2015/2016

Dzień Dziecka

          Jak to miło dzieckiem być! Z okazji święta dzieci tych małych i tych trochę większych pojechaliśmy na wycieczkę do Zamościa. Najpierw, w manufakturze słodyczy „Tęcza” poznaliśmy cały proces wytwarzania pysznych cukierków i lizaków. Każdy z nas własnoręcznie przygotował lizaka „ślimaczka”. Po ciężkiej, ale słodkiej pracy odpoczywaliśmy w sali zabaw. Dzień Dziecka powinien być częściej – przynajmniej raz w miesiącu.

                                                         Przygotowała: Małgorzata Stańczyk

Dziękujemy Mamie i Tacie

Moja mama …..

„… jest fajna, jest kochana, jest miła, jest przyjacielem, jest szczera, dobrze gotuje, robi ze mną lekcje, jest mądra,  jest najlepsza, jest najładniejsza, pomaga mi spełniać marzenia, rano mnie czesze, daje buziaki, pozwala mi pospać 5 minut po budziku, robi najlepszą pomidorówkę, ciągle sprząta, kupuje mi książki, zrobi dla mnie wszystko i kocha mnie!”

Kochane Mamy,

w dniu Waszego święta życzymy zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń,

pociechy ze swoich pociech i żyjcie nam 100 lat!

         25 maja z okazji Dnia Mamy i Taty wszystkie dzieci śpiewem, recytacją i własnoręcznie wykonanymi upominkami wyraziły swoją miłość i wdzięczność rodzicom za ich wychowawczy trud. Po uroczystej akademii odbył się słodki poczęstunek dla rodziców i ich pociech.

                                                                Przygotowały: Małgorzata Stańczyk

                                                                                        Aleksandra Oleszkiewicz

Roztoczańskie Country

12 maja odbył się III Festiwal Piosenki Dziecięcej „Roztoczańskie Country”. Nasi artyści z Punktu Przedszkolnego spisali się śpiewająco! Zespół „Słoneczka” wyśpiewał III miejsce w kategorii wiekowej 3-5 latków.

Gratulujemy Julci Kurzawskiej, Eli Wasąg, Klaudii Koronie, Marysi Bartnik, Lenie Ordyniec, Weronice Łosiewicz, Mateuszowi Kuczmowskiemu i Kacprowi Bździuchowi.

Przygotowała: Aleksandra Oleszkiewicz

Dzień Ziemi

22 kwietnia nasza planeta obchodziła swoje święto. Po burzliwych obradach stwierdziliśmy, że najlepszym prezentem dla czcigodnej solenizantki będzie:

– przygotowanie plakatów zachęcających do dbania o środowisko przyrodnicze,

– posprzątanie „własnego podwórka”,

– stworzenia małych arcydzieł z materiałów odpadowych.

Z wielkim zapałem przystąpiliśmy do pracy. Mali i duzi dali z siebie moc,

a efekty widać na zdjęciach.

                                                                       Przygotowały: Małgorzata Stańczyk

                                                                                         Aleksandra Oleszkiewicz

Gratulacje dla naszych artystów

Gratulacje dla...Gratulujemy naszym małym artystom. W konkursie plastycznym „Kartka świąteczna” zorganizowanym przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Zwierzyńcu nasi utalentowani plastycy z Punktu Przedszkolnego zajęli:

I miejsce – Klaudia Korona

II miejsce – Elżbieta Wasąg

Wyróżniono również prace Kacpra Bździucha, Weroniki Łosiewicz, Mateusza Kuczmowskiego, Marysi Bartnik, Leny Ordyniec oraz Sebastiana Kura z klasy II.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk

Aleksandra Oleszkiewicz

Magiczny teatrzyk

          6 kwietnia nasz zaprzyjaźniony teatr profilaktyczny „Magik” z Białegostoku zaprezentował przedstawienie „Jak przemoc i wyzwiska zgubiły pewnego liska”. Wszyscy wspieraliśmy zajączka Tuptusia i byliśmy jego obrońcami. Niegrzeczny lisek otrzymał od nas lekcję grzeczności i przyrzekł poprawę zachowania.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk

Aleksandra Oleszkiewicz

 Witamy wiosnę!

