2014/2015

DZIEŃ RODZINY

25 czerwca 2015 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu Dzień Rodziny. Był to jeden z elementów projektu „Blisko rodziny” realizowanego w naszej szkole w drugim semestrze roku szkolnego 2014/2015. Adresatem projektu byli uczniowie klas 0 – III.
Wśród wielu działań zrealizowanych w ramach projektu było między innymi:
– Wykonanie prac plastycznych i literackich : „ Portret mojej rodziny”, „ Mój szczęśliwy dom”, „Z życia mojej rodziny”, „Recepta na zdrową, szczęśliwą rodzinę”. Prace były eksponowane w klasach, w kościele, na sali gimnastycznej.
– Konkurs Pięknego Czytania, którego tematem przewodnim była rodzina
– Klasowe konkursy recytatorskie wierszy o mamie, tacie, rodzinie
– Uczestnictwo we Mszy Świętej w intencji rodziców. Przed nabożeństwem wystąpili finaliści klasowych konkursów recytatorskich.
Dzień Rodziny, podsumowujący projekt, zgromadził w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej sporą liczbę rodziców , rodzeństwa, babć, dziadków . Uczniowie klas O – III zaprezentowali wiersze, piosenki, scenki teatralne, tańce – z chusteczkami, drewnianymi łyżkami, miotełkami , a nawet z prawdziwymi miotłami. Rodzice poznali obraz rodziny w pracach plastycznych, literackich swoich dzieci, mieli okazję dostrzec talenty i umiejętności swoich pociech, odczuć dumę, radość, wdzięczność.
Pani dyrektor Grażyna Kawka , podsumowując projekt, pochwaliła uczniów i ich opiekunów za piękne występy, podziękowała rodzicom za współpracę w minionym roku i życzyła wszystkim bezpiecznego , wakacyjnego wypoczynku.

Przygotowała: Anna Słomiany

Sukces Julki

W XV edycji Regionalnego Konkursu  Ekologicznego „Kolory Roztocza”  organizowanego przez Książnicę Zamojską im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu II miejsce otrzymała Julia Grodowicz z klasy V a. W konkursie wzięło udział 231 osób. Julka wykonała  kolorową, oryginalną i pomysłową pracę przedstawiającą naszą piękną miejscowość.

Przygotowała: M. Welsyng

Konkurs z języka angielskiego dla klas II i III

 W dniu 24 czerwca odbył się w naszej szkole III Dzień Języków Obcych. W czasie tego dnia zorganizowany został konkurs z języka angielskiego dla klas II-III pod hasłem It’s trendy to be ecological. Został on przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego Katarzynę Małyszek, Annę Modrzejewską i Katarzynę Piwowar w ramach innowacji pedagogicznej Moja Ziemia – mój świat.

            W konkursie wzięły udział 4 osobowe drużyny z klas IIa i IIb oraz z IIIa i IIIb. Dzieci miały do wykonania zróżnicowane zadania, od ściśle związanych z językiem angielskim i zdrowym stylem życia, do zadań sprawnościowych. Zmagania drużyn oceniała komisja w składzie: Anna Greszta, Anna Modrzejewska, Katarzyna Piwowar.

            Na uczestników czekało aż dziewięć różnych konkurencji. Musieli przyporządkować podpisy do elementów obrazka. W tym zadaniu należało się wykazać znajomością pojęć pogodowych oraz elementów krajobrazu. Drużyny musiały też dobrać stroje i wyposażenie do wycieczek odbywających się w różnych porach roku. W kolejnym zadaniu należało wykazać się szybkością, sprawnością fizyczną i zręcznością. Dzieci miały wykonać polecenia w języku angielskim – skakać na skakance, przeskoczyć przez ławeczkę, przebiec po niej, zrobić przysiady, odbijać piłką, kręcić hula hop. Następne konkurencje sprawdzały, czy nasi uczniowie umieją podzielić produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe, na roślinne i zwierzęce. Jedno z zadań polegało też na rozpoznaniu produktów spożywczych tylko po smaku i zapachu. Ponadto uczniowie łączyli obrazki z podpisami i dzielili czynności na sprzyjające zdrowemu stylowi życia i na takie, które zdrowiu nie sprzyjają. Uczestnicy konkursu musieli się też wykazać znajomością nazw zwierząt. W jednej z konkurencji należało rozpoznać zwierzę po dźwiękach, które wydaje. W innym zadaniu dzieci, stopa za stopą, podchodziły do tablicy z obrazkami zwierząt i musiały dotknąć obrazek, którego nazwę usłyszały. Oczywiście wszystkie nazwy podane były w języku angielskim.

            Najlepsza okazała się drużyna z klasy IIIa, drugie miejsce zajęła klasa IIa, trzecie klasa IIIb.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

przygotowała: Katarzyna Małyszek

 

„Sobótkowe nad wodą śpiewanie”

Tematem przewodnim VI lekcji śpiewu były polskie utwory z lat 60-tych.
Tegoroczne „Sobótkowe nad wodą śpiewanie” odbyło się 19 czerwca, tradycyjnie przy Kościółku na Wodzie. To też okazja do posumowania roku, więc każdy z członków Zespołu miał okazję zaprezentować swoje umiejętności. Oczywiście zakończyliśmy ten koncert radosnym utworem „Wakacje”.

Przygotowała: Anna Kornuluk

Wycieczka pierwszoklasistów do Janowca

18 czerwca uczniowie z klasy I „a” i I „b” uczestniczyli w wycieczce do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” – parku tematycznego w Janowcu k. Kazimierza Dolnego.
Czarodziejskie miejsce urzekło nas tajemniczością, obecnością niezwykłych istot i różnorodnością barw. Stałymi mieszkańcami Magicznych Ogrodów są magiczne ptaki, baraszkujące Robanki, skrzaty Bulwiaki, Mordole i strażnicy ogrodu Krasnoludy. W ten niezwykły baśniowy świat wprowadziły nas piękne wróżki Smużki. Uczniowie brali udział w różnorodnych konkurencjach, podczas których musieli wykazać się wiedzą oraz zręcznością i sprawnością fizyczną. Po zajęciach edukacyjnych uczniowie mieli okazję zwiedzić teren Magicznych Ogrodów oraz pobawić się w licznych placach zabaw. Przejazd kolejką po Kwiatowej Dolinie pozwolił poznać zamieszkałą tam olbrzymią gąsienicę. Największe emocje wzbudziła wizyta na Mroczysku, przeprawa tratwami oraz Marchewkowe Pole, na którym rosną marchewki większe od ludzi.

Przygotowała: Anna Korniluk

PIELGRZYMKA KLAS TRZECICH DO KRASNOBRODU

17 czerwca 2015 r. odbyła się pielgrzymka klas III „a” i III „b” do Krasnobrodu. Opiekunami byli ks. Krzysztof Bylina, wychowawczynie klas – p. Maria Pic i p. Teresa Juszczak oraz rodzice. Po przyjeździe do Sanktuarium Maryjnego uczniowie uczestniczyli we mszy św., którą sprawował ks. Krzysztof Bylina. Następnie z historią Sanktuarium i objawieniami NMP zapoznał nas ksiądz wikariusz z miejscowej parafii. Uczniowie obejrzeli też przyklasztorne Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej, ptaszarnię oraz zbiór wieńców dożynkowych. Zwiedziliśmy też kaplicę na wodzie oraz stacje różańcowe. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do Zwierzyńca, gdzie czekała już na nas pyszna pizza.

Przygotowała: Teresa Juszczak

Dnia 15.06.2015r  uczniowie klas IV-tych ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu oraz Szkoły Filialnej w Wywłoczce uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Organizatorkami wyjazdu były nauczycielki przyrody-pani Anna Modrzejewska, Barbara Pacyk i  Dorota Grodowicz.

Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta żyjące w różnych strefach klimatycznych. Ekspozycje, które obejmują zarówno ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki prezentują ok.2000 zwierząt należących do 260 gatunków, dostępne są przez cały rok. Ogromna różnorodność gatunkowa sprawia, iż jest to miejsce nie tylko wypoczynku i rekreacji ale również edukacji. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pt. ,,Bioróżnorodność w zamojskim zoo”. Po zajęciach dostali pamiątkowe  broszurki, foldery i zdjęcia.

Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem ale też atrakcyjną i ciekawą lekcją przyrody.

 Przygotowała Barbara Pacyk

„Noc filmowa”

W nocy z 12 na 13 czerwca odbyła się w szkole „Noc filmowa”. Uczniowie klasy VIa
i VIb od godziny 21:00 oglądali różne produkcje filmowe. W przerwie pomiędzy filmami zorganizowana została wspólna kolacja. Wszyscy uczniowie wraz
z rodzicami i nauczycielami dzielnie wytrwali do rana.

Opracował: Mirosław Dziwota

WYCIECZKA DO BAŁTOWA KLASY III „B” 

11 czerwca 2015 r. uczniowie klasy III „b” wraz z rodzicami i wychowawczynią uczestniczyli w wycieczce do Bałtowa. Zwiedziliśmy ścieżkę dydaktyczną Jura Park, która została podzielona na okresy geologiczne. Wzdłuż niej ustawiono liczne tablice, które w czytelny sposób obrazują miliony lat ewolucji życia na naszej planecie. Wzdłuż ścieżki prowadzącej przez park znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Wszystkie naturalnej wielkości, które wywarły na nas duże wrażenie. Korzystały również z placu zabaw, który jest wyposażony w nowoczesne i zarazem bezpieczne urządzenia. Spacerowaliśmy również „dolną częścią” bałtowskiego zwierzyńca. Było to spotkanie z różnorodnym światem ptaków. Dopełnieniem tego obrazu były liczne ssaki, wśród których uwagę przyciągały kuce, osły i zabawne małpki makaki. Duże wrażenie na nas wywarły zwierzęta mieszkające w „zwierzyńcu górnym”., przez który podróżowaliśmy amerykańskim schollbusem. Ponad 400 zwierząt biegających swobodnie w kilku sektorach żyje w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Obserwując wielbłądy, lamy bydło zebu ( tzw. „święte krowy”) australijskie emu, azjatyckie antylopy nilgau i wiele innych gatunków oraz słuchając opowieści przewodnika można dowiedzieć się wiele o zwyczajach zwierząt. Na koniec wycieczki odbyło się ognisko integracyjne. Upieczone własnoręcznie kiełbaski smakowały wyśmienicie. Pełni wrażeń i radości wróciliśmy do naszego Zwierzyńca.

