„Tradycje świat Bożego Narodzenia”

W świetlicy szkolnej od dnia 24.11.2014 r. do 19.12.2014 r. realizowany jest projekt edukacyjny poświęcony obchodom świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Uczestnikami projektu są chętni uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej. W ramach projektu przygotowana zostanie inscenizacja o św. Mikołaju, kiermasz ozdób świątecznych i choinkowych oraz Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy.

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

W dniach od 15.12 do 19.12.2014 w naszej świetlicy odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym sprzedawano ozdoby świąteczne wykonane na zajęciach przez wychowawców i dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe. Były to choinki z szyszek, piórek, sznurka oraz z papieru i innych materiałów. Na kiermaszu prezentowano także bombki z cekinów, wstążek i sznurka a także różne stroiki i wieńce bożonarodzeniowe. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów społeczności szkolnej.

Przygotowała: Elżbieta Gęborys

„Dziś przybywa Święty Mikołaj”

Dnia 15 grudnia 2014 roku uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowali przedstawienie pt.”Dziś przybywa Święty Mikołaj”, na które zaprosili uczniów klas O-III. Przedstawienie nawiązywało do treści świątecznych. Realizowane było w ramach edukacyjnego projektu o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia”.

Przygotowała: Jolanta Gil

KARTKI ŚWIĄTECZNE

Uczniowie i nauczyciele świetlicy szkolnej wykonywali kartki świąteczne

IMG_1115

Konkurs Bożonarodzeniowy

„Moje Boże Narodzenie”

W dniu 17.12.2014 odbył się w świetlicy szkolnej Konkurs Bożonarodzeniowy „ Moje Boże Narodzenie”. Celem konkursu było utrwalenie znanych i poznanie mniej znanych tradycji Świąt Bożego Narodzenia, był on również okazją do integracji zespołów klasowych. Konkurs przeznaczony był dla klas IV – VI Zespołu Szkół w Zwierzyńcu. Był on częścią projektu edukacyjnego podczas, którego dzieci wymieniały się między sobą informacjami, spostrzeżeniami na temat zwyczajów i tradycji obchodzonych w ich domach dawniej i jakie zachowały się do dzisiaj.
Wyniki:
1 miejsce zajęła klasa VI a
2 miejsce zajęła klasa VI b
3 miejsce zajęła klasa IV ze Szkoły Filialnej w Wywłoczce

Przygotowała: Elżbieta Gęborys

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU

„Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”

Podczas realizacji projektu uczniowie twórczo współpracowali ze sobą. Korzystali z różnych źródeł informacji. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach poświęconych tradycjom Świąt Bożego Narodzenia.
Uczniowie wykonali plakat informujący o kiermaszu świątecznym w naszej szkole i pod opieką wychowawcy wspólnie zredagowali treść ogłoszenia.
Ze szczególnym zaangażowaniem dzieci przystąpiły do wykonania ozdób świątecznych .W dniach od 15.12 do 19.12.2014 w naszej świetlicy odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym sprzedawano ozdoby świąteczne wykonane na zajęciach przez wychowawców i dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe. Były to choinki z szyszek, piórek, sznurka oraz z papieru i innych materiałów. Na kiermaszu prezentowano także bombki z cekinów, wstążek i sznurka a także różne stroiki i wieńce bożonarodzeniowe. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów społeczności szkolnej.

Podczas spotkań poświęconych na realizację projektu dzieci wymieniały się między sobą informacjami, spostrzeżeniami na temat zwyczajów i tradycji obchodzonych w ich domach dawniej i jakie zachowały się do dzisiaj.
Emocje można było oglądać na twarzach dzieci z klas 0-III, kiedy uczniowie ze starszych klas występowały w przedstawieniu mikołajkowym. Napięcie i podniosłą atmosferę rozładował Gwiazdor z pełnym koszem cukierków.

W dniu 17.12.2014 odbył się w świetlicy szkolnej Konkurs Bożonarodzeniowy „ Moje Boże Narodzenie”. Celem konkursu było utrwalenie znanych i poznanie mniej znanych tradycji Świąt Bożego Narodzenia, był on również okazją do integracji zespołów klasowych. Konkurs przeznaczony był dla klas IV – VI Zespołu Szkół w Zwierzyńcu.. Podczas wykonywania zadań liczyła się zgodna współpraca i integracja grupy, co było jednym z naszych celów projektu edukacyjnego. Na podstawie przeprowadzonego konkursu wiedzy można stwierdzić wysoki poziom przygotowań uczestników.
1 miejsce zajęła klasa VI a
2 miejsce zajęła klasa VI b
3 miejsce zajęła klasa IV ze Szkoły Filialnej w Wywłoczce

Przygotowała: Elżbieta Gęborys