13 grudnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się IV Olimpiada Rekreacyjno – Sportowa dla klas młodszych. W zawodach uczestniczyły klasy II A , II B oraz uczniowie kl. I i III Szkoły Podstawowej w Wywłoczce. Zawody rozpoczęły się od uroczystej prezentacji drużyn i otwarcia imprezy przez p. dyr. Katarzynę Małyszek. Po części oficjalnej przyszedł czas na sportową rywalizację. Uczniowie rywalizowali różnych w konkurencjach sportowych oraz układali puzzle. Wszyscy bawili się znakomicie. W zawodach nie było ani wygranych, ani przegranych. Najważniejsza była dobra zabawa, radość i uśmiech, który towarzyszył wszystkim od początku do końca imprezy. Dopełnieniem całości były nagrody. Na zakończenie imprezy wszystkim uczestnikom zostały wręczone przez panią dyrektor pamiątkowe dyplomy i medale a na ręce wychowawczyń wręczono słodycze. Organizatorem olimpiady była p. Edyta Kot, której w organizacji i przeprowadzeniu pomagała p. Dorota Gałka oraz uczennice klasy sportowej VI a i VII a – Anita N., Agata B., Ewa K., Maja K., Aleksandra L., Kornelia B., Zuzanna D., Krystyna Ł., i Jagna L.
Prośba
Szanowni Państwo,
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wydaje książkę pt. „Pamięć jest naszym obowiązkiem. Upamiętnienie Żydów na terenie województwa lubelskiego”. Jej celem jest podanie bardzo zwięzłych informacji na temat historii Żydów (kilkuzdaniowych) oraz danych dotyczących upamiętnienia społeczności żydowskich (przez władze, miejscową społeczność itp.), które dawniej zamieszkiwały miejscowości na terenie obecnego województwa lubelskiego.
Bardziej zależy nam na pokazaniu tego, co robimy w kwestii upamiętnień. Publikacja ta ma mieć charakter niekomercyjny i wpisuje się w bieżące działania Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, takie jak projekt „Pamięć jest naszym obowiązkiem”, w ramach którego odsłaniane są tablice pamięci Żydów zamordowanych w czasie Akcji Reinhardt.
W związku z powyższym poszukujemy archiwalnych oraz aktualnych fotografii z miejscowości Zwierzyniec, które moglibyśmy wykorzystać we wspomnianej publikacji.
Szczególnie zależy nam na zdjęciach Żydów i miejsc z nimi związanych, takich jak: synagogi czy domy modlitwy, jak również zdjęciach współczesnych dot. podejmowanych działań upamiętniających.
W załączeniu przesyłamy również dwie wersje oświadczenia dot. zgody na wykorzystanie zdjęć:
1. Dla instytucji
2. Dla osoby prywatnej.
Zdjęcia wraz z wypełnionym oświadczeniem prosimy przesyłać na adres e-mail: martyrologia@lubelskie.pl
Z wyrazami szacunku,
Katarzyna Czubińska
Oddział Upamiętniania Miejsc Martyrologii
Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego
Szkoła Myślenia Pozytywnego
W ramach programu Szkoła Myślenia Pozytywnego 10 grudnia w grupie przedszkolnej 0b odbył się Warsztat Świąteczny pt. "Magiczne Talenty Świątecznego Misia" W atmosferze świątecznej radości i towarzystwie Misia Mikołajka 🧑🎄🎅 dzieci odkrywały swoje talenty. Podczas zajęć dzieci rysowały i opowiadały co lubią robić aby czuć się dobrze oraz jak można wykorzystać swój talent aby pomagać innym. Pomaganie jest magiczne 🪄 a czas oczekiwania na najpiękniejsze Święta Bożego Narodzenia🎄 ❄️☃️🎄 dodatkowo sprzyja aby poprawić relacje w grupie i otworzyć się na dobro
6
Barwy Tolerancji
Przedstawiamy wyniki konkursu 🏆 „Barwy Tolerancji”: 🥇I miejsce: Anna S., Maria C., Antoni G., Julia C., Wiktoria S. 🥈II miejsce: Amelia B., Oliwia G., Maria K., Jan Ł., Lena G., Zlata S., Hanna D., Aleksandra J., Anna S. 🥉III miejsce: Aleksandra K., Wiktoria K., Jowita K., Amelia B., Amelia B., Agata B., Anita N. W konkursie na najlepsze „Hasło Promujące Tolerancję” 🥇pierwsze miejsce ex aequo zajęły Wiktoria K. i Anna S. Gratulujemy zwycięzcom! 👏 🎉 Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursach!
