• Piesza wycieczka ścieżką "Przez las Cetnar"

     13 września uczniowie klasy 5b wybrali się na pieszą wycieczkę ścieżką „Przez las Cetnar” . „Las Cetnar” to jeden z większych i bardziej zwartych kompleksów leśnych na terenie Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego. Jego usytuowanie na lessowych wzniesieniach porozcinanych licznymi wąwozami dodają temu miejscu dodatkowego uroku. W drzewostanie dominuje buk i jodła z niewielką domieszką sosny, grabu, osiki, klonu zwyczajnego. W czasie wycieczki dużym wzięciem cieszyła się pieczona na ogniu kiełbaska.

    • Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej

     Od października br. rozpoczynamy w naszej szkole pilotażowy program profilaktyczny dla dzieci i młodzieży - Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej.

     Są to cykliczne, bezpłatne zajęcia, prowadzone przez psychologa w małej grupie, mające na celu budowanie zasobów psychicznych u dzieci i młodzieży, poprawę samooceny, kształtowanie poczucia własnej wartości i wzmacnianie odporności psychicznej. Aktualna edycja projektu przewidziana jest na 2 lata i obejmuje klasy II oraz IV. Grupa na każdym z poziomów wiekowych liczyć będzie maksymalnie 12 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.

     Zajęcia dla klas 2 odbywać się będą w 1 i 3 poniedziałek miesiąca o 12.35, zajęcia dla klas 4 - w 1 i 3 wtorek miesiąca, również o 12.35.

     Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązuje kolejność zgłoszeń, wyłącznie przez Librus. Wszelkie informacje odnośnie projektu proszę kierować do psychologa szkolnego - osobiście lub poprzez Librus.

     Start zajęć - 2/3 październik 2023r

     Miejsce zajęć - sala nr 12. SP

    • Szkoła Pełna Talentów

     W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w projekcie Szkoła Pełna Talentów organizowanym przez Lidl Polska. Projekt polega na zdobywaniu kuponów - Talenciaków - podczas zakupów w sieci Lidl, a następnie rejestrowanie ich na stronie Lidl.pl dla naszej szkoły lub wrzucaniu do pudełek umieszczony h przy obu głównych wejściach do szkoły. Akcja potrwa do 10.11.2023r. Po tym terminie szkoła wumieni Talenciaki na nagrody.Zapraszamy do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w akcji.Samorzad Uczniowski,Psycholog - Sabina Siegieda

    • Otwarcie pracowni OZE

     28 września w naszej szkole otwarta ma zostać pracownia OZE. Posiadać ma ona pomoce dydaktyczne i wyposażenie pozwalające na naukę o odnawialnych źródłach energii. Korzystać z niej będą też uczniowie innych szkół, przedszkolaki, dzieci z Ukrainy oraz uczniowie miejscowego technikum. Pozwoli ona na poszerzanie wiedzy uczniów na temat OZE, na temat zagrożeń klimatycznych i będzie promować wykorzystywanie zielonej energii. Informacje nabyte przez uczestników zajęć mogą być przekazywane dalej, do rodzin i środowiska, co wpłynie na poziom świadomości o zagrożeniach klimatycznych i ich rozwiązaniach u okolicznych mieszkańców. Uważam, że ta pracownia to dobrze wydane pieniądze, gdyż uczy tego, co w dzisiejszym świecie jest niezwykle ważne. Wojciech Góra, uczeń klasy 7b Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu

    • Zajęcia dodatkowe

     W ramach Projektu #LaboratoriaPrzyszłości na zajęciach rewalidacyjnych wykorzystano klocki magnetyczne POLYDRON. Uczeń miał możliwość doskonalić motorykę małą, kreatywność, cierpliwość oraz zdolność logicznego myślenia.

    • Dwunasta edycja Narodowego Czytania

     Szanowni Państwo,serdecznie zapraszamy do udziału w dwunastej edycji Narodowego Czytania, którego lekturą jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej - jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej, podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku. 

     Fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej zaprezentowane zostaną 9 września 2023 roku wśród przepięknego roztoczańskiego krajobrazu - w okolicach Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu oraz urokliwego Parku Zwierzyńczyk. Wydarzenie będzie miało charakter spektaklu plenerowego, który rozpocznie się o godz. 16:00 przed zwierzynieckim technikum. 

     Organizatorem wydarzenia jest Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegaturaw Zamościu, a nad scenariuszem i przebiegiem tego plenerowego święta literatury czuwaćbędą uczniowie i nauczyciele: Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu, Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu oraz Technikum Leśnego im. Polskiego Towarzystwa Leśnego w Biłgoraju.