Przygotowała: Teresa Juszczak

Finaliści Regionalnego

Konkursu Matematycznego MiMak 2015

W czerwcu zakończył się Regionalny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III szkoły podstawowej MiMak 2015. Z naszej szkoły finalistami Konkursu został uczeń z klasy III a Jakub Ukalski przygotowany przez p. Marie Pic oraz dwie uczennice z klasy III b Oliwia Stanibuła oraz Aleksandra Surmacz, które zostały przygotowane przez p. Teresę Juszczak. Uczniowie oraz nauczycielki otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy.

Przygotowała: Teresa Juszczak

Zajęcia w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym

W dniach 8.06 i 11.06 2015r. klasy Va i Vb oraz klasa V ze Szkoły Filialnej w Wywłoczce odwiedziły Ośrodek Edukacyjno -Muzealny RPN w Zwierzyńcu w celu odbycia zajęć dotyczących Roztoczańskiego Parku Narodowego. W trakcie wizyty uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią i najważniejszymi okazami fauny i flory RPN. Zajęcia miały charakter terenowy, uczniowie pod przewodnictwem pani Anny Tronkowskiej przeszli ścieżką edukacyjną na Bukową Górę i zapoznali się w praktyce z okazami naturalnymi fauny i flory. Opiekunami klas były nauczycielki przyrody: Barbara Pacyk, Anna Modrzejewska i Dorota Grodowicz.

Wspomnienia o żołnierzach AK – finał konkursu

3 czerwca 2015 r w sali widowiskowej Klubu Batalionowego w Zamościu odbyło się podsumowanie VI edycji konkursu pt „Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP-ZWZ-AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy. Jego przedmiotem było zebranie, opracowanie i utrwalenie relacji świadków i uczestników związanych z wojennymi i powojennymi losami żołnierzy SZP- ZWZ – AK Inspektoratu Zamość w latach 1939 – 1956. Na uroczystość wręczenia nagród przybyło wielu gości, a jej uwieńczeniem był spektakl teatralny „Sybir-nie wiadomo co będzie” w wykonaniu Teatru „Warto” działającego przy Zespole Szkół nr 2 i w parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie.

Z naszej szkoły do konkursu przystąpiła uczennica klasy VIa Aleksandra Sadza. Tematem jej pracy były wspomnienia o Ignacym Kurzępie. Praca Oli została wyróżniona .

W ubiegłym roku w konkursie wzięły udział 3 uczennice naszej szkoły: Martyna Małek i Michalina Gmyz zostały wyróżnione, Katarzyna Malec uzyskała III miejsce.

Wspomnienia o Teresie Marii Biczyńskiej- M. Małek

Przygotowała: Iwona Gałecka

Podsumowanie III Zamojskiej Drużynowej Olimpiady Informatycznej

3 czerwca 2015 r. odbyło się podsumowanie III Zamojskiej Drużynowej Olimpiady Informatycznej organizowanej przez Szkołe Podstawową nr 6 w Zamościu. Startowało 10 zespołów z pięciu szkół podstawowych. W tym turnieju podium było następujące:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu – 122 punkty
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu – 120 punktów
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu – 100 punktów

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIa: Klemens Chwiejczak, Filip Padyasek oraz Filip Chmielewski
Podczas podsumowania organizatorzy przygotowali miłą niespodziankę dla laureatów i ich opiekunów – pokaz robotów oraz pokaz lotu drona przygotowany przez firmę „Twój Robot”.

Przygotowała: M. Sankowska

72 rocznica Pacyfikacji Soch

Dnia 1 czerwca 2015 roku odbyła się w Sochach uroczystość upamiętniająca tragiczne wydarzenia z 1 czerwca 1943roku. Uczniowie z klas trzecich oraz przedstawiciele klas IV b, V b, i VI b Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu wystąpili z montażem słowno- muzycznym. Recytowali wiersze J. Czechowicza, K. Wierzyńskiego, I. Kasprzysiaka oraz śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej. Prezentacja odbyła się w miejscowej kaplicy przed Mszą świętą. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystym nabożeństwie. Później przeszliśmy na pobliski cmentarz, gdzie dokonano poświęcenia trzech nowych krzyży oraz odbyło się złożenie kwiatów przed tablicą pamiątkową. Do występu uczniów przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej P. Teresa Juszczak i P. Maria Pić. Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawował P. Jan Andrzej Osmulski.
Pod koniec uroczystości P. Sekretarz Gminy Edyty Wolanin w podziękowaniu za udział przekazała dzieciom słodkie upominki.

Przygotowała: Maria Pić

Konkurs Pięknego Czytania

„Słowem zachwycamy”2015 r

28 maja odbył się w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu Gminny Konkurs Pięknego Czytania „Słowem zachwycamy”. Uczestniczyło w nim 16 uczniów z klas I – III  ze Szkoły  Podstawowej w  Zwierzyńcu oraz Szkół Filialnych w Obroczy i Żurawnicy. Uczniowie prezentowali teksty przygotowane w domu, a także fragmenty lektur wybrane przez organizatorów – Annę Kasprowicz i Annę Słomiany.
Komisja w składzie: Iwona Zacharczuk – nauczycielka języka polskiego, Agnieszka Maciocha – kierowniczka Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu,  Anna Kasprowicz- bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu wybrała dzieci najlepiej czytające z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Wyróżnieni uczniowie to : Szymon Badach z klasy IC,  Michał Dziadosz z klasy IIB  i Karol Adamowicz z klasy IIIA.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe. Konkurs podsumowała i zakończyła pani wicedyrektor Grażyna Kawka.  Pochwaliła uczestników za piękne czytanie, zachęciła do systematycznego czytania książek  i zaprosiła dzieci do udziału w konkursie  w przyszłym roku.

Przygotowała: A. Słomiany

XIII POWIATOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI

” MOJA MAŁA OJCZYZNA”

Emilia Kuczmowska z klasy VB zdobyła nagrodę w XIII POWIATOWYM KONKURSIE TWÓRCZOŚCI ” MOJA MAŁA OJCZYZNA” . Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Jana Króla w Nieliszu. Emilka w swojej pracy wymalowała piękno przyrody w naszej miejscowości. Celem konkursu była popularyzacja architektury i zabytków miast, miasteczek, wsi Zamojszczyzny oraz promowanie piękna własnego regionu.
Serdecznie gratulujemy

M. Czochra-Welsyng

I Regionalny Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych

21.05.2015 odbył się I Regionalny Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych podsumowujący pierwszy rok działań innowacji „Drama sposobem na języki Obce”. Nad przeglądem objęła honorowy patronat Pani Burmistrz Halina Studnicka, która zasiadała również w jury części konkursowej.  Przegląd rozpoczął pozakonkursowy występ uczniów działających w naszej grupie teatralnej. Uczniowie klas IVa, Va i VIb  wystąpili z przedstawieniem pt „Koziołek Matołek w wielkim świecie”. Młodzi aktorzy do wspólnej zabawy zaangażowali również publiczność, która chętnie pomogła Matołkowi w jego językowych dylematach.

            Następnie rozpoczęła się część konkursowa. Oceniające uczestników konkursu jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie przedstawiania teatralne były bardzo dobrze przygotowane i zaprezentowane. Uczestnicy wykazali się świetnymi umiejętnościami językowymi zarówno w języku  angielskim jak i niemieckim. W rezultacie niewielką przewagą punktów zwyciężyło  przedstawienie „Calineczka”  grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej w Wielączy. Drugie miejsce zajęła grupa ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju z bajką w języku niemieckim „Śnieżka”, a trzecie grupa z Zespołu Szkół w Płoskiem z baśnią w języku angielskim „Słowik i róża”.  Nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że przegląd stanie się tradycją i już za rok do konkursu stanie więcej grup.

Przygotowała: Anna Greszta

Konkurs historyczny „Dzieci Zamojszczyzny. Róża Zamoyska- Anioł Dobroci”

W dniu 19.05.2015 r odbyło się podsumowanie szóstej już edycji konkursu historycznego „Dzieci Zamojszczyzny. Roża Zamoyska- Anioł Dobroci”. Konkurs ,jak co roku, organizowało Muzeum Zamojskie przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu. Odbywał się on pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Przeprowadzony był w trzech konkurencjach:

 • praca plastyczna wykonana dowolną techniką związana z tematem konkursu

Do  konkurencji tej przystąpiły 3 uczennice naszej szkoły z klasy VI a: Aleksandra Skrzypa, Aleksandra Sadza, Monika Samulak.

Praca Oli Skrzypa została wyróżniona w konkursie.

 • napisanie eseju

Do konkursu zgłoszona została praca napisana przez Michała Małka ucznia klasy VIb.

Została ona oceniona najwyżej. Uczeń zdobył nagrodę główną w tej kategorii.

10

praca Michała Roża Zamoyska- Anioł Dobroci

 

 

 

 • test wiedzy

Przystąpili do niego 3 uczniowie naszej szkoły: Faustyna Rugała, Daria Skowyra, Kacper Greszta. Odbywał się on w trakcie wycieczki po Zamościu w dniu 19.05.205 r przygotowanej przez Muzeum Zamojskie. Podczas niej uczniowie poznawali miejsca pamięci związane z II wojną światową (m. in.  miejsce zamojskiego gestapo, podziemia ratusza, Rotundę itd.)

 W każdym z tych miejsc uczestnicy otrzymywali pytania, na które musieli indywidualnie odpowiedzieć.

Po posiłku przygotowanym dla uczestników odbyło się uroczyste podsumowanie całego konkursu. Podczas wręczania nagród obecni byli zaproszeni goście: prezydent -Marcin Zamoyski, poseł RP -Sławomir Zawiślak, a także przedstawiciele oświaty.

W każdym etapie wyłoniony i nagrodzony został jeden laureat. Suma wszystkich punktów    uzyskanych przez drużynę we wszystkich  kategoriach, decydowała o miejscu szkoły.

W ogólnej punktacji Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu zdobyła II miejsce na 10 startujących szkół z całego powiatu. Uczniów do konkursu przygotowywał nauczyciel historii – Pani Iwona Gałecka.

SUKCES MŁODEGO SPORTOWCA

Jakub Ukalski, uczeń klasy III „ a ” Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu systematycznie uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych trenując grę w tenisa ziemnego w Zamojskim Towarzystwie Tenisowym, Klub Tenisowy ” Return”.

Bierze udział w licznych zawodach i osiąga sukcesy.W bieżącym roku szkolnym wywalczył:

I miejsce w DSC00294Otwartych Mistrzostwach Miasta Zamościa w Tenisie o Puchar Prezydenta Miasta Zamość,

II miejsce w Otwartym Turnieju Tenisa ” Powitanie wiosny”, kategoria: gra pojedyncza,

III miejsce w Otwartym Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Kraśnickiego, w kategorii chłopców do lat 10 oraz V miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Krasnali w Tenisie, gra pojedyncza chłopców.

Koleżanki i koledzy z klasy gratulują wspaniałych wyników i życzą dalszych sukcesów.

Przygotowała Maria Pić

Sukces naszych uczniów w XV Powiatowym Konkursie Wiedzy Prewencyjnej 

„Jestem Bezpieczny” organizowanym przez Komendę Miejską w Zamościu

W piątek, 15 maja odbył się XV powiatowy konkurs Jestem Bezpieczny organizowany przez Komendę Miejską Policji w Zamościu. Nasza drużyna zajęła w nim III miejsce.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kacper Koczot, Michał Kozioł z klasy IVa, Klaudia Antosz, Agata Panuciak z klasy piątej z Wywłoczki oraz Monika Samulak i Daria Skowyra z klasy VIa. Uczniów do konkursu przygotowały panie Małgorzata Czochra-Welsyng i Katarzyna Małyszek.
Nasza drużyna musiała zmierzyć się w trzech konkurencjach z jedenastoma drużynami reprezentującymi szkoły z całego Powiatu Zamojskiego. Pierwszą konkurencją był test wiedzy, drugą scenka, w której należało zaprezentować drużynę, miejscowość oraz pokazać, w jaki sposób młodzi ludzie mogą spędzać czas bezpiecznie i zdrowo. My postawiliśmy oczywiście na sport, turystykę, aktywność fizyczną oraz na znajomość i przestrzeganie prawa! W trzeciej części konkursu jury oceniało plakaty prezentujące projekty koszulek z hasłami nawiązującymi do bezpiecznego stylu życia, wolnego od nałogów i zgodnego z prawem.
W bieżącym roku, tak jak w latach poprzednich konkurencja podczas zmagań konkursowych była naprawdę duża, zaś wysoki poziom rywalizacji podkreślał Komendant Komendy Miejskiej Policji w Zamościu inspektor Andrzej Kowalski.
Naszym uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu!

przygotowała: Katarzyna Małyszek

Projekt edukacyjny pt. „W baśniowej krainie”

Projekt edukacyjny pt. „W baśniowej krainie” realizowany był w drugim semestrze roku szkolnego 2014/2015. Głównym celem projektu było rozbudzenie zainteresowań baśniami i popularyzacja czytelnictwa. W trakcie realizacji przedsięwzięcia uczniowie przygotowywali gry planszowe i komiksy na podstawie wybranych baśni.
W ramach projektu chętni czwartoklasiści mieli za zadanie napisać baśń z uwzględnieniem jej cech gatunkowych , opisać wybranego bohatera baśniowego lub zredagować zaproszenie. Wykonano również gazetkę tematyczną.
Podsumowanie projektu miało formę Konkursu Wiedzy. Czteroosobowe drużyny z klas czwartych odpowiadały na pytania, rozwiązywały krzyżówkę, układały puzzle, rozpoznawały ukryte tytuły baśni. Dzieci dobrze współpracowały w grupach, przestrzegały zasad zdrowej rywalizacji. Najlepszą znajomością baśni wykazała się klasa IV z Wywłoczki.
Konkursowe zmagania obserwowali uczniowie z klas młodszych, którzy także mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości baśni.
Na zakończenie odbyła się parada postaci baśniowych, a po niej zostały wręczone nagrody za najlepsze przebranie, najciekawszy komiks oraz drużynie, która uzyskała największą ilość punktów w Konkursie Wiedzy.

Autorzy projektu:

Beata Prus
Iwona Kozioł
Iwona Zacharczuk

Uroczysty apel z okazji uchwalenia

Konstytucji 3-go Maja

Konkurs Plastyczny „Moja Ziemia i ja”

Konkurs zorganizowany był dla klas I-VI w ramach innowacji programowo -organizacyjnej pt: „Moja Ziemia. Mój Świat”.

Celem konkursu było dostrzeżenie konieczności dbania o czystość miejsc cennych przyrodniczo oraz zrozumienie potrzeby ochrony najbliższego otoczenia, przyrody poprzez segregację i przetwarzanie śmieci. Komisja oceniała samodzielność wykonanej pracy, pomysłowość interpretacji tematu oraz staranność wykonania.

A oto laureaci:

Klasy I-III

I miejsce Dobrawa Lipiec- IIb

II miejsce Aleksandra Kurzawska -III b

III miejsce Izabella Murzacz -IIIb

wyróżnienia

Oliwia Stanibuła – IIIb

Maria Welsyng -Ic

Jakub Marzec – IIIb

Zofia Świstek- Ic

Norbert Kolenos – Ic

Klasy IV-VI

I miejsce Wiktoria Kot – V b

II miejsce Wiktoria Wnuk -V a

III miejsce Wiktoria Pitwała -VI b

Wyróżnienia

Weronika Gałan – VI a, Zuzanna Koszarna- IV b, Hubert Bednarz -VI a

Przygotowała M. Czochra-Welsyng

Wojewódzki Konkurs Plastyczny

„Dzieci ilustrują utwory Józefa Ignacego Kraszewskiego”

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 89 szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego. Wpłynęło 565 prac ilustrujących utwory poety. Wiktoria Kasprzak z klasy V a otrzymała wyróżnienie.
Wiktoria wykonała piękną i interesującą pracę do utworu ” Kwiat paproci „. Konkurs organizowało Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie.
Gratulujemy

M. Czochra-Welsyng

Podsumowanie akcji Twój Dar Serca
dla Hospicjum dla Dzieci
im. Małego Księcia w Lublinie

W dniach od 25 marca do 30 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbywała się zbiórka pieniędzy przeznaczonych na wsparcie Hospicjum dla Dzieci w Lublinie.
W tym roku zebraliśmy kwotę 448, 28 PLN. Pieniądze zostały wpłacone na konto Hospicjum. Gorąco dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc dzieciom. Szczególnie chcielibyśmy podziękować organizatorowi Parady Literackiej – Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Zwierzyńcu za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki pieniężnej również podczas Parady Postaci Literackich.

Przygotowała Katarzyna Małyszek – Szkolny koordynator akcji Twój Dar Serca

APEL Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

W dniu 27 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu odbył się apel z okazji Światowego Dnia Ziemi przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego i przyrody Annę Modrzejewska i Katarzynę Małyszek. W ramach innowacji pedagogicznej „Moja Ziemi- mój świat” uczniowie z klas trzecich zaśpiewali piosenkę ekologiczną w języku angielskim pt. „ Can you help the Earth today ?”. Uczniowie z klas czwartych zaprezentowali inscenizację pt. „ Ekologiczny zjazd krasnoludków”. Podczas apelu zaprezentowano prace przygotowane przez uczniów na konkurs plastyczny „Moja Ziemia i ja” oraz nagrodzono uczniów za konkurs literacki na najpiękniejszy wiersz o wiośnie.

Anna Modrzejewska

OBCHODY DNIA KSIĄŻKI – 23 KWIETNIA 2015 

III Zamojska Olimpiada Informatyczna

W środę, 22 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu odbyła się III Zamojska Drużynowa Olimpiada Informatyczna dla Szkół Podstawowych. W konkursie uczestniczyło 10 zespołów z pięciu szkół: Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zamościu, Szkoły
Podstawowej Nr 3 w Zamościu, Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu, Szkoły Podstawowej Nr 7 w Zamościu oraz Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu. Rywalizacja przebiegała w czterech częściach: I część – test teoretyczny, II część – zadania teoretyczne rozszerzone, III część – zadania praktyczne, IV część – zadania praktyczne rozszerzone.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6a:

Klemens Chwiejczak, Filip Chmielewski, Filip Padyasek

Ostatecznie miejsca na podium przedstawiają się następująco:

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu – I miejsce – 122 pkt.

Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu – II miejsce – 120 pkt.

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu – III miejsce – 100 pkt.

Przygotowała: Małgorzata Sankowska

 DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

20 kwietnia 2015 roku obchodziliśmy najważniejsze szkolne Święto – Dzień Patrona Szkoły. Nasza szkoła nosi imię Dzieci Zamojszczyzny – miano poważne i zaszczytne.
Co roku przywołujemy pamięć skrzywdzonych przez wojnę ludzi. Mamy świadomość ogromu cierpienia, jakiego doświadczyli wówczas Polacy. Jak co roku pełnione były warty przy szkolnym pomniku Patrona. By uczcić pamięć Dzieci Zamojszczyzny, złożyliśmy kwiaty w szkolnym miejscu pamięci. Powagę i wyjątkowość tego dnia podkreślał też nasz odświętny strój.
W tym dniu odbył się również uroczysty apel. Przygotowany został przez uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych pod kierunkiem nauczycielek Katarzyny Małyszek i Katarzyny Piwowar.
Na sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele i dyrekcja. Gościliśmy również Panią Burmistrz Halinę Studnicką. Członkowie społeczności szkolnej usłyszeli utwory nawiązujące do przerażających wydarzeń sprzed siedemdziesięciu lat. Jak co roku, przypomniano nie tylko o cierpieniu małych mieszkańców Zamojszczyzny, lecz przybliżono uczniom ludzi, którzy mimo narażania własnego bezpieczeństwa i życia nie wahali się wziąć udziału w ratowaniu dzieci z Obozu w Zwierzyńcu. Wzruszającą część muzyczną apelu przygotowała pani Iwona Gałecka wraz z chórkiem i solistami z klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych.

Przygotowała: Katarzyna Małyszek

ŻYJ ZDROWO

VIII Ogólnopolski

Konkurs Plastyczny „Malowane Poezją”

Konkurs zorganizowany był przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie. Nagrodę główną w II kategorii wiekowej (klasy IV-VI szkoły podstawowej) otrzymał Mikołaj Welsyng z klasy VI a ilustrując wiersz „Motyle” Wandy Chotomskiej. Wyróżnienie w tej kategorii uzyskała Sara Sagan także z klasy VI a. Uczennica wykonała piękną ilustrację do wiersza „Kotek się uczy” Stefanii Szuchowej.

Gratulujemy

 Przygotowała: Małgorzata Czochra-Welsyng

Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”

W dniu 17 kwietnia 2014 roku w LSCDN w Lublinie, odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”. Brali w nim udział: uczniowie, nauczyciele , sponsorzy oraz przedstawiciele firm i zakładów którzy patronują konkursowi, min: Politechnika Lubelska, ECDL, Firma – Twój Robot , Bank Polski.

Mistrzem Komputera został Suszyński Jakub ze Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie

Wicemistrzowie Komputera to:

– Jurek Lena – Szkoła Podstawowa nr 39 w Lublinie
– Jamontt Krzysztof – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie

Uczniowie Klemens Chwiejczak oraz Filip Padyasek zostali finalistami konkursu.

Gratulujemy uczniom i życzymy kolejnych sukcesów!

Przygotowała: Małgorzata Sankowska


Finał Igrzysk Wojewódzkich w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt

Finał Igrzysk Wojewódzkich w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt odbył się w Ulanie Majorat w dniu 15.04.20145r. W finale uczestniczyły reprezentacje dziewcząt:  SP nr1 Kraśnik, SP nr 7 Lublin, SP nr 7 Chełm, SP Ulan Majorat, SP Kłoczew i SP Zwierzyniec. W wyniku
losowania powstały dwie grupy. Zostały rozegrane mecze systemem „każdy z każdym”  Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu grała w grupie B z reprezentacją SP nr 7 w  Lublinie i SP w Kłoczewie. W grupie nasze szczypiornistki   zajęły drugie  miejsce i zgrały mecz o brąz  z dziewczynami z Chełma.

Zwierzyniec – Chełm  9 : 8

Skład drużyny: Gałan Weronika, Burdzań Amelia, Samulak Monika, Skowyra Daria, Komisarczuk Aleksandra, Skrzypa Aleksandra, Sadza Aleksandra, Farion Justyna, Sagan Sara, Antosz Izabela, Gałan Justyna, Szklarz Martyna, Grodowicz Julia

Przygotowała: Krystyna Kowalczuk

 III Konkurs Recytatorsko – Plastyczny

w Krasnobrodzie

Krasnobrodzki Dom Kultury już po raz trzeci był organizatorem konkursu recytatorsko – plastycznego: „Wiosenne spotkania z …”, którego głównym celem jest popularyzacja literatury. Z racji ogłoszenia roku 2015 ROKIEM ŚW. JANA PAWŁA II tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Wiosenne spotkania ze Świętym Janem Pawłem II”.

Do udziału w tym artystycznym wydarzeniu zostały zaproszone dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna z powiatu zamojskiego.   Konkurs Plastyczny zatytułowany „Karol Wojtyła- Papież Jan Paweł II Święty” polegał na wykonaniu portretu lub ilustracji do dowolnego utworu o Janie Pawle II lub jego autorstwa w dowolnej technice plastycznej. Uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem pań Edyty Lachowicz i Małgorzaty Czochra-Welsyng zajęli bardzo wysokie miejsca. W kategorii II- klas IV-VI I miejsce zajął Arkadiusz Choma z klasy IV „a”, II miejsce – Michał Kozioł z klasy IV „a” oraz wyróżnienie otrzymała Zofia Łączkowska również z klasy IV „a” i Mariusz Chasikowski z klasy IV „b”.

Tak samo jak konkurs plastyczny, recytatorski również skierowany był do trzech grup wiekowych, jednakże odbył się on w dwóch etapach. Wstępne eliminacje miały miejsce w poszczególnych szkołach, gdzie komisja wybierała najlepszych recytatorów z każdej kategorii wiekowej, natomiast etap II- finałowy przeprowadzony został 10 kwietnia 2015 r. w Sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury. Komisja wyłoniła laureatów, którymi zostali również uczniowie naszej szkoły. W I kategorii 6-8 lat ( kl. I-III) III miejsce zajęła Oliwia Stanibuła  z klasy III „b”. Recytowała wiersz Jana Pawła II „ Po co mi mówisz?”. Do konkursu została przygotowana przez panią Teresę Juszczak. W kategorii II 9-12 lat ( kl. IV-VI) również III miejsce zajął Eryk Ratuszny z klasy V „a”. Do konkursu został przygotowany przez panią Iwonę Kozioł. Zwycięzcy obu konkursów otrzymali nagrody rzeczowe i książki oraz dyplomy.

Przygotowała: Teresa Juszczak

VII Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt.: ”Święta Wielkiej Nocy- tradycja i współczesność”

 VII Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt.: ”Święta Wielkiej Nocy- tradycja i współczesność”

zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku

W kategorii pocztówki:

w grupie wiekowej: 8-9 lat II nagrodę otrzymała

Paulina Pietrykowska z kl II b

w grupie wiekowej:10 – 12 lat II nagrodę zdobyła:

 Aleksandra Skrzypa z klasy VI a

w kategorii prace malarskie: I nagrodę uzyskał:

Michał Kozioł z klasy IV a

Na konkurs wpłynęło 710 prac plastycznych. Konkurs miał na celu kultywowanie tradycji chrześcijańskiej, popularyzację amatorskiej twórczości plastycznej oraz konfrontację dorobku artystycznego działających na Lubelszczyźnie zespołów.

Przygotowała: M.Welsyng

Rejonowe Igrzyska w mini piłce ręcznej dziewcząt

W dniu 08.04.2015 r. odbyły się Rejonowe Igrzyska w mini piłce ręcznej dziewcząt. Rywalizacja dziewcząt została przeprowadzona w Szkole Podstawowej nr 9 w Zamościu. Udział wzięły  reprezentacje powiatów: tomaszowskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego i zamojskiego. Powiaty reprezentowały: Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie , Szkoła Podstawowa w  Łopiennikach Górnych, Szkoła Podstawowa nr 9 w Zamościu, Szkoła Podstawowa w Żdanowie, Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu. Zostały rozlosowane dwie grupy:

Grupa A – SP Żdanów, SP nr 9 Zamość, SP Łopiennik Górny
Grupa B – SP nr 2 Tomaszów, SP nr 3 Hrubieszów, SP Zwierzyniec

Zawody zostały rozegrane systemem „ każdy z każdym” w grupach. Zwycięzcy grup grali w finale.  Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu w swojej grupie zajęła I miejsce i rywalizowała w finale z drużyną SP nr 9 Zamość.Mecz skończył się zwycięstwem szczypiornistek ze Zwierzyńca, które zakwalifikowały się do rozgrywek wojewódzkich w Łukowie.

Wyniki gier grupy B:

Zwierzyniec – Tomaszów   10 : 5
Zwierzyniec – Hrubieszów17 : 6

Wynik finału:

Zwierzyniec – Zamość   10 : 5

Skład reprezentacji dziewcząt:

Gałan Weronika, Samulak Monika, Gałan Justyna, Antosz Izabela, Farion Justyna, Skrzypa Aleksandra, Sagn Sara, Skowyra Daria, Szklarz Martyna, Burdzań Ewelina, Komisarczuk Aleksandra, Sadza Aleksandra.

Reprezentację dziewcząt do Igrzysk w mini piłce ręcznej przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego Krystyna Kowalczuk.

Przygotowała: Krystyna Kowalczuk

SPRAWDZIAN KLAS VI

Wyniki „Konkursu Wielkanocnego  na najładniejszą kartkę, palmę lub stroik”

„Konkurs Wielkanocny na najładniejszą kartkę, palmę lub stroik” zorganizowany został przez Dom Kultury w Krasnobrodzie.

W kategorii najładniejsza kartka w grupie wiekowej O-III

nagrodę zdobyła Paulina Pietrykowska z klasy II b

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Skrzypa z klasy VIa

Krzysztof Tałanda z klasy VIb

 Gratulujemy

Przygotowała: Małgorzata Welsyng

XIV Szkolny Konkurs Przyrodniczy klas V

pod hasłem „Wiosenne wędrowanie”

23.03.2015r. w naszej szkole odbyła się 14 edycja Szkolnego Konkursu Przyrodniczego dla klas V- Ekologiczne potyczki – pod hasłem ,,Wiosenne wędrowanie”.

W konkursie uczestniczyły zespoły klas V ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu i Szkoły Filialnej w Wywłoczce w składzie:

Kl. Va – Julia Grodowicz, Małgorzata Wróbel, Natalia Sirko, Agata Przytuła, Justyna Gałan

Kl. Vb – Oliwer Lewandowski, Jagoda Młynarczuk, Emilia Kuczmowska, Emilia Bura, Wiktoria Kot

Kl. V  Wywłoczka – Klaudia Antosz, Agnieszka Maciocha, Aleksandra Panas, Agata Panuciak, Natalia Panuciak

  W skład Komisji Konkursowej weszli:

 • Przewodnicząca – Pani Joanna Ruda – zastępca dyrektora ZS w Zwierzyńcu,
 • Pani Małgorzata Tronkowska – przedstawiciel OEM RPN w Zwierzyńcu
 • Pani Krystyna Kozłowska– przedstawiciel  Nadleśnictwa w Zwierzyńcu
 • Pani Iwona Zacharczuk–  nauczyciel języka polskiego w ZS w Zwierzyńcu.
 • Pani Anna Modrzejewska – nauczyciel przyrody w ZS w Zwierzyńcu

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat wiosny, krain geograficznych Polski, sposobów ochrony przyrody i zasad zachowania się na terenach objętych ochroną przyrody. Przedstawiciele klas piątych zaprezentowali piosenkę turystyczną związaną z tematem „Mój świat budzi się do życia”, przedstawili modę wycieczkową. Jednym z zadań konkursowych była prezentacja pracy plastycznej –reklama wybranego regionu Polski. W konkurencjach  sportowych wymagających nie tylko wiedzy, ale i sprytu,  zawodnicy ścigali się stopa za stopą do mapy, na której musieli wskazać wybrane miasto, rzekę lub krainę geograficzną oraz spakować jak najszybciej plecak na jednodniową wycieczkę.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów całej społeczności szkolnej, był on powiązany z działaniami dotyczącymi innowacji „Moja Ziemia – mój świat” realizowanej w tym roku szkolnym w SP w Zwierzyńcu. Działania towarzyszące konkursowi polegały na włączeniu w tematykę wiosenną większej liczby uczniów z klas młodszych. Dzieci klas I-III miały za zadanie wykonać plakaty o tematyce wiosennej powiązanej z przyrodą RPN. Plakaty zostały podpisane w języku angielskim i zaprezentowane całej społeczności szkolnej.

Wyniki konkursu:

I miejsce zajęła  klasa V ze Szkoły Filialnej w Wywłoczce – 29pkt

II miejsce – klasa V b z  ZS w Zwierzyńcu – 26pkt

III miejsce-  V a z ZS w Zwierzyńcu –– 23pkt.

 

Zwycięska drużyna i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Głównym sponsorem nagród było Nadleśnictwo i OEM RPN w Zwierzyńcu oraz dyrektor ZS w Zwierzyńcu – Jan Czochra.

Dyplomy wykonała  – Małgorzata Sankowska.

Konkurs przygotowała  Anna Modrzejewska nauczycielka przyrody w ZS w  Zwierzyńcu.

Konkurs prowadziła również nauczycielka przyrody ZS w Zwierzyńcu – Barbara Pacyk.

DZIEŃ WIOSNY

W piątek 20.03.2015r. uczniowie klas 0-III wesoło powitali wiosnę.    Dzieci  z oddziału przedszkolnego zaprezentowały scenkę pt. ,,Zwiastuny wiosny”   i zaśpiewały piosenkę pt ,,Wiosna”.

Następnie uczniowie klasy I ,,a” i I ,,c” przedstawili inscenizację pt. ,,Wróżki Pani Wiosny”, a uczniowie klasy I ,,b” ekodramę pt. ,,Powrót  Śmieciaka”.

Na zakończenie odbył się korowód przebierańców oraz konkurs na najciekawszy strój.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przemaszerowali z kolorowymi gaikami ulicami naszego miasta.

Przygotowała: Wanda Hasiec

II miejsce w Powiatowych Igrzyskach

w mini piłce ręcznej chłopców

W dniu 18.03.2015 r. odbyły się Powiatowe Igrzyska w mini piłce ręcznej chłopców. Rywalizacja chłopców została przeprowadzona w Szkole Podstawowej w Łabuńkach. Udział wzięły reprezentacje czterech szkół: Szkoła Podstawowa w Łabunikach, Szkoła Podstawowa w Żdanowie, Szkoła Podstawowa w Łabuniach i Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu. Zawody zostały rozegrane systemem „ każdy z każdym”. Reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu zajęła II miejsce

Wyniki gier:

Zwierzyniec – Łabuńki   13 : 5

Zwierzyniec – Łabunie   9 : 7

Zwierzyniec – Żdanów   3 : 15

Skład reprezentacji chłopców

 1. Danielewicz Michał
 2. Obel Kacper
 3. Szymański Michał
 4. Padyasek Filip
 5. Chwiejczak Klemens
 6. Chmielewski Filip
 7. Greszta Kacper
 8. Bednarz Michał
 9. Bednarz Hubert
 10. Adamczuk Bartosz
 11. Adamczuk Szymon
 12. Kowal Michał

Reprezentację chłopców  do Igrzysk w mini piłce ręcznej przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego

Przygotowała: Krystyna Kowalczuk

I miejsce w Powiatowych Igrzyskach

w mini piłce ręcznej dziewcząt

W dniu 16.03.2015 r. odbyły się Powiatowe Igrzyska w mini piłce ręcznej dziewcząt. Rywalizacja dziewcząt została przeprowadzona w Szkole Podstawowej w Łabuńkach. Udział wzięły reprezentacje czterech szkół: Szkoła Podstawowa w Łabunikach, Szkoła Podstawowa w Żdanowie, Szkoła Podstawowa w Łabuniach i Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu. Zawody zostały rozegrane systemem „ każdy z każdym”. Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu zajęła I miejsce i zakwalifikowała się na Igrzyska Rejonowe, które odbędą się w Zamościu .

Wyniki gier:

Zwierzyniec – Łabuńki   12 : 0

Zwierzyniec – Łabunie   18 : 1

Zwierzyniec – Żdanów   16 : 3

Skład reprezentacji dziewcząt

 1. Gałan Weronika
 2. Samulak Monika
 3. Gałan Justyna
 4. Antosz Izabela
 5. Farion Justyna
 6. Skrzypa Aleksandra
 7. Burdzań Amelia
 8. Sagn Sara
 9. Skowyra Daria
 10. ParczaŁa Klaudia
 11. Szklarz Martyna
 12. Burdzań Ewelina
 13. Komisarczuk Aleksandra
 14. Sadza Aleksandra
 15. Zielonka Oliwia
 16. Szpuga Maja

Reprezentację dziewcząt do Igrzysk w mini piłce ręcznej przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego Krystyna Kowalczuk

Przygotowała: Krystyna Kowalczuk

Konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo i rozwaga- tego od Ciebie każdy wymaga!”

12 marca w Krasnobrodzkim Domu Kultury, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015 w którym Weronika Gałan z kl. VIa otrzymała III miejsce.

Głównym celem konkursu organizowanego przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej, było zainteresowanie młodych ludzi tematem bezpieczeństwa, właściwa postawa oraz świadomość występowania różnorodnych zagrożeń.

 Przygotowała: M. Welsyng

FINAŁ KONKURSU KALIGRAFICZNEGO

Dnia 7 marca odbył się finał konkursu kaligraficznego organizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Zwierzyńcu. Tytuł MISTRZA KALIGRAFII uzyskał uczeń klasy IV a Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu –  Arkadiusz Choma.

Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przygotowała: Iwona Zacharczuk

Wyniki II etapu konkursu „Mistrz Komputera”

II etap VI-ego Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „MISTRZ KOMPUTERA” odbył się 04.03.2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie.

Z rozwiązywaniem zadań testowych zmagało się 123 uczniów z całego województwa lubelskiego.

Do III etapu zakwalifikowało się 32 uczniów w tym dwóch uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu: Klemens Chwiejczak i Filip Padyasek zdobywając tym samym tutuł laureata. Uczniów do konkursu przygotowywała pani Małgorzata Sankowska.

GRATULUJEMY.

Przygotowała: M. Sankowska

Zakończenie konkursów przedmiotowych.

Uczeń kl. VI a Michał Kwieciński został laureatem konkursu przedmiotowego z matematyki (opiekun Mirosław Dziwota) organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Przygotował: Mirosław Dziwota

20150309_121946_15

25.02.2015 r.- wyjazd do Biłgoraja do teatr na spektakl pt. „Król lasu”

Uczniowie klasy III „b” oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w wyjeździe do Biłgorajskiego Centrum Kultury w Biłgoraju, gdzie odbył się spektakl teatralny pt. „Król lasu”. Spektakl został przedstawiony przez aktorów Teatru Banasiów z Warszawy. Opiekunami były   panie Teresa Juszczak, Maria Żołdak i Elżbieta Gęborys.

Barwne kostiumy, bajkowa scenografia, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów spowodowały, że dzieci poczuły się jak w magicznym lesie. Przez cały spektakl były bardzo skupione i z zaciekawieniem oglądały całą sztukę. Bajka „Król lasu” opowiada o ochronie przyrody, o poszanowaniu innych, o przyjemności w zdobywaniu wiedzy i wielu innych sprawach ważnych dla dzieci . Zachwyciła swoją baśniowością, mądrością i ciepłym humorem najmłodsze dzieci.

 Opracowała Teresa Juszcak

Wyniki I etapu VI Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera”

18 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej odbył się I etap VI Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Mistrz Komputera” pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Lublina, Dyrektora Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Patronatem Naukowym Rektora Politechniki Lubelskiej, Polskiego Towarzystwa Informatycznego i ECDL oraz TwojRobot.pl – kursy robotyki dla dzieci i młodzieży, patronatem medialnym Telewizji Lublin.

W konkursie wzięło udział 9 uczniów klas VI.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się dwóch uczniów z klasy VI a: Filip Padyasek oraz Klemens Chwiejczak.

Gratulujemy.

Przygotowała: M. Sankowska

Uroczystość w klasie III b

z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka 

29 stycznia 2015 r. w klasie III „b” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: babcie, dziadkowie, rodzice z małymi dziećmi oraz pani dyrektor Grażyna Kawka. Zebranych gości przywitała wychowawczyni
Teresa Juszczak. Przybyli goście obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, grały na drewnianych łyżkach i widelcach oraz wykonały dwa układy taneczne: jeden do piosenki „ To i hola” a drugi ‘Matulu moja”. Następnie wręczyły swoim dziadkom przygotowane własnoręcznie upominki. Po akademii odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców. Głos zabrała też pani dyrektor Grażyna Kawka, która podziękowała za przygotowaną akademię. Pogratulowała dziadkom bardzo zdolnych wnuków oraz złożyła przybyłym najlepsze życzenia. Wzruszeni Dziadkowie podziękowali za przygotowaną uroczystość i przygotowane prezenty.

Opracowała wychowawczyni klasy III „b”

Teresa Juszczak

Lekcja śpiewania

Późnym wieczorem 6 stycznia, w Święto Trzech Króli w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Zwierzyńcu odbyła się piąta „Lekcja śpiewania”, zatytułowana „Hej kolęda, kolęda”. Z licznie przybyłych mieszkańców Zwierzyńca każdy otrzymał śpiewnik z 20 kolędami wzbogacony komentarzem o autorze czy historii powstania utworu. Anegdotami i innymi opowieściami spotkanie opatrzył proboszcz naszej parafii ks. Błażej Górski. Cała lekcja trwała około dwóch godzin, a jej uczestnicy, zgodnie z tradycją, zaśpiewali wszystkie utwory znajdujące się w specjalnym śpiewniku.

Spotkaniu przewodził Chór „Cantata” prowadzony przez Annę Bezpalko-Wasiołek, ZTL „Zwierzyniacy” oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zwierzyńcu.

Przygotowała: Anna Korniluk

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt klas IV,V,VI

W dniu 13.01.2015r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt klas IV,V,VI. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych:

1.Klasy czwarte
2.Klasy piąte i szóste
W kategorii dziewcząt młodszych:
I miejsce – klasa IVa
II miejsce – klasa IVb
W kategorii dziewcząt starszych:
I miejsce – klasa VIa
II miejsce – klasa Va
III miejsce – klasa VIb
Najwięcej bramek zdobyła szczypiornistka klasy VIa – Gałąn Weronika
Najlepszą bramkarką została uczennica klasy VIa – Skowyra Daria
Skład mistrzowskiej drużyny : Gałan Weronika, Skowyra Daria, Burdzań Amelia, Sagan Sara, Samulak Monika, Farion Justyna, Skrzypa Aleksandra, Sadza Aleksandra, Parczała Klaudia.
Celem i zadaniem mistrzostw było zintegrowanie dziewcząt, zainteresowanie mini piłką ręczną, zachęcanie do spędzania czasu wolnego na sportowo, dobra zabawa i prezentacja swoich umiejętności oraz kształtowanie właściwej postawy w roli kibica.
Mistrzostwa zostały przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli wych. fiz. (Krystyna Kowalczuk, Jan Andrzej Osmulski).

Krystyna Kowalczuk

PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA”

W grudniu 2014 r. zakończyliśmy akcję „Góra Grosza” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka, oraz zawodowych rodzin zastępczych.

W tym roku uczniowie klas 0 – VI naprawdę nas zaskoczyli. Łącznie zebraliśmy 34.503 monety o łącznej wartości 661,19 zł. Całość ważyła 68 kg.

Przy tej okazji odbył się konkurs miedzyklasowy, na najlepszego zbieracza monet. Pierwsze miejsce zajęła klasa I c, która zebrała łącznie 5145 monet. Drugie miejsce przypadło klasie III b – 4904 monety i trzecie miejsce klasie I b – 4576 monet. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji „Góra Grosza”.

Mamy nadzieję, że w następnym roku uda nam się pobić wynik z tego roku.

Przewodniczący SU:Mirosław Dziwota

Konkurs plastyczny „Świąteczny obrazek”

            Celem konkursu było przybliżenie dzieciom tradycji oraz symboli związanych ze świętami Bożego Narodzenia, pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej oraz umożliwienie uczestnikom konkursu, zaprezentowanie swojego talentu.

 I miejsce Koczot Kacper klasa IVA

II miejsce Kuczmowska Emilia klasa Vb

III miejsce Sadza Aleksandra klasa VIa

Wyróżnienia otrzymali: Chwiejczak Klemens klasa VI a, Żołdak Karol klasa VIb, Bednarz Michał klasa VIa

Czochra-Welsyng

 

KOLĘDOWANIE Z KLASAMI I-III

JASEŁKA SZKOLNE

WYNIKI II ETAPU KURATORYJNYCH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Na początku grudnia 2014r. w Zamościu, odbył się drugi etap Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych. Spośród dziewiątki uczestników z naszej szkoły, dwie osoby
zakwalifikowały się do trzeciego etapu finałowego – wojewódzkiego. Są nimi: Michał Kwieciński z kl. VI a – k. matematyczny, Kacper Greszta z kl. VI b – k. matematyczny i przyrodniczy oraz Faustyna Rugała z kl. VI b – k. historyczny. z Gratulujemy finalistom i życzymy powodzenia w finale. Do konkursów przygotowywali uczniów: Barbara Pacyk, Iwona Gałecka oraz Mirosław Dziwota.

Przygotował: Dziwota Mirosław

TURNIEJ MINI PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 6 W ZAMOŚCIU

Turniej Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt odbył się w Zespole Szkół nr 6 w Zamościu w dniu 11.12.2014r. W turnieju brały udział dziewczęta z czterech szkół podstawowych:
SP Żdanów, SP nr 9 Zamość, SP nr 8 Zamość, SP Zwierzyniec. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” (2x10min). Szczypiornistki Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu zajęły I miejsce w tym turnieju. Zawodniczki otrzymały puchar, dyplom i słodycze.
Skład zespołu: Gałan Weronika, Samulak Monika, Burdzań Amelia, Sagan Sara, Skrzypa Aleksandra, Antosz Paulina, Skowyra Daria, Farion Justyna, Sadza Aleksandra, Parczała Klaudia, Gałan Justyna. Dziewczęta zostały przygotowane przez nauczyciela wych. fiz. Krystynę Kowalczuk.
Wyniki gier:
SP Zwierzyniec – SP nr 9 Zamość 8 : 4
SP Zwierzyniec – SP nr 8 Zamość 19 : 0
SP Zwierzyniec – SP Żdanów 8 : 2

Krystyna Kowalczuk

Nasi Plastycy!

Czyli o nagrodzonych w Konkursie Plastycznym WORD

Nasi uczniowie zostali nagrodzeni w konkursie plastycznym  Bezpieczni na drodze organizowanym przez  Wojewódzki Ośrodek Ruchu  Drogowego. W  konkursie uczestniczyło  139 szkół podstawowych z miasta Zamościa i powiatu zamojskiego. Przysłano 410  prac plastycznych.

Laureatką konkursu została uczennica klasy Vb Emilia Kuczmowska. Praca Emilki znajdzie się w kalendarzu WORD  na 2015 r.

Wyróżnienie w tym konkursie otrzymali również uczniowie klasy IVa : Zuzanna Rokosz i Arkadiusz Choma

Przygotowała; Małgorzata Czochra-Welsyng

V POLONIJNY FESTIWAL SPORTU POWSZECHNEGO

Uczniowie Zespołu Szkół w Zwierzyńcu Szkoły Podstawowej brali udział w V Polonijnym Festiwalu Sportu Powszechnego w Zamościu. Festiwal odbył się w dniu 28.11.2014r. Zorganizowany był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Rywalizowało ze sobą 16 reprezentacji ze szkół podstawowych
Reprezentacja naszej szkoły zajęła VI miejsce. Skład reprezentacji: Amelia Burdzań, Monika Samulak, Sara Sagan, Daria Skowyra, Aleksandra Skrzypa, Klemens Chwiejczak, Michał Danielewicz, Michał Szymański. Zadaniem pozostałych uczniów klasy VIa było przygotowanie się do kibicowania na festiwalu sportowym. Uczniowie przygotowali kolorowe pompony, plakaty i sportowe okrzyki. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki w postaci słodyczy. Za zdobycie VI miejsca zawodnicy otrzymali dyplom i pamiątkowy puchar, który przekazali po powrocie pani dyrektor.

Przygotowała: Krystyna Kowalczuk

XI Przegląd Prac Plastycznych

w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego. 

.27 listopada 2014r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac dzieci uczestniczących w XI Przeglądzie Prac Plastycznych „Śladami Aleksandry Wachniewskiej, malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza”. Tematem tegorocznego przeglądu była bioróżnorodność Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Ideą przeglądu było upamiętnienie znaczenia A. Wachniewskiej dla ochrony przyrody i kultury Roztocza.

Przybliżenie postaci artystki dzieciom jako wzoru godnego naśladowania, zachęcenie dzieci do wyrażenia swoich przemyśleń i przeżyć w formie pracy plastycznej. Uczestnicy przeglądu, których prace znalazły sie na wystawie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

 Wystawa prac będzie czynna do 15 lutego 2015r.  

Przygotowała M. Welsyng

Protokół z rozstrzygnięcia konkursu

plastyczno-językowego dla klas O-VI

pod hasłem „Zwierzę-mój przyjaciel”

 Konkurs odbył się w ramach działań przewidzianych w programie innowacyjnym pt. Moja Ziemia – mój świat. Część innowacji pod tytułem Zwierzę – mój przyjaciel objęła wystawę zwierząt domowych, konkurs plastyczny, językowy, polonistyczny i wystawę prac uczniów.

W działania zaangażowani byli uczniowie wszystkich klas oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zwierzyńcu.

Na konkurs plastyczno-językowy wpłynęły 62 prace uczniów ze szkoły podstawowej.

Komisja w składzie: p. Elżbieta Gęborys, p. M. Korkosz, p. I. Kozioł, p. A. Modrzejewska, p. K. Małyszek, p. I. Zacharczuk oceniając prace, brała pod uwagę następujące elementy:

 • poziom artystyczny prac, pomysłowość, wartości artystyczne, samodzielność i staranność wykonana prac w części plastycznej konkursu;
 • poprawność językową, ortograficzną, zasób słownictwa, estetykę wykonania oraz samodzielność przy ocenie prac w języku obcym;
 • bogactwo leksykalne, poprawność stylistyczną, językową i ortograficzną, poprawność wykonania opisu, oryginalność ujęcia tematu i samodzielność pracy przy ocenie prac w języku polskim.

W kategorii klas I nagrodzono czterema równorzędnymi nagrodami:

Sarę Bakuniak z klasy Ic

Ksawerego Flisa z klasy Ic

Milenę Modrzejewską z klasy Ic

Natalię Gałan z klasy Ib

Przyznano jedno wyróżnienie dla Patrycji Rokosz z klasy Ib.

W kategorii klas II i III

I miejsce: Aleksandra Surmacz klasa IIIb

II miejsce: Magdalena Skóra klasa IIIa

III miejsce: Izabela Murzacz klasa IIIb

Nagroda specjalna: Szymon Mateusiak klasa IIb

Wyróżnienia:

Damian Derkacz klasa IIIa

Julia Bartnik klasa IIIa

Jagoda Sacha klasa IIb

Oliwia Stanibuła klasa IIIb

W kategorii klas IV-VI

I miejsce: Arkadiusz Choma klasa IVa

II miejsce: Alicja Stankiewicz klasa IVa

III miejsce: Julia Grodowicz klasa Vb

Za najlepsze sprawozdanie z wystawy zwierząt komisja uznała sprawozdania Agaty Koczułap i Karola Żołdaka z klasy VIb.

Przygotowała: Katarzyna Małyszek

Warsztaty plastyczne w OEM RPN

20 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach plastycznych organizowanych przez Ośrodek Edukacyjno- Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego. Koordynatorem spotkania była pani Małgorzata Tronkowska. Warsztaty prowadził artysta plastyk Marek Rzeźniak.
Malarz pokazał uczniom swoje obrazy, omówił warsztat artystyczny, zachęcił do eksperymentów plastycznych, korzystania z  różnorodnych materiałów. Dzieci zrobiły pod kierunkiem artysty prace na temat Roztoczańskiego Parku Narodowego. Powstały ciekawe obrazki, których walory ocenił prowadzący warsztaty.
Atmosfera podczas spotkania była bardzo przyjazna, dzieci chętnie pracowały, uważnie słuchały wskazówek dotyczących wykonywanych obrazków, korzystały z poczęstunku, zwiedzały wystawę przyrodniczą. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali plastyczne upominki.

Przygotowały: Anna Słomiany, Małgorzata Czochra-Welsyng

WYJAZD DO KINA DO ZAMOŚCIA

20 listopada 2014 r klasa Vb pod opieką wychowawcy Pani Iwony Gałeckiej wyjeżdżała do kina do Zamościa na film „Bella i Sebastian”. Ta wzruszająca opowieść o wielkiej przyjaźni między psem, a ośmioletnim chłopcem głęboko zapała w serce wielu uczniom naszej klasy i wycisnęła u niektórych z nich łzy .Uzmysłowiła nam, jak bardzo należy szanować przyrodę i dbać o nią. Uczniowie mogli też dowiedzieć się, o wielkim poświęceniu i odwadze, jaką wykazywali niektórzy ludzie ratujący życie rodzin żydowskich w czasie II wojny światowej i jak wiele ryzykowali przeprowadzając je przez wysokie góry z Francji do Szwajcarii.
Polecamy film, bo oprócz wciągającej akcji, przepięknych krajobrazów można się z niego wiele nauczyć.

Przygotowała: Iwona Gałecka

OBCHODY 96 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 11 listopada świętowaliśmy 96 rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się w Parku Środowiskowym pod pomnikiem upamiętniającym pobyt Józefa   Piłsudskiego w Zwierzyńcu. Po przemówieniu Burmistrza Jana Skiby i złożeniu wieńców, zebrani przemaszerowali do Kościoła Parafialnego. Uczniowie ZSDiOŚ zaprezentowali część artystyczną po której odbyła się uroczysta Msza Św.

Dnia 12 listopada w naszej szkole, odbył się uroczysty apel, upamiętniający odzyskanie niepodległości. Uczniowie klas IV – VI pod przewodnictwem pani Iwony Zacharczuk i Iwony Gałeckiej, zaprezentowali część artystyczną, wspominając wydarzenia oraz postacie historyczne, dzięki którym Polska w 1918r. odzyskała niepodległość.   Oprawę graficzną przygotowała pani Małgorzata Czochra-Welsyng i Małgorzata Korkosz.

Przygotował: Mirosław Dziwota

Szkolna Wystawa Zwierząt Domowych

W dniu 6 listopada 20014 roku w Zespole Szkół w Zwierzyńcu odbyła się Szkolna Wystawa Zwierząt Domowych zorganizowana przez nauczycielki biologii i przyrody Panie Joannę Rudą, Barbarę Pacyk i Annę Modrzejewską. Wydarzenie to jest częścią realizowanego w szkole programu innowacyjnego „Moja Ziemia- mój świat”.

Celem Wystawy było zapoznanie z różnorodnością zwierząt hodowanych w domach, ich potrzebami i wymaganiami hodowlanymi oraz prezentacja prac plastycznych konkursu językowo-plastycznego pod hasłem „Zwierzę – mój przyjaciel”. W Szkolnej Wystawie Zwierząt wzięło w sumie udział 31 uczniów z Zespołu Szkół w Zwierzyńcu. Wśród prezentowanych zwierząt przeważały króliki i chomiki, ale były też rybki, świnki morskie, gołębie, papugi, jeden żółw i rasowy kot.

Na początku wystawy uczniowie mogli podzielić się wiedzą na temat swoich zwierząt oraz wymienić doświadczenia i spostrzeżenia z innymi młodymi hodowcami. Wystawę odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół w Zwierzyńcu oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zwierzyńcu. Po obejrzeniu zwierząt i prac konkursowych zwiedzający oddawali głos na Najmilsze Zwierzę Wystawy oraz na najładniejszy rysunek. Szkolna Wystawa Zwierząt cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Na zakończenie wystawy uczestnicy otrzymali podziękowania w postaci dyplomu za udział w wystawie oraz słodki poczęstunek. Nagrodę publiczności na Najmilsze Zwierzątko wygrał chomik Weroniki Gałan natomiast Aleksandra Sadza otrzymała nagrodę za najładniejszą pracę plastyczną.

Przygotowała: Anna Modrzejewska

Sprawozdania uczestników

Wystawa zwierząt

W Zwierzyńcu w Szkole Podstawowej w dniu 06.11.2014r. odbyła się wystawa zwierząt hodowlanych przyniesionych przez uczniów naszej szkoły.
Wystawa rozpoczęła się o godzinie ósmej przemówieniem Pani Dyrektor. Wymieniła wszystkie zwierzęta wystawy, przedstawiając honorowego gościa kota brytyjskiego. Wystawę oglądały wszystkie dzieci ze szkoły, przychodziły klasami. Opiekunowie zwierząt odpowiadali na pytania zadawane przez dzieci. Dostarczali w ten sposób dużo ciekawych informacji.
Celem wystawy było zapoznanie dzieci ze zwierzętami, które mogą hodować. Zdobycie wiedzy na temat warunków, jakie trzeba stworzyć zwierzętom, aby dobrze się czuły pod naszą opieką.
Cel wystawy został zrealizowany, ponieważ zainteresowanie dzieci wystawą było bardzo duże.

Karol Żołdak

Zwierzyniec, 06.11.2014 r.

Sprawozdanie z wystawy zwierząt

 W dniu 6 listopada 2014r. w godz. od 800 do 1200 w Szkole Podstawowej Zwierzyńcu odbyła się XV wystawa zwierząt. W wystawie brało udział 37 uczniów. Każdy z uczniów przyniósł swoje ulubione zwierzątko. Wśród zwierząt były min. króliki, rybki, kanarki, żółw, chomiki, świnki morskie, gołębie oraz kot rasy brytyjskiej. Na wystawę przychodzili uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Wystawę odwiedziły również dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zwierzyńcu. Po obejrzeniu zwierząt wszystkie klasy Szkoły Podstawowej głosowały na najładniejsze zwierzątko. Po zakończeniu wystawy Pani ogłosiła wyniki głosowania. Pierwsze miejsce wśród zwierząt zajął chomik, drugie żółw, a trzecie królik. Opiekunowie zwierząt, które zostały uznane za najładniejsze i autorka najładniejszej pracy plastycznej dostały nagrody. Osoby, które nie zajęły pierwszego miejsca otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz cukierki.

 Agata Koczułap

Dyskoteka z okazji Halloween

W dniu 30 października odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Halloween. Samorząd Uczniowski przygotował konkursy dla uczniów klas 0-III. Wśród nich znalazły się slalom na miotłach, konkurs na przebranie oraz inne zabawy. Członkowie SU przygotowali również okolicznościowe dekoracje. Opiekę nad uczniami podczas dyskoteki sprawowały nauczycielki języka angielskiego: Anna Modrzejewska, Katarzyna Piwowar i Katarzyna Małyszek. Nad zabawą i muzyką czuwał również opiekun SU Mirosław Dziwota.

Przygotowała: Katarzyna Małyszek

Konkurs plastyczny

pt. ”Bądź widoczny na drodze-noś odblaski”

Dnia 25 października 2014 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Bądź bezpieczny na drodze-noś odblaski”. Udział w konkursie miał na celu popularyzację wśród dzieci zasad ruchu drogowego oraz propagowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Celem było uzmysłowienie uczniom jak ważne jest noszenie odblasków, jakie są ich zalety i przed czym mogą nas ochronić. Oto laureaci:
I miejsce- Kuczmowska Emilia z klasy V b
II miejsce -Rokosz Zuzanna z klasy IV a
III miejsce -Choma Arkadiusz z klasy IV a
Wyróżnienia:
Kot Wiktoria kl. V b, Stankiewicz Alicja kl. IV a, Kwaśniuk Aleksandra kl. IV a, Bura Emilia kl. V b, Bober Karolina kl. IV a

Przygotowała -Małgorzata Czochra- Welsyng

DYSKOTEKA  

16 PAŻDZIERNIKA odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej. Głównym celem imprezy było zebranie pieniędzy dla dzieci z Ukrainy, które ucierpiały w czasie walk w swojej ojczyźnie. Podczas tej imprezy udało nam się zebrać kwotę 210zł. Oprócz tego w klasach 0 – III przez dwa tygodnie zbierane były pieniądze do puszki. Łącznie zebraliśmy kwotę około 440zł.

Pieniądze te zostały przekazane przedstawicielom Ukrainy, którzy przyjechali do nas 24 października i zaprezentowali pokaz tańca ludowego, tańca nowoczesnego oraz śpiewu.

Przygotował: Mirosław Dziwota

Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji serdecznie dziękujemy.

WYCIECZKA DO WARSZAWY KLAS III

Dnia 7 października 2014 r. uczniowie klas III „a”, III „b” oraz klasy III ze Szkoły Filialnej w Wywłoczce uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy. Opiekunkami były panie: Maria Pic, Katarzyna Rodzik, Krystyna Kowalczuk i Teresa Juszczak. Dzieci w stolicy Polski najpierw zwiedziły Stare Miasto, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz Pomnik Małego Powstańca. Następnie udały się do Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie mogły się zapoznać z nowoczesną technologią różnych urządzeń. Same w sposób twórczy mogły poznawać otaczający świat. Bardzo ciekawie spędziły też czas w Planetarium, gdzie podczas pokazu można było przyjrzeć się gwiazdom, które świecą na niebie oraz poznać gwiazdozbiory. Obejrzały film „Niebo Kopernika”, który jest wyświetlany w 3 D, dzięki czemu mogły odwiedzić dalekie planety z poza Układu Słonecznego. Do Planetarium otrzymaliśmy bezpłatne bilety wstępu od Banku PKO BP- oddział Zamość poprzez działające w naszej szkole Szkolne Koło Oszczędności (SKO). Pełni wrażeń wróciliśmy do Zwierzyńca.

Przygotowała: Teresa Juszczak

Rajd pieszy na Bukową Górę

15 października 2014 r klasa Vb wraz z opiekunami: panią Iwoną Gałecką i panem Janem Osmulskim uczestniczyła w rajdzie pieszym na Bukową Górę. Piękna pogoda i malownicze krajobrazy jesiennej przyrody towarzyszyły naszej wędrówce. U podnóża Bukowej Góry rodzice dzieci mieszkających w Sochach przygotowali dla nas ognisko. Oprócz tradycyjnej kiełbasy, nie zabrakło też pieczonych w popiele ziemniaków. Miłym akcentem naszego spotkania była przygotowana przez jedną z uczennic szarlotka. Ognisku towarzyszyły zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Uczestnicy wzięli tez udział w występach wokalnych. Wszyscy zadowoleni, w dobrych humorach wrócili do szkoły po kilku godzinach zabawy.

Przygotowała: Iwona Gałecka

ŚLUBOWANIE KLAS I

14 października 2014r. w naszej szkole odbyło się Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Do ślubowania przystąpiło 56 uczniów z trzech pierwszych klas. Uczniowie pod kierunkiem swych nauczycielek przygotowali część artystyczną, w której zaprezentowali wiersze i piosenki. Przed całą społecznością szkolną „zdali egzamin”i mogli przystąpić do uroczystego ślubowania. Następnie zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Po zakończeniu części oficjalnej, mali bohaterowie udali się do swych sal lekcyjnych, gdzie rodzice przygotowali poczęstunek. Następnie na małej sali gimnastycznej odbyły się „otrzęsiny” przygotowane przez członków Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie zostali poddani „próbom odwagi” – między innymi próbie ognia i wody. Pełni wrażeń mogli potem swobodnie bawić się ze starszymi kolegami.

Przygotowała: M. Małek

 

Wycieczka klasy „O” na Floriankę

Dnia 1 października klasa „0” ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu wybrała się na swoją pierwszą wspólną wycieczkę. Uczniowie pod opieką wychowawców: Pani Marii Żołdak i Pani Elżbiety Gęborys oraz rodziców podziwiali uroki naszego najbliższego otoczenia. Dzieci przejechały się konnymi bryczkami na Floriankę. Oprócz tego po powrocie do Zwierzyńca uczniowie zwiedzili wystawę przyrodniczą w Ośrodku Muzealnym RPN oraz zjadły smaczne kiełbaski pieczone na ognisku. Dziękujemy zaangażowanym rodzicom za aktywny udział w przygotowaniu wycieczki.

Przygotowała Elżbieta Gęborys

Wizyta uczniów ze szkoły w Ilshofen 25.09. -1.10.2014r.

W ramach Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

25 września późnym popołudniem powitaliśmy naszych gości przy ratuszu. Tym razem odwiedziło nas 43 dzieci i 5 nauczycieli.
Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały przyjazdu swoich kolegów.
Po krótkim powitaniu przez dyrektora szkoły rodziny zabrały niemieckich uczniów do swoich domów.
Pierwszy dzień spotkania odbył się w szkole. W celu lepszego poznania się grupy zaplanowaliśmy szereg działań integracyjnych. Uczniowie zostali podzielenie na trzy grupy i mieli zajęcia z animacji językowej, sportowe oraz taneczne. Przedpołudnie upłynęło szybko i w przyjemnej atmosferze.
Po południu odbyła się gra miejska. Uczniowie podzieleni na dziesięcioosobowe grupy rozwiązywali zadania dotyczące naszej miejscowości. Zabawa zakończyła się wspólnym wykonaniem plakatu. Wieczorem zmęczeni, udali się do domów.
W sobotę odbył się pieszy rajd na Floriankę. Cała grupa zatrzymała się na chwilę nad stawami „Echo”, przeszła przez „Zwierzyńczyk” a następnie wyruszyła dalej ścieżką dydaktyczną w stronę Florianki. Po posiłku młodzież odbyła krótką przejażdżkę bryczką. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękno przyrody a jednocześnie lepiej sie poznać podczas wycieczki.
Dzień w rodzinach – niedziela- to stały punkt programu naszej wymiany. Rodzice zaplanowali wiele atrakcji. Odbyły się wycieczki do zamojskiego zoo, Kozłówki czy Bałtowa.
W poniedziałek spotkaliśmy się rano i wyruszyliśmy do Chełma. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie podziemi kredowych, gdzie przywitał nas legendarny duch Bieluch.
Następnie udaliśmy się na krótki spacer z przewodnikiem. Mieliśmy okazję zobaczyć ciekawą architekturę starego miasta oraz piękną panoramę Chełma.
Wtorek to ostatni dzień naszego wspólnego spotkania. Przed południem młodzież odwiedziła Zamość, gdzie wysłuchała ciekawych opowieści o historii tego miasta. Szczególnie młodzież z Niemiec miała okazję podziwiać kamieniczki mieszczańskie na starówce czy też pomnik Jana Zamoyskiego.
Wieczorem na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się podsumowanie 18 spotkania w ramach Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Wieczór uświetnił Zespół Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” oraz dwie inscenizacje baśni w języku niemieckim i angielskim przygotowane przez nauczycieli i uczniów z naszej szkoły.
W środę rano pożegnaliśmy naszych przyjaciół. Jak zwykle było wiele uścisków i łez.
Wielu uczniów spotkało się znowu ze swoimi niemieckimi kolegami, inni nawiązali nowe znajomości.
Wizyta była okazją do wzajemnego poznania, miłego spędzenia czasu a także próbą komunikacji w obcych językach. Niektórzy przełamali swoją nieśmiałość inni sprawdzili się jako liderzy grup.
Mamy za sobą 18 bardzo udane, wspólne spotkanie polsko – niemieckiej grupy. Nie byłoby ono możliwe bez wsparcia Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży – organizacji, która wspiera nas finansowo i merytorycznie. Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie przede wszystkim rodzicom, władzom miasta, które wspierają naszą inicjatywę, kierownictwu RPN za życzliwość i pomoc.

Przygotowała: Iwona Zacharczuk

Konkurs plastyczny „Moja wieś w Unii Europejskiej – wczoraj, dziś i jutro”

Uczniowie naszej szkoły tworzyli plastyczną wizję swojej małej ojczyzny, która będąc cząstką wielkiego europejskiego organizmu, stała się dla nich inspiracją.

Prace laureatów konkursu „Moja wieś w Unii Europejskiej – wczoraj, dziś i jutro”, były prezentowane w pałacu w Sitnie. Uroczysty wernisaż połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień odbył się w pierwszej połowie lipca.
Laureaci konkursu plastycznego :

1. Arkadiusz Choma

2. Hubert Bednarz

3. Mikołaj welsyng

4. Maciej Skrzyński

Przygotowała: Małgorzata Czochra-Welsyng

01.09.2014 r – Rozpoczęcie roku szkolnego