• 19 czerwca 2015r. - VI lekcji śpiewu „Sobótkowe nad wodą śpiewanie”

     Tematem przewodnim VI lekcji śpiewu były polskie utwory z lat 60-tych.
     Tegoroczne „Sobótkowe nad wodą śpiewanie” odbyło się 19 czerwca, tradycyjnie przy Kościółku na Wodzie. To też okazja do posumowania roku, więc każdy z członków Zespołu miał okazję zaprezentować swoje umiejętności. Oczywiście zakończyliśmy ten koncert radosnym utworem „Wakacje”.

      

     24 maja 2015r. - II Targi Turystyki „Atrakcje Regionów” w Parku Śląskim w Chorzowie

      

     Zespół Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” prezentował się podczas III Targów Turystyki „Atrakcje Regionów” w Parku Śląskim w Chorzowie – 24 maja 2015r.
     Zaprezentowaliśmy tańce naszego regionu: zamojskie, biłgorajskie i chełmskie. Niespodzianką dla mieszkańców Chorzowa była wiązanka tańców śląskich, co spotkało się z miłym przyjęciem zwiedzających targi.

      

      
     tan 25 maja 2015r. - Koncert z okazji Dnia Matki
     Ten koncert zadedykowaliśmy naszym mamom. To szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą oglądali popisy tancerzy, poczynając od grupy najmłodszej, a kończąc na tych najstarszych.

     tan W dniach 04-08.09.2014 r. Zespół Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” odbył kolejną podróż na Węgry. Wizyta miała bardzo uroczystą oprawę, ponieważ była połączona z nadaniem miejscowości Aba praw miejskich.

     Wśród gości były także delegacje gmin partnerskich: z Niemiec, Słowacji, Rumunii, Turcji oraz Zwierzyńca.
     Zespół Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” wystąpił podczas uroczystości z koncertami polskich tańców i piosenek ludowych. Występy zostały przyjęte z entuzjazmem i nagrodzone gromkimi brawami kulturowo zróżnicowanej publiczności.

     Uczestniczył również w ogólnokrajowym festiwalu smaków w miejscowości Soponya oraz we mszy świętej w Aba.

     Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wyjazdu. Przede wszystkim Burmistrzowi Miasta Zwierzyniec. Jak wiadomo podróże kształcą, a to dzięki Wam staliśmy się bogatsi o nowe doświadczenia i mądrość z podróży płynącą.

      

     tan XIV   Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego – Włodawa’2014  –  I miejsce

     W dniu 14 czerwca 2014r. odbył się w we Włodawie XIV Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego. Zespól Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” reprezentowały na przeglądzie dwie grupy taneczne. Były to dla naszego zespołu bardzo udane prezentacje.
     Jury oceniało zespoły w trzech kategoriach wiekowych (I Kat do 10 lat; II kat 11-14 lat; III kat 5-19 lat) zgodnie z kryteriami oceny zawartymi w regulaminie. Do przeglądu zgłosiło się 15 zespołów.
     Połączone grupy starsza i średnia za wykonanie wiązanki tańców zamojskich i biłgorajskich zdobyła I miejsce w II kategorii wiekowej.

      

     tan W dniach 23 – 26.05 grupy starsza, średnia i młodsza Zespołu Tańca Ludowego Zwierzyniacy (łącznie 47 dzieci i młodzieży) wyjeżdżała do Gogolina, miasta partnerskiego Zwierzyńca.

     W sobotę odwiedziliśmy JuraPark w Krasiejowie, który rozciąga się na powierzchni 40 ha w miejscu, gdzie dokonano ważnych odkryć paleontologicznych.

     Po południu zabawa na basenie, a wieczorem koncert w sanatorium Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim, który został ciepło przyjęty.

     W niedzielę najpierw uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele Św. Jacka w Kamieniu Śląskim.

     Po obiedzie udaliśmy się do Gogolina, gdzie koncertowaliśmy wspólnie z Zespołem Folklorystycznym „Nadolanie” z Nadola na Kaszubach podczas pikniku integracyjnego „Trzy Pokolenia = Rodzina” odbywającego się w parku miejskim.

     O godzinie 20.00 wzięliśmy udział w imprezie „Rekordowo na ludowo”, czyli ustanowieniu rekordu w ilości osób śpiewających i grających popularną piosenkę „Karolinkę”, oczywiście u stóp pomnika Karolinki i Karlika.

     Tak więc w Gogolinie spędziliśmy miło czas, zaprezentowaliśmy nasz rodzimy folklor a nade wszystko przywieźliśmy wspaniałe wspomnienia.

     tan Wieczor sobótkow  – 2013 r.

      

     tan Bicie rekordu Guinnessa

     3 maja br. na Rynku Wielkim w Zamościu miało miejsce pobijanie rekordu Guinnessa  w jak największej liczbie par tańczących poloneza. Organizatorami imprezy był Zespół Pieśni i Tańca Zamojszczyzna, który zaprosił do wspólnego tańca m.in. tancerzy z Zespołu Tańca Ludowego „Zwierzyniacy”. Reprezentowało nas 27 par z 209 które pobiły rekord. Wśród uczestników byli zarówno uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum jak i dorośli.

     Po przyjeździe do Zamościa, wszystkie pary musiały się zarejestrować, następnie miała miejsce próba. O godzinie 17 do muzyki Kilara z filmu „Pan Tadeusz” zatańczyła rekordowa ilość osób. Wcześniejszy rekord należy do mieszkańców Kielc, którzy zatańczyli go w 197 par. Występ podziwiało wielu turystów oraz mieszkańców Zamościa i okolic, nie zabrakło też naszych wiernych sympatyków, czyli rodziców.

      

     tan XIII  Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego-  Włodawa’2013

     • III miejsce grupa młodsza w kategorii I  ( grupa młodsza)
     • III miejsce grupa starsza w kategorii     III  ( grupa starsza).

     tan X Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego-  Włodawa’2010  – I miejsce

      

     tan VII Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego – Włodawa’2007 – wyróżnienie

     tan VI  Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego – Włodawa’2006 – wyróżnienie

     tan V Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego – Włodawa’2005 – zdobył miejsce – Puchar Kuratora Oświaty w Lublinie

     tan  II Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego – Włodawa’2003 – zdobył III miejsce

     tan Przegląd Zespołów Tanecznych i Wokalno-Tanecznych SCENA MŁODYCH ‘2002zdobył miejsce w kategorii tańca ludowego

     tan  I Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Tańca Ludowego – Włodawa’2000 – zdobył I i III  /w dwóch kategoriach wiekowych/ – Puchar Kuratora Oświaty w Lublinie

     tan Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów tańca Ludowego – Zamość’1998 – zdobył Nagrodę  Dyrektora WDK w Zamościu

     tan IV Konfrontacja Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego – Zamość”1997 otrzymał Nagrodę   Wojewody Zamojskiego

     tan Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów tańca Ludowego „Taneczny krąg” – Przemyśl’1997