• W roku szkolnym 2021/22 nasza szkoła przystąpiła do Rządowego Programu  LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI. Organ prowadzący szkołę otrzymał od państwa wsparcie finansowe w całości z góry, dzięki któremu nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

    Organizatorem programu jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. Program jest realizowany we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

    Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna, której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

    Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

    Zakup nowoczesnego sprzętu na pewno uatrakcyjni zajęcia szkolne, jak również pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

    Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej

   • ROK SZKOLNY 2022/23

   • WRZESIEŃ

   • W ramach realizacji projektu "Laboratoria Przyszłości" na zajęciach rozwijających zainteresowania,  uczniowie kl. 2  budowali obiekty przestrzenne .Do realizacji  tego zadania wykorzystane zostały  klocki magnetyczne. 

     

     

   • Konfiguracja i instalacja oprogramowania – DRUKARKA 3D

    W pierwszym tmiesiącu nauki uczniowie klasy V i VI wspólnie z nauczycielem informatyki i matematyki rozpakowali, zainstalowali i skonfigurowali oprogramowanie drukarki 3D. Przygotowali  również stanowisko robocze wydruku 3D. Zwieńczeniem pracy był pierwsze wydruki –królik.  Drukarka jest jednym z elementów wyposażenia szkoły w ramach projektu #LabolatortiaPrzyszłości.

       

     

   • W ramach projektu Laboratoria przyszłości uczniowie klasy 4w konstruowali łazika. Ze względu na trudność budowy, nie udało nam się go dokończyć w czasie jednej lekcji. Uczniowie po tym jak skończą budowę, będą próbowali go zaprogramować tak, aby wykonywał on wskazane przez nich czynności.

   • Podczas zajęć, Dawid przy pomocy klocków magnetycznych, rozwijał kreatywne myślenie, ćwiczył motorykę małą  a  przy tym świetnie się bawił.