     Wykonawcy spektaklu, wśród których zobaczymy: przedstawicieli instytucji, uczniów, nauczycieli oraz członków Zespołu Tańca Ludowego „Zwierzyniacy”, wcielą się w role ponadczasowych postaci z powieści Elizy Orzeszkowej. Wielowymiarowość i bogactwo kulturowe dzieła przybliżą poszczególne sceny spektaklu inspirowane głównymi wątkami powieści, a także niepowtarzalna - naturalna scenografia, ludowe tło muzyczne oraz kostiumy wykonawców. 

    • Harmonogram dowozów uczniów

     Harmonogram dowozów uczniów Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcuw roku szkolnym 2023/24Rano:

     Wólka Wieprzecka 7:24

     Kosobudy 7:27

     Obrocz 7:34

     Sochy 7:20

     Żurawnica 7:20

     Topólcza, Turzyniec 7:20

     Po lekcjach:I kurs: Obrocz, Kosobudy, Wólka Wieprzecka 14:16

     Sochy, Żurawnica13:30

     Topólcza, Turzyniec 13:50

     II Kurs: Obrocz, Kosobudy, Wólka Wieprzecka 16:11

     Sochy, Żurawnica, Topólcza, Turzyniec 16:05

     Bardzo prosimy o codzienne sprawdzanie Librusa, gdyż możliwe są zmiany w godzinach odwozów ze względu na dostosowywanie tych godzin do planu lekcji.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego

     Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego w Szkołach w Zwierzyńcu i w Wywłoczce odbędzie się 4 września 2023 r. o godzinie 8.00.

     Przyjazdy autobusów:

     Żurawnica 7.10

     Sochy 7.30

     Topólcza 7.30

     Wólka Wieprzecka 7.24

     Kosobudy 7.27

     Obrocz 7.34

     Odjazd autobusów około godz. 9.20

     Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w niedzielę 3 września o godz. 17.00 w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu.

    • Nasz Patron - konkurs plastyczny

     Dzień Patrona w naszej szkole został uczczony konkursem plastycznym. Uczniowie wykonali prace poświęcone Dzieciom Zamojszczyzny i wydarzeniom II wojny światowej. Konkurs ten nosił nazwę „Nasz Patron” 20 czerwca odbyło się jego rozstrzygnięcie. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało dwanaścioro dzieci: I miejsce-Amelia Antoszek klasa, Julia Marzec-klasa IIIc, II miejsce-Julia Golec klasa IIIc, III miejsce- Jakub Bartnik klasa IIIb, Wyróżnienia: Jakub Koczułap klasa IIa, Marcelina Kowalczuk klasa IIIc, Katarzyna Cytawa klasa IIIb, Klasa IV-VIII I miejsce- Lena Rugała klasa IVb, II miejsce- Klaudia Korona klasa VIa, III miejsce –Anita Sykala klasa VIb, Wyróżnienia: Gabriel Czochra klasa Va, Jakub Kasprzak klasa Vb, Zwycięzcom gratulujemy!

    • Zakończenie roku szkolnego

     W piątek 23 czerwca - zakończenie roku szkolnego o godzinie 8.00 dla uczniów klas 0-V, o godzinie 9.30 dla uczniów klas VI-VIII. Rano autobusy przyjeżdżają zgodnie z rozkładem. Odwóz dzieci po zakończeniu roku klas VIII.W Wywłoczce zakończenie roku szkolnego o godzinie 8.00.

      

    • Wirtualna rzeczywistość, a ochrona środowiska

     Dnia 20 czerwca bieżącego roku klasa 6a na lekcji języka angielskiego o temacie: Global warming - zagadnienia związane z ochroną środowiska z wykorzystaniem okularów VR. miała okazję do innowacyjnego pracowania ze wspomnianymi zagadnieniami. Uczniowie obejrzeli trzy krótkie filmiki: Global Warming, Arctic Circle i The Crystal Reef. Dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości mieli okazję przyjrzeć się zjawisku globalnego ocieplenia i jego wpływowi na naszą planetę. Obserwowali intensywne zmiany klimatu, jak również inne szkodliwe zjawiska zachodzące np. w ekosystemach mórz i oceanów (obniżanie pH wody w skutek zwiększonej ilości dwutlenku węgla). Oprócz ciekawej wizualizacji i przybliżenia problemu, młodzież poznała słownictwo związane z tą tematyką w języku angielskim. Uczniom się podobało.

    • Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów konkursu CLICKONMANIAC

     Dnia 20 czerwca bieżącego roku w Szkole Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich (organizator konkursu) w Zamościu odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów zwycięzcom XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego CLICKONMANIAC. Patronem konkursu jest Wydawnictwo Egis wyłączny przedstawiciel Express Publishing w Polsce, a Patronem Honorowym Prezydent Miasta Zamość. Uczniowie naszej szkoły również odnieśli sukcesy w wyżej wspomnianym konkursie. Tytuł laureata (poziom Young Learner) otrzymał uczeń klasy VIa Maciej Dziadosz. Finalistką (poziom Champion) została uczennica klasy 8a Hanna Urban. Obojgu uczniom gratulujemy i zachęcamy kolejnych do pójścia w ich ślady w następnej edycji konkursu.

    • Wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie

     4 maja klasa 2 a wybrała się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Jest to miejsce edukacji, gdzie w formie zabawy i przy wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych zwiedzający przenoszą się w krainę bajek i baśni. Wokół budynku znajduje się kompleks ogrodów tematycznych, w których można podziwiać różnorodność świata roślinnego. Głównym celem wizyty w Centrum Bajki było zaznajomienie z historią polskiej bajki, polską animacją, tradycją ludową oraz zachęcenie dzieci do własnych poszukiwań i czytania. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, stanowiła wspaniałe uzupełnienie i urozmaicenie szkolnego programu edukacyjnego.

    • Spacer po Londynie

     Koniec roku szkolnego… Materiał zrealizowany, podręczniki zdane do biblioteki, upał za oknem… Nuda! Co tu robić? A może by tak…. Zwiedzić Londyn?! Uczniowie klasy 4a mieli możliwość zobaczyć turystyczne atrakcje stolicy Wielkiej Brytanii takie jak: Big Ben, the London Eye, The Globe Theatre itp. A to wszystko dzięki okularom VR, pozyskanym przez szkołę w ramach Projektu #Laboratoria Przyszłości. Wszyscy byli zachwyceni! W klasie rozlegały się okrzyki: "och", " ach" i "wow”. Przyjemnie było choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść w inny wymiar. Wakacje tuż- tuż… Kto wie, może nasi uczniowie zechcą zobaczyć wszystko na żywo?

    • Wycieczka-biwak

     Klasa 8b od 12 do 14 czerwca 2023r. była na wycieczce -biwaku w Józefowie. Uczniowie mieszkali w domkach w ośrodku turystycznym. Pierwszego dnia zwiedzali Józefów i okolice,m.in. kirkut, synagogę, kamieniołomy. Drugiego dnia odbył się rajd pieszy do Górecka Kościelnego. Tam uczniowie zwiedzili kościółek, a w miejscowej karczmie zjedli posiłek. Trzeci dzień upłyną uczniom na grach i zabawach sportowych. Wieczorami odbyły się ogniska, na których pieczono kiełbaski. Opiekunami wycieczki były panie: Emilia Czochra, Ewa Grudewicz, Małgorzata Marcola. Był to ostatni pożegnalny wyjazd klasy 8b. Wszyscy dobrze się bawili i długo będą wspominać wspólnie spędzony czas

    • ProLog

     16 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu ProLog - pilotażowy projekt Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Projekt realizowany był w klasie 4b. Projektem opiekowali się nauczyciele: Pan Mirosław Dziwota, Pani Małgorzata Sankowska-Janeczek oraz Pani Joanna Ruda. Dzięki udziałowi w projekcie szkoła otrzymała 6 zestawów do nauki programowania w postaci zestawów Lego SPIKE o wartości 20.000 zł. To jednak nie wszystko.

     Oprócz zajęć prowadzonych z uczniami w ramach projektu nauczyciele szkół uczestniczących w projekcie rywalizowali ze sobą realizując comiesięczne zadania konkursowe aby zdobyć nagrodę główną w postaci zajęć warsztatowych dla uczniów. Miło nam poinformować, że w programie grywalizacji wygrali nauczyciele naszej szkoły.

     16 czerwca w naszej szkole uczniowie klasy 4a i 4b w pięcioosobowych drużynach uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z programowania, a pozostali uczniowie szkoły mogli przenieść się na chwilę w inną rzeczywistość dzięki okularom VR. Miłą niespodzianką była również nagroda specjalna – dodatkowy zestaw klocków Lego Spike. Zabawy było dużo, emocji również. Oby więcej takich projektów.

    • Parada Postaci Literackich

     Parada Postaci Literackich, która odbyła się 5 czerwca br., to jedna z wielu imprez promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły. Ma zachęcić do czytania lektur, ale także kreatywności i współpracy w zespole. Relację z tego wydarzenia przygotowała Zuzanna Cios z klasy 8a, wykorzystując sprzęt pozyskany w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości.

     Marzena Stankiewicz