• „Europa i ja” to Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, który w bieżącym roku szkolnym będzie realizowany w naszej szkole. Pomysłodawcą, autorem i koordynatorem projektu jest pani Ilona Broniszewska nauczyciel Szkoły Podstawowej w Bochotnicy. Celem projektu jest przybliżenie uczniom wiedzy o wybranym państwie europejskim, zdobywanie nowych doświadczeń i pozyskiwanie nowych informacji na temat kultur innych państw, rozwijanie zainteresowań dotyczących Europy, integracja zespołu klasowego, rozwijanie umiejętności pracy w grupie, nauka przez zabawę. Projekt dotyczy kultury różnych państw europejskich. My będziemy poszerzać wiedzę o Wielkiej Brytanii i o Niemczech. Poznamy zwyczaje tych krajów, ich symbole, tradycyjne potrawy, baśnie, książki, filmy, utworzymy słownik obrazkowy, poznamy ciekawe miejsca w Wielkiej Brytanii i w Niemczech, florę i faunę, sławne postacie oraz muzykę. Projekt będzie realizowany w klasie VI B oraz VB gr. II.

   • Uczniowie klasy VIB w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i ja” poszerzali swoją wiedzę na temat Niemiec. Na początek poznali symbole narodowe: flagę, godło, wysłuchali hymnu, przyjrzeli się mapie Niemiec, sprawdzili jakich mają sąsiadów. Następnie samodzielnie wykonali wyżej wymienione symbole oraz przygotowali mapkę. Wszyscy pracowali w miłej atmosferze i z dużym zaangażowaniem.

   • Tym razem realizując projekt „Europa i ja” uczniowie klasy VIB przenieśli się w magiczny świat baśni braci Grimm. Wszyscy obejrzeli baśń: „Pani Zamieć” (Frau Holle), rozpoznawali różne baśnie po przeczytanych fragmentach oraz wykonali szereg zadań, np. łącząc polskie i niemieckie tytuły baśni lub ilustracje rekwizytów z tytułami. Uczniowie chętnie grali też w Milionerów odpowiadając na pytania dotyczące baśni braci Grimm. Wszyscy dobrze się bawili jednocześnie poszerzając swoją wiedzę z zakresu języka niemieckiego.

   • Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: „Europa i ja” w bieżącym roku szkolnym dobiegła końca. Grupa II kl. VB zajmowała się Wielką Brytanią wraz z panią Katarzyną Małyszek, natomiast kl. VIB wraz z panią Joanną Bojda zdobywała wiedzę o Niemczech. Realizacji zadań towarzyszyła dobra zabawa oraz integracja uczniów. Poszerzali oni swoją wiedzę na temat tych krajów, a dokładniej poznawali ich kulturę, tradycje, zabytki, stolice, ciekawe miejsca, które warto odwiedzić, a także ciekawostki. Uczniowie wcielali się w postacie z baśni z brytyjskich powieści dla dzieci i młodzieży, oglądali bajki, poznawali symbole narodowe, śpiewali piosenki. Był też czas na aktywność fizyczną podczas której uczestniczyli w zabawach ruchowych typowych dla danego kraju. Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach utrwalających liczebniki niemieckie, dowiedzieli się o murze berlińskim, który niegdyś dzielił stolicę Niemiec, usłyszeli o zamku Neuschwanstein w Bawarii będącego pierwowzorem do baśni Disneya. Powstały ciekawe prace plastyczne, plakaty, polsko-niemiecki słownik obrazkowy, czy też lapbooki o Wielkiej Brytanii przedstawiające najbardziej interesujące miejsca w tym kraju, roślinność i zwierzęta czy też sławnych Brytyjczyków. Uczniowie mieli okazję rozwijać też swoje talenty kulinarne, poznając brytyjską kuchnię - piekli gingerbread cookies, przyrządzali fish and chips. Podczas projektu wykorzystując gogle wirtualnej rzeczywistości tropili najdziwniejsze festiwale w Wielkiej Brytanii, odwiedzili najsłynniejsze londyńskie muzea oraz zwiedzili Londyn. Poznawanie krajów europejskich okazało się bardzo ciekawym zadaniem pobudzającym wyobraźnię i kreatywność uczniów. Dziękujemy autorce i koordynatorce projektu za pomysł i dostarczenie inspiracji do poznawania ciekawostek związanych z Niemcami i Wielką Brytanią.

   • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Europa i ja” został zakończony przyznaniem dyplomów uczniom i nauczycielom. Za możliwość realizacji projektu dziękujemy organizatorom Szkole Podstawowej w Bochotnicy, a szczególnie autorce Pani Ilonie Broniszewskiej. Liczymy na dalszą współpracę w kolejnym roku szkolnym.