21 marca dzieci przywitały tak długo oczekiwaną wiosnę. Z tej okazji odbył się konkurs piosenek, prezentacja zagadek i wierszy wiosennych. Teraz szukamy pierwszych oznak wiosny.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk

Aleksandra Oleszkiewicz

 Żywa lekcja historii

      Przeszłość też może być ciekawa! 11 marca mogliśmy przenieść się w wyobraźni do starożytnej Grecji. Niezwykle ciekawa – bo „żywa” lekcja historii została przygotowana przez grupę rekonstrukcyjną Hefajstos z Lublina. Tego dnia mogliśmy zobaczyć strój i uzbrojenie greckiego wojownika – hoplity i tworzyć szyk bojowy – falangę. Dowiedzieliśmy się także o wychowywaniu dzieci w starożytnej Sparcie. Miło nam było uczestniczyć w scenkach z prowadzącym. Czuliśmy się jak prawdziwi hoplici.

                                                        Opracowały: Małgorzata Stańczyk, Aleksandra Oleszkiewicz

Bal karnawałowy

27 stycznia wesoło bawiliśmy się na balu karnawałowym. Swoją obecnością zaszczyciło nas znaczne grono księżniczek z różnych stron świata, wróżki, baletnica, Batman i strażak. Zjawiła się też czarownica. Na szczęście w dobrym humorze, którego udzieliła pozostałym imprezowiczom.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk
Aleksandra Oleszkiewicz

Hej kolęda, kolęda…

26 stycznia Martyna Sokolińska, Weronika Łosiewicz i Klaudia Korona wystąpiły podczas III Regionalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Krasnobrodzie.
Weronika Łosiewicz zajęła II miejsce w kategorii: Oddziały przedszkolne.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk
Aleksandra Oleszkiewicz

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia wszystkie dzieci dziękowały babciom i dziadkom za „otulanie” ich miłością, ciepłem i troską. Za cierpliwe uczenie samodzielności, wrażliwości i odpowiedzialności. Za to, że zawsze mają czas dla wnuków i w każdej potrzebie są dla nich niezastąpionym oparciem.
Swoją miłość dzieci wyraziły w wierszach, piosenkach i życzeniach. A do życzeń dołączyły własnoręcznie wykonany upominek.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk
Aleksandra Oleszkiewicz

Przegląd Kolęd i Pastorałek

17 stycznia dzieci z Punktu Przedszkolnego i Szkoły Filialnej zaprezentowały swoje umiejętności wokalne podczas Przeglądu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez Centrum Kultury w Zwierzyńcu.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk
Aleksandra Oleszkiewicz

Lubimy konkursy!

Chętnie uczestniczymy w różnych konkursach i cieszymy się z naszych małych sukcesów. W konkursie plastycznym „Ozdoba choinkowa” zorganizowanym przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Zwierzyńcu w kategorii klas „0” Lena Ordyniec zajęła III miejsce, a wyróżnienie otrzymała Marysia Bartnik i Weronika Łosiewicz. W kategorii klas I-III Marcin Matysiak zajął III miejsce.
W XII Przeglądzie Prac Plastycznych „Śladami Aleksandry Wachniewskiej, malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza” dyplomami i upominkami nagrodzono uczniów klasy II: Milenę Albrecht, Katarzynę Cielicę, Bartłomieja Kowalczuka, Martynę Sokolińską, Konrada Wasąga oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego: Marysię Bartnik, Elę Wasąg i Lenkę Ordyniec.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk
Aleksandra Oleszkiewicz

Zasypało… Zawiało…

Zasypało,zawiałoHura! Mamy zimę! My się z niej bardzo cieszymy. Tak długo czekaliśmy na śnieg. Nareszcie możemy ulepić bałwanka i pojeździć na sankach. W ten zimowy czas nie zapominamy o ptakach i zostawiamy dla nich smakołyki w karmniku.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk
Aleksandra Oleszkiewicz

Spotkanie opłatkowe

18 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe, podczas którego dzieci ze Szkoły Filialnej i Punktu Przedszkolnego zaprezentowały montaż słowno-muzyczny „Zaśpiewajmy Dzieciąteczku”. Nasze spotkanie zaszczyciła swoją obecnością pani wicedyrektor Zespołu Szkół w Zwierzyńcu Grażyna Kawka i proboszcz parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej Mirosław Prokop. Po występie dzieci, podzieleniu się opłatkiem i poczęstunku przygotowanym przez rodziców, nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie pani Ewy Bartnik.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk

Aleksandra Oleszkiewicz

Ozdoby choinkowe

Miło pracować z mamą i tatą podczas robienia ozdób choinkowych. 15 grudnia dzieci ze Szkoły Filialnej i Punktu Przedszkolnego w Żurawnicy w ramach realizacji założeń projektu edukacyjnego „Każdy dzień przybliża nas do świąt” zaprosiły swoich rodziców do wspólnej pracy. Wszyscy świetnie bawili się podczas klejenia bombek, aniołków i łańcuchów choinkowych.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk

Aleksandra Oleszkiewicz

Ozdabiamy pierniki

12 grudnia, dzięki uprzejmości pań ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet dzieci mogły dekorować pierniki. Każdy mały „cukiernik” musiał sprawdzić jakość wypieków. Wszyscy, jednogłośnie stwierdzili, że pierniki upieczone przez panie z Żurawnicy smakują wybornie!

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk

Aleksandra Oleszkiewicz

Święta tuż, tuż…

6 grudnia dzieci poznawały tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Swoje wiadomości przedstawiły w formie graficznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet małe przedszkolaki zapamiętają co ciekawego wydarzy się podczas świąt.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk

Aleksandra Oleszkiewicz

Każdy dzień przybliża nas do świąt

W ubiegłym roku projekt edukacyjny „Każdy dzień przybliża nas do świąt” realizowany w Szkole Filialnej i Punkcie Przedszkolnym w Żurawnicy cieszył się dużą popularnością i bardzo podobał się dzieciom. W tym roku również postanowiono realizować jego założenia opracowane przez nauczycielki Szkoły Filialnej i Punktu Przedszkolnego w Żurawnicy – Małgorzatę Stańczyk i Aleksandrę Oleszkiewicz. Realizacja projektu ma na celu:

  • poznanie tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia,
  • zintegrowanie społeczności szkolnej uczniów, rodziców i dziadków,
  • wzmacnianie więzi rodzinnych,
  • rozwijanie zdolności muzycznych i manualnych,
  • kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć.

Zajęcia zaplanowano na 3 tygodnie grudnia, poprzedzające Święta Bożego Narodzenia. Do ich realizacji zaproszono rodziców oraz Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Żurawnicy.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk

Aleksandra Oleszkiewicz

Wizyta Mikołaja

Święty Mikołaju

Na Ciebie czekamy
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy

Przyjdź do nas w gościnę
Szczerze zapraszamy
Wierszyk Ci powiemy
Piosenkę zaśpiewamy

Jak co roku, wszystkie dzieci z Punktu Przedszkolnego i Szkoły Filialnej w Żurawnicy oczekiwały na upragnionego gościa. Przygotowały dla niego piosenki, wierszyki i rysunki. Każdy przedszkolak i uczeń chciał porozmawiać z Mikołajem chociaż chwilkę, aby szepnąć mu o swoich pragnieniach. Zapraszamy Mikołaju za rok.

Opracowały: Małgorzata Stańczyk

                                                                                       Aleksandra Oleszkiewicz

Nauka pływania

          Nasi uczniowie dalej doskonalą umiejętności pływackie. W listopadzie i grudniu kontynuują bardzo przyjemne zajęcia na krytej pływalni w Zamościu. Wszystkie dzieci pilnie ćwiczą pod czujnym okiem instruktorów. Kto pierwszy będzie pływać?

Opracowały: Małgorzata Stańczyk

                                                                                       Aleksandra Oleszkiewicz

Ślubowanie klasy I

14 października dzieci z klasy I podróżowały w wyobraźni po czarodziejskich krainach. Przeszły dzielnie wiele prób sprawnościowych, po których złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów przez panią wicedyrektor Joannę Rudą. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili rodzice i dziadkowie. Po części oficjalnej odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców i dyskoteka.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk, Aleksandra Oleszkiewicz

Ach, rycerzem być…

13 października uczniowie przenieśli się w wyobraźni w odległe czasy rycerzy i dam dworu. „Jak zostać rycerzem”? Tego i wielu innych rzeczy dowiedzieliśmy się podczas żywej lekcji historii prowadzonej przez pasjonatów z grupy rekonstrukcyjnej „Rewita”, którzy w interesujący sposób przybliżyli życie rycerzy w czasach średniowiecznych. To nietypowe spotkanie z historią rozbudziło wyobraźnię, zachęciło do zgłębiania wiedzy, a co najważniejsze – dzieci mogły wczuć się w realia epoki, ubierając zbroję, próbując walki, uczestnicząc w obyczajach rycerskich. Spektakl udowodnił, że historia to barwna dziedzina, a jej poznawanie wcale nie musi być nudne.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk, Aleksandra Oleszkiewicz

Święto Pieczonego Ziemniaka

Dobrej zabawy nigdy nie za dużo! 3 października dzieci ze Szkoły Filialnej i Punktu Przedszkolnego wspaniale bawiły się podczas Święta Pieczonego Ziemniaka. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w ziemniaczanych zawodach sportowych, wykonywały ziemniaczane ludziki, malowały i stemplowały fantazyjne arcydzieła. Wszystkim udzielił się nastrój beztroskiej zabawy. Utracone siły regenerowano potrawami przygotowanymi z ziemniaków przez nasze wspaniałe panie ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk
Aleksandra Oleszkiewicz

Kto pomaga nam dbać o zdrowie?

pielegniarkaPani pielęgniarka z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Zwierzyńcu przeprowadziła z dziećmi ciekawe zajęcia na temat pracy lekarza i pielęgniarki. Podczas spotkania dzieci poznały podstawowe narzędzia oraz metody ich pracy.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk
Aleksandra Oleszkiewicz

Bądź uważny!

Czy to duże miasto, wioska czy osada,
kto uważnie chodzi, ten pod nic nie wpada!
Dbamy o bezpieczeństwo i zawsze pamiętamy o przestrogach pana policjanta. Dziękujemy za przypomnienie zasad poruszania się po drogach podczas pogadanki przeprowadzonej przez pana policjanta Grzegorza Koczota.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk
Aleksandra Oleszkiewicz

Przybyli ułani…

Podczas ostatnich dni sierpnia z pobliskiego lasu wyłonił się oddział…ułanów! Miło było nam gościć grupę rekonstrukcyjną z Krakowa. Goście po odpoczynku
w cieniu szkolnych lip i klonów udali się polnymi traktami do Zwierzyńca.
30 sierpnia grupa rekonstrukcyjna brała udział w wielkiej inscenizacji bitwy kawaleryjskiej pod Komarowem.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk
Aleksandra Oleszkiewicz

Witaj szkoło !

IMG_1756Po długich wakacjach miło jest spotkać swoje koleżanki i kolegów. Opowiedzieć im o letnich przygodach.

Przygotowały: Małgorzata Stańczyk
Aleksandra Oleszkiewicz