3
Roztocze malowane - Kto mieszka w dziupli?
Konkurs Roztocze malowane - Kto mieszka w dziupli? organizowany był przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych. I miejsce w kategorii IV-VI otrzymał Jan W. z klasy 5, wyróżnienia - Hubert B. z klasy 4 oraz Liliana T. z klasy 6. Konkurs miał na celu oprócz rozwijania wyobraźni twórczej i plastycznej także poznawanie i obserwację przyrody w swojej okolicy. Hasło konkursu Kto mieszka w dziupli ? nie było wybrane przypadkowo. Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych prowadzi działania związane z inwentaryzacją i ochroną ptaków z grupy dziuplaków. Konkurs jest częścią projektu Chrońmy dziuplaki, który ma za zadanie zwiększyć świadomość na temat roli dziuplaków, ale także drzew dziuplastych w przyrodzie. W tym na roku na konkurs wpłynęła rekordowa ilość prac, bo aż 297 z 34 placówek oświatowych.
Wyniki konkursu ENERGIA PRZYSZŁOŚCI
I miejsce Karolina G. klasa VIIb II miejsce Gabriela B. klasa VIIIb III miejsce Szymon O. klasa IVb Wyróżnie Jakub C. klasa VIIb Gratulujemy zwycięzcom
Zabawy konstrukcyjne
Uczniowie klasy 2a podczas zajęć korzystali z klocków Magformers zakupionych w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości . Są to klocki z wbudowanymi magnesami neodymowymi, które kształtują i rozwijają wyobraźnię dziecka. Uczniowie wykorzystując klocki o różnych kształtach konstruowali wspaniałe trójwymiarowe budowle.
1
Wycieczka do Zamościa
5 grudnia uczniowie klas piątych: a, b, c odbyli wycieczkę do Zamościa. Na początku obejrzeli w kinie film „Vaiana 2”. Potem przeszli na Starówkę i poznali najważniejsze informacje związanie z założeniem miasta przez Jana Zamoyskiego oraz o renesansowych zabytkach. Zwiedzili Zamojską Katedrę, a potem z wysokości Nadszańca oglądali kolejne obiekty architektoniczne Zamościa. Zrelaksowani i bogatsi o wiedzę z historii regionalnej powrócili do szkoły.
Nasze zwierzęta – drukowanie 3D
W poniedziałek w klasie 2a w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości odbyła się lekcja języka angielskiego z wykorzystaniem drukarki 3D. Uczniowie w związku z lekcją podsumowującą rozdział o zwierzętach mieli możliwość obserwować proces drukowania postaci kota, jak i zobaczyć wydrukowaną już figurkę psa. Dzieci były bardzo zaciekawione i podekscytowane możliwością obserwacji procesu drukowania 3D. Lekcja ta z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci.
Wycieczka do fabryki bombek w Nowej Dębie
Uczniowie klasy II a i II b odwiedzili fabrykę bombek w Nowej Dębie. W muzeum bombek oglądali zachwycająco piękne ozdoby świąteczne. Z fascynacją obserwowali proces tworzenia bombek - pokaz dmuchania szkła oraz zdobienie bombek przez pracowników fabryki. Najwięcej emocji wzbudziły warsztaty, podczas których, każdy uczeń mógł ozdobić swoją bombkę, korzystając z brokatów i farb. Na koniec dzieci zapałem odwiedziły sklepik, gdzie zakupiły piękne ozdoby na święta. Wycieczka była dla wszystkich wspaniałym przeżyciem.
2
Wycieczkę do Lublina
6 grudnia 2024r.uczniowie z kilku klas – IVA, IVB, IVW i VIW wybrali się na wycieczkę do Lublina. Odwiedzili Regionalne Muzeum Cebularza, gdzie dowiedzieli się o części historii związanej z Lublinem oraz poznali legendę i przepis na cebularze. W czasie pokazu na chwilę stali się piekarzami przyczyniając się do powstania aromatycznych, smacznych cebularzy. W teatrze H.CH. Andersena wszyscy zostali przeniesieni w baśniowy klimat oglądając spektakl pt: „Królowa Śniegu”. Przedstawiona na scenie kraina skupiała uwagę uczniów, wypełniona była różnorodnymi postaciami. Uczniowie obejrzeli opowieść o przyjaźni, dorastaniu, znajdowaniu swojego miejsca na ziemi, odwadze i miłości. Po wspólnym obiedzie i dniu pełnym wrażeń wszyscy zadowoleni wrócili do domu.
