Na zajęciach o Chrystusie Królu w klasie 0a wykorzystano pomoc dydaktyczną - koronę wykonaną na drukarce 3d zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.
Zajęcia kulinarne
Pierogi są ważnym elementem polskiej kultury kulinarnej . Są bardzo popularne wśród Polaków. To zdecydowanie jedna z najbardziej znanych polskich potraw. Ich różnorodność nadzienia i sposobów podawania sprawia, że każdy może znaleźć swoje ulubione. Na zajęciach kulinarnych klasa Va podjęła próbę wykonania tej potrawy. Czy było to trudne zadanie? Chyba nie. Uczniowie poradzili sobie świetnie z ich lepieniem, ale nie tylko, bo z konsumpcją także.
1
Preorientacja zawodowa
Dzieci z grupy przedszkolnej 0a i 0b w ramach preorientacji zawodowej odwiedziły tym razem salon fryzjerski. Poznały pracę fryzjera💇♂️💇♀️ to znaczy, czym zajmuje się mama Makarego. Zobaczyły narzędzia fryzjerskie✂️✂️, pięknie pachnące żele do stylizacji fryzur, kolorowe dodatki do włosów, które chętnie wypróbowały dziewczynki. Chłopcy natomiast skorzystali z okazji i poprawili również swoje fryzury. Wszyscy bardzo dobrze się bawili 👍a zawód fryzjera bardzo się dzieciom spodobał. Dziękujemy 😊😊❤️
7
Lekcja z okularami VR
Pod koniec listopada klasa 8a podsumowywała wiadomości dotyczące Azji korzystając z okularów VR. Uczniowie na własne oczy przekonali się, że Azja jest jednym z najbardziej zróżnicowanych kulturowo i ekologicznie kontynentem na naszej planecie. #LabolatoriaPrzyszłości
Lekcja geografii
27 listopada lekcję geografii dotyczącą lasów w klasach 7 przeprowadziły pracownice Nadleśnictwa Zwierzyniec. Panie podzieliły się profesjonalną wiedzą dotyczącą lesistości, rodzajów lasów i drzew w naszej okolicy i w całej Polsce. Dziękujemy za poświęcony nam czas. Dodatkowo mieliśmy okazję zaprezentować pracownikom Nadleśnictwa Zwierzyniec naszą nowo otwartą pracownię OZE.
Zajęcia w nowej pracowni OZE
21 listopada klasa 5b miała zajęcia w nowej pracowni OZE. Uczniowie odkrywali sposoby pozyskiwania energii z wody, wiatru i słońca.
Wirtualny spacer po elektrowni wodnej i elektrowni wiatrowej
W listopadzie uczniowie klas 7a i 8a wybrali się na wirtualny spacer po elektrowni wodnej i elektrowni wiatrowej. Dowiedzieli się na czym polega produkcja energii z wody i wiatru. Poznali pracę turbiny wodnej i generatorów (turbin wiatrowych) napędzanych energią wiatru. Zapoznali się również z hydroelektrownią, w której następuje zamiana energii spadku wody (energii kinetycznej) na energię elektryczną. Poza tym uczniowie klasy 7a, w ciekawy sposób, powtórzyli wiadomości o układzie okresowym pierwiastków i budowie atomu. Na zakończenie młodzież zagłębiła się w fizykę lotu i pływania ciał – zwiedzili samolot i łódź podwodną. A wszystko to działo się dzięki okularom VR pozyskanym z programu #LaboratoriaPrzyszłości.
9
Technikum na celowniku
Wybór dalszej ścieżki edukacyjnej jest dla Ósmoklasistów prawdziwym wyzwaniem. Aby ułatwić im świadomy, oparty na rzetelnej informacji wybór, skorzystaliśmy z zaproszenia Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu i 28.11.2023r. klasa 8 wzięła udział w cyklu zajęć pod hasłem „Technikum na celowniku”. W ramach tego spotkania uczniowie zapoznali się z ofertą Technikum- poznali specyfikę zawodu technika informatyka, programisty, geodety i technika ochrony środowiska oraz niestandardowe zasady nauczania matematyki z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, tj. kalkulatora graficznego i GeoGebry. Mieli okazję skorzystania z wirtualnej strzelnicy- po wstępnym instruktażu, wykonali strzelanie treningowe.. Technikum – jaki to typ szkoły? Czym różni się od liceum, skoro też można po nim zdawać maturę? I czy warto poświęcić na naukę zawodu 5 lat?- czas spędzony w technikum pozwolił uczniom odpowiedzieć na te i inne nurtujące ich pytania i zapewne pomoże w wyborze dalszej drogi kształcenia.
Zajęcia z etyki z klockami
Uczniowie kl. I b podczas zajęć z etyki wykorzystali klocki MAGNETIC POLYDRON zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Zajęcia dotyczyły ukazania wspólnej pracy i zabawy jako czynności pożytecznej i przyjemnej. Uczniowie wykazywali się umiejętnością współpracy w zespole i dostrzeganiem przydatności każdego, kto chce pomagać, wspólnie tworzyć i się bawić. Dzięki wykorzystaniu klocków MAGNETIC POLYDRON uczniowie mogli wykazać się swoją kreatywnością oraz zdolnościami logicznego myślenia. Niezwykle atrakcyjna wspólna zabawa, dawała uczniom satysfakcję i zadowolenie.
Europa i ja
Uczniowie klasy VIB w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja” poszerzali swoją wiedzę na temat Niemiec. Na początek poznali symbole narodowe: flagę, godło, wysłuchali hymnu, przyjrzeli się mapie Niemiec, sprawdzili jakich mają sąsiadów. Następnie samodzielnie wykonali wyżej wymienione symbole oraz przygotowali mapkę. Wszyscy pracowali w miłej atmosferze i z dużym zaangażowaniem.
3
Przegląd Prac Plastycznych Śladami Aleksandry Wachniewskiej
28 listopada dzieci z grupy O a były w OEM RPN na Przeglądzie Prac Plastycznych Śladami Aleksandry Wachniewskiej malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza. Na początku gości przywitał Dyrektor RPN. Dzieci obejrzały film o życiu i twórczości A. Wachniewskiej. Otrzymały nagrody - dyplomy, książki, piórniki. Następnie oglądały prace plastyczne dzieci. Na zakończenie był poczęstunek pysznym tortem. Do szkoły dzieci wróciły w dobrych humorach.
4
We włoskim stylu
Pizza to nie tylko potrawa; to wyraz kultury, pasji i kulinarnego rzemiosła, łączący w sobie smaki i aromaty z całego świata. Danie, które kojarzy się z włoską kuchnią i zdobyło serca ludzi na całym świecie zagościło na zajęciach kulinarno-fotograficznych w klasie 5b.
8
Kartki świąteczne
Tradycją w naszej szkole stało się wykonywanie kartek świątecznych pod koniec listopada. Przeznaczone są dla nauczycieli emerytów oraz zaprzyjaźnionych instytucji. Dzieci przebywające po lekcjach w świetlicy szkolnej włączyły się do akcji i pod kierunkiem nauczycielek wykonywały kartki świąteczne.
Dzień Pluszowego Misia
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo " czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!" I właśnie z takim przesłaniem dzieci z oddziału przedszkolnego 0b w piątek uczciły kolejną rocznicę powstania ukochanej maskotki. Tego dnia wszyscy mogli przynieść swoje ulubione pluszaki. Dzieci poznały historię pluszowego niedźwiadka🐻🐼 kolorowały obrazki, rozwiązywały zagadki i układały misiowe 🐼🐻❄ puzzle. Przedszkolaki oglądały bajki o Misiach, tych znanych i nieznanych, a na koniec wykonały maski małych misiów 🐻🐻, w których prezentowały się bardzo uroczo. Misiowy dzień upłynął w bardzo miłej i wesołej atmosferze.
5
Integracyjny Festyn Sportowy
Integracyjny Festyn Sportowy zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały klasy sportowe 6a oraz 7b. Program imprezy obfitował w różnorodność zabaw i konkurencji ⚽️🏑🎾. Sportowa rywalizacja prowadzona była z podziałem na grupy młodsze i starsze wiekowo👨👨👧👧👭. Reprezentacja klasy 6 zdobyła II oraz Vlll miejsce, natomiast starsi koledzy i koleżanki zajęli odpowiednio V i VIII miejsce. 👉Jak było... ? Wesoło, gwarnie i sportowo ☺️🙂! Młodzież biorąca udział w festynie otrzymała zestawy słodyczy 🍭🍩🍬 oraz po zakończonym turnieju każdy mógł skosztować pizzę 🍕😋 👉Realizatorem imprezy był Międzyszkolny Klub Sportowy „Padwa” w Zamościu.
17
Rozstrzygnięcie konkursów organizowanych w trakcie Tygodnia Tolerancji.
PLAKATY:
Klasy 0-3
miejsce: klasa II ,,a"
miejsce: klasa III ,,b"
miejsce: klasa I ,,a"
Wyróżnienie w kategorii klas 0-3: SF w Wywłoczce, 0 ,,b", I ,,b",
Klasy: 4-8
miejsce: klasa VII ,,b"
miejsce: klasa IV ,,c"
miejsce: klasa IV ,,a"
Wyróżnienie w kategorii klas 4-8: IV ,,b"
WIERSZYKI:
miejsce: Kornelia Wacławska- klasa III ,,a"
miejsce: Marcelina Cieplak- klasa I ,,b"
miejsce: Barbara Kapuścińska- klasa II ,,b"
Wyróżnienie: Małgorzata Tatar- klasa III ,,a"
GRATULUJEMY
ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW
„Mała książka – wielki człowiek”
Uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. W bibliotece szkolnej każdemu uczniowi uroczyście wręczono książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” do wspólnego czytania z rodzicami, opiekunami lub rodzeństwem. Dla rodziców przygotowany został poradnik mówiący o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania. Wierzymy, że prezenty książkowe pomogą dzieciom rozbudzić zainteresowania czytelnicze oraz miłość do książek.
4
Podsumowanie Tygodnia Tolerancji
Podsumowaniem Tygodnia Tolerancji była wystawa plakatów podczas tworzenia, których uczniowie mieli okazję postawić na integrację, współpracę w grupie i dobrą zabawę (efekty są rewelacyjne 😉). Stworzyliśmy wspólnie Drzewo Tolerancji. Wszyscy są zgodni co do tego, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, niezależnie od jego pochodzenia, kultury, religii czy wyglądu. Mamy nadzieję, że to wydarzenie zagości na stałe w harmonogramie naszej szkoły. Zwraca ono bowiem szczególną uwagę na to, jak ważne są to wartości i jak bardzo budują one pozytywną atmosferę w szkolnej społeczności. Z drugiej strony pamiętajmy, że bycie tolerancyjnym czy życzliwym nigdy nie wychodzi z mody i obowiązuje przez cały rok. 😉 A już jutro rozstrzygnięcie konkursów. 😃🥳🎉
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie