2017/2018

Zdjęcia z Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w piątek 13 października 2017 roku o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprawozdanie z wyjazdu do Niemiec

W dniach  20- 29 września 33 osobowa grupa dzieci i młodzieży ze Zwierzyńca  pod opieka nauczycieli wyjeżdżała do zaprzyjaźnionej  szkoły w Ilshofen, w Niemczech.

Uczniowie spędzili w Niemczech wiele ciekawych dni, wypełnionych licznymi atrakcjami.

Po dwudniowej podróży  uczestnicy wymiany dotarli do szkoły w Ilshofen, gdzie oczekiwali  nauczyciele oraz uczniowie wraz z rodzicami. Po serdecznym  przywitaniu  uczniowie trafili do swoich niemieckich koleżanek i kolegów. Ten czwartkowy wieczór zarezerwowany był na poznanie się i odpoczynek.

W piątek uczniowie brali aktywny udział w życiu szkolnym.  W mieszanych grupach polsko-niemieckich  uczestniczyli w zabawach sportowych, zajęciach z techniki i gotowania. Wspólne zajęcia integracyjne były okazją do lepszego poznania się. Sobotnia piesza wyprawa po okolicznych lasach zacieśniała relacje koleżeńskie, a czas wędrówki upływał na  rozmowach i podziwianiu piękna okolicy. Wycieczka  zakończyła się piknikiem  i wspólną zabawą na świeżym powietrzu. Niedziela była dniem spędzonym w rodzinach. Nasi uczniowie wraz z niemieckimi kolegami i koleżankami spędzali czas w bardzo różnorodny sposób. Wśród atrakcji znaleźli się: mini ZOO, basen, lokalne festyny, uroczystości rodzinne. W tym dniu uczniowie mieli więcej czasu na to, by poznać się lepiej i razem spędzić czas.

W poniedziałek, z dużym zainteresowaniem, młodzi goście z Polski zwiedzali pałac książąt Wirtembergii w  Ludwigsburgu. We wtorek uczniowie udali się na wycieczkę do Stuttgartu, gdzie  zwiedzali lotnisko. Mieli okazję przejść kontrolę celną, która dla wielu była emocjonującą przygodą. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła także przejażdżka autobusem po płycie lotniska, skąd można było oglądać startujące i lądujące samoloty. We wtorkowe popołudnie wszyscy ponownie spotkali się razem w szkole, aby delektować się pizzą przygotowaną przez nauczycieli i wypiekaną w oryginalnym piecu. Wieczór upłynął na zabawach, śpiewach przy ognisku, a amatorzy tańca bawili się na dyskotece.

Ostatni dzień  pobytu w Niemczech uczniowie spędzili  w Schwäbisch Hall, gdzie poznali  historię tego miasteczka, obejrzeli ciekawe miejsca i budynki, jak też kościół św. Michała, po czym mogli zobaczyć wiele ciekawych zakątków tego pięknego miasteczka.

Wspólne wycieczki, gry i zabawy sprawiły, że dzieci bardzo szybko zintegrowały się. Spędzony razem czas pozwalał na  nawiązywanie i zacieśnianie  znajomości, przyjaźni, a niemieckie  rodziny z wielką troską dbały o dobre samopoczucie gości.

Dla nauczycieli była to okazja do obserwacji, rozmów, pytań, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

Młodzi mieszkańcy Zwierzyńca  wyjeżdżali zadowoleni, pełni miłych i niezapomnianych wrażeń. Przy pożegnaniu popłynęły łzy wzruszenia…

Realizacja wymiany jest możliwa dzięki wsparciu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Organizacja powstała w 1991r. jako niezależna od rządów organizacja międzynarodowa. Służy ona wymianie i współpracy młodzieży polskiej i niemieckiej. Jest otwarta dla wszystkich podmiotów i inicjatyw. Jej działalność opiera się na partnerskiej współpracy Polaków i Niemców.

Dzięki  tego typu wymianie łamane są wszelkie stereotypy i uprzedzenia między narodem polskim a niemieckim.

Iwona Kozioł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powiatowy konkurs plastyczny „Zwierzyna Roztocza i Puszczy Solskiej”

12.09.2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom tegorocznego konkursu plastycznego „Zwierzyna Roztocza i Puszczy Solskiej” organizowanego przez Nadleśnictwo Zwierzyniec. Konkurs odbywał się w kategorii plastycznej i literackiej, z podziałem na cztery grupy wiekowe.

Finał konkursu zgromadził laureatów z okolicznych szkół. Nagrody wręczali zastępca Nadleśniczego – Ryszard Teterycz oraz pani Krystyna Kozłowska.

 

Laureaci z naszej szkoły:

Kategoria wiekowa 3-5 lat:

I miejsce -Charkot Łukasz z klasy 0

II miejsce -Czochra Gabriel z klasy 0

III miejsce -Badach Samuel z klasy I a

Kategoria wiekowa 6-8 lat

I miejsce -Welsyng Maria z klasy IVa

III miejsce- Jadach Małgorzata z klasy Ia

wyróżnienia: Jankowska Maja z klasy I b, Skrzypa Tomasz z klasy I a, Niemczuk Dawid z klasy III c,

Kategoria klas IV-VI

I miejsce- Gałan Natalia z klasy IV a

II miejsce -Bura Martyna z klasy VI b

III miejsce -Wierzchoś Wiktor z klasy V a

wyróżnienie -Kulik Piotr z klasy VI b

Kategoria wiekowa 13-16 lat:

III miejsce- Rugała Faustyna z klasy III b

wyróżnienia: Bondyra Aleksandra z klasy III b, Koszarna Zuzanna z klasy VII b,

Laureatom serdecznie gratulujemy!

przygotowała: M. Czochra-Welsyng

 

 

 

 

 

Nagrody w ogólnopolskiej kampanii

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Pod koniec sierpnia został rozstrzygnięty konkurs „Na skrzydłach przyjaźni” zorganizowany w czerwcu, w ramach ogólnopolskiej Kampanii ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszego Zespołu Szkół.

Z listu nadesłanego przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu – organizatora kampanii wynika, że do biura kampanii ZTU napłynęło kilka tysięcy prac z całej Polski. Miło jest nam poinformować, że spośród osób nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się również nasi uczniowie. Są to:

  • Matylda Kowalczuk z klasy VII c-nagroda główna

wyróżnienia:

  • Sandra Siastała z klasy III

  • Mateusz Wojtiuk z klasy Vb

  • Faustyna Rugała z klasy IIIb

  • Daria Skowyra z klasy IIIa

  • Zuzanna Gmyz z klasy VIIc

Nagroda główna zostanie wręczona podczas uroczystego Finału Kampanii, który odbędzie się jesienią w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Pozostałe nagrody zostały przesłane pocztą i wręczymy je naszym uczniom na apelu szkolnym.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

przygotowała- M. Czochra-Welsyng