8
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ
W sobotę w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Charytatywny Dzień Sportu na rzecz naszej nauczycielki Edyty Lachowicz. Głównym celem wydarzenia była zbiórka środków na rehabilitację i leczenie. Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać imponującą sumę - aż 26 422,56 zł, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Było mnóstwo przysmaków, które można było szybko spalić biorąc udział w licznych sportowych konkurencjach, takich jak: aerobik, zumba, pilates, boks, taniec towarzyski czy siatkówka. Było także wiele innych atrakcji.Występ niezawodnego Zespołu Tańca Ludowego Zwierzyniacy jak zawsze zachwycił widzów. Konsultacje żywieniowe i analiza składu ciała pomagały w podjęciu decyzji o zdrowym stylu życia, a fotobudka 360° oraz gigantyczny polarny miś CyberNeon , były okazją do pamiątki w postaci zabawnych zdjęć. Cóż możemy powiedzieć poza prostym DZIĘKUJEMY! Dziękujemy niesamowitym współorganizatorom Przedszkole Samorządowe im. Wandy Cebrykow w Zwierzyńcu - bez Was nic by się nie udało! Dziękujemy wszystkim, którzy prowadzili zajęcia sportowe i inne atrakcje, przygotowywali smakołyki, podarowali rzeczy na licytację. Naprawdę RAZEM możemy więcej!💪♥️
49
Mikołajkowy Turniej Szachowy
W dniu 04.12.2024 rozegrano Mikołajkowy Turniej Szachowy. Udział wzięło 9 uczniów, grano systemem szwajcarskim (5 rund). Wyniki: 1 Dziwota Aleksander 7b / 5pkt 2 Czochra Jakub 7b / 4pkt 3 Zdzioch Bernard 4b / 2,5pkt Dziewczęta: 1 Wasąg Elżbieta 7a 2 Jarecka Amelia 6b Klasy I-III: 1 Siegieda Filip 1b 2 Czochra Nikodem 2b Organizator i sędzia Piotr Łosiewicz
8
Wizyta św. Mikołaja
Grupę 0a odwiedził Mikołaj. Dzieci powitały go wierszem i piosenką. Wszystkie dzieci były grzeczne i otrzymały prezenty. A na zakończenie były wesołe tańce z Mikołajem! Dziękujemy Mikołaju
4
Przedszkolaki poznają zawody
We wtorek w grupach 0a i 0b odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Przedszkolaki poznają zawody". Tym razem o swojej pracy opowiadała mama Klary z grupy 0b. Pani Milena jest nauczycielem w naszej szkole i uczy wychowania fizycznego. Dowiedzieliśmy się jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni aktywność fizyczna⛹️♀️🏇🤸♂️🚴♀️🏊♀️, słuchaliśmy bajki i rozwiązywaliśmy test podsumowujący część teoretyczną. Test rozwiązaliśmy doskonale👍👍👍😍. Pani Milena przeprowadziła z nami rozgrzewkę w klasie a potem przeszliśmy na salę gimnastyczną. Pod okiem Pani Mileny i innych nauczycieli wychowania fizycznego, razem ze starszymi uczniami uczyliśmy się podań i rzutów piłką⚽🏐🏀 do bramki🥅. A na koniec niespodzianka 🤗 dostaliśmy medale 🥇🥈🥉super sportowców 💪💪💪. Dziękujemy mamie Klary
9
Wycieczka do Pracowni Mikołaja w Lublinie
28 listopada uczniowie klas 1a i 1b wybrali się na wycieczkę do Pracowni Mikołaja w Lublinie. Czekał na nich dzień pełen świątecznych atrakcji i magicznych chwil! Pierwszą atrakcją było przygotowywanie pierniczków – dzieci z radością wałkowały ciasto i wykrawały różnorodne kształty. To była świetna okazja, by poczuć klimat świąt i wykazać się kulinarną kreatywnością. Kolejnym punktem programu były warsztaty artystyczne – dzieci ozdabiały bombki, tworząc wyjątkowe dekoracje. Każda z nich była niepowtarzalna i pełna dziecięcej fantazji. Po warsztatach dzieci ruszyły na parkiet! Razem z elfami, Mikołajem i Panią Mikołajową tańczyły w rytm wesołej, świątecznej muzyki. Ruch, uśmiechy i wspólna zabawa wypełniły całą salę pozytywną energią. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz miało możliwość zrobienia zdjęcia z Mikołajem i jego świąteczną ekipą – radość na twarzach dzieci była bezcenna! Filmiki w komentarzach 🎅
14
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie