyskich zdjęć. Zdjęcia ścianki wykonane zostały aparatem zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników szkoły do zrobienia zdjęć. Opiekun SKW Grażyna Padyasek
Zbiórka karmy dla zwierząt - podsumowanie
W miesiącach X – XII 2024r została zorganizowana zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt na rzecz schroniska w Zamościu. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Poniżej znajduje się protokół przekazania zebranej karmy. Wszystkim darczyńcom bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy. Opiekunowie SKW i SU.
Spektakl pt. "Klimat"
Dnia 16.12.24r. w CKiBP uczniowie klasy Ia i Ib oglądali spektakl pt. "Klimat " w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy Fundacji Banina. Tematem przedstawienia była ekologia i troska o naszą planetę.🌍 Aktorzy w bardzo interesujący sposób przybliżyli dzieciom zagadnienia związane z ochroną przyrody oraz dbania o środowisko. 🌲🌳 Po zakończeniu spektaklu uczniowie wraz z aktorami przystąpili do wspólnego sadzenia cebulek roślin doniczkowych. 🪴 Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem oglądały spektakl i sadziły roślinki. Była to pouczająca lekcja ekologii, która na długo pozostanie w ich pamięci.
6
Lekcja chemi z okularami VR
Uczniowie klasy 7b na lekcji chemii mieli możliwość oglądania prezentacji 3D z wykorzystaniem okularów VR pozyskanych z programu Laboratoria Przyszłości. W ciekawy sposób powtórzyli wiadomości o układzie okresowym pierwiastków i budowie atomu. Obserwowali powłoki elektronowe i rozmieszczenie na nich elektronów w atomie sodu i miedzi oraz molekułę wody. Na chwilkę młodzież przeniosła się do świata fizyki celem przypomnienia źródeł pozyskiwania prądu elektrycznego.
6
Zasady udzielania pierwszej pomocy
17 grudnia uczniowie klasy 1a spotkali się z p. Grażyną- szkolną pielęgniarką, która w dostępny sposób przybliżyła dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy. Największą atrakcją było wzajemne bandażowanie, opatrywanie ewentualnych ran. Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza nie będzie nam potrzebna, ale czujemy się bezpieczniej, gdy ją mamy.
7
Mikołajkowy Kiermasz Ciast
W dniu 10-11 grudnia 2024r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Kiermasz Ciast – charytatywna impreza, której celem jest zebranie funduszy na stypendia dla uczniów z naszej szkoły, we współpracy z Fundacją Fundusz Lokalny Ziemii Biłgorajskiej. Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu od samego rana przygotowywali talerzyki ze słodkimi wypiekami, które zostały ustawione w holu szkoły oraz w świetlicy. Od godz. 10.00 do godz. 14.00 odbywała się sprzedaż ciast. Uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły chętnie odwiedzali słodkie stoiska. W pierwszym dniu kiermaszu słodkimi wypiekami odwiedzeni zostali pracownicy Urzedu Miejskiego w Zwierzyńcu, gdzie sprzedaż cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podczas dwóch dni sprzedaży udało się uzbierać kwotę 2454,00 zł., która została przekazana na stypendia dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować kiermasz oraz tym, którzy zakupili słodkości dostarczone przez Cukiernię Marcyś.
Opiekunowie SKW
3
IV Olimpiada Rekreacyjno–Sportowa dla klas młodszych
13 grudnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się IV Olimpiada Rekreacyjno – Sportowa dla klas młodszych. W zawodach uczestniczyły klasy II A , II B oraz uczniowie kl. I i III Szkoły Podstawowej w Wywłoczce. Zawody rozpoczęły się od uroczystej prezentacji drużyn i otwarcia imprezy przez p. dyr. Katarzynę Małyszek. Po części oficjalnej przyszedł czas na sportową rywalizację. Uczniowie rywalizowali różnych w konkurencjach sportowych oraz układali puzzle. Wszyscy bawili się znakomicie. W zawodach nie było ani wygranych, ani przegranych. Najważniejsza była dobra zabawa, radość i uśmiech, który towarzyszył wszystkim od początku do końca imprezy. Dopełnieniem całości były nagrody. Na zakończenie imprezy wszystkim uczestnikom zostały wręczone przez panią dyrektor pamiątkowe dyplomy i medale a na ręce wychowawczyń wręczono słodycze. Organizatorem olimpiady była p. Edyta Kot, której w organizacji i przeprowadzeniu pomagała p. Dorota Gałka oraz uczennice klasy sportowej VI a i VII a – Anita N., Agata B., Ewa K., Maja K., Aleksandra L., Kornelia B., Zuzanna D., Krystyna Ł., i Jagna L.
4
Prośba
Szanowni Państwo,
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wydaje książkę pt. „Pamięć jest naszym obowiązkiem. Upamiętnienie Żydów na terenie województwa lubelskiego”. Jej celem jest podanie bardzo zwięzłych informacji na temat historii Żydów (kilkuzdaniowych) oraz danych dotyczących upamiętnienia społeczności żydowskich (przez władze, miejscową społeczność itp.), które dawniej zamieszkiwały miejscowości na terenie obecnego województwa lubelskiego.
Bardziej zależy nam na pokazaniu tego, co robimy w kwestii upamiętnień. Publikacja ta ma mieć charakter niekomercyjny i wpisuje się w bieżące działania Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, takie jak projekt „Pamięć jest naszym obowiązkiem”, w ramach którego odsłaniane są tablice pamięci Żydów zamordowanych w czasie Akcji Reinhardt.
W związku z powyższym poszukujemy archiwalnych oraz aktualnych fotografii z miejscowości Zwierzyniec, które moglibyśmy wykorzystać we wspomnianej publikacji.
Szczególnie zależy nam na zdjęciach Żydów i miejsc z nimi związanych, takich jak: synagogi czy domy modlitwy, jak również zdjęciach współczesnych dot. podejmowanych działań upamiętniających.
W załączeniu przesyłamy również dwie wersje oświadczenia dot. zgody na wykorzystanie zdjęć:
1. Dla instytucji
2. Dla osoby prywatnej.
Zdjęcia wraz z wypełnionym oświadczeniem prosimy przesyłać na adres e-mail: martyrologia@lubelskie.pl
Z wyrazami szacunku,
Katarzyna Czubińska
Oddział Upamiętniania Miejsc Martyrologii